reklama

Dotaz pro silničáře - duály :-)

:-) měl bych takovýhle dotázek: rozhodl jsem se, že ze starého (ale naprosto perfektního) favorita - galuskáče si udělám silničního zimáka. Moc k tomu nepotřebuje, vpodstatě dám jiný gumy + blatníky se zástěrkama.
Navíc ale chci vyměnit klasické řadící páčky na spodním rámu za duály - abych nemusel pouštět řidítka. Takže:
1) zatím nejlevnější duály, co jsem našel na e - shopech, jsou Sory od Shimana. Pořád ale pro můj účel zbytečně drahé. Nevíte, zda existují nějaké duály "mimo řady", pod sorou, levnější?
2) v případě, že bude jen ta sora: na kole je šestikolečko, sora je osmičkové řazení (pokud teda vím). Půjde ta sora použít? Vyměnil bych event. i přehazovačku za soráckou, ale v tom problém nevidím; prostě bych dorazama na přehazovačce "zúžil" rozpětí chodu a dvě pozice by na řazení zůstaly neobsazené. Totéž v bledě modrým u smyku - na kole mám klasický favoriťácký dvoutác, ta sora může být pro trojpřevodník - takže stáhnu dorazama rozpětí pohybu ramínka a jedna pozice zůstane jalová.
Silničáři - uvažuju správně nebo úplně blbě?
(samozřejmě bych předem šuplerou přeměřil i tloušťku jednotlivých koleček a mezery mezi nima, jestli to je jako u SH kazet).
Prosím o radu, na dnešek jsem kvůli tomu moc nespal, teoreticky to mám zmáknutý, jen ta skutečnost může být o dost jiná :-).

[ Zpět ]
Datum: 30.11.2009
Autor: Airline
  • Re: Dotaz pro silničáře - duály :-)

         

    výměna přehazky tě nespasí, šestikolo ma jinou vzdálenost mezi pastorky, do toho bych se nepouštěl. chceš-li super lidovou variantu, tak si dej na řidítka jednopáčkové řazení Shimano SIS se šesti polohami a budeš spokojený, komplet levé a pravé páčky koupíš za pár stovek,mám to tak na zimáku /pouze s jednopřevodníkem/ a řadí to naprosto perfektně, vůbec nevadí že na pastorcích nejsou žádné náběhy pro usnadnění přechodu řetězu. jasně, že vzhled páčky odpovídá ceně, žádný hifi nečekej :-))

    [ Zpět ]
    Datum: 30.11.2009
    Autor: vladaza
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dotaz pro silničáře - duály :-)

           

      nerek bych, ze 6 a 8 kola maji jiny rozestupy. Ale jistej si nejsem...

      [ Zpět ]
      Datum: 30.11.2009
      Autor: Hrabe-X
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dotaz pro silničáře - duály :-)

         

    Možná by šli ještě někde sehnat 7-mi rychlostní dualy RX-100 a k nim dát šroubovací sedmikolečko, a asi i novou přehazovačku. Třeba starší model Sory koupíš za 190,- Kč (Kupkolo).

    [ Zpět ]
    Datum: 30.11.2009
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dotaz pro silničáře - duály :-)

           

      Můžu se zeptat na přesný odkaz, kde sezenu ty staré sory?

      [ Zpět ]
      Datum: 30.11.2009
      Autor: Mig-all
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dotaz pro silničáře - duály :-)

         

    Prodáváš hůlky?
    Vlastně jsem se chtěl zeptat: Tvůj subjektivní dojem - jsou ty hůlky k něčemu, nebo pro nás, pro cyklisty k ničemu?
    Dík, Pavel

    [ Zpět ]
    Datum: 30.11.2009
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Dotaz pro silničáře - duály :-)

         

    Předně - jaké tam máš šestikolo včíl - Velamos (Favorit) nebo Shimano.
    Jakou tam máš momentálně přehazku?
    Současné řadící páčky mají indexaci? Pokud jo, jaké jsou to páčky?

    [ Zpět ]
    Datum: 30.11.2009
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dotaz pro silničáře - duály :-)

           

      Je tam nějaká favoriťácká přehazovačka, řadící páčky samozřejmě bez indexace. Copak favorit někdy osazoval páčky s indexací?
      Konkrétní šestikolečko teď nevím, na to jsem nekoukal.
      Malej-jarda: něco takového by se mi asi líbilo. Přehazovačka od sory se dá sehnat velmi levně, ale duální páky jsou drahé. Někde se poptám, jestli to je vůbec k sehnání.
      AV: pošli mi svou soukromou mejlovou adresu na 721 781 857 - o hůlkách pokecáme :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 30.11.2009
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dotaz pro silničáře - duály :-)

             

        Tak to bych si tipnul šestikolo rovněž Velamos/Favorit. Pakliže to bude tak, s největší pravděpodobností nesladíš indexaci jinak než komplet přechodem na shimano (páčky+přehazka+sedmikolo).
        Pozitivní zprávou Ti může být, že šroubovací sedmikolo shimano (a kompatibilní, např. Suntour) je stejně široké jako šestikolo Velamos/Favorit, takže ho můžeš našroubovat na stejnou nábu bez úprav podložek, a vejde ti do vidlice. Snad.

        [ Zpět ]
        Datum: 30.11.2009
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dotaz pro silničáře - duály :-)

               

          Ještě abys zbytečně nehledal - přehazka Favorit imho není kompatibilní naprosto s ničím, šestikolo Velamos/Favorit má jinou rozteč než všechny v současnosti používané vícekolečka, a páky které mají jiný krok než Shimano (popřípadě SRAM) dnes asi neseženeš.
          Jestli Ti bude fungovat jiná kombinace pák, přehazky a vícekolečka než SIS-SIS-SIS, tak jen velkou náhodou;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 30.11.2009
          Autor: Joe-CUBE
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dotaz pro silničáře - duály :-)

             

        Jinak já jsem měl F12 osazenou Suntourem (páky na rámu, ale indexované, později jsem je na triatlony nahradil zmíněnejma jednopáčkama umístěnejma na časovkových řidítkách).

        [ Zpět ]
        Datum: 30.11.2009
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dotaz pro silničáře - duály :-)

         

    Víš co bych udělal ? Vyměň zadní kolo aby se naň dala dát 9/10ka kazeta a kup bud z druhé ruky dualy sory nebo deorko 3x9 řazení na rovná řidítka (děla se 2x10) kazetu a řetěz a bute to dobré..

    [ Zpět ]
    Datum: 30.11.2009
    Autor: Radius
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dotaz pro silničáře - duály :-)

           

      Akorát ti s tím nebude šlapat přehazka Faborit...

      Můj návrh:
      Na zadní kolo zimáku stačí sedmikolo (je to levnější a nemusíš měnit kolo).
      K tomu řazení Shimano 7 nebo 8 rychlostní (má stejný krok, max. jednu rychlost nevyužiješ), a libovolná přehazka Shimano. Nejlépe upgradovat kolo č. 1 a zbytky použít na zimáka.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.11.2009
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dotaz pro silničáře - duály :-)

             

        Ok, nechci do toho vrážet moc peněz, tohle se mi zamlouvá.

        [ Zpět ]
        Datum: 30.11.2009
        Autor: Airline
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Dotaz pro silničáře - duály :-)

               

          Případně jestli chceš ušetřit ještě víc, kup si jednopáčky s vypínatelnou indexací, nech tam přehazku i šestikolo. Něco takového:
          http://www.kola-cykloshop.cz/radici-packy...
          Před časem jsem jedny prodal přes aukro za 50,-, ale když nakoukneš do sběrného dvora, tak je tam jistě najdeš. Vypínatelná indexace je maličký čudlík na pravé páčce někde mezi otáčecí a neotáčecí částí páčky.
          A když páčka bude mít současně indexaci 7-8 r., tak jsi připraven na budoucí upgrade na přehazku a sedmikolo shimano, pak jen zapneš indexaci.

          [ Zpět ]
          Datum: 30.11.2009
          Autor: Joe-CUBE
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dotaz pro silničáře - duály :-)

               

          A ještě jedna věc, když už jsem tohle vlákno zahltil: všechny páčky na mtb nevejdou objímkou na tlustou část beranů (kolem představce), když je dáš dál od představce, tak si zas zrušíš možnost úchopu nahoře.
          Rovná řidítka + gripy + levné páky + řadící páčky + rohy jsou pořád levnější než dualy;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 30.11.2009
          Autor: Joe-CUBE
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dotaz pro silničáře - duály :-)

             

        ...řehazka stojí pakatel...

        [ Zpět ]
        Datum: 30.11.2009
        Autor: Radius
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dotaz pro silničáře - duály :-)

               

          *přehazka*

          [ Zpět ]
          Datum: 30.11.2009
          Autor: Radius
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dotaz pro silničáře - duály :-)

           

      Osmička se už do zadní stavby favorita asi nevejde kvůli vycentrování-ráfek by se dostal mimo střed (ale neověřeno). Já jsem dal sedmičku a je to knop. Vepředu mám krosovou trojku a až bude sníh, koupím kratší osu, mám špatnou řetězovou linku. Ramínko krosovýho smyku bych potřeboval ještě o 2 mm vysunout, škrtá mi řetěz při zařazený šestce a sedmičce.Přehazka horská Alivio za 399,-, sedmička za 199,-, rovný řídítka s osmičkovejma intedrovanejma pákama za dvacku v kovošrotu.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.11.2009
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dotaz pro silničáře - duály :-)

             

        Vejde tam i desítka... na patřičné silniční nábě;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 30.11.2009
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

588 cyklistů (4 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024