reklama

Kotoučové brzdy ?

Jaký je Váš názor na tyhle brzdy http://kolokolo.cz/_/formula/brzdy-formula-oro...

[ Zpět ]
Datum: 11.11.2009
Autor: atomm32
  • Re: Kotoučové brzdy ?

         

    Nemám přesně tyto, ale K24, což je v podstatě to samé, akorát se u nich dá štelovat citlivost.

    Nevím ale co by si chtěl o těchto brzdách slyšet. V podstatě bezúdržbové, jednoduchá výměna desek, na odvzdušnění jsou také v pohodě. Mám na nich asi 9 000 km a ještě sem se kvůli nim nezabil, takže dobré :-))

    [ Zpět ]
    Datum: 11.11.2009
    Autor: pro_pa
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kotoučové brzdy ?

         

    dodám lidlovské " jsou úžasný páč je na tom 50ti procentí sleva, vem dvě" :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 11.11.2009
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kotoučové brzdy ?

           

      No NEKUP to za ty prachy! :)

      [ Zpět ]
      Datum: 11.11.2009
      Autor: hekynen
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kotoučové brzdy ?

         

    Mám Oro K24, brzdí dobře, výměna desek jednoduchá. Co se týká odvzdušnění, dost lidí říká, že je to jedna z nejhorších brzd co kdy měli.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.11.2009
    Autor: barakuda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kotoučové brzdy ?

           

      Spíš bych řekl, že je to věc celé řady Oro, nejenom K24.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.11.2009
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kotoučové brzdy ?

             

        Nesmíte to tak řešit, vždyť to neodvzdšňujete po každé vyjížďce, ale jenom jednou za čas.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.11.2009
        Autor: pro_pa
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kotoučové brzdy ?

               

          Píšu jen to co jsem slyšel a četl z různých stran.

          Osobně jsem to ještě, ťuk ťuk, ale řešit nemusel ;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 11.11.2009
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kotoučové brzdy ?

                 

            To ja uz parkrat ano, ale vazne snad 3x za tech x tisic km. Kvuli tomu nebudu kupovat odvzdusnovaci sadu, mineralni oleje po lahvich apod., ale rad to necham na servisu.
            Pro mne je treba fajn pouzit jediny inbusacek a prehodit s nim desky behem snad ani ne minuty. Ale i kdyby to vlastne melo trvat dyl, nezabije me to a vzdycky bych radsi resil napred u brzd jejich funkcnost, silu a davkovani, odolnost proti vadnuti atd.

            [ Zpět ]
            Datum: 11.11.2009
            Autor: vasek
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kotoučové brzdy ?

                   

              Tak

              [ Zpět ]
              Datum: 11.11.2009
              Autor: pro_pa
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kotoučové brzdy ?

             

        Jj, tak jsem to myslel.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.11.2009
        Autor: barakuda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kotoučové brzdy ?

         

    ORO jsou podle mě možná nejlepší brzdy dané cenové kategorie. Mám je na všech svojich kolech (i když K24 s karbonovými pákami, ale to není až takový rozdíl, liší se jen o nastavení délky mrtvého kroku páky a materiálem pák).

    Přesto se u nich najde několik drobností, které bych jim vytknul:
    - expanzka má hraniční velikost, tím myslím, že mohla být navržena nepatrně větší; způsobuje to dvě věci
    V extrémních sjezdech v horách se zahřátím kapaliny mírně mění chod páky (páka lehce zkracuje krok). Nepatrně se tohle děje u každé brzdy, u ORO je to o trošku výraznější; projevuje se to ale pouze v dlouhých náročných sjezdech v horách (na Plzeňsku kde bydlím to neregistruju vůbec, na to tu nejsou kopce).
    Druhý důsledek je ten, že je brzda jednak velmi citlivá na přesné naplnění kapalinou a pak pro zcela nové a zcela sjeté desky už neudrží úplně stejný krok páky, což by správně měla. Pro hodně sjeté desky se krok páky nepatrně prodlouží, protože díky menší expanzce to není brzda už schopna zcela kompenozovat. Na brzdý výkon to nemá vliv.
    - páky jsou poměrně náchylné na chytnutí vaklu. Každá hydra chytí v čepu páky mírný vakl dříve nebo později a na funkci brzdy to nemá žádný vliv; u ORO je to právě spíše dříve, ničemu to ale nevadí
    - odvzdušňování je skutečně náročnější než u jiných brzd, třeba oproti Shimanu o dost, pokud se to dává do servisu, tak je to fuk, i když i tady ne vždy, protože malé servisy, co nemají s ORO zkušenosti nejsou často schopny ORO správně odvzdušnit

    [ Zpět ]
    Datum: 12.11.2009
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kotoučové brzdy ?

           

      Ještě doplním, že celkově mám na těch K24kách kolem 15tis. km a zatím bez jediného servisního zásahu (samozřejmě až na výměnu desek, těch už bylo několik), tedy ani žádné odvzdušnení (je to ale na trojech, nejvíce mají ty nejstarší asi 6,5tis. km).
      A nebyly ježděny v žádném extrémním bordelu.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.11.2009
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kotoučové brzdy ?

           

      Na ten krok páky při sjetých deskách jsem pozapomněl, to mám také, ale není to nic výrazného, co by extrémně vadilo, důležité je, že to stále brzdí dobře.

      Ohledně to vaklu na páce, buďto ho tam nemám, nebo je tak malý, že jsem si ho nevšiml a nevadí mi.

      S tím odvzdušněním to zase není taková tragédie. Nejhorší je dostat všechny případné bublinky ze třmenu. Sice to odvzdušnění trvá trochu déle a musíš si s tím více hrát, ale jinak to není nic nepřekonatelného.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.11.2009
      Autor: pro_pa
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kotoučové brzdy ?

             

        Já třeba mám vakl na páze na úplně všech brzdách, co doma máme, takže kromě na těch ORO i na jedněch XTčkách a jedněch J7.
        Na ORO se udělal pouze o trošku dříve, možná tak po 3tis. km, na těch ostatních až tak po 5-6tis. km.
        Při brždění to nevnímám vůbec (to asi ani nejde). Poznat to je pouze když se vezme páka a zkusí ve směru vaklu (tedy kolmo na směr brždění).

        S odzvdušněním to mám jednoduché, protože jsem z Plzně, tak ty nejstarší se teď chystám hodit k Bartoníčkovi, kde to technik umí perfektně (kamarád tam už s ORO byl a technik ho nechal na celou operaci koukat, měl se zadní i nějaký problém a technik mu tam řešil i nějaké zbroušení pístku).

        [ Zpět ]
        Datum: 12.11.2009
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

365 cyklistů (4 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024