reklama

tlak v pneumatikach

Vyražím příští tyden na průjezd Rakouskem na těžko.Mám horáka s velkýma drapákama a nyní je naplánovaná trasa výhradně po asfaltových a šotolinových cestách.Proto budu přezouvat na pláště hladší 1.95.Doma mám normální pumpičku,kterou nejde dostatečně na tvrdo nafoukat gumy.Chci se zeptat až to budu někde kompresorem dofoukávat,kolik je dostatečný a bezpečný tlak?

[ Zpět ]
Datum: 23.08.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (manasr)
  • Re: tlak v pneumatikach

         

    U každé gumy je to jinak, na boku to bývá napsané.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Radek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: tlak v pneumatikach

           

      Jo,to je.Na to sem se taky koukl.Jen sem chtěl vědět jaké má kdo zkušenosti s plně naloženým kolem.Při normálním ježdění nepoužívám gumy betonové.Když sem to jednou vyzkoušel(a to byli dofouklé jen obyčejnou pumpou)tak sem o patník prorazil duši

      [ Zpět ]
      Datum: 23.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (manasr)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: tlak v pneumatikach

             

        No pravidlo je takové, že více naložené kolo snese při stejném komfortu více nahuštěná kola. Takže natěžko bych klidně hustil na max, zvlášť na asfalt.

        [ Zpět ]
        Datum: 23.08.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: tlak v pneumatikach

         

    nafoukej si to podle své potřeby.Jinak má ale Radek pravdu, že na bočnici je napsán max.povolený tlak.Já osobně na asfalt gumy hodně přefukuji.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (deyv ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: tlak v pneumatikach

           

      Jo nejspíš to tak udělám(jako vždycky).Jen sem chtěl vyzkoušet trochu alchimie.Lepší pocit s jídy,bez velkého odporu a nebát se každého kamene ,který po cestě potkám.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (manasr)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: tlak v pneumatikach

         

    Pokud máš dvojité ráfky, tak až budeš přezouvat, zkontroluj stav podložky pod duši. Ona se při přefouknutí ráda natlačí do těch dírek pro niple a prořízne. Mně se to stalo na jaře. Duše byla v tu ránu prázdná a já na tlamě.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: tlak v pneumatikach

           

      Jo,už se mi něco podobného v minulosti stalo.Díky za připomenutí,určitě na to kouknu

      [ Zpět ]
      Datum: 23.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (manasr)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: tlak v pneumatikach

           

      Tohle se mi stalo, když jsem ji přefoukl přes maximum, asi na 6,5 atm.
      Jinak když se přehustí, může se vyboulit a zničit. To se mi stalo na horákovi. Špatně jsem si převedl PSI na ATM a bylo to.
      Tuším, že 10 PSI je 0,69 ATM

      [ Zpět ]
      Datum: 24.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

303 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024