reklama

škrtání kotoučovek-hydr.Deore

Ahoj všem, musel jsem vyndat kolo a po nasazení mi škrtají kotoučovky o jednu destičku. výrazně jsem to zmírnil, tak že jsem o něco povolil rychloupínák a zavřel. Přesto kotouč běhá těsně u jedné, je to občas slyšet, někdy drhne i silněji. Znametá to, že bych měl před montáží kola (napr. když píchnu) vyndat destičky, roztáhnout brzd.čelisti, nasadit destičky a pak instalovat kolo. dle mého by měl kotouč běhat přesně uprostřed a ne se asi o 1 až 2 mm ohýbat po stisku páčky. Dík za co nejpodrobnějí popis. Mám kotoučově brzdy nově a nemám o nich ani páru.

[ Zpět ]
Datum: 21.08.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Otas)
  • Re: škrtání kotoučovek-hydr.Deore

         

    zkus to na jedne strane vic dotahnout. proste to tak nejak vycentrovat. Mam hydra Hayes a taky to tak delam kdyz sundavam kolo. Jinak kdyz mas sundany kolo tak nechytej na brzdu aby se ti desticky nescvakli.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Tom)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: škrtání kotoučovek-hydr.Deore

           

      Jak to myslíš Tome, mám více zašroupbovat/povolit rychloupínák- zkus to popsat přesněji. Dík.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Otas)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: škrtání kotoučovek-hydr.Deore

         

    V případě hydraulických shimano deore by kotouč skutečně měl být mezi destičkami na stejnou vzdálenost, tedy osově. Když vyndáš kolo, NESMÍŠ naprázdno zmáčknout brzdovou páku, anžto tím bys "secvaknul" destičky k sobě a zpátky by to nešlo (tedy šlo, ale až po jisté operaci). Jestliže jsi tedy vyndal kolo a při zpětném nasazení škrtá kotouč o destičku, mám za to, že při tom vyndavání jsi nejen povolil vlastní páčku rychloupínáku, ale že jsi navíc několikrát pootočil buď protilehlou (tou poplastovanou) maticí nebo i vlastní páčkou. Takže až budeš kolo vracet, měl bys to "natočt" do původní polohy a mělo by to být OK. Pakliže není, a k tomu jednou také dojde, tak kotoč vycentruješ po povolení dvou imbusů, co drží třmen, tím povolením s ním potom půjde hýbat do stran a srovnáš to. Je to napoprvé piplačka (aspoň pro mě), ale naučí se to. Napoprvé by bylo dobré, kdyby Ti to někdo ukázal, nebo skoč do servisu. Až bude funkční galerie na www.andykolar.wz.cz, tak bych Andymu poslal pár fotek, jestli by to tam dal (anebo pošle i někdo jiný), ono podívat se na obrázek s nějakou šipkou co povolit je mnohdy jasnější než několikrát vysvětlovat.
    A pardon, nejsem Tom.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: škrtání kotoučovek-hydr.Deore

           

      nezlob se na mě ale to co píšeš je naprostá blbost!:-I natočení rychloupínáku nemá vliv na to, do jaký polohy se ti dostane kotouč brzdy. kolo sedne do vidlice a opře se o plošky náboje bez ohledu na to jak cvičíš s rychloupínákem. ten je volně pohyblivej v náboji.
      a na vystředění nevidim žádnou piplačku. prostě nasadíš kolo a dotahneš rychloupínák a pokud škrtá destička nebo třmen o kotouč, tak povolíš dva imbusy co drží třmen (jak píšeš), pak stiskneš páku brzdy a tím se vystředí a přitom dotahneš třmen. proč z toho děláte vědu a otasovi blbnete hlavu když je to jednoduchý?:-O

      [ Zpět ]
      Datum: 22.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (vette)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: škrtání kotoučovek-hydr.Deore

             

        1) nezlobím se na Tebe, vette,
        2) má zkušenost mi říká, že to blbost není, naposled jsem to takhle "centroval" 28. 7. tohoto roku,
        3) rozhodně nikomu nechci blbnout hlavu, navíc klukovi, který o tom moc asi neví. Prostě jen jsem se mu snažil říct můj názor a tím mu pomoct,
        4) měj se a "carpe diem".

        [ Zpět ]
        Datum: 22.08.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: škrtání kotoučovek-hydr.Deore

               

          Diky žes to tak hezky napsal za me! a taky s tebou souhlasim. Rychloupinak na to proste ma vliv taky. Pro nekoho blbost pro me zkusenost. Tak asi tak!!!

          [ Zpět ]
          Datum: 22.08.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Tom)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: škrtání kotoučovek-hydr.Deore

         

    Pánové díky, vážím si každé rady a tipu. Mám rád "novoty" a také se chci naučit řadu věci si udělat sám. Tak než vyrazím do servisu (jsem ze vsi a celý den pracuji) a brát si volno kvůli drobnostem se mi nechce.To sevření upínáku mělo vliv-byl asi hodně utažený a jeho sevřením se kotouč posune asi o 1 až 2 mm. Tak jsem to takto provizorně řešil. Ted má rychloupínák nižší tah.(doufám, že stále dostatečný na pevné uchycení kola)

    [ Zpět ]
    Datum: 22.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Otas)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

172 cyklistů (6 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024