reklama

Jaké kolo koupit?

Zamýšlím koupit dámské trekingové kolo, měřím 160cm, cena kola do 20 000,-.
Od jaký model a od které firmy?
Jakých parametrů si mám při
koupi všímat?
Jsem z toho zmatená!

[ Zpět ]
Datum: 30.03.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (anaj ([email protected]))
  • Re: Jaké kolo koupit?

         

    Třeba Zenith SX (Author) za 17kKc. Vcelku slusne osazene kolo, podival bych se i na stranky firmy Trek (ale predpokladam, ze za stejnou cenu bude minimalne o tridu horsi sada vybaveni). Velikost: asi 16 palcu, je to treba vyzkouset, posadit se na 16 a 18 a porovnat. Pri koupi bych si vsimal jaky nabizi prodejna zarucni servis, zkontroloval bych, aby byly namontovany kliky 170 mm (coz predpokaldam), a uvazil bych vymenu sedla za zenske (slusna prodejna by to udelala). Z zenskych sedel bych doporucoval sedla Specialized.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.03.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Glum)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Dámské kolo

         

    Ještě mě napadlo, co se myslí tím dámským? Pokud to má být i bez horního rámu, tak to bych nedoporučoval, trojúhelníkovej (či jak se tomu říká) rám je mnohem pevnější. Ale tu výměnu sedla plně doporučuju, tady se vyplatí nešetřit (říkala manželka ;) Všechno ostatní vám vysvětlí v (dobré) prodejně, od velikosti kola až po doplňky a servis.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.03.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Luděk)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dámské kolo

           

      Já přehlédl to slovo dámské. Znamená-li to, že s dámským rámem, pak vůbec nedoporučuju (teda pokud té dámě není sedmdesát)!

      [ Zpět ]
      Datum: 31.03.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Glum)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dámské kolo

             

        Proč ne dámský rám?

        [ Zpět ]
        Datum: 31.03.2004
        Autor: Neregistrovaný uživatel (anaj)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dámské kolo

               

          Kolo se zřetelně při jízdě vlní, v této kategorii se nepočítá s tím, že by mělo být kvalitnější, takže ani součástky nestojí za mnoho. Vhodné pro babičku na jízdy do kostela, možná pro pošťačku, která sesedá a nasedá, ale jinak ne.

          [ Zpět ]
          Datum: 01.04.2004
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Glum)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Dámské kolo

                 

            Babička nejsem, pošťačka taky ne, jezdím na levným crossáčku s dámským rámem (na silnici i v terénu) . Začínám mít pocit, že se kvůli tomu mám stydět.
            Aspoň už vím, proč mně to někdy nejede tak, jak si přeju... je to tím rámem, v tom je kámen úrazu :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 01.04.2004
            Autor: Neregistrovaný uživatel (kámen úrazu)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Dámské kolo

                   

              Bud\' v klidu taky jezdím na levném crossačku s dámským rámem hlavně v terénu. Nemám poblém kolo se mi nevlní někomu se vlní v hlavě. Cyklistice ZDAR

              [ Zpět ]
              Datum: 16.02.2009
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Johana ([email protected]))
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Dámské kolo

                     

                Je v klidu - už asi pět let... :-))

                [ Zpět ]
                Datum: 16.02.2009
                Autor: ronda
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Dámské kolo

                       

                  I proto, ze jeji kola uz kvalitou odpovidaji svemu ucelu.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 16.02.2009
                  Autor: vasek
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dámské kolo

               

          Souhlasím s Glumem. Mamka a sestra mají kola s dámským rámem a jízdní vlastnosti jsou zřetelně horší. Zkoumal jsem proč, párkrát jsem se na tom projel. Došel jsem k závěru, že torzní tuhost v podélné ose rámu je sníženou horní trubkou zmenšena natolik, že se kolo opradu kroutí, tedy osa hlavového složení a osa sedlové trubky nedrží v jedné rovině, především při stranové zátěži, tedy v zatáčkách. Pak také nesvírají stále stejný úhel ani v době, kdy v rovině jsou, tzn. rám se prohýbá a vzdálenost mezi řídítky a sedlem se mění při přejíždění nerovností. Superpozicí těchto dvou pohybů je potom ono vlnění v hrbatých zatáčkách, které skoro znemožňuje trefit a držet zvolenou stopu.
          Volil doporučoval bych proto radši pánský rám o něco menší velikosti než pro stejně vysokého muže. Dámské rámy stejně původně vznikly kvůli sukni, která by znemožnila nasedání přehozením nohy přes záď kola stejně jako jízdu s vysokou štanglí.

          [ Zpět ]
          Datum: 01.04.2004
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

325 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024