reklama

Scháním kolo a chci se na pár věcí zeptat

1. je lepší koupit nový,ikdyž s tou zárukou je to vždycky pochybný a prodejci vás voškubou
2. jít schánět na cyklobazary, http://www.aukro.cz nebo nově na http://www.cyklodrazba.cz/ ?
3. přemlouvat kámoše na postavení a teď nevím jestli je lepší to postavit z nových nebo jetých komponentů
4. jde o prachy a ty jsou omezený,vidim to do 10k
5. ještě info ke kolu,de o bajka mé nej kámošce (30) k narozkám,180cm vysokou a štíhlou (70kg asi)
6. já mám treka a je to lepší než bajk,jí se ale líběj bajky a nedokážu pochopit proč
7. dík

[ Zpět ]
Datum: 11.03.2010
Autor: notakale
  • Re: Scháním kolo a chci se na pár věcí zeptat

         

    Ad 1) lepší koupit nové, rozhodně to vyjde levněji než to postavit z jednotlivých komponentů, do 10 tisíc seženež ve výprodejních cenách solidní kolo, např. GT na aliviu ...
    ad 6) ... a nedokážu pochopit proč - chlapče bláhový, copak ženu lze pochopit ???
    :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 11.03.2010
    Autor: Airline
    Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Scháním kolo a chci se na pár věcí zeptat

           

      Za vysvětlení bodu 6 máš bod!

      [ Zpět ]
      Datum: 11.03.2010
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Scháním kolo a chci se na pár věcí zeptat

           

      No to je docela divný protože mi už několik lidí tvrdilo že postavit kolo ze součástek je lepší a hlavně levnější,neno kompletní z bazaru nebo aukra. GT na aliviu to je pro mne ufologie,sím po česku a polopaticku
      ženský..

      [ Zpět ]
      Datum: 11.03.2010
      Autor: notakale
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Scháním kolo a chci se na pár věcí zeptat

             

        Postavit kolo ze součástek je lepší, pokud někoho baví si s tím hrát a má na to dost času.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.03.2010
        Autor: Lazarus
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Scháním kolo a chci se na pár věcí zeptat

               

          No jde hlavně o tu cenu,každá tisícovka dobrá nuni?

          [ Zpět ]
          Datum: 11.03.2010
          Autor: notakale
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Scháním kolo a chci se na pár věcí zeptat

                 

            S novýma součástkama se nikdy nevejdeš do ceny, za kterou bys to koupil celé...

            [ Zpět ]
            Datum: 11.03.2010
            Autor: Jarda
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Scháním kolo a chci se na pár věcí zeptat

         

    Rád bych Ti poradil, ale to jsou na kvalifikované doporučení dost nekompletní informace.
    Nejlíp fotku té kámošky, a mail nebo telefon na ni.
    :-D

    [ Zpět ]
    Datum: 11.03.2010
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Scháním kolo a chci se na pár věcí zeptat

           

      A jak se ma detatko a manzelka? ;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 11.03.2010
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Scháním kolo a chci se na pár věcí zeptat

             

        Hajzle!
        :-P

        [ Zpět ]
        Datum: 11.03.2010
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Scháním kolo a chci se na pár věcí zeptat

               

          Chlapi ale pls k tématu,nedělejte mi tu bordel.

          [ Zpět ]
          Datum: 11.03.2010
          Autor: notakale
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Scháním kolo a chci se na pár věcí zeptat

                 

            Pardon.

            Stavet kolo ma smysl, kdyz presne vis, co chces, za jake dily si priplatit a kde usetrit. Nebo v pripade, kdy Ti vyhovuje geometrie nejakeho nestandardniho ramu. Ja bych napr na libovolne kolo chtel mechanicke kotoucovky od Avidu a ne hydrauliku. Ale neocekaval bych, ze tim neco usetrim, s vyjimkou dilu, ktere bych pak vymenil.
            Na kole v cenove hladine 10 kKc neni ani velky prostor pro manevrovani. Mozna, kdybys kupoval po akcich na internetovych shopech.
            Ale i tak - nechal jsem si nacenit kolo. Vyslo to na 1650 liber po jednotlivych dilech. Podtrzeno, secteno - za 1500 liber vcetne sestaveni z dilu a zaslani do CR. Zkus si treba na kupkolo.cz naclickat potrebne dily a srovnej s cenou stejne ostrojeneho kola.

            Pouzite kolo bych bral za podstatne nizsi cenu. Tedy takove, ktere melo puvodni cenu (pred max 5 lety) kolem 15 kKc. Drazsi kola si kupuji a pozdeji prodavaji Ti, kteri jim daji zabrat. Ti, kteri si takove kolo koupi pro paradu je nepotrebuji menit a prodavat po bazarech.

            Pouzite dily nebrat, kdyz neznas puvodce a ten nema dobry duvod menit.

            [ Zpět ]
            Datum: 11.03.2010
            Autor: Murphy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Scháním kolo a chci se na pár věcí zeptat

                 

            Stavět kolo z použitých = už nějak jetých komponentů bych nedělal - jetá kazeta, převodníky, řetěz ... snad jen použitou vidlici nebo třeba sedlovku - ale kde to seženeš? Stavět z nových komponentů pro danou dámu bych taky nedělal - je tu finanční strop 10 tisíc, zřejmě netouží tam mít právě ten který komponent, chce spolehlivé funkční kolo - prostě vidím to jednoznačně projít prodejny a sehnat něco ve slevě.
            Dám Ti jeden Tip: Velo Sport Krupička, Benešov, tel. 317 723 627 - minulý pátek tam měli ve výprodeji maxbike za 6990,-, komponenty acera (= shimánovská sada), velikost 19" - ale dělej rychle, protože jinak ho v pondělí dohodím jedný mý kamarádce.

            [ Zpět ]
            Datum: 11.03.2010
            Autor: Airline
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Scháním kolo a chci se na pár věcí zeptat

                   

              Super poptám se a taky dík medvědovi za rady!

              [ Zpět ]
              Datum: 11.03.2010
              Autor: notakale
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Scháním kolo a chci se na pár věcí zeptat

         

    Skládat kolo v této cenové hladině je imho nesmysl. Lepší je koupit výprodejový model, skládané kolo tě vyjde dle mého odhadu cca 2x dráž, ještě je s tím práce, a musíš si dávat bacha na kompatibilitu komponent. Nejlevnější model tě často vyjde jen nepatrně dráž než samotný rám.

    Jako dárek jeté kolo... no proč ne... ale ženská nejraději něco nového a nejlépe originálního a jedinečného, co bude mít jen pro sebe, a nikdo jiný už si na to nikdy nesáhne. (Např. květiny nebo koneckonců i chlapa.)

    Na aukru je z 99% předražené $račky. Jestli je tam někdy něco za dobrou cenu, tak to za stejnou cenu koupíš v normálním obchodě, ať už kamenném nebo na webu.

    Takže pár rychlých tipů když proletím obchody, s nimiž mám dobrou zkušenost:
    http://www.kupkolo.cz/produkty/Cela-kola_21...
    Z toho cokoliv, počítej s tím, že kvalita odpovídá ceně (jestli seš tak bohatej, aby sis moh kupovat levné věci...)

    http://www.kola-online.cz/Horske-kolo-Superior...
    Moc pěkné kolo za ty prachy...

    [ Zpět ]
    Datum: 11.03.2010
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Scháním kolo a chci se na pár věcí zeptat

         

    Jsem pro nové kolo. Pokud tomu pořádně nerozumíš, tak bych bazary a ani jinak jeté kolo nedoporučoval, nikdy nevíš co tomu může být...

    Mrkni třeba sem, http://cykl.cz/section/katalog2009 , něco z toho si vyber a pak se podívej po netu za kolik by se to ve slevě dalo sehnat.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.03.2010
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Scháním kolo a chci se na pár věcí zeptat

           

      A vůbec bych se nebál v tom katalogu koukat na kola i za +-15tis Kč, teď ve slevách by v pohodě některá mohla být za těch +-10tis.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.03.2010
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Scháním kolo a chci se na pár věcí zeptat

         

    1.jednoznačně koupit nové, záruka se počítá, výprodeje loňských modelů za lepší ceny, pohoda...
    2.bazar nebrat, (v nutném případě se dá koupit od někoho koho dobře znáš a věříš mu), nikdy nevíš co na jetém kole předešlý majitel vyváděl a jestli to není čórka.
    3.levnější kolo nestavět (to se vyplatí u nějakýho extra vytuněnýho speciálu), ve fabrice to většinou poskládají líp než kámoš doma, je s tím spousta starostí a nakupování na několikrát, leccos spolu nemusí sednout dohromady jen z čistý schválnosti.
    4.-5.za deset tis. v pohodě něco výprodejovýho, beru to tak, že je to pro holku, která zatím moc nejezdila, klidně na tom pár let spokojeně odlítá.
    6.když se jí líbí... ,-) na kole co se líbí každej rád jezdí, když budeš mít hnusný kolo co se ti nelíbí, tak se ti na něj moc chtít nebude....

    [ Zpět ]
    Datum: 11.03.2010
    Autor: Mirr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Scháním kolo a chci se na pár věcí zeptat

           

      :-) jasný díky,na bazaru jsou to většinou čorky a čert se f tom pak vyznej žejo. Potíže jsou tedkonc z barvou :-D

      [ Zpět ]
      Datum: 12.03.2010
      Autor: notakale
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Scháním kolo a chci se na pár věcí zeptat

             

        Obě svá kola jsem si stavěl sám. Všechny z nových dílů. To první - MTB mě vyšlo dráž než kolo z obchodu se srovnatelnými díly. Stavěl jsem jej proto, že jsem neměl pohromadě dost peněz najednou, takže když jsem něco našetřil, koupil jsem postupně rám, kola... Za zhruba půl roku jsem už jezdil. Navíc mě to bavilo a chtěl jsem si na kole udělat téměř všechy opravy a seřízení sám a nebýt odkázaný na servisy hlavně v zahraničí. To druhé - ležák, bylo postavit nesrovnatelně těžší, ale cena byla minimálně poloviční, než kola prodávaná v obchodech. Takže klasiku bych dnes koupil novou a ležáka bych zase bastlil na koleně.

        [ Zpět ]
        Datum: 13.03.2010
        Autor: Zden42
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

323 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024