reklama

Bär -bolení 3

Tak v minulém dílu jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí od Medvěda a také zazněl názor, že Blábolení 3 by působilo problém některým diskutujicím s ursusfobií.
Proto zakládám toto téma separáto a hned nahazuji.
Proč je možné a nutné platit ve Švédsku vysoké daně a přitom platit u lékaře ? Znají nešťastní švédové svá práva a listinu práv a svobod ? Má listina práv a svobod ratifikovaná celou EU v celé EU stejné znění ? atd atd brum brum brum brum jak se daří .... :-D

[ Zpět ]
Datum: 18.02.2010
Autor: újezďák
  • Re: Bär -bolení 3

         

    ad a) velmi a to velmi děkuji
    název je fuck móooooc pěkný :o)))

    ad b) chceš facebook na švagrovou?!? nač tady polemizovat, když si můžeš s nezaměstnanou ve švédských poměrech pohovořit přímo :o)))
    pokud chceš znát poměry důchodců, tak ti mohu dát adresu na tchýní
    a druhá švagrová je zaměstnána v jakémsi sytému domácích školek, takže pokud by jsi chtěl znát poměry, co se týká mateřských a výchovy dětí, pak ta ti poví nejlépe :o)))

    Mimochodem - v minulém díle jsem zahlédla i cosi, jak se mají Švýcaři dobře...
    Pokud chceš znát skutečné poměry, pak by bylo lepší se zeptat těch, co tam žijí...
    Musím říct, že ti by teda s tebou rozhodně nesouhlasili, protože jejich daňový systém a ceny, to je děs běs...
    Krásný život tam teda rozhodně není zadarmo.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.02.2010
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bär -bolení 3

           

      Byl jsem ve Svycarsku nekolikrat na skoleni. A s ucastniky z celeho sveta jsme porovnavali dane a podobne a to i s lektorem. Vsichni zastavame cca stejnou pozici. Krome JARu na tom byli vsichni lepe, nez my, Svycari podstatne lepe. Ale tam to zalezi na tom, ve kterem kantonu bydli. Tohle bylo v Bernu, ktery je nejdrazsi. Tam, kde ziji automobilovi zavodnici a podobne (tedy spis plati dane), zdanenim prijdou cca o 3 % hrube mzdy. Ze by nam lektor tak kecal?

      [ Zpět ]
      Datum: 18.02.2010
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bär -bolení 3

             

        To je pravda, co kanton, to jiné daňové zákony.
        Mám tam známého poblíž Zurichu a vím, že má na svém bytě přihlášené další dva lidi jen kvůli tomu, aby oni mohli v daném kantonu platit nižší daně než skutečně bydlí. Samozřejmě mu za to přispívají na nájem...
        Není to ale tak jednoduché - na tohle jim tam chodí jakési kontroly, zda dotyčný skutečně bydlí jak bydlí a pokuty jsou husté.

        Ve Švýcarsku jsou ale podstatně vyšší než u náš. Nekompromisně za všechno a víc než dvojnásobné. Tam se nesmí přepočítávat, jinak člověk nekoupí ani chleba...
        A co je tedy markantně vyšší, to je oblečení a boty. Nemluvím o značkových oděvech, ale běžné krámy - neskutečně vysoké ceny...

        [ Zpět ]
        Datum: 18.02.2010
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bär -bolení 3

               

          Známí žijí ve Švajcu několik let. Shrnul to do krásné věty: žeru to stejné, co vy, nosím stejné hadry, co vy, bydlím stejně jako vy, mám stejnou televizi, mobil, počítač. Jen mám o trošku lepší auto a na dovolenou nejezdím do Chorvatska, ale do Karibiku.

          Nesmí se to přepočítávat, bo jinak je tam příšerně draho (kilo kuřecího 600 Kč/kg, hovězí přes tisícovku), bydlení v desítkách tisíc...

          [ Zpět ]
          Datum: 18.02.2010
          Autor: hekynen
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Bär -bolení 3

                 

            Ale mají tam na rozdíl od ČR hory.

            [ Zpět ]
            Datum: 18.02.2010
            Autor: Lazarus
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Bär -bolení 3

                   

              To je pravda. Na sjezdovku jezdí přímo vlakem. Dobře, tak to je jeden z rozdílů... :-)

              [ Zpět ]
              Datum: 18.02.2010
              Autor: hekynen
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Bär -bolení 3

                     

                Jo, švýcarský vlaky se mi taky líbily. Teda jak jsem je tak pozoroval zvenčí, nikdy jsem v nich nejel.

                [ Zpět ]
                Datum: 18.02.2010
                Autor: Lazarus
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Bär -bolení 3

                       

                  Já v něm jel asi 15 km. Takovou lokálkou. Stylově to připomíná naše vlaky EUROCITY.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 18.02.2010
                  Autor: William
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Bär -bolení 3

                   

              Uááá, ani mi nemluv. Bavil jsem se s jedním Švýcarem na chatě Roussier pod Dent Blanchem jak často se kdo vykopem z práce na hory. Stěžoval si, že musí kvůli práci bydlet až v Sionu, a má to k horám daleko (k parkovišti pod chatou to má 70km, půlku po dálnici), a že zaměstnavatel mu nechce dovolit volné čtvrtky (pátky si může brát dovolenou kdy chce).

              Tywoe, já tam jedu autem 14 hodin v kuse, a šetřím na to tehdy půl roku, a pán to má moc daleko...

              [ Zpět ]
              Datum: 18.02.2010
              Autor: Joe-CUBE
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bär -bolení 3

         

    http://www.strelectvi.cz/forum/nemakat-a...

    dejte si to do bookmarků, a až zas nějakej komunista začne s chudákama nezaměstnanejma, dávkujte mu to po kouskách, aby ho nem*dlo.

    Jdu blejt, velebnosti.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.02.2010
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bär -bolení 3

           

      Na střelectví.cz jsem čekal něco zajímavějšího:-p

      [ Zpět ]
      Datum: 18.02.2010
      Autor: Lazarus
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bär -bolení 3

         

    Nemyslím si, že by bylo dobré mít 100% státem nehrazenou zdravotní péči.
    Dovedu si ale představit model podobný kanadskému modelu (neznám detaily, mám jen nástin od známého, který tam emigroval v roce 70). To jest - základní péče hrazená státem. Tato základní péče je naprosto přesně definovaná jednotlivými úkony, počínaje první pomocí, pravidelnou roční prohlídkou u praktického lékaře a něco navíc. Není v tom ale např ani zubař. Myslím, že děti do určitého věku mají nějaké výhody proti dospělým.
    Dál se každý člověk už může rozhodnout, jaké si sjedná pojištění. Ta pojištění mohou být levná i drahá. Záleží na pojišťovně a na tom se kterou nemocnicí má smlouvu. Pojistky si můžeš udělat na míru - např máš tendenci k nachladnutí dáš si víc návštěv u Dr, s čímž se pojí i nějaké léky. Nebo si přidáš zubaře. Tenhle můj známý např. zvažoval zubaře. Nakonec uznal, že se mu vyplatí platit za zubaře jednou za rok + ev doplatit plombu, než by si platil pojistku. Naopak, kdyby si měl nechat sundávat 2x ročně zubní kámen a dávat anestetika při ošětření, už by se mu pojistka vyplatila.
    Samozřejmě pro lidi tady by to byl šok. Po 100% péči zdarma. Ale už dneska se setkáváme s případy, kdy si lékaři účtují různé nesmyslné poplatky, které i tak hradí pojišťovna a leckterý neznalý to radši zaplatí. Navíc doktoři se ke starým lidem chovají skutečne stylem tumáš prášky a vypadni. Pokud by si člověk skutečne mohl vybrat pojištovnu a jeji služby (ne jako teď kdy je xxx pojištoven a v podstatě se téměř neliší - krom příspěvků na helmy atd), věřím, že by se i doktoři chovali jinak. Rázem by totiž nemocnici ubývali pacienti a pan Dr by si to odpískal. Taky dobré nemocnice by jednodušše přestali akceptovat pacienty pojišťoven, které jim neplatí. A takový pacient, by jednoduše mohl říct - pojišťovno, já chci tuhle nemocnici, takže od tebe jdu pryč. Snížilo by neplacení péče pojištovnami nemocnicím a následné nucené šetření nemocnic.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.02.2010
    Autor: William
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bär -bolení 3

           

      Tak přesně takhle bych si to zdravotnictví představoval taky. Základní péče a vše navíc platit. Stejně jako u aut. Musím mít nějaké zákonné pojištění a pak se můžu (ale nemusím) pojistit (s různou spoluúčastí). Já mám auto pojištěno prakticky jen pro případ totálky anebo krádeže (vysoká spoluúčast). Nikdy jsem (zatím) neboural, mám nejvyšší možné bonusy. Jediná opravu, co jsem za ty roky zaplatil (a mohla by být placena z pojistky), byly zadní dveře a bok, který jsem orašploval při couvání o betonou zídku; oprava stála deset tisíc, což jsem "našetřil" z nižších plateb za pojištění během dvou let...

      [ Zpět ]
      Datum: 18.02.2010
      Autor: hekynen
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Já si tu dořeším stávající část nedořešenou v předešlém vlákně :

         

    http://www.nakole.cz/diskuse/10961-blaboleni-2...

    Medvěde, zaměstnance, kterého nezajímá, kde jeho peníze končí většinou u hospodských řečí má jasno: "Ten zatracený zaměstnavatel mi dává jenom 20 000 čistýho měsíčně. Odírá mně. Já vyrobím měsíčně věci, které on prodá za 50 000 korun, když odečtu, že mi z toho nechá mizerných 20 + 5 s tím má náklady, tak je to pěkný svině pokud si nechává 25 000 zisku. Hajzl jeden"

    Nějak akorát neví, že on ho stojí 40 + 5 náklady, akorát, že z těch 40 si 20 vezme stát.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.02.2010
    Autor: pro_pa
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bär -bolení 3

         

    A také jedna dobrá zpráva ze včerejška:

    http://olomoucky.denik.cz/zlociny-a-soudy/smrt...
    http://zpravy.idnes.cz/odvolaci-soud-osvobodil...
    http://www.novinky.cz/krimi/192457-taxikare...

    Ukázalo se, že při vhodné konstelaci hvězd může soud obránce osvobodit. Sice člověka musí vyhlášený bitkař a recidivista zakleknout a mlátit pěstmi do hlavy, všichni svědci a soudní znalci tento průběh potvrdit, a ani pak není výsledek soudu předem moc jistý (protože si máte zvolit jinou formu obrany, jak konstatoval krajský soud, bluguguguééé), ale naděje tu je.

    Obviněný seděl od 21.1.2009 do včerejška ve vazbě. Doma dítě a kojence. Na rodičovské dovolené si přivydělával jako taxikář. Splácel hypotéku. Samozřejmě mu hrozí exekuce a další sankce z neplacení, rodina žije od koruny ke koruně. Připomínám, že se jedná o nevinného člověka, teď i rozhodnutím soudu. Náhrada za vazbu je paušál 140 korun na den. Žádný vyšetřovatel, žádný státní zástupce, žádný soudce, kteří navrhovali a schvalovali třináctiměsíční vazbu nijak nepocítí, že jejich rozhodnutí bylo od začátku chybné, a co způsobilo (obhajoba samozřejmě pravidelně žádala, odvolávala se apod.).

    Hmotnou pomoc zorganizovali jeho kamarádi, a podílela se na ní střelecká komunita (včetně mě). Máte taky takové kamarády? Protože až se vám opravdu něco stane, tento stát se na vás vysere.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.02.2010
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bär -bolení 3

           

      Tak si občas říkám, jestli by nebylo lepší platit výpalný třeba solncevské brigádě než tomu našemu vládnímu gangu.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.02.2010
      Autor: Lazarus
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bär -bolení 3

           

      Voják; moje obrana byla amatérská; velmi citlivý člověk, který se bál o své zdraví; revizor; 3x potrestán za napadení cestujícího.
      Moc mi to do sebe nezapadá.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.02.2010
      Autor: IQTyqve
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bär -bolení 3

             

        Jojo, tuhle špínu vytahovala obžaloba, přestože činy byly již zahlazeny (tedy má čistý trestní rejstřík), a soud k nim nesmí přihlížet.

        Obsluha raketových systémů (v podstatě operátor u počítače), žádný výcvik v boji muže proti muži prý neměl. Podle soudního znalce se bránil laicky.

        Jakkoliv mám nechuť k MHD obecně, revizoři jsou zhusta chudáci, co se na lepší práci nezmůžou (proto jim platím hotově a nechci potvrzení, mám totiž mimořádně rozvinutý smysl pro sociální spravedlnost;-)). Jestli jsi četl výpovědi, tak tehdy byli školeni, že jsou oprávněni *předvést* černého pasažéra. Co se po takovém školení mohlo dít v šalinách si dokážeš představit. Jedna z těch podmínek je údajně za rvačku s Rusem, co u nás pobýval nelegálně a byl v celostátním pátrání.

        Za své činy byl již potrestán, snažil se začít lepší život (mimochodem je držitelem ZP a zaměstnancem armády, tedy z hlediska zákona i psychotestů bezúhonný a spolehlivý), žádný nezaměstnaný, byl na rodičkovské dovolené, a snažil se přivydělávat si.

        Podle mne takový člověk má právo na život, včetně práva svůj život bránit. Netajím se radostí, že Vrchní soud došel ke stejnému závěru.

        ***

        Podstatou mého příspěvku je ale jiná věc: hmotná nouze, do které se může velice snadno dostat rodina NEVINNÉHO člověka. Exekuce, zabavenej barák, nebýt fantastických kamarádů, tak žena a dvě děcka nemaj co do úst. Žádný svatoušek, ale slušnej pracující člověk.

        [ Zpět ]
        Datum: 18.02.2010
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bär -bolení 3

             

        Z toho že to byl voják něco vyplývá?

        [ Zpět ]
        Datum: 18.02.2010
        Autor: Lazarus
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bär -bolení 3

               

          Vyplývají z toho tyto skutečnosti:
          - Není nezaměstnaný, tedy živí se vlastní prací.
          - Musí být bezúhonný (čistý trestní rejstřík). Pokud měl podmínku, tak se osvědčil, nebyl nikdy odsouzen za závažnější tr.č.
          - Musí projít psychotesty (ve všech ozbrojených složkách je rozhodující respekt k autoritám a poslušnost; na puberťáky napodobující Ramba a Semira Gerkhana není nikdo zvědavej).

          [ Zpět ]
          Datum: 18.02.2010
          Autor: Joe-CUBE
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bär -bolení 3

         

    A jinak - název se mi nezdá šťastný. Přece tu nechceme vytvářet ghetto (nebo klec) pro jednoho uživatele.

    Chystal jsem se rozdělit to na
    "Ekologie, ekonomie, politika a příbuzná témata" na dlouhé diskuse, a
    "Blábolení 3" na krátké denní zprávičky,
    ale předběhl jsi mne. Nechceš to tu zamknout, založit nová témata a konec tohoto dát odkazy na pokračování?

    Dále jsem chtěl požádat zakladatele diskusí aby ve svých tématech netolerovali delší diskuse na výšeuvedená témata. Anarchie nemusí nutně znamenat zmatek, ne?

    [ Zpět ]
    Datum: 18.02.2010
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bär -bolení 3

           

      mě je to šumák, jen sem chtěl pomoci radce.
      Když to umře samo, dobře jinak se mi zdá, že se to tu pěkně rozběhlo a stejně valná většina povšechných diskusí končí ve stylu ursus versus reliquus :-D

      [ Zpět ]
      Datum: 18.02.2010
      Autor: újezďák
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

323 cyklistů (9 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024