reklama

Kompatibilita převodníků různých značek :-)

Lidi, prosím vás - nevíte, kde (třeba na internetu) se dají sehnat nějaké vědomosti o kompatibilitě převodníků různých výrobců? Myslím tím to, že na dálku chci objednat např. převodník 36 zubů, shimano nemají, místo toho tam s tímhle počtem zubů nabízejí FSA nebo sentour nebo gebharda nebo ... - všechno to na obrázku vypadá vpodstatě totožně, všechno čtyřpackový, když cinknu na kontakt, tak prodejce neví. Tutéž zkušenost mám i s pětipackama na silničku - objednávat na dálku na základě nicneříkajícího popisku na e-shopech je risk, kupovat celý kliky je zas finančně zbytečné, když zbytek slouží.
Máte s tím někdo zkušenost? Díky :-)

[ Zpět ]
Datum: 09.02.2010
Autor: Airline
  • Re: Kompatibilita převodníků různých značek :-)

Jo a krom toho, že tam ten šroub určitě seženeš, tak tam maj grátis docela dobrý kafe z automatu :-)))

[ Zpět ]
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Omlouvám se - tohle patří k tý Medvědový sedlovce, nevím, že to skočilo sem - že bych něco špatně zmáčknul?

[ Zpět ]
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Tak já nakupuju na www.gebhardt.cz, kvalitní a krásná práce. Mají tam tabulky podle kterých objednáš co potřebuješ, kompatibilita nebyla problém.

[ Zpět ]
    Autor: Juras

Musi sedet pocet a roztec otvoru pro srouby a kazdy vyrobce tenhle rozmer a kompatibilitu i pro ostatni vyrobce udava, takze staci jenom hledat, treba na netu na oficialnich strankach. Pokud si ani tak nejsi jisty, nakupuj jenom u serioznich prodejcu, kde rozumi tomu co prodavaji a sami ti ochotne a dobre poradi. Je jich hodne.

[ Zpět ]
    Autor: vasek

Nejenom toto, ale musí sedět i případné osazení z boku díry, aby seděla vzdálenost převodníků od sebe. Příklad je třeba XTR 07, kde jsem zkoušel prostřední převodník XT a placka byla posunuta asi o 2 mm mimo.

[ Zpět ]
      Autor: pro_pa

No právě - mám osobní zkušenost, že není shimano jako shimano, a to sedí díry i počet zubů. Což o to, k sh katalogu se dostanu na prodejně, k jiným už ne.

[ Zpět ]

Prave proto pisu, ze vyrobci udavaji kompatibilitu, popr. ji zaruci prodejce. Pokud ne, nekupovat, pokud doporuci a nesedi- vratit prodejci. Nedelal bych z toho kovbojku a dival se proste po udavane kompatibilite.

[ Zpět ]
        Autor: vasek

Zkusil jsem prostredni placku ze shimana dat na Truvativy. Vzdalenost sedela, roztece, tloustka, ... ale byl tam posun O PUL ZUBU!!! ;-( Takze i kdyz vsechno sedelo, retez strilel a ja nebyl sto prijit na to proc. Trvalo mi to ctvrt hodiny, nez jsem se donutil to cele opet demontovat a prilozit k sobe...

[ Zpět ]
    Autor: Murphy
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.
dnes
Ahoj, hledám vážný vztah založený na lásce, věrnosti, důvěře a vzájemným porozumění. Chci Tě mít rád a Tvé srdce…

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

17.10.2017
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,věk 50

Hledám: parťáka MTB těžší terén

Hledám: parťáka MTB těžší terén
17.10.2017
Pánové, hledám pohodového parťáka pro vyjížďky do těžšího terénu. 53 let z Prahy.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

237 cyklistů (23 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017