reklama

Zamykání, odemykání a mazání

Nepřeháníte to tady trochu moc s tím zamyky - odedemyky, mažu - nemažu ??
Osobní názory se dají vysvětlit i bez toho a když to nejde, tak je řada jiných možností, třeba na chvíli zmlknout.
Děkuji

[ Zpět ]
Datum: 17.11.2009
  • Re: Zamykání, odemykání a mazání

         

    To víš " The Lord of the Topic"
    Theme admin to rule them all,
    Theme admin to find them
    Theme admin to bring them all
    and in the darknes lock them
    :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 17.11.2009
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zamykání, odemykání a mazání

         

    Naprosto souhlasím, že by se s těmito prostředky mělo velmi šetřit. Zvlášť mazání jiných než vyloženě sprostých příspěvků je na pováženou. To opravdu hraničí s cenzurou a umlčováním odlišných a nepohodlných názorů. Nic na tom nemění ani "práva" zakladatele. Proto znovu apeluji na tvůrce webu, aby zvážili možnost dočasného zobrazování smazaných příspěvků.

    Napadla mě ještě další možnost: Co třeba nejprve nějaká formální výstraha? Před smazáním příspěvku by tento mohl (musel) být třeba nějakou dobu (24 hodin?) označen například červenou barvou, aby se každý měl možnost seznámit s jeho obsahem a s úmyslem zakladatele tématu příspěvek smazat a na základě toho v klidu posoudit, zdali je tento záměr opodstatněný.

    Zamykání diskusí rovněž považuji za krajní prostředek. Opodstatněné je snad jen v okamžiku, kdy se zvrhne - ať už přílišným uhnutím od tématu nebo přítomností nadměrné dávky negativních emocí.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.11.2009
    Autor: Medvěd
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -9
    • Re: Zamykání, odemykání a mazání

           

      No, hlavně pokud to TY budeš i dodržovat (a respektovat), to tvoje "Opodstatněné je snad jen v okamžiku, kdy se zvrhne - ať už přílišným uhnutím od tématu nebo přítomností nadměrné dávky negativních emocí."... Jenže to je jen pouhopouhé zbožné přání...

      [ Zpět ]
      Datum: 17.11.2009
      Autor: hekynen
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Zamykání, odemykání a mazání

           

      Já nevím - nějakou cenzuru a umlčování bych v tom neviděla. Když si budeme někde u stolu v hospodě povídat a přijde do toho někdo jiný se svými řečmi, které nás nezajímají, tak není nic cenzurního na tom, ho požádat, ať si s tím jde jinam. Pokud dotyčnému nikdo nezakazuje, aby si svoje řeči vedl zas u svého stolu (založil své téma), tak jaké umlčování nepohodlných názorů? Je to prostě volba toho, kdo si k tomu stolu sedl jako první, s kým a o čem chce mluvit.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.11.2009
      Autor: Ifča
      Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Zamykání, odemykání a mazání

             

        Já ano. Cenzuru v tom vidím. Ono i to hospodské tlachání musí mít nějaká pravidla slušnosti. Aspoň ty nejzákladnější. Pochopil bych, kdybych se vyjadřoval o něčem mimo téma, ale moje příspěvky byly o nakládání s blacklistem a o využívání funkce mazání příspěvků - tedy přesně k tématu. Teď, když jsou smazané, každý si může myslet, že jsem tam Radce třeba sprostě nadával, ale to samozřejmě není pravda. Některé smazané příspěvky jsem proto kopíroval do svého vlákna, kam Radčina cenzura nedosáhne.

        I v té hospodě, když někdo o někom řekne nepravdu, ať už záměrně nebo z hlouposti, měl by napadený dostat právo se hájit. Toto právo mi u Radčina "stolu" bylo upřeno. Byl jsem prostě a jednoduše umlčen. To JE cenzura.

        [ Zpět ]
        Datum: 18.11.2009
        Autor: Medvěd
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
    • Re: Zamykání, odemykání a mazání

           

      Proč výstraha, k čemu? Souhlasím s mazáním vulgárních reakcí, které sprostě toho dotyčného napadají. Jinak ponechat.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.11.2009
      Autor: Airline
      Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zamykání, odemykání a mazání

             

        Ano, takhle bych si to představoval i já. Jenže jak je vidět, takhle to u některých jedinců nefunguje. Ať mi někdo vysvětlí, co bylo vulgárního na mých příspěvcích, které Radka smazala ve svém vlákně "Sumář". Mazala pouze NEPOHODLNÉ příspěvky, kterými jsem se dožadoval nápravy jejího křivého nařčení na mou adresu. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale takové mazání já považuju za umlčování a cenzuru. Výstraha by tuto cenzuru znemožnila. Každý by dostal příležitost si ověřit, co a proč je mazáno.

        [ Zpět ]
        Datum: 18.11.2009
        Autor: Medvěd
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
    • Re: Zamykání, odemykání a mazání

           

      Jsou na internetu fóra prakticky nemoderovaná, kam sikaždý píše co chce. Příkladem může být "staré" nakole.
      Pak jsou fóra přísně sledovaná, kde admini mažou všechny OT, mají systém výstrah a banů, a dokonce v zájmu přehlednosti fóra třídí některé příspěvky, slučují a rozdělují fóra. Příkladem je forum.strelectvi.cz
      Kdejakej user si myslí, že on by to dokázal líp než provozovatel jakéhokoliv fóra. V tomto smyslu zdejší experiment velmi vítám.
      Někdo bude benevolentní, někdo bude udržovat ve svých fórech pořádek, něčí jednání bude možno nazvat cenzurou. Pokud budou dobře fungovat další nástroje typu BL, přátelé, oblíbená a skrytá témata, tak tu může vzniknout zajímavý samoregulační mechanismus, kdy obzvláště otravní jedinci s nepřínosnými příspěvky budou pro ostatní neviditelní a za chvíli je to přestane bavit.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.11.2009
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zamykání, odemykání a mazání

             

        Díky za poučný příspěvek. O slučování a rozdělování diskusních vláken jsem taky už přemýšlel - když se tematicky ujede od hlavního tématu a přitom se jedná o zajímavou věc, je nejlepším řešením vyčlenění té odbočky jako nového tématu.

        A stejně když se o jedné a téže věci mluví na několika vláknech, nejlepším řešením je jejich sloučení. Třeba zrovna tady jsem si všiml několika takových témat - v poslední době třeba o psech. Jen by potom vzniklo jedno dlouhé a nepřehledné vlákno - a to asi taky není účel...

        Některé tyto pravomoci by opravdu mohli dostat i uživatelé - zakladatelé témat. Sám bych něco takového už býval použil. Takhle to moje kopírování nevhodných nebo OT příspěvků do nového vlákna působí divně. Kdyby přesunutím některých větví ale vzniklo normální regulérní vlákno, bylo by to takové čistší.

        Jinak s tím mazáním mám pořád problém. Lámu si hlavu s tím, jak dosáhnout toho, aby nebylo mazání příliš zneužíváno (teď to myslím obecně). Vidím zatím dvě možnosti: buď zavést funkci, že by si případný zájemce mohl smazaný příspěvek pro sebe (dočasně nebo trvale) zobrazit, nebo právo mazání omezit nějakou karanténní lhůtou, aby si ostatní mohli ověřit, že záměr příspěvek smazat je opodstatněný.

        S těmi samočistícími a samoregulačními mechanismy to vidím dost černě. Každou novou funkci půjde zneužít a vždycky se najdou lidi, kteří tak budou činit. Dokonce mám obavu, aby se z diskuse nestalo bojiště, na kterém budou diskutující mezi sebou bojovat s využitím všech těchto technických možností. A naopak prudiči si nějakou možnost vždycky najdou.

        [ Zpět ]
        Datum: 18.11.2009
        Autor: Medvěd
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
        • Re: Zamykání, odemykání a mazání

               

          Slučování a rozdělování vláken může nadělat pěknou paseku, když tu není třeba 3-5 stálých adminů, ale každý je adminem svých vláken. Imho stačí lock a skrýt a basta.

          Možnost přečíst si odstraněný příspěvek je pěkná zase na D-Fensovi - "chlív". V diskusi zůstane místo příspěvku text zdůvodnění a link do chlíva.

          Zneužít lze jak nedostatku kontroly a nemožnosti vymáhat jakákoliv pravidla, tak přílišných práv ke kontrole a vymáhání. Takhle si to každý zařídí podle sebe ve svých tématech.

          A všechny předchozí odstavce mají společného jmenovatele: jestli se Ti něčí jednání nelíbí, dej si jej na BL a nereaguj na něj, a současně se chovej tak, abys nebyl na příliš mnoha BL. Protože takto ostrakizovaný uživatel se stává psancem, s nímž se nikdo nebaví...

          [ Zpět ]
          Datum: 18.11.2009
          Autor: Joe-CUBE
          Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Zamykání, odemykání a mazání

                 

            Tak to by bylo vynikající, kdyby i tady místo smazaného příspěvku bylo zdůvodnění, proč byl smazán a odkaz umožňující jeho zobrazení pro vlastní potřebu.

            Když dostane každý prakticky neomezená práva v diskusích, které založil, tak se každý bude chovat jinak. A nemyslím si, že by to vedlo k pročištění vláken. I využívání těch svěřených pravomocí (mazání, zamykání) by mělo dostat nějaká pravidla. Určitým náznakem by mohla být povinnost takový krok pro ostatní zdůvodnit.

            [ Zpět ]
            Datum: 18.11.2009
            Autor: Medvěd
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
            • Re: Zamykání, odemykání a mazání

                   

              To je právě to kouzlo, že se bude každý chovat jinak. Proč bys furt svazoval lidi nějakejma pravidlama?

              [ Zpět ]
              Datum: 18.11.2009
              Autor: Joe-CUBE
              Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Zamykání, odemykání a mazání

                     

                Tuhle reakci jsem čekal. Ta pravidla přece existují už takhle. Jakákoli komunita bez pravidel plodí chaos. Dřív nebo později si ta pravidla stejně vytvoří. Ale souhlasím s Tebou, že i s pravidly se každý bude chovat jinak. Jde jen o to udržet využívání volnosti (absence svazujících pravidel) v mezích, kdy nebude využití práv jednoho poškozovat práva druhého.

                [ Zpět ]
                Datum: 18.11.2009
                Autor: Medvěd
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
                • Re: Zamykání, odemykání a mazání

                       

                  A jaké právo tu za stávajících pravidel může být poškozeno?
                  Jsi na soukromém webu. Majitel webu může kdykoliv smazat kterýkoliv příspěvek nebo celý web. Pouze delegoval část těchto výhradně svých práv na další osoby.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 18.11.2009
                  Autor: Joe-CUBE
                  Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                  • Re: Zamykání, odemykání a mazání

                         

                    Poškozena tu může být spousta práv - právo na ochranu soukromých dat, na ochranu osobnosti a podobně. Na platnosti těchto práv nemění nic ani to, že se jedná o web soukromý. Od majitelů si nechám smazat cokoli, už jen proto, že v ně chovám vysokou míru důvěry a vím, že by pro případné mazání měli určitě závažný důvod. Což se ovšem nedá říct o některých přispívajících, na které tato pravomoc byla částečně delegována.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 18.11.2009
                    Autor: Medvěd
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
                    • Re: Zamykání, odemykání a mazání

                           

                      Cítíš-li se zde býti krácen na svých právech (wtf "právo na ochranu soukromých dat"???), ... ale co, je to marný, je to marný, je to marný:-(

                      [ Zpět ]
                      Datum: 18.11.2009
                      Autor: Joe-CUBE
                      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                • Re: Zamykání, odemykání a mazání

                       

                  Medvěde, jestli se ti místní pravidla (včetně delegace práva majitelem webu blokovat a mazat příspěvky zakladatelem vlákna) a místní komunita nelíbí, tak tě nikdo přece nenutí, aby jsi tady byl a přispíval...

                  [ Zpět ]
                  Datum: 18.11.2009
                  Autor: hekynen
                  Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Zamykání, odemykání a mazání

         

    Tyhle funkce maji svoje opodstatneni, ale v rukou dvou kohoutu (ci samic od kohoutu) na jednom smetisti budou asi jenom prostredkem k manipulaci. Nedelal bych z toho systemovy problem, ale jako ty si myslim, ze by se mohli nekteri diskutujici o hodne vic mirnit, i kdyz je samotne to hastereni ocividne tak bavi.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.11.2009
    Autor: vasek
    Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Zamykání, odemykání a mazání

           

      Jenže ono není mazání jako mazání. Když jsem byl donucen ve svém vlákně celé větve smazat, protože byly útočné a netýkaly hlavního tématu, překopíroval jsem je jinam, kde nerušily, aby si každý mohl přečíst, o co tam šlo.

      Radčino mazání je ale účelové: Přestože mé příspěvky nebyly vulgární a byly k tématu (používání některých funkcí - blacklist a možnost mazání příspěvků zakladatelem tématu), byly smazány, a to jen proto, že byly pro zakladatelku tématu NEPOHODLNÉ. Usvědčovaly ji totiž z křivého nařčení na mou adresu.

      Tady nejde o to, že by mě bavilo se s někým neustále hádat, ale o elementární pravidla slušného chování: Když někoho z něčeho nařknu, tak to buď doložím nebo se za křivé nařčení omluvím. A ne že budu mazat příspěvky, ve kterých se napadený dožaduje nápravy.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.11.2009
      Autor: Medvěd
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -8
      • Re: Zamykání, odemykání a mazání

             

        A ty se divíš, že tě maj lidi plný zuby a že tě mažou. Teď tu máš tři nové příspěvky, prakticky všechny úplně stejné a ve všech zase ublíženecky fňukáš. Kdybys tohle udělal v hospodě, nejenom že by tě vyhnali od stolu, ale ještě bys dostal na cestu přes držku.

        [ Zpět ]
        Datum: 18.11.2009
        Autor: Holfi
        Hodnocení: +10 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Zamykání, odemykání a mazání

               

          Když je někomu ublíženo, tak je snad logické, že se tváří "ublíženecky". Že jsou mé příspěvky podobné, je celkem logické. Vyjadřuju se k jedné a téže věci, ale reaguju na tři různé osoby.

          Nebylo by jednodušší a správnější řešit OBSAH mých příspěvků než se pozastavovat nad jejich počtem? On by totiž býval stačil JEDEN, kdyby Radka místo zuřivého mazání mých nových i starých příspěvků uznala své pochybení.

          Tobě by bylo příjemné, když tě někdo obviní z něčeho, co jsi neprovedl, a ještě ti zacpával ústa, kdyby ses chtěl náhodou bránit?

          [ Zpět ]
          Datum: 18.11.2009
          Autor: Medvěd
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
          • Re: Zamykání, odemykání a mazání

                 

            A opět, fňuk, fňuk. Běž se vyplakat mamince pod sukýnku mazánku, tam ti nikdo nebude ubližovat.

            [ Zpět ]
            Datum: 18.11.2009
            Autor: Holfi
            Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Zamykání, odemykání a mazání

                 

            Máš defakto pravdu. Ale jestli sis už za ty roky tady všiml, tak nějaké omílání jednoho a toho samého, fňukání apod., se tu jaksi míjí účinkem... Nebo ještě hůře, spíše to začíná rozčilovat čím dál víc lidí ;-)
            Já nevím, no. Kdyby mne ani maximálně potřetí s nějakou věcí nikdo nevyslyšel, tak s tím už dám pokoj a buď někam zalezu a nikoho s tím neotravuju, nebo se připojím k takovému tématu, ve kterém nemusím řešit co kdy kde komu kdo udělal... Uvidíš, že tam Tě nikdo "cenzurovat" nebude ;-)

            [ Zpět ]
            Datum: 18.11.2009
            Autor: Jarda
            Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Zamykání, odemykání a mazání

                   

              Chytrému napověz, hloupého kopni. Tak dík za tenhle přátelský kopanec. Doufám, že Ti už nedám příležitost k dalšímu. ;o)

              [ Zpět ]
              Datum: 18.11.2009
              Autor: Medvěd
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
          • Re: Zamykání, odemykání a mazání

                 

            Je to jak v tom Švejkovi - oni ho z hospody vždycky vyhodili dveřma a on jim tam zase vlezl zpátky oknem. Medvěde, proboha copak to fakt nechápeš že ze sebe děláš vola? Jo Radka je padouch co se do Tebe naváží a neuzná svoji chybu a Ty jsi zase kůň, co furt ublíženě řehtá. Tímhle znechucuješ čím dál víc lidí, kteří by s Tebou i sympatizovali. Jestli je Ti to jedno tak fajn, ale nediv se pak reakcím. Nepiš mi prosím Tě že máš přeci pravdu a spravedlnost by měla.... a podobné řeči. Už jsi to napsal 100x. Zkus reagovat - tedy spíš nereagovat, trochu s nadhledem a nebuď jak přeskakující deska. Lidi jako Ty v minulosti upalovali na hranicích. K všeobecné úlevě všech.

            [ Zpět ]
            Datum: 18.11.2009
            Autor: Zden42
            Hodnocení: +11 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Zamykání, odemykání a mazání

                   

              Máš pravdu. Když já si pořád myslím, že se mi podaří zlepšit svět kolem sebe, a pořád doufám, že aspoň pár lidí v tomto ohledu uvažuje stejně nebo podobně jako já. Z těch tříletých zkušeností už bych fakt asi měl vědět, že Radku nenapravím.

              [ Zpět ]
              Datum: 18.11.2009
              Autor: Medvěd
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
              • Re: Zamykání, odemykání a mazání

                     

                Všichni jsou blázni, jenom já jsem letadlo !

                [ Zpět ]
                Datum: 18.11.2009
                Autor: Holfi
                Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Zamykání, odemykání a mazání

                     

                Tak si to nemysli. Určitě okolí nezlepšíš větama "Máš pravdu, ale..."

                [ Zpět ]
                Datum: 18.11.2009
                Autor: abernathy
                Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Zamykání, odemykání a mazání

                       

                  MÁŠ PRAVDU, ALE když ona mně chybí potřebná dávka sebekázně na to, abych se podle těch, kterým dám za pravdu, taky skutečně choval... :o))

                  [ Zpět ]
                  Datum: 18.11.2009
                  Autor: Medvěd
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
              • Re: Zamykání, odemykání a mazání

                     

                Ne, Medvěde, nevzdávej to! Děláš to vážně moc dobře a jsem ti za to vděčný. Nevidím žádný důvod, abys na svém přístupu k životu i k diskuzi cokoli měnil.
                Svojí propagandou jsi sem přitáhl pár opravdu inteligentních lidí, kteří mne svými názory velmi obohatili. Hlavně díky tobě jsem se od extrémní levice postupně dostal do blízkosti normálu, tedy zhruba do středu názorového spektra. Ve svých 46 letech se ve svých názorech (konečně!) pohybuji mezi normálními lidmi.
                Lidí jako jsi ty, které jsem dříve obdivoval, takových těch co hodně přemýšlí a mluví o sociální spravedlnosti, lepší společnosti a tak, se dokonce začínám bát!

                Jak říkám. Moc ti děkuji, vydrž, děláš to dobře. Držím ti palce :-)
                JEN TAK DÁL!

                [ Zpět ]
                Datum: 18.11.2009
                Autor: IQTyqve
                Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: Zamykání, odemykání a mazání

                       

                  Jo, tenhle pozitivní vliv fakt asi má. A nejen ON, ale třeba díky ekologistům a jejich náboženství jsem se (ve svých letech :o)) doučil leccos o koloběhu uhlíku v přírodě, o paleoktimatologii, atd..., nebo jsem začal vidět některé zdánlivě "šetrné" obory v širších souvislostech (biopaliva, fotovoltaika, hybridní technologie.....).
                  Takže: "jen houšť a větší kapky" :o)))

                  [ Zpět ]
                  Datum: 18.11.2009
                  Autor: PepikW
                  Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                  • Re: Zamykání, odemykání a mazání

                         

                    Tomu se říká příznačně "medvědí služba". Ve skutečnosti to funguje jen na inteligentní jedince (například na mne:-)).
                    Na masy naopak platí stále Goebbelsovo "stokrát opakovaná lež se stává pravdou":-(

                    [ Zpět ]
                    Datum: 18.11.2009
                    Autor: Joe-CUBE
                    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: Zamykání, odemykání a mazání

                       

                  Tak ti gratuluju k tvému novému ideovému ukotvení. Tak hlavně nepřemýšlej a nemluv o sociální spravedlnosti a už vůbec ne o lepší společnosti. Smiř se se sociální nespravedlností a nedokonalou společností. Hlavně když budeš mít hodně kamarádů. To je přece nejdůležitější. Pro kamarádství se přece dá leccos obětovat, zvláště nějaké ty dávno vyčpělé ideály o sociálně spravedlivé a ekologicky šetrné společnosti. Jen ať si to ty socky užijou a přírodu přece k ničemu nepotřebujeme.

                  Jen mi potvrzuješ jedno pravidlo: Člověk je takový, jak si vydělává na živobytí. A tomu pak odpovídají jeho názory na společnost.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 18.11.2009
                  Autor: Medvěd
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
                  • Re: Zamykání, odemykání a mazání

                         

                    "Pro kamarádství se přece dá leccos obětovat, zvláště nějaké ty dávno vyčpělé ideály o sociálně spravedlivé a ekologicky šetrné společnosti. Jen ať si to ty socky užijou a přírodu přece k ničemu nepotřebujeme."

                    Jojo, to je typická ukázka Tvého nadhledu a tolerance cizích názorů. :-(

                    [ Zpět ]
                    Datum: 18.11.2009
                    Autor: Joe-CUBE
                    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                    • Re: Zamykání, odemykání a mazání

                           

                      Já mu ty jeho nové názory neberu. Spíš jen komentuju tu náhlou změnu a reaguju na jeho další obrat o stoosmdesát stupňů. Pro jeho osobu je to velmi typický znak jeho chování. Už předvedl takovýchto obratů několik: Nejdřív byl z mých názorů nadšený, prakticky je se mnou všechny sdílel. Pak se kvůli něčemu (nevím čemu) naštval a dělal mi tu to nejhorší co mohl. To všechno pod nickem Fénix.

                      Pak ho začalo trápit svědomí, zase se mu to všechno rozleželo, založil si zde v létě novou identitu IQ tyqve a zase začala fáze duševního souznění s mými názory. Pak jsem ho zase něčím naštval (nejspíš tím samým jako předtím - že by ty potraty?) a zase u něj nastal obrat k nenávisti. Během těchto střídajících se fází souznění a nenávisti se tu ještě stačil s jinými pohádat o singletracích a ČEMBě, pak zase něco v diskusi o pánských a dámských rámech...

                      On se prostě jen hledá a nenachází. Dokud měl své původní názory podobné jako já, dokázal se mnou jakž takž komunikovat. Ale jen o nich. Jakmile jsme se v něčem úplně neshodli (Kaplického knihovna), byl oheň na střeše a jeho tolerance k odlišnému názoru byla když ne záporná, tak zcela určitě nulová. Jak byl nesmiřitelný vůči opozici se svým původním názorem, bude stejně nesmiřitelný i se svým "novým".

                      Stejné je to i s jeho přáteli a nepřáteli. On hledá buď někoho, kdo bude STOPROCENTNĚ sdílet jeho pohled na svět. Pokud někoho takového najde, budou jistě dobří kamarádi. Ovšem jen do chvíle, než narazí na nějaký rozdíl. Pak všechno to shodné hodí za hlavu a dotyčný se stane jeho úhlavním nepřítelem a pod tímto dojmem pak zase změní i to, co původně sdílel.

                      U něj je to prostě ode zdi ke zdi a zase zpátky. Už to u něj beru jako nějaký folklór. Až ho omrzí noví kamarádi poté, co zjistí, že nemají ten shodný názor úplně ve všem, je možné, že se s nimi zase pohádá, na chvíli se stáhne, po čase si zaregistruje nový nick a začne to nanovo. Nemám pro to výstižný název.

                      Současnou fázi jeho pohybu od jedné zdi k druhé bych nazval například "radikálním oportunismem": Protože se mnou původní přítel nesdílel deset procent mých názorů, "potrestám" ho tím, že se přidám se k jeho nepřátelům, kteří se mnou nesdílejí 90% mých názorů. A budu se tvářit, že jsem teď jeden z nich, protože potřebuju podporu kolektivu (davu), abych se cítil jistý...

                      On prostě neví, či je, a už vůbec neví, čí bude za chvíli. Přestože dokáže být opravdu velmi zlý, je spíš politováníhodný.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 18.11.2009
                      Autor: Medvěd
                      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
                      • Re: Zamykání, odemykání a mazání

                             

                        No zrovna do identity IQ tyqve jsem se párkrát opřel hodně a né vždy úplně korektně. Přesto spolu nemáme problém vycházet.
                        Takže v JEHO netoleranci problém nevidím...

                        [ Zpět ]
                        Datum: 18.11.2009
                        Autor: Joe-CUBE
                        Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                      • Re: Zamykání, odemykání a mazání

                             

                        Já že nevím, čí jsem? Já jsem přece mojí maminky..

                        [ Zpět ]
                        Datum: 19.11.2009
                        Autor: IQTyqve
                        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                        • Re: Zamykání, odemykání a mazání

                               

                          Takže Tvůj tata nebyl Tvůj tata. ;-)

                          [ Zpět ]
                          Datum: 19.11.2009
                          Autor: Dalimil
                          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Zamykání, odemykání a mazání

                         

                    Mimochodem, v těchto dnech máš jedinečnou šanci prokázat svůj smysl pro sociální spravedlnost a současně důvěru ve stát. Psal jsi že bys rád dával státu víc, než dáváš, ne?
                    http://ekonomika.idnes.cz/pomozte-snizit-statni...

                    [ Zpět ]
                    Datum: 19.11.2009
                    Autor: Joe-CUBE
                    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                    • Re: Zamykání, odemykání a mazání

                           

                      Klikl jsi na ANO nbo na NE.
                      Já na NE.
                      Já sů totiž zgrblík jak sviňa. ;-)

                      [ Zpět ]
                      Datum: 19.11.2009
                      Autor: Dalimil
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Zamykání, odemykání a mazání

                             

                        Rád bych daroval, ale po zaplacení daní jaksi není z čeho:-(((

                        [ Zpět ]
                        Datum: 19.11.2009
                        Autor: Joe-CUBE
                        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                    • Re: Zamykání, odemykání a mazání

                           

                      Copak ty nevíš, že co není ze zákona, méďa neplatí ? :-)

                      [ Zpět ]
                      Datum: 19.11.2009
                      Autor: ronda
                      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                      • Re: Zamykání, odemykání a mazání

                             

                        A všimly jste si přátelé, že medvídek tu dneska ještě nebyl. Nebo jste ho snad někdo viděl.:-o

                        [ Zpět ]
                        Datum: 19.11.2009
                        Autor: Dalimil
                        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zamykání, odemykání a mazání

             

        Áááá, jak tak koukám v tomto vagónu už jsem jel. Tady se to točí pořád dokolečka. No nic jdu vystoupit, nasednu někam jinam. :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 18.11.2009
        Autor: Dalimil
        Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zamykání, odemykání a mazání

         

    Jj, v tomto velmi oceňuji možnost skrýt témata. Člověka to pak nesvádí je příliš často číst a přispívat;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 18.11.2009
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zamykání, odemykání a mazání

           

      Já třeba to blokování či skrývání témat nepoužívám jako "blacklist" jednotlivých diskusí, ale přesouvám si tam každé téma, do kterého se nechystám potenciálně přispívat. To ale neznamená, že bych se k takovým tématům nemohl čas od času vrátit a podívat se, jestli něco zajímavého nepřibylo.

      Ze stejného důvodu VŮBEC nepoužívám ten blacklist pro diskutující, protože až na jednu dvě výjimky mohou i lidé, kteří mě jinak štvou, napsat něco zajímavého.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.11.2009
      Autor: Medvěd
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
  • Re: Zamykání, odemykání a mazání

         

    Medvěde, metoda gramofonové desky je sice jedna z forem asertivity, ve tvém případě se ale docela jednoznačně jedná o nasertivitu všech...

    [ Zpět ]
    Datum: 18.11.2009
    Autor: hekynen
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Zamykání, odemykání a mazání

         

    A vůbec, trochu přemýšlej nad názvem tématu. Já se těšil, že se dozvím něco o odpružených vidlicích, a zase diskuse o diskusi (o diskusi):-(((

    [ Zpět ]
    Datum: 18.11.2009
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Zamykání, odemykání a mazání

           

      Já mám na všech svých kolech vidlici pevnou, takže zamykat, odemykat či mazat můžu jen tady. A hodlám s tím zacházet jako s šafránem.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.11.2009
      Autor: Medvěd
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
    • Re: Zamykání, odemykání a mazání

           

      Já to samé. Jen jsem nemohl pochopit, co se bude dělat s vidlicí při mazání :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 18.11.2009
      Autor: Mlok
      Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

322 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024