reklama

Přehazovačka Alivio na devítkovou kazetu :-)

Prosím pěkně - mám doma přehazovačku alivio; obsáhne přehazovačka alivio ( která se běžně dává na kola s osmi nebo sedmi pastorkama) také devítkovou kazetu?
Odpověď potřebuji co nejdřív - dopoledne posílám objednávku na kupkolo, tak jestli mám přihodit nějakou deore...
Dík :-)

[ Zpět ]
Datum: 02.02.2010
Autor: Airline
  • Re: Přehazovačka Alivio na devítkovou kazetu :-)

         

    ja myslim, ze by mela. Podobne jako XT muzes bez problemu pouzit na 8 kolo

    [ Zpět ]
    Datum: 02.02.2010
    Autor: Hrabe-X
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přehazovačka Alivio na devítkovou kazetu :-)

           

      Ale to jo - devítková kazeta vždycky dokáže obsloužit 8 - 7 - 6 pastorků, mně jde o to, jestli alivio má mezi krajními dorazy tolik prostoru, aby šířkově obsloužila devítku.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.02.2010
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přehazovačka Alivio na devítkovou kazetu :-)

             

        9 kazeta je stejne siroka jako 8. Toho bych se nebal.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.02.2010
        Autor: Hrabe-X
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Přehazovačka Alivio na devítkovou kazetu :-)

               

          Ok, vo tom to je :-), to jsem potřeboval vědět - že obě kazety jsou na šířku stejné. Díky :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 02.02.2010
          Autor: Airline
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přehazovačka Alivio na devítkovou kazetu :-)

         

    z vlastní zkušenosti - nedoporučuji, nebyl jsem schopen ji donutit :- ), aby shazovala na nejmenší pastorek, domnívám se, že i ofic. info uvádí max. osmikolo

    [ Zpět ]
    Datum: 02.02.2010
    Autor: vladaza
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přehazovačka Alivio na devítkovou kazetu :-)

           

      Jo, ofiko je to osmičková přehazka, ale osmička je stejně široká jako devítka, jak už tady někdo řek. Devítka má kratší krok na řazení, možná, že pružina už nemá sílu řetěz na ten poslední pastorek shodit. Pravděpodobně kecám.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.02.2010
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přehazovačka Alivio na devítkovou kazetu :-)

           

      To bych spíše přisuzoval opotřebeným kladkám.Mám sice přehazovačku DEORE,ale také se mně čím dál hůř řadil nejmenší pastorek a po výměně kladek za lepší vše bylo OK.Ty staré měli najeto cca 20 000km a vůle byla fakt veliká.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.02.2010
      Autor: rambousek
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přehazovačka Alivio na devítkovou kazetu :-)

             

        u mě se jednalo o zcela nový šaltr i kazetu, i když jsem zcela vyšrouboval dorazový šroub, tak řetěz na nejmenší pastorek nespadnul, možná to bylo rukama /nebo hlavou/, ale namontoval jsem jetou silniční ultegru /s delším ramínkem/ a chodilo to hned /kazeta 12-28/. jináč mám alivio v oblibě, právě pro ten velký průměr kladek

        [ Zpět ]
        Datum: 03.02.2010
        Autor: vladaza
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přehazovačka Alivio na devítkovou kazetu :-)

         

    Pokud funguje na 8kolečku, měla by fungovat i na 9kolečku. Rozsah je stejný, jen je jiný krok mezi převody, proto na 8kolo musí být 8polohová páčka, na 9kolo 9páčka. Problém může nastat z důvodu opotřebení pružiny jak psali výše.

    Vygooglil jsem něco o historické sadě Alivio 7 speed, teoreticky by přehazka z této řady mohla mít menší rozsah, pak by na 8 ani 9 kolečku nechodila (spousta starých silničních přehazek nezvládne víc než 7-kolo).

    Ale já bych se toho nebál. Maximálně jí trochu zvětšíš rozsah citlivým tuningem. Znáš to - kladivo, majzl, flexa...

    [ Zpět ]
    Datum: 02.02.2010
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přehazovačka Alivio na devítkovou kazetu :-)

           

      to je pravda, pamatuju si este kdyz na 8kolo byly jen prehazky od LX vejs. To platilo cca do 1997.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.02.2010
      Autor: Hrabe-X
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přehazovačka Alivio na devítkovou kazetu :-)

         

    Ok, díky - pro jistotu jsem objednal devítkovou deore, není to drahý :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 03.02.2010
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přehazovačka Alivio na devítkovou kazetu :-)

           

      ideální řešení :- )

      [ Zpět ]
      Datum: 03.02.2010
      Autor: vladaza
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

343 cyklistů (13 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024