reklama

Zámek s alarmem

Cyklisti, doufám, že jste se neuložili ještě k zimnímu spánku a poradíte mi :-).

Máte někdo zkušenosti se zámkem s alarmem a jaký typ máte-za kolik a jak slouží, jak jste spokojeni?
Myslíte, že je to dobrý dárek pro cyklistu, který má kolo hlavně jako dopravní prostředek (i dálkový), tzn. ne vždy na něm sedí a jede?
Nebo byste doporučili nějaký jiný bezpečnostní ochranu kola? Díky

[ Zpět ]
Datum: 14.11.2009
Autor: kosicek
  • Re: Zámek s alarmem

         

    Zkus tohle: http://www.abuslock.cz/abus/eshop/3-1... . Alarm to sice nemá, ale zabezpečí to určitě kvalitněji, než lano (ikdyž s alarmem). Na tohle se musí jen s rozbrusem.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.02.2010
    Autor: citybiker
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Zámek s alarmem

         

    já mám zámek s alarmem odtud:
    http://run.to/alarmy

    ale je to spíš pro pocit a aby to nemohl ukradnout každej pitomec. Používám to před krákmem, kde jsem v případě, že s tím fakt někdo začne něco dělat na dosleh. nejjednodušší a nejlepší je bohužel od toho kola prostě neodcházet :-(

    [ Zpět ]
    Datum: 21.02.2010
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zámek s alarmem

           

      Samozřejmě je nejlepší kolo nenechávat z dohledu. Dělám jako kurýr a to bohužel nejde jinak. Mohl by to do budoucna někdo zkombinovat. Oka toho abusu jsou prý ze stejného materiálu, jako jejich účka a řetězy. kdyby k tomu přidali ještě alarm (dělají zámky s alarmem na motorky), nemuselo by to být špatný. Na tom tvém odkazu bych šel asi jen do toho silného lana s alarmem. Nevypadá nejhůř, ale zatím jsem to nikde neviděl na vlastní oči.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.02.2010
      Autor: citybiker
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zámek s alarmem

             

        to, co mám já už tam v nabídce nemaj. Přece jen ho mám pár let...
        Ale když s tím pohneš, tak to řve. Když to přestřihneš tak taky. Ale je to takový to klasický lanko. Kombinačkama to nedáš, ale většíma nůžkama jo a pilkou asi taky. Ale bude to řvát a o to jde...

        [ Zpět ]
        Datum: 21.02.2010
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zámek s alarmem

         

    Já s nim mám dobrý zkušenosti - je skladný, lehký, přitom účinnější než kdejaký daleko větší. Když máš těžkej řetěz, tak ho třeba nepřestřihnou, ale seberou všechno, co jde sundat, zatímco tenhle začne řvát. Ale přes noc bych ho před domem na tom nenechal, možná před stanem...

    [ Zpět ]
    Datum: 21.02.2010
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zámek s alarmem

         

    Mám zámek s alarmem BikeWatch a jsem nad míru spokojenej. Funguje na principu otřesového čidla a vydává velkej kravál. Určitě to není věc na parkování přes noc před domem, ale na kratkodobé odskočení to funguje skvěle. Hluk potenciálního zloděje vyruší a raději zdrhne než aby u toho stál. Vypnout nejde, baterky jsou pod šroubkem.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.02.2010
    Autor: Jarinek82
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zámek s alarmem

         

    Mám Abus Granit Steel-o-flex, je to válečková těžká potvora, ale nůžky se nechytají a rozbruškou to půjde, ale za dlouho, ty válečky se protáčejí. To spíše uřeže značku nebo zábradlí. :-) K tomu mám alarm který je na klíček, což není na nic, nesnáším když to začne houkat jak se na poprvé netrefím. :-) Budu kupovat tento http://hrackovnik.cz/virtuemart/gadgets... , dálkové ovládání je mnohem lepšejší. :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 23.02.2010
    Autor: Juras
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

352 cyklistů (13 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024