reklama

Nové přehazky XT?

Čau,
plánuju pořídit novej šaltr XT, ale v nabídce je jich asi 6, a tak jak se v nich vyznat?? Teda, je to veskrze jasné, dvojice inverzní,normál a shadow, ale ztratil jsem se u Shimana v GS a SGS, vždycky nabízeli normální a krátké ramínko, zde pokud vím tak jde o krátké a dlouhé ramínko? Chci prostě normální přehazku, ani super krátké ani dlouhé ramínko.

Další věc je tech. Shadow, je to k něčemu?? Přehazka je krytá, ale tím pádem složitější kce, tak jestli to není náchylnější na horší chod kvůli nečistotám atd...

Díky!!

[ Zpět ]
Datum: 29.11.2009
Autor: Egesi
  • Re: Nové přehazky XT?

         

    Shadow = lepší vedení lanka, podobně jako má SRAM SGS - je ramínko které potřebuješ (pobere rozdíl 22 zubů)

    [ Zpět ]
    Datum: 29.11.2009
    Autor: Radius
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nové přehazky XT?

           

      Shadow saltr je predne konstrukcne jiny, je bliz kolu. Tim, ze netrci do strany se snizuje riziko jeho poskozeni nebo urvani, nebo ohybani patky.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.11.2009
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nové přehazky XT?

             

        to je pravda ale možná vetší přínos je ta záležitost s lankem a taky má tento model silnější pružinu..

        [ Zpět ]
        Datum: 29.11.2009
        Autor: Radius
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nové přehazky XT?

               

          Nevim, co je vetsim prinosem, ale hlavni uvedeny duvod Shimana pro vznik tohoto systemu bylo prave priblizeni prehazky ke kolu a tim mensi riziko jejiho poskozeni. Ze je i jinak vedene lanko je dalsi vec, kazdopadne ja nemam problemy ani s klasicky vedenym lankem ani s pruzinou.

          [ Zpět ]
          Datum: 30.11.2009
          Autor: vasek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nové přehazky XT?

               

          Vedení lanka je určitě přínos. Ale ta silnější pružina je otázkou. Mně sedí chod řazení s Shadow teď o hodně méně (nejvíce mi sedí stejně Sram který jezdím, co se týká Shimana, tak s klasikou neShadow mi sedí řazení více).

          [ Zpět ]
          Datum: 30.11.2009
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nové přehazky XT?

               

          Podle mych zkusenosti je to 1 znacne nejlepsi prehazka, co sem kdy od shimana mel. Nechapu, proc v nabidce zustavaji i klasicky konstrukce.

          [ Zpět ]
          Datum: 30.11.2009
          Autor: Hrabe-X
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nové přehazky XT?

                 

            ..možná proto že XTR v provedení Shadow je hnusný jak noc a nikdy bych si ho nekoupil :-) Hold jsem dobrej zákazník a fy.SHIMANO na mě myslí :-))

            [ Zpět ]
            Datum: 01.12.2009
            Autor: Radius
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nové přehazky XT?

         

    Shadow není inverzní.

    SGS je s dlouhým ramínkem, umožňuje rozsah 45z, tento typ ramínka je schopen při správné délce řetězu napnout řetěz při jakémkoliv zařazeném převodu tak, že nebude prověšen.

    GS (střední ramínko) rozsah 34z, s tímto typem ramínka dochází při kombinaci zařazení nejmenšího převodníku na klikách (22z) a pastorků 11-20z na kazetě k prověšení řetězu.

    Krátká ramínka mají silniční šaltry...

    [ Zpět ]
    Datum: 29.11.2009
    Autor: hekynen
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
    • Re: Nové přehazky XT?

           

      Je to tak, jen dodám z praxe k použití středního vodítka. Vychází to mnohem lépe v reálu než, že by nešel převod 11-20z.
      Záleží na použité kazetě, zda 11/32 nebo 11/34.
      Pro 11/32 a HT (není třeba dávat dešlí řetěz pro propružení zadní stavby) to vyjde většinou tak, že se přijde pouze o 1-2 nejmenší pastorky pro 22 převodník.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.11.2009
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nové přehazky XT?

             

        No jezdim na kole par let, radit umim, ale nechcu zrusit retez, kazetu nebo prehazku ze spatne zaradim, coz se stane...
        takze 22-11 je normalni vesak jo, a hodne? Jde o HT. Tak co mi doporucite? Diky!!

        [ Zpět ]
        Datum: 30.11.2009
        Autor: Egesi
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nové přehazky XT?

               

          Ke zničení ničeho dojít nemůže. Na ty převody co nevyjdou (třeba 22/11 + 22/12), tak pouze dochází k tomu, že je řetěz prověšený a škrtá to o část ramínka přehazky.
          Abys to nějak zničil, tak bys po tom, co omylem takový převod zařadíš takhle musel jet hodně dlouhou dobu a to bys slyšel celou dobu že to rachtá.

          Doporučit se nic nedá, to záleží na každém, co preferuje. Střední vodítko lépe napíná řetěz, menší šance, že v terénu přehazku zničíš o překážku.

          Já třeba používám střední vodítka i na fullu s kazetou 11/34, kde to vychází o něco hůře.
          Já tedy dávám schválně o něco kratší řetěz než by měl být. Dávám nejkratší řetěz, který umožní přehodit bez zničení na velká/velká, ale už nemám rezervu na propružení (při cca 2/3 zdvihu bych něco při převodu 44/34 urval) a ani dobře nechodí tenhle převod ani bez propružení, protože bych měl mít pro funčnost tohoto převodu aspoň o 2 články delší řetěz (s fullem pro rezervu na pružení spíše o 4 články).
          Díky tomu, že používám kratší řetěz, tak i na 11/34 kazetě + full mi vychází, že mi nejde také pouze nejmenší dva pastorky na malou placku.

          Jak to mám já na fullu, tak už je to lehce rizikové, 44/34 jsem ale ani omylem už pár let nezařadil, tak mi to netrápí.

          Na HT s 11/32 kazetou bych si dal osobně jednoznačně střední ramínko.

          Pokud ale chceš mít funční všechny převody, abys nemusel nikdy nic řešit, tak dej dlouhé.

          Hlavně pokud bys dával jakékoliv vodítko, tak nikdy nedávej kratší řetěz než jak vyjde bez protažení přehazkou na velká + velká (tohle zajistí, že máš nejkratší možný řetěz, který zaručí, že omylem nic neurveš, platí pro HT, u fullu by musela být ještě ta rezerva na pružení). Správné pravidlo pro funční převod velká + velká je bez protažení přehazkou na velká + velká + 2 zuby (tohle je pro HT, na fullu ještě + rezerva na protažení řetězu při pružení).

          [ Zpět ]
          Datum: 01.12.2009
          Autor: Mlok
          Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nové přehazky XT?

                 

            Moc hezky napsané. Dávám bodík.

            [ Zpět ]
            Datum: 01.12.2009
            Autor: Pepa
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nové přehazky XT?

                 

            Díky moc za dokonalý příspěvek!

            [ Zpět ]
            Datum: 02.12.2009
            Autor: Egesi
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nové přehazky XT?

         

    Nevíte někdo, jestli se Shi bude mít i invertní shadow?

    [ Zpět ]
    Datum: 01.12.2009
    Autor: hekynen
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nové přehazky XT?

           

      Do teď nebylo a podle mě nikdy nebude. Možná by ani konstrukčně nešlo jednoduše pořešit.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.12.2009
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nové přehazky XT?

           

      ty bys o to stal?

      [ Zpět ]
      Datum: 01.12.2009
      Autor: Hrabe-X
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

413 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024