reklama

poraďte prosím :-)

Ahoj , tak se mi dnes stalo že mi spadnul řetěz z největšíko pastorku a seklo se mi zadní kolo , ale jel jsem do kopce takže se nic nestalo . Ale s čím mám problém : před nedávnem jsem sundal s kola ten kryt na drátech co zamezuje spadnutí řetězu za velkej pastorek ( prasklej ) no a teď už asi 3hodiny googluju po ruzných cykloobchodech a nikde ten kryt nemůžu najít . Kdybyste mohl alespoň někdo říct jaký je jeho odborný název nebo odkaz kde bych ho našel . Předem dík za odpovědi :-)

[ Zpět ]
Datum: 03.12.2009
  • Re: poraďte prosím :-)

Nez se to tu rozjede, nechces tema smazat a zalozit znova s prominutim s trosku inteligentnim nazvem?
    Tvuj problem nema co delat s tim chranicem proti spadnuti retezu, ale s vystelovanim prehazovacky. Kdybys spravne vymezil staveci srouby, nikdy by ti retez nemohl spadnout nahoru ani dolu. Vetsinou se tyhle plastova chranice nevozi vubec a presto nikdy nic nespadne, pokud je saltr trochu serizeny.

[ Zpět ]
    Datum: 03.12.2009
    Autor: vasek
    Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Název je náhodou dobrý. Každý se třese aby si přečetl jak může pomoci :-)
      Ale s tím řetězem ve špicích. Všechny své kola si stavím a servisuju sám a troufám si říct, že dorazy na šaltru a přesmyku dokážu nastavit dobře. Taky jezdím celou sezonu bez toho, aby mi řetěz sletěl mezi pastorek a špice. Dorazy ho tak prostě nepustí. Přesto se mi to vyjímečně stane. Nevím čím to je - možná řazení v záběru, možná drobná nerovnost na cestě, možná kombinace obého a nebo něco úplně jiného. Je to prostě duch stroje.

[ Zpět ]
      Datum: 04.12.2009
      Autor: Zden42
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Nemám ten pocit.. vlákna s "nesmyslným" pojmenováním většinou ani neotvírám.
        A přesně z tohodle důvodu mají na Bike-Forum.cz něco čemu se říká DESATERO a tam se píše: "Dříve než položíš dotaz, použij funkci hledat. Pokud už zakládáš vlákno s dotazem, pojmenuj ho inteligentně aby někoho oslovilo a současně posloužilo až někdo další bude mít stejný problém jako Ty a bude hledat."

[ Zpět ]
        Autor: Radius
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Pokud jsou dobře nastavené dorazy, tak přesně jak píše níže hekynen to může dělat ohnutá patka, případně i ohnutá samotná přehazovačka (patka bude častější případ).

Prvního bika jsem měl cca před 15 lety, najeto na bikách dost desítek tisích kilometrů a řetěz za pastorky mi nespadnul nikdy (ten plastový kryt jsem nikdy nevozil).
        A největší pastorek přitom jezdím naopak poměrně hodně.

[ Zpět ]
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Problém nemusí být v dorazech, může být i zohlá patka...
      V neděli jsem se taky dvakrát "zakousl" (v bahýnku jsem kašpárkoval na Svatý kopeček v Mikulově), stačilo lehce poštelovat lanko tím štelovacím bazmekem na šaltru (promluvil odborník:-)) a už to drželo...

[ Zpět ]
      Autor: hekynen
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Náhodou, "bazmek" je vysoce odborný výraz , to jen tak někdo neumí použít. Horší je někdy ten "bazmek" najít :o))))

[ Zpět ]
        Autor: Holfi
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Případně se místo bazmeku může použít forichtuňk :)))

[ Zpět ]
          Datum: 05.12.2009
          Autor: Kominík

...eventuelně se pošteluje hen ten oný dzinzik, v krajním případě sa mosí pokrútit tím vyjabencom :)

[ Zpět ]
            Autor: hekynen
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Nevím jaké máš kolo. U kvalitnějších silničních kol, kde je držák přehazky nedílnou součástí rámu platí, co napsal výše Vašek. Je-li držák částí přehazovačky sevřený ať už rychloupínákem nebo obyčejnou osou k rámu, může se stát, že při opravě dotáhneš kolo trochu jinak a poloha přehazovačky se změní. Pokud to nezjistíš a neupravíš dorazy, může se stát co popisuješ. U horáka ( i když ho nejezdím) si dovedu představit situaci, kdy se během drsnější jízdy v terénu přehazovačka může přihnout nárazem i když je upevněná přímo na rámu a stane se to také. Sám ten kryt nevozím a "někde" ho (v plechovém provedení)mám. V případě, že jsi z okolí Prahy, mohu Ti ho dát.

[ Zpět ]
    Autor: drak

" U kvalitnějších silničních kol, kde je držák přehazky nedílnou součástí rámu"
      hmm ..... právě u této kategorie kol nebývá držák na přehazku nedílnou součástí rámu ale je to obvykle část výměnná (snad s vyjímkou Ti a CrMo rámů) to jen pro pořádek.
      Jinak si myslím že pokud bys přitáhnul upínak tak abys to poznal na řazení/dorazech tak Ti ložiska pěkně poděkují...

[ Zpět ]

No myslím, že má drak pravdu, to že mají výměnou patku je snad u horáků, ale ne u silniček (to jen pro pořádek) :o)))

[ Zpět ]

Sorry ale lepší silničku mám doma a pár jsem jich už taky viděl a patky výměnný jsou (dneska standard) ;-) Pokud žiješ v pravěku, tak tomu rozumím :-) to se jetě nedělalo...

[ Zpět ]

Ok, už to tak moc nesleduji i když v poslední době po ní zase trochu pokukuji, jenže mě trochu odrazuje to bolení prdele, zad a krční páteře, tak furt nevím, ale budu ti tedy věřit ;o))

[ Zpět ]
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Trocha karbonu , pohodlný sedlo a vyladěnej posed by to mohlh zpravit :-) Koukal jsem a máš pěkný leháče, poklona.

[ Zpět ]

Děkuji, pokud se dobře povede ta poslední stavba a silniční VeloGauč bude dobře fungovat, bude to vyřešené a přestože mám silniční cyklistiku rád, k zábradlí se už nevrátím. Jen tak mimochodem jsem teď schválně prohlížel dá se říct "lepší" kola (Fondriest, Colnago, Cervello,Specialized) a výměnné patky jsem tam nenašel, ale třeba na Meridách a levnějších Scottech ano, tak nevím jak to je. V čem je vůbec přínos výměnné patky ??

[ Zpět ]

mám Spešla Allez 08, patka výměnná...
                  No, představ si hodíš tlamu a ohneš přehazku i s úchytem na ní, dovedeš si představit jak ji ohybáš zpět ? Je z duralu (i na kolech z karbonu) a tak těch ohybacích cyklů moc nevydrží, nemluvě o tom že pokud máš třeba Campu 11 speed tak už to nikdy nenarovnáš pořádně zpět a nebude to slušně řadit. Jediný řešení: výměna. Pokud by nešla vyměnit, tak by to znehodnotilo celej rám třeba za 30K....

Tady je třeba jeden odendavaci:

http://www.kolokram.cz/popup_image.php?pID=1568...

http://www.kolokram.cz/popup_image.php?pID=3707...

[ Zpět ]

nicméně jsem se kouknul právě na ty Frondriesty a z některejch fotek to fakt není jasný jestli je nebo není výměnná...
                  Možná že gramařina převážila nad rozumem :-)

[ Zpět ]

a silniční leho stavět nebudeš?

[ Zpět ]
                  Autor: Jurimír

Myslíš leho anýbrž VeloGauč ?? ;o)))

[ Zpět ]

to bude zas děsně vysoký... :-)

[ Zpět ]
                      Autor: Jurimír
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Partner na kolo, hory i pro život

včera
Ahoj, hledám partnera, který by chtěl se mnou sdílet jízdu na kole, chodit po horách, občas cestovat, zahrát si…

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.
19.10.2017
Ahoj, hledám vážný vztah založený na lásce, věrnosti, důvěře a vzájemným porozumění. Chci Tě mít rád a Tvé srdce…

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

17.10.2017
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,věk 50
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

141 cyklistů (8 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017