reklama

přesnost řazení -přehazovačka-

Ahoj kolaři, nedaří se mi vyladit přehazovačku._Skočí např. o jeden pastorek výše a pak se vrátí na ten správný. Všiml jsem si, že rolnička, která provádí přesun řetězu má vůli do stran asi 2 mm.Má to být? Nebo je to už vyběhané. Mám Aceru a najeto asi 3tis.km. Myslím, že je dobře vyladěná, zuby rolničky sjou v prostřed řetěu v jedné ose s příslušným pastorkem.

[ Zpět ]
Datum: 22.08.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Black)
  • Re: přesnost řazení -přehazovačka-

         

    od Acery nemůžeš očekávat zázraky.Nedělá to jen při řazení z 1 na 2?

    [ Zpět ]
    Datum: 22.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (deyv ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: přesnost řazení -přehazovačka-

           

      Ne, do nedávna šlapala velmi přesně, děje se to nejčastěji při řazení z 7 na 6 nebo z 6 na 5 .
      Nevím zda má mít "vůli" do stran to přeřazovací kolečko (rolnička) - jakoby na té "hřídelce" se může pohybovat do stran, myslím, si, že by to mohlo být tím, ale nejsem si jistý.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Black)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: přesnost řazení -přehazovačka-

             

        vůle by tam být neměla, ale můžeš to zničit tím, že řadíš hodně na silu.Při řazení musíš uvolnit tlak na pedály.Když neuvolňuješ tak to křížíš a ničíš.Pak by se tam nějaká vůle mohla objevit.

        [ Zpět ]
        Datum: 22.08.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (deyv ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: přesnost řazení -přehazovačka-

               

          V rámci možností řadím při odlehčení, myslel jsem si, že by to mohlo být opotřebené kilometrama

          [ Zpět ]
          Datum: 22.08.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Black)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: přesnost řazení -přehazovačka-

         

    Jak moc velkej vakl ta rolnička má? 2+2=4 mm? To už by bylo celkem dost. Pozoruju na svým kole, že po cca 10000 km se to už viklá dost (ale ne ty 4 mm, tak do 2 mm), přesto to řadí celkem dobře.

    Zkus ty rolny vzájemně přehodit a uvidíš. Nejde to ale napořád - ta horní rolna je víc namáhaná a tedy víc vyztužená - má pouzdro z oceli, dolní má pouze plastové vedení. Pokud se vzájemně přehodí, horní se brzy ochodí - nemůže být tohle tvůj problém?

    [ Zpět ]
    Datum: 22.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Petrolin)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: přesnost řazení -přehazovačka-

           

      Pozor! Horní a spodní kladku nezaměňovat!
      Horní - vodící kladka má mít určitou vůli pro eliminaci drobných nepřesností měniče, má též zkosené zuby. Spodní - napínací kladka by vůli mít neměla. Podívej se na:
      http://www.bajk.cz/web/data/clanek.asp?id...

      [ Zpět ]
      Datum: 22.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: přesnost řazení -přehazovačka-

         

    Nepadlo ti náhodou kolo na stranu s přehazovačkou?
    Zkus překontrolovat jestli není ohnutý její držák a jestli je v rovině kola. V servisech na to mají aparátek.
    Minulý týden jsem si ho musel vyměnit a stál mě 250 Kč. 10% z ceny rámu. (Záleží jaký máš rám,taky se nechá sehnat ocelový za 25 Kč) Dělalo mi to něco podobného.
    Podobným způsobem se projevovalo roztřepené lanko ve dvojpáčce. Bez vysunutí lanka to nebylo vidět.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

623 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024