reklama

Aby nefoukalo do nohavic ...

Vy co jezdíte i v zimě (a nemáte Windshield), jak máte vyřešenou ochranu lýtek? Jen podvázáním nohavic nebo montujete nějaký mini spojler?

[ Zpět ]
Datum: 03.01.2010
Autor: AV
  • Re: Aby nefoukalo do nohavic ...

         

    Podvlíkačky + kalhoty se šňůrkama v nohavicích do kterých nefouká:
    http://www.bullarmyshop.cz/zbozi.asp?kod=2092

    [ Zpět ]
    Datum: 03.01.2010
    Autor: Suchoj
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Aby nefoukalo do nohavic ...

         

    Móda kalhot do zvonu už je přece dávno pryč... :-)
    Leho nemám, ale když jsem ho zkoušel (ale i na zábradlí) "tepláky" se zipy pěkně natěsno a případně přes ně ještě návleky na tretry. To nevezme ani uragán.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.01.2010
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Aby nefoukalo do nohavic ...

         

    Dlouhe prilehave cyklokalhoty a pres ne bezkarske tesne obepinajici zimni tretru.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.01.2010
    Autor: Murphy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Aby nefoukalo do nohavic ...

         

    Na kolo vždycky patří čapáky a je jedno jestli leho nebo zábradlí.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.01.2010
    Autor: Holfi
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Aby nefoukalo do nohavic ...

         

    Kupodivu to není až tak divoké jak se na první pohled zdá. Jezdil jsem teď v džínách a podkolenkách, pravou nohavici staženou páskem suchého zipu aby se mi neotírala o řetěz a nijak výrazně tam netáhlo. Dokonce mi netáhlo dovnitř ani tou dírou na koleně, protože se ocitla na závětrné straně :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 03.01.2010
    Autor: Aviatik
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Aby nefoukalo do nohavic ...

         

    Mám kousek suchého zipu na každou nohu, dávám ho tak nízko kde je ještě ponožka a stačí to. Nemusíš ani nic šít, stačí jen samotný suchý zip, ustřihneš asi tři čtvrtě obvodu nohy, rozlepíš strany od sebe, posuneš aby se překrývaly jen z části a je to.
    Nedávno jsem si koupil kalhoty co mají od kolen dolů na vnější straně zip a jeho zapnutím směrem dolů se tak zůží, že jsou u kotníků těsně a ani se žádné suchozipy nepotřebují. Podle mě jsou určené na běhání v zimně nebo na běžky, neví jistě. Lehké, šusťákové (ale s jakousi funkční podšívkou) a příjemně teplé.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.01.2010
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Aby nefoukalo do nohavic ...

         

    Jezdím na lehu už druhou zimu, ale že by tohle mohlo být jako problém, to mě vůbec nenapadlo ! Naopak jsem zjistil, že je mi menší zima, než když jsem jezdil na zábradlí. Je to díky menšímu odporu vzduchu. Ledový vzduch mě obtéká, na rozdíl od zábradlí, kdy jsem ve vzpřímené poloze a náporu ledového vzduchu je vystaveno celé tělo od hlavy až k patě. Na lehu nejvíc trpí obličej a taky rozkrok. Já jsem si vyrobil takový zateplený suspenzor, ten si dám mezi dvě vrstvy kalhot a je po problému. Stačí slabý molitan, trochu vystříhnout tvar, dát do mikroténového sáčku, aby to neprofouklo a může se vyrazit !

    [ Zpět ]
    Datum: 05.01.2010
    Autor: cyklo-mz
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Aby nefoukalo do nohavic ...

           

      jak píšu jinde - já na novoroční vyjížďce otestoval klasický cyklistický krátký kalhoty s vložkou - ale obrácený předkem dozadu (zadkem dopředu)

      zezadu je větší část vložky a když se dá dopředu, dobře to kreje "to nejcenější" :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 05.01.2010
      Autor: macikm
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Aby nefoukalo do nohavic ...

           

      Ze vubec nezminujes nohy. To Ti na ne neni zima? Suspenzor mi resi klasicke capaky nasazene tak, jak maji byt. Trosku citim ramena, ale to se da resit snadno. Vadi mi propocena zada.

      Ale hlavni problem je ve spickach nohou. ;-(

      Musel jsem co 15 minut sesedat a chvili nechat krev kolovat i v dolnich (pardon - prednich) koncetinach. Kdyz jsem na zaver zustal v sedle cca 30 minut, uz jsem se nerozehral ani cestou domu v topicim aute. ;-(

      [ Zpět ]
      Datum: 05.01.2010
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Aby nefoukalo do nohavic ...

             

        ne všichni maj studený nohy, já to taky neřeším...

        [ Zpět ]
        Datum: 06.01.2010
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Aby nefoukalo do nohavic ...

               

          Ty jsi extrem, Ty se nepocitas. ;-) A hlavne, mas vepredu detske kolecko a tim i niz nohy.

          [ Zpět ]
          Datum: 06.01.2010
          Autor: Murphy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Aby nefoukalo do nohavic ...

                 

            jo jo přesně kvůli tomu že mám níž nohy chi to "dětské" kolečko vepředu a ne to 26"....

            [ Zpět ]
            Datum: 06.01.2010
            Autor: Jurimír
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Aby nefoukalo do nohavic ...

             

        Jelikož jsem prozatím nesehnal nějaké hodně teplé "návleky" na letní tretry a vyhřívané vložky do bot, které jsem si pořídil, do treter nevejdou (ty letní tretry mám dost natěsno), tak prozatím to řeším starými sněhulemi a pedály se spešl "zarážkami" - viz příspěvek výše. A mám nohy v teplíčku.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.01.2010
        Autor: Jihra
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Aby nefoukalo do nohavic ...

               

          Navleky neshanej, navleky usij:
          http://mur.rajce.idnes.cz/2008-05-16_Sumava...
          Nebo si priplat:
          http://www.jankopka.cz/main/poradenstvi_navleky...

          [ Zpět ]
          Datum: 07.01.2010
          Autor: Murphy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Aby nefoukalo do nohavic ...

                 

            O ušití nějakých takových teplých návleků ala Aljaška uvažuji. Ale jsou tu dva problémy.
            1/ Střih - prostě jak to nastříhat aby to pak pasovalo. Asi rozkuchám staré návleky do deště.
            2/ Na lehokole (hlavně na mém, kde mám nohy hodně nahoře) je problém v tom, že by měly být zateplené i podrážky treter - prostě na podrážky mi zepředu táhne nejvíc, protože boty jsou svisle. Tudíž to předpokládá nějakou vrstvu i zespodu. Měla by být dost silná, aby izolovala - na druhou stranu zase nesmí být moc silná, abych vůbec zacvaknul kufr do SPDéčka. Další věc - občas člověk musí i chodit, tudíž dát dospodu něco odolného, ať se to hned tak neošoupe. A teď babo raď.
            Prozatím mne napadlo dát dospodu vrstvu karimatky a úplně dospodu nalepit silnou kůži nebo gumu coby podrážku. Ono celý ten návlek by se dal poslepovat z nějaké odolnější karimatky. Zkoušel jsem karimatku lepit tavnou pistolí a drří to slušně.
            No uvidíme. Prozatím na to jaksi nemám čas.
            Kdyby jste někdo dělal nějaké pokusy v tomto směru, tak dejte vědět.

            [ Zpět ]
            Datum: 07.01.2010
            Autor: Jihra
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Aby nefoukalo do nohavic ...

                   

              S podrazkou vyrabi Author - tusim nekde kolem 450 Kc.
              Ja uvazuju o tech svych samodomo + vlozky do bot + na tu nenaslapnou stranu pedalu male winshieldiky. Z plastu, ze ktereho se vyrabi vyztuhy do sportovnich tasek neco cca ve tvaru podrazek a nechat to tam trvale. Inspiroval mne cyklo-mz se svymi odrazkami.

              [ Zpět ]
              Datum: 07.01.2010
              Autor: Murphy
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Aby nefoukalo do nohavic ...

                     

                Používám Kopkův systém, tedy tenké a na ně silné ponožky, tretry mám o dvě čísla větší ale nejsou zimní, takže na ně natahuju silné neoprenové návleky. Na klasice dostatečné, na lehu k ničemu, od podrážek hrozná kosa. Takže uvažuju o stejném systému jako ty, z druhé strany espédéček dát nacvakávací plastové ochrany proti větru, ten dělá tu kosu. :-) Zarážky použiju ze starých treter, nějakou tenkou umělohmotnou desku taky doma najdu a samonalepovací odrazky mám taky jako třešničku na dortu. Bude to lehoučké, skladné a jednoduše zacvakací a vycvakavací. :-) A v brašnách se to může vozit i v létě proti slabšímu dešti.

                [ Zpět ]
                Datum: 08.01.2010
                Autor: Juras
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Aby nefoukalo do nohavic ...

                   

              Ale notak ...
              Silné chodicí podrážky a teplé (relativně) boty už dávno vymysleli v Holandsku.
              Jezdi v dlabaných dřevácích!
              8-)))

              [ Zpět ]
              Datum: 08.01.2010
              Autor: pavka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Aby nefoukalo do nohavic ...

                 

            To Murphy: Jak jsem tak koukal na ty tvoje fotky ze Šumavy, tak mám jednu poznámku. Na sušení mokrých věcí (boty, oblečení) je nejlepší klasický fén (samozřejmě pokud je elektřina). Zapneš, namíříš na mokrou věc a už se nestaráš. Tahám starý fén na každou delší akci.

            [ Zpět ]
            Datum: 07.01.2010
            Autor: Jihra
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Aby nefoukalo do nohavic ...

                   

              Ja puvodne nepocital s tim, ze bude prset cely tyden. ;-( A mel jsem pro vsechny pripady vysousece do bot. Nestacily. Tak jsem pridal dve zarovky.

              [ Zpět ]
              Datum: 07.01.2010
              Autor: Murphy
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Aby nefoukalo do nohavic ...

             

        Já si na zimní jízdy beru klasické zimní boty. V tomhle jsou lepší moje klipsny, než nějaké nášlapy ! Jde hlavně o podrážky ! Nohy máš celou cestu podrážkama kolmo na směr jízdy, tím pádem jsou mnohem víc ochlazovány proudem ledového vzduchu. Když nejsou dostatečně zateplené ( a klasické tretry určitě nejsou ! ), zebou tě pak nohy ! Myslím, že to není tím, že by se ti odkrvovaly ! V tomhle směru je na tom lépe vertikální cyklista. Tomu stačí návleky, tobě na leháči moc nepomůžou !
        Aby se ti nepotila záda, musíš v zimním provozu do kopce trošku zvolnit, aby jsi se tolik nepřehříval. Zvol si takové tempo, aby ti nebyla zima, ale aby jsi se zbytečně moc nepotil.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.01.2010
        Autor: cyklo-mz
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Aby nefoukalo do nohavic ...

               

          Potil jsem se na uplne rovine pri rychlosti mezi 5 a 10 kmh. ;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 07.01.2010
          Autor: Murphy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Aby nefoukalo do nohavic ...

               

          To už jsem taky jel na lehu v pohorkách. Bohužel pasovaly do klipsen dost špatně a po zastavení jsem se skácel na zem protože jsem botu s traktorovou podrážkou z té klipsny nevyrval. Naštěstí to bylo na trávě.

          [ Zpět ]
          Datum: 08.01.2010
          Autor: Aviatik
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Aby nefoukalo do nohavic ...

                 

            Boty s traktorama a klipsny, to drží mnohem lépe než nášlapy.....! :))

            [ Zpět ]
            Datum: 09.01.2010
            Autor: cyklo-mz
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Aby nefoukalo do nohavic ...

                   

              A jak pak vytahnes nohy? Ja bych v tom uz zustal asi naveky...

              [ Zpět ]
              Datum: 09.01.2010
              Autor: Murphy
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Aby nefoukalo do nohavic ...

         

    Mě taky štve, že se tu vyskytuje cca 50% lehokolistů, ale do lehovláken nepřispívají ...
    8-(

    [ Zpět ]
    Datum: 06.01.2010
    Autor: pavka
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Aby nefoukalo do nohavic ...

           

      Ne, že by mi po tom něco bylo, ale toto je právě lehovlákno.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.02.2010
      Autor: rostac
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

322 cyklistů (18 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024