reklama

Singltreky aneb cyklostezky trochu jinak

Většina rekreačních cyklistů používá kolo, aby se dostali do přírody, a tak stále více z nich vyhledává jízdu mimo asfaltem pokryté cesty. Letos pro ně byly vytvořeny nové přírodě blízké stezky v lesích na severní straně Jizerských hor a v Rychlebských horách.

Datum: 23.11.2009
Autor: Redakce
  • Re: Singltreky aneb cyklostezky trochu jinak

         

    Na oboje se moc těším a doufám, že příští rok oboje pořádně projezdím (v plánu je 14 dní v Jizerkách a 14 dní v Jeseníkách, takže by to mělo vyjít).

    U těch Rychlebských bych jen upozornil, že jsou poměrně obtížné a rozhodně to chce aspoň nějakou techniku jízdy, aby z toho nebylo tlačení ve větším (sem tam si šlápnout na zem tam je běžné i pro zkušenější jezdce, zvlášť když se to jede poprvé).
    A velmi vhodné je abslovovat na fullu (i na HT je lze se slušnou technikou projet, ale není to úplně ono).

    [ Zpět ]
    Datum: 23.11.2009
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Singltreky aneb cyklostezky trochu jinak

           

      12 km v Jizerkách zvládeš během 14 dní určitě. :)

      [ Zpět ]
      Datum: 23.11.2009
      Autor: petrp
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Singltreky aneb cyklostezky trochu jinak

             

        Tak to samozřejmé, že 12km se zvládne v celku jednoduše :-)
        Tam jde o to, jestli nám to nějak šikovně vyjde do nějaké trasy, budeme jako vždy bydlet v Kořenově (už jsem tam byl hodněkrát a kvůli dalším oblíbeným technickým trasám je to ideální místo) a už je to přeci jen ne tak krátká a nenáročná trasa, když je třeba k tomu okruhu dojet a zase se vrátit.

        [ Zpět ]
        Datum: 23.11.2009
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Singltreky aneb cyklostezky trochu jinak

               

          Ten Novoměstský okruh má celkem 20 km, z toho 12 km singlu, a z Kořenova to v poklidu zvládneš tam i zpět na kole.

          [ Zpět ]
          Datum: 26.11.2009
          Autor: kolombo
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Singltreky aneb cyklostezky trochu jinak

                 

            Už jsem byl v Kořenově hodněkrát, takže vím co nás čeká dojet na ten okruh.
            Varianta nejkratší cesta tam i zpět by byla i s okruhem zcela na pohodu, ale hrozně záleží, co budu chtít zařadit po cestě, protože na nejkratší/nejsnažší cesta je nezajímavá.
            A když pak přijdou takové nápady, že třeba po cestě tam vzít modrou z Bílé Kuchyně, pak když už se vyjede u Ferdinandova tak přihodit Viniční cestu a do Hejnic to vzít oklikou.
            A z okruhu zpět, když už budem pod Smrkem to vzít přes Smrk a třeba zpět ještě kus přes Polsko, tak ono se to rázem nasčítá na hodně náročnou trasu.
            To se ale uvidí dle situace.

            [ Zpět ]
            Datum: 26.11.2009
            Autor: Mlok
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Singltreky aneb cyklostezky trochu jinak

           

      uz jsem absolvoval oba singly

      Rychlebky jsem projel s vynechanim horniho useku, ktery byl zrovna ten vikend pod snehem. Musim rict, je to naprosto skvele. Technicky narocne jak smerem nahoru, tak smerem dolu. Clovek se opravdu vyradi. Cele to ma ale cca 17km, sice neco noveho chteli otvirat,, ale ze by to dalo 6km navic se mi nezda.

      Singl od Cemby jsem projel predminuly vikend. Je to sice pekne, ale hodne presunu po asfaltu a o narocnosti na techniku se moc mluvit neda. Ale je to zabavne, relativne rychle a bez nutnosti extra slapat (tim myslim primo singly, ne prejezd mezi nima). Bohuzel ale kvuli absenci znaceni jsme minuli posledni 1/3, tak snad priste... Usek, ktery je ale znacenej je udelan dobre a znaceni je moc pekny, jen jsem zvedavej, jak dlouho vydrzi...

      [ Zpět ]
      Datum: 23.11.2009
      Autor: pb
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

321 cyklistů (14 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024