reklama
Město: Praha

Ošklivácký článek o cyklostezce ve Vysočanech

http://domaci.ihned.cz/c1-40282080-za-kilometr...

Vím, že to stálo šílený peníze, ale stejně to bude sloužit dobré věci.
Dneska se s tímto tématem roztrhl pytel ve značné části českého tisku, tak kdo má chuť diskutovat pod článkem bez nutnosti registrace na ihned.cz , tak s chutí do toho.

Cysklostezsky si rozvracet nedáme !

[ Zpět ]
Datum: 01.02.2010
Autor: újezďák
  • Re: Ošklivácký článek o cyklostezce ve Vysočanech

         

    cyklostezky ..... himbajs to jsem se zase uvedl :-D

    [ Zpět ]
    Datum: 01.02.2010
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ošklivácký článek o cyklostezce ve Vysočanech

           

      do názvu nepatří nepatří ani "z", ani "s", ale "opičí dráha". Muhehe :-D

      [ Zpět ]
      Datum: 02.02.2010
      Autor: Smog
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ošklivácký článek o cyklostezce ve Vysočanech

         

    A čemu se divíš, když to funguje takto:

    Tři podnikatelé se přihlásí na opravu plotu kolem ministerstva financi.
    Slovák vezme pásmo, změří délku plotu všechno načrtne na papír, něco spočítá a praví: "Spravím to za 350.000 Kč, to je 200.000,- materiál, 100.000,- pro zaměstnance a 50.000,- je marže firmy."
    Ukrajinec vezme palici, něco poměří, něco nakreslí, něco vypočítá: "My to spravíme za 250.000,-Kč to je 150.000,- za materiál,
    50.000,- za práci a 50.000,- marže firmy."
    Čech se neobtěžuje žádným měřením, žádný nákres ani výpočty, přistoupí k úředníkovi a pošeptá mu: "Za 2.250.000 Kč to udělám."
    Ministerský úředník na to: "Jak jste došel k tak vysoké sumě?"
    Čech: "Milion tobě, milion mě a za 250.000,- to objednáme u toho Ukrajince!"

    [ Zpět ]
    Datum: 01.02.2010
    Autor: radka
    Hodnocení: +10 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Ošklivácký článek o cyklostezce ve Vysočanech

           

      to asi nebude pan exradní Štěpánek moc rád, až si přečte směr tvých úvah :-D

      [ Zpět ]
      Datum: 01.02.2010
      Autor: újezďák
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ošklivácký článek o cyklostezce ve Vysočanech

             

        Směr, těhle úvah je bohužel pravdivej, obzvlášť v Čechách...
        Takový lidi by měli rovnou zavřít, jenže to by po pár dnech už nestačila kapacita věznic...

        [ Zpět ]
        Datum: 19.03.2010
        Autor: jiřík
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ošklivácký článek o cyklostezce ve Vysočanech

         

    Kurnik, vy v tý Praze teda nejste žádný troškaři :o)))
    Navíc je to po tělese vlečky, tedy skoro hotový, paráda......

    [ Zpět ]
    Datum: 01.02.2010
    Autor: PepikW
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ošklivácký článek o cyklostezce ve Vysočanech

           

      Predpokladam, ze kdyz je to tak levne, nejspis se ani nikdo nezalamoval s prazci a jsou tam nekde zalite.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.02.2010
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ošklivácký článek o cyklostezce ve Vysočanech

         

    Na té stezce byl nejdražší výkup pozemků a lávka přes Ocelářskou. Jak to bylo s výkupem, nevím (prý nějaké směny za dost drahé pozemky, spekulace ale neprokázána), lávka je prakticky zbytečná, dalo se to řešit i jinak. Dál je tam jeden nový most (dlouhý asi 20 metrů) na místě bývalého úzkého podjezdu (ten se zboural už dřív, při rozšiřování přístupovky k novým bytovkám), pak dva původní vlečkové mosty adaptované (přes Freyovu a Poděbradskou). Dále dva "slepé" mostky do budoucí zástavby, nějaké sjezdy (kromě toho do ul. Podkovářské vesměs cyklokros - tedy chci napsat schody).

    Je dost možné, že kdyby bylo pražské územní plánování co k čemu (o stezce se mluví už aspoň šest let), tak se pozemky vykoupí výhodně a v předstihu od ČKD, most přes ulici U Elektry se naúčtuje developerovi, který nechal zbourat starý podjezd, lávka přes Ocelářskou se nahradí přejezdem při křižovatce s Freyovou a malým esíčkem, případně stoupáním v parku za Ocelářskou (bylo by ale třeba vkyoupit). Stálo by to čtvrtinu a byl by klid.

    Konečně, za ty prachy nic moc, protože na Hloubětín se dá odbočit po schodech, dvěma sty metry oranice nebo se zajížďkou asi 400 metrů. Všechny nedostatky stávajícího jsem shrnul už v říjnu zde: http://www.prahounakole.cz/2009/10/29/cks...

    [ Zpět ]
    Datum: 01.02.2010
    Autor: Vratislav
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ošklivácký článek o cyklostezce ve Vysočanech

           

      Zajímavé info z pozadí... i z popředí. Jinak je možné, že se podobné projekty "šijí" na míru šancím na přidělení dotací EU. Zainvestovat do množství menších a užitečnějších projektů bez nároku na dotace by asi šlo, ale zas by se našli ti, kteří si stěžují, že se nečerpají peníze z fondů EU. Doufám, že budou nějaké další navazující úpravy (směr Počernice, Strašnice)

      [ Zpět ]
      Datum: 05.04.2010
      Autor: Šlojíř
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ošklivácký článek o cyklostezce ve Vysočanech

         

    poněkud méně ošklivácký článek na Reflexuonline

    http://www.reflex.cz/Clanek39492.html

    tak pokud máte někdo chuť reagovat ....

    [ Zpět ]
    Datum: 19.03.2010
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ošklivácký článek o cyklostezce ve Vysočanech

         

    Nový pohled na cyklostezku ve Vysočanech. Už ji někdo z vás projel?
    http://www.reflex.cz/Clanek39492.html

    [ Zpět ]
    Datum: 22.03.2010
    Autor: Bu
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ošklivácký článek o cyklostezce ve Vysočanech

           

      Projel jsem jí ještě před tím, než byla ofiko otevřená. Co o ní říci, minimálně chybí sjezd do ulice U Elektry. Pokud pospíchám, tak než to objíždět až skoro k Průmyslové mi přijde jako ztráta času. Sjezd na Poděbradskou je také pouze přes schody, sice se dá o kus dál sjet na parkoviště a kousek se vrátit, ale ne každý to ví., takže mnoho lidí bude vláček kolo po schodech :-(.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.03.2010
      Autor: pro_pa
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ošklivácký článek o cyklostezce ve Vysočanech

         

    Tak jsem si dneska ráno projel ten Vysočanský zázrak, v podstatě spokojenost, člověk musí zavřít oči a představit si, že tam nejede úplně sám a že to snad něco za ty peníze vydrží a nebude to příští rok samá díra , a že to odpoledne nebude plné inlinistů a důchodců s pejskama….
    Za celou dobu jsem přímo na novém úseku potkal jednoho cyklistu ( na jediném blbém místě u zrcadla na zigzag otáčce samozřejmě:-D ) ..
    Pak jsem se ovšem úplně ztratil při podjezdu spojovací/čuprova a mrskal se v koloně někde za palmovkou až sem se opět domrskal na Rokytku… a pak klasika rohanský-centrum…
    V podstatě spokojenost, ale uvidíme jaká bude odpoledne cesta dom...

    [ Zpět ]
    Datum: 24.03.2010
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ošklivácký článek o cyklostezce ve Vysočanech

         

    Proč ošklivácký? Říct o této stezce, že je drahá, není oškliváctví, ale korektnost.

    Taky jsem si ji už párkrát projel (poprvé ještě v únoru ve sněhu) a jede se po ní zatím dobře. Bohužel už ji pomalu objevují in-linisti a pejskaři, takže předpokládám, že to tam brzy bude vypadat jak na A2 v Modřanech a cyklistická doprava se vrátí na Kolbenovu a Poděbradskou...

    [ Zpět ]
    Datum: 05.04.2010
    Autor: To
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

310 cyklistů (12 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024