reklama

Jak mazat?

Koupila jsem si nové crossové kolo s odpruženou vidlicí. Můžete mi prosím poradit co, jak a čím správně mazat?

[ Zpět ]
Datum: 18.08.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (mpow)
  • Re: Jak mazat?

         

    1. cyklista nejlépe pivem, slivovicí apod
    2. řetěz bylo toho napsáno již dost
    3. bovdeny, páčky také trošku olejíčku občas nezaškodí, ale nic se nemá přehánět Čččččččus

    [ Zpět ]
    Datum: 18.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (beiby)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak mazat?

           

      Dobrý den do diskuze, Dámám sluší něco jemnějšího, např. Bejlís, jinak souhlasím s beiby v diskuzi, že občas pár kapek strojního oleje na veškeré pohyblivé díly plně postačí.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (beiby)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak mazat?

             

        no... sebe mažu vnitřně slivovicí a z vnějšku alpou, na bolení za krkem je pak dobrý Voltaren nebo Dolgit :o))
        taky mám nového"miláška"....a v obchodě mi kladli na srdce, že hlavně NÉ olej na vidlici..... takže olejíček patlám jen na pohyblivé části a vidlice se netknu. Až bude drhnout či jinak stávkovat, tak ji svěřím rukám odborníka a jeho vazelíně....

        [ Zpět ]
        Datum: 18.08.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Dais)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak mazat?

               

          a sakra...jak vážné to je s tím olejem ve vidlici? na radu beibyho jsem důkladně promazala všechny pohyblivé díly (i vidlici :-((( )

          [ Zpět ]
          Datum: 19.08.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (mpow)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jak mazat?

                 

            No, olej do vidlice patří jenom do "tlumení"... Nikam jinam a ještě se tam dává speciální...

            Klasická pružinová vidle je vevnitř mazána vazelínou (taky by se tam měla dávat ta správná...), takže když tam pak proteče nějaký ten "strojní olej", tak tu vazelinu může úplně rozložit nebo změnit její vlastnosti. Samozřejmě k horšímu a vidlice může začít drhnout apod. ...
            Pokud tu vidlici chcete mazat bez rozebírání, tak se doporučuje jenom trochu stříknout ty vnitřní okraje gufera (tam kde se dotýká nohy vidlice) silikonovým olejem, několikrát propružit, a pak ty nohy otřít.

            Pokud jste toto do teď nevěděli, tak bych vám radil tu vidlici radši ani nerozebírat a svěřit jí servisu... Když nevíte co s tím, tak se vám i může povést ji úplně znefukčnit...

            [ Zpět ]
            Datum: 19.08.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jak mazat?

                   

              Vidlici mám pružinovou a rozhodně bych ji nerozebírala abych do ní nalila olej. Jen jsem kápla trochu oleje na "vyčnívající pohyblivou část". Nevím jak vidlice vypadá uvnitř, kde je vazelína a kam až se může dostat olej, ale ráda bych ji udržela v pořádku. Je tedy nutně nějak mazat? Jak často by se měla rozebrat (v servisu) a znovu promazat vazelínou?

              [ Zpět ]
              Datum: 19.08.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Mpow)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jak mazat?

                     

                Jak často se má vidlice kompletně rozebrat, vyčistit, zkontrolovat, případně vyměnit poškozené díly a pak namazat a zase zkompletovat, většinou udávají výrobci v manuálu té které vidlice. Konkrétně já bych podle stylu a četnosti jízd měl podle nich dělat údržbu každé 3-4 měsíce... Nedělám...;-)
                Tohle mi připadá už trochu přehnané. Podle mne je dostatečné ji dát zkontrolovat a namazat jednou za rok, když dáváme kolo do servisu po sezoně.
                Ale zase v tomto případě platí, že člověk to názor...;-)

                Pokud se týče toho vašeho způsobu, tak je defakto správný, jenom bych to opravdu mazal tím silikonovým olejem. Ono se tím vlatně nemaže vidlice jako taková, ale jenom ty gufera aby nedřela a taky se tím ošetřuje ta guma...

                [ Zpět ]
                Datum: 19.08.2005
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak mazat?

         

    Ono mazat se musí při všem, že JO!! Chce to ale i čistit než začnež mazat.Jinak postačí když se podíváš do archivu fóra kde najdeš mnoho odpovědí

    [ Zpět ]
    Datum: 18.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (deyv ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak mazat?

         

    Hlavně se maže řetěz. Třeba po 200km (žádné závazné pravidlo není) nebo když se ti nějak nezdá. Zablácený či zaprášený kolo se meje vodou (ne tlakovou), pak můžeš opatrně namáznou všechno, co se hejbe. Taky nemusíš. Záleží na tom, kolik toho ročně najezdíš. Stejně bys s kolem jednou ročně měla zajít na prohlídku. O mazání vidlice se vedou spory. Hlavně to, co tam zajíždí, máš vždycky očistit.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak mazat?

           

      Kolo od bláta čistím po každé projížďce. Letos to ani jinak nejde, i když neprší tak je stejně všude bláto. Kolik toho ročně najezdím zatím nevím, kolo mám měsíc a zatím jsem najezdila asi 600km bez problému, tak doufám, že jsem tím olejem ve vidlici nic nezkazila.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Mpow)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak mazat?

             

        Tak to jezdíš dost. To už se ti vyplatí ty různé diskuse tady vyhledat. Já to při velkém mytí ve vaně meju Cyclostarem, řetěz v pračce na řetězy s Cyclostarem taky. A pak nějakym mazadlem na kola ve spreji přehazovačku, přesmykač i k brzdám pákám opatrně stříknu. I na pedály, ale tam se to asi stejně nikam nedostane. Na čistý vidlice taky stříknu, ale jednou se o tom kvůli mému dotazu dva prodavači málem pohádali. Že by se prej olej mohl smísit s vazelínou. Jinde zas tvrděj, že se to mazat musí, ale olejem s něčim co chrání těsnění proti UV paprskům (se silikonem?). Nak nevím, no. Jestli nakonec celý kolo nemam namazat krémem na opalování. :')

        [ Zpět ]
        Datum: 19.08.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak mazat?

               

          Zkusím se na tu vidlici zeptat v servisu, uvidíme co mi řeknou. Třeba, že mazat jde i vodou :-D

          [ Zpět ]
          Datum: 19.08.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Mpow)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

449 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024