reklama

tepová frekvence

Ahoj, máte zkušenosti s používáním Sporttesterů? Který typ byste doporučili - výkon/cena. Jsem amatér-hračička

[ Zpět ]
Datum: 24.08.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Lubas)
  • Re: tepová frekvence

         

    já si koupil před třema rokama jako amatér-hračička Polar S710 :) cena ovšem aktuální cca 11000kč :( . Poskytuje téměř všechny údaje, které by jsi mohl potřebovat, zaznamenává do paměti celej průběh tréninku = rychlost, tep, nadmořskou výšku, (kadenci a výkon na to jsou spešl. čidla, ten výkon je moc drahej, dalších cca 10kkč). Záznam se dá nastavit po 5/15/60sec. Následné zpracování na komplu, ukázka třeba na http://www.volny.cz/aegas/DubnickyMaraton...

    více tepáků POLAR a přehled najdeš na www.allsystem.cz

    pro normální použití stačí asi normální Sigma za 1600kč

    [ Zpět ]
    Datum: 24.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (DyEm)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: tepová frekvence

         

    Na trhu je velká spousta sporttesterů, u nás je asi nejrosšířenější značka Polar, v podsattě jej zmiňuje i DyEm. Měl by mít nasatavitelné zóny, ve ketrých hodláš odpracovávat intenzity v tréninkové jednotce, velice dobré pro analýzu jízdy je připojení k PC, a orientační údaje jako čas, km, převýšení. Musím ovšem podotknout, že bez sportovního lékařského vyšetření a znalosti metodiky a chronologie zatěžování Ti bude tepák jen velice orientačním pomocníkem. Netuším za jakým účelem jej hodláš používat, či jen ze zvědavosti, ochrany zdraví, případně pro systematické zvyšování vlastní výkonnosti.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Toman)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: tepová frekvence

         

    Já jsem teď nedávno kopil na netu Sigmu PC 15 a také kvůli tomu, že má dobrý poměr cena/výkon. Cena byla necelých 1400Kč. Samozřejmě záleží jaké funkce ti stačí. Kdyby si chtěl něco víc tak napiš

    [ Zpět ]
    Datum: 25.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (skricx ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: tepová frekvence

           

      Od čtvrtku 1.9. mají akce v Lidlu na pulsmetr za 400kč
      http://www.lidl.cz/cz/index.nsf/pages/c.o.oow...

      [ Zpět ]
      Datum: 27.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (skricx)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: tepová frekvence

             

        Mam ten pulsmetr od LIDLu a jsem překvapenej co všechno umí. Jestli vydrží a nerozsype se tak je to něco, co mi udělalo radost a pro zábavu naprosto postačí. Trochu mám problém s čitelností údajů a to zejmína za jízdy (tmavé brýle), ale za to ten výrobek nemůže.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Paja)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: tepová frekvence

               

          jé, já koupil sigmu 14 a mohl jsem mít tu věc z Lidla za čvrtinu ceny.no jo, se sigmou jsem spokojen. kdovi, zdali Lidl vydrži...

          [ Zpět ]
          Datum: 02.09.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Tom)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: tepová frekvence

         

    No dodle toho ...
    jsem také amatér a mám Sigmu , a ta ti bohatě stačí .
    To co tady někdo... uvádí za 11 000 , je sporttestr pro profíky , kteří všechna data ,převýšení avše posílají emailem trenérům.
    Pro amatéra myslím zbytečné .

    [ Zpět ]
    Datum: 26.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (holzbml)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: tepová frekvence

           

      Říkáš, že jsou tyto udaje z pulsmetru zbytečné, k čemu Ti potom slouží pulsmetr?
      Pokud neznáš své prahové hodnoty, nelze správně trénovat. a pokud neznáš ani svou max. tepovou frekvenci, nemůžeš ani říci, že se budeš zatěžovat tak aby ses nepřetěžoval. Pokud však znáš alespoň své kompenzační pásmo a aerobní práh, tak můžeš dle tepáku alespoň rozvíjet obecnou vytrvalost a správně (tepově)regenerovat. Jinak samozřejmě pomůže při hlídání zdravotního stavu, např. ranní klidové tep. frekvence.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Toman)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: tepová frekvence

             

        Myslim ze holzbml nerikal nic o tom ze nezna prahove hodnoty, jen ze pro amaterske potreby neni treba sporttestr za deset litru, ktery ti po dojeti zobrazi ruzne grafy, ale staci mnohem levnejsi pulsmetr, ktery ti zobrazuje pri jizde aktualni hodnotu, aby sis mohl hlidat, jake tepy zrovna jedes..

        [ Zpět ]
        Datum: 27.08.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (notakale ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: tepová frekvence

               

          notakalemu: máš možná pravdu, že se holzbml nezmiňoval o prahových a jim podobných hodnotách, nicméně vznesl dotaz, jaké kdo má zkušenosti s používáním sporttesterů a zde si opět dovolím připomenout, že bez lékařského sportovního vyšetření a znalosti metodiky tréninku je sporttester jen málo užitečným pomocníkem. Myslím tedy, že jsem odpověděl na otázku po svém, tak jak vidím práci se sportesterem já. Druhá věc je již značka, funkce atd, zde ponechám výběr na somotném jedinci. Nebo se snad mýlím? A příště se v odpovědích věnuj tématu, pokud se cítíš, že bys byl schopen poradit. A jestliže jsi takový pünktlich, tak autor prvotního dotazu neříkal nic o tepáku za deset litru. Mám ovšem dojem, že my dva jsme již na takové téma něco řešili přes e-mail.

          [ Zpět ]
          Datum: 28.08.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Toman)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: tepová frekvence

                 

            k tematu Lubase: pomer cena/vykon bude asi stejny jak u draheho polaru, tak i u levne sigmy, ten drazsi za vic penez samozrejme nabizi mnohem komplexnejsi funkce. Kdyz pises ze jsi hracicka a mas na to, tak asi budes nadseny kdyz pujdes do toho drazsiho, ktery ti bude ukazovat ruzne grafy a podobne. Ja ale jako amater musim rict ze sigma za 1400 mi bohate staci. Samozrejme rika Toman pravdu ze jen s lekarskym vysetrenim to bude mit opravdu smysl. Na jinych forech, treba bike-forum je na toto tema spousta diskuzi, tak tam se toho taky muzes hodne dozvedet.
            Tomanovi: myslim ze tematu jsem se venoval, kdyz jsem rekl, ze pro amatera ten levnejsi staci dle me. Reagoval jsem jen, protoze se mi zdalo, zes presne nepochopil, co chtel holzbml rict, nemyslel jsem to ve zlem. Na zbytek co jsi psal nebudu reagovat protoze to neni k tematu.

            [ Zpět ]
            Datum: 28.08.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (notakale ([email protected]))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: tepová frekvence

                   

              notakalemu : přece se nebudeme hádat, to bychom byli za hlupáky, zůstaňme u cyklistiky, jezděme, tepejme, cvičme, sportujme, každý tak jak si představuje a jak mu to vyhovuje, koupené zboží také používejme tak jak nám vyhovuje, vdyť je to v podstatě každého věc, každý jsme jiný a zcela jistě neexistuje šablona na cokoliv nebo na směsici čehokoliv, která by snad pasovala více jak jednomu člověku přesně.

              [ Zpět ]
              Datum: 28.08.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Toman)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: tepová frekvence

         

    Napiš, co si od toho slibuješ. To je základní. :')

    [ Zpět ]
    Datum: 28.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: tepová frekvence

         

    Zatím nejsem rozhodnut do jakého přístroje půjdu. K tomu by mi měla pomoci i tato diskuse a Vaše cenné praktické zkušenosti. Mým cílem je dlohodobě zlepšit výkonnost a zejména vytrvalost. Nekladu si závodní ambice, spíše mám představu sledovat si zatížení organismu. "Pracovat" v aerobním režimu. Zatím to řeším tak, že jezdím tak, abych to v pohodě "udýchal". Pro efektivní vyhodnocení údajů a nastavení zátěžových zón plánuji lékařské vyšetření.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Lubas)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: tepová frekvence

           

      Pro zacatek si muzes dojit ve ctvrtek pro pulsmetr do Lidlu,zakladni funkce umi a za ctyri kila - nekup to!Na hracickovani treba postaci.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: tepová frekvence

           

      Tak to pro začátek klidně nějakou tu Sigmu, i když zkušenosti s ní nemám. Měla by mít manuální nastavení horní a dolní hranice tepové zóny, průměr TF a za důležité bych považoval čas strávený nejen v zóně, ale i nad ní (pak to bude mít i pod ní). Přimlouval bych se i za měření kadence (frekvence šlapání). To může být u tachometru (třeba Ciclosport CM213 za 999Kč), nebo pak tachometr, kadenci a tf dohromady. Toho už je víc, třeba Polar CS100. Jenže to zas klidně můžeš odložit na příští sezóny, cena tý Sigmy je lákavá. :')

      [ Zpět ]
      Datum: 30.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: tepová frekvence

           

      Schvaluji Tvůj přístup. Je pozitivní a přitom málo vídané, když hodlá jedinec při tréninku hlídat svůj zdravotní stav.
      Pro rozvoj základní, či speciální vytrvalosti existuje několik modelů zatěžování, pochopitelně dle TF. Metoda rovnoměrné zátěže, metoda velmi krátkých intervalů, metoda Fartlek. Všechny mají za úkol při správném nastavení zátěžových parametrů rozvíjet oxidatinví, čili aerobní kapacitu organismu. Vždy je zapotřebí neopomenout regenerační opatření jako rozjetí, vyjetí, strečink, uvolňovací cvičení a kompenzační zátěž při zvolení jiného tréninkového prostředku.
      Pokud bys však chtěl zvyšovat výkonnost, musel bys v tréninku použít i ostatních zátěžových intenzit. V cyklistice je jich šest, dvě nejsou dle TF.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Toman)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: tepová frekvence

             

        doporučuješ nějakou srozumitelnou literaturu - jsem hobík, jezdím pro radost a však každé doporučení či odkaz jak zvedat výkonost a vytrvalost mne velmi potěší. Myslím, že na vyzkoušení bude nějaký jednoduší přístroj dostatečný. Doposud jsem to příliš neřešil, sedl a jezdil, čím více se o to zajímám, tím více zjišťuji, že je to docela věda. Ještě jednou dík

        [ Zpět ]
        Datum: 30.08.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Lubas)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

604 cyklistů (4 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024