reklama
Město: Praha

A co jednosměrky

Jezdíte, někdo jednosměrkama? A co na to policie?
Já jednosměrkama občas jedu, jelikož některé cesty jsou o hodně kratší, bez provozu.Přijde mi to jednodušší. Policii jsem ještě nepotkal, jen mě jednou viděli vjet do jednosměrky, ale než by to objeli tak bych byl dávno pryč.Tak se na to asi vykašlali.

[ Zpět ]
Datum: 04.09.2009
Autor: Neregistrovaný uživatel (Ondřej)
  • Re: A co jednosměrky

         

    Jednou kratší jednosměrkou projíždím pravidelně do práce a zatím zcela beztrestně. Vyhýbám se tak jednak nepřehledné frekventované křižovatce a potom převýšení navíc. Kdyby nás tudy jezdilo víc, dá se zkusit na MP žádat cedulka "pro kola obousměrně".

    Ale blbý pocit přestupkáře mám...

    [ Zpět ]
    Datum: 04.09.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Fran)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: A co jednosměrky

         

    s radostí jezdím a používá, jsem tak zvyklý s ciziny , kde je to celkem normální.
    V Praze jsem ještě neměl větší problém jen je potřeba si hlídat auta která kašlou na přednost z prava protože "vědí" že je tam jednosměrka....
    Největší problémy tak paradoxně dějají " agilní" občané jak pěší tak řidiči obcích a městech okolo Prahy... namátkou Český brod, Sibřina ... kde některým lidem stojí za to do jednosměrky pokřikovat ze zahrady nebo dokonce vybíhat a hrozit ...:-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 18.09.2009
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: A co jednosměrky

         

    tak zrovna dnes příhoda v jednosměrce v Újezde nad lesy....
    Jezdím tamtudy každý den ....
    Jedu si a proti mě cca 5 aut ( je to tam docela široké protože jsou tam ještě místa pro parkování u školy a tam v 7,10 nikdo neparkuje) 4 auta jedou normálně ale pátá mazda 6 sedan v bleděmodré s tmavými skly se rozhodla, že mě vyškolí a vzala to až do levé krajnice a vytlačila mě do kraje lesa....

    [ Zpět ]
    Datum: 02.10.2009
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: A co jednosměrky

         

    Já jezdím jednosměrkama každou chvíli, na kole i autem a zatím vesměs bez problému, potíže můžou nastat, když to člověk vezme v protisměru :-) , pak je dobrý být hodně pozorný, vnímavý a schopný rychle reagovat

    [ Zpět ]
    Datum: 04.10.2009
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: A co jednosměrky

         

    Jednosměrkama v protisměru v Praze jezdím, snažím se maximálně slušně, tj pomalu a zastavím a stáhnu se, když je třeba. Policajti mě viděli mnohokrát, je jim to jedno, jsem jim vděčnej

    [ Zpět ]
    Datum: 05.10.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Michal2)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: A co jednosměrky

         

    Tady jsou zkrz jednosmerky vyznaceny pruhy pro cyclisty a cedule povolujici vjezd cycistum . Se pamatuju jak me VB kdyz jsem na kole projel jednosmerkou nekolikrat chtela i chytit ........ Pristi rok se budu mesic a mozna 6 tydnu na kole pohybovat po CZ a z toho5 dni po Praze a navstivim i vinarsky cyclostezky kde se budu vyhradne posilovat klobaskama a vinem a na ty vase cyclisticky zazitky kdy vas chce kdejakej trouba od policie buzerovat pro nic za nic se uz tesim ...

    [ Zpět ]
    Datum: 06.10.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Trek 520)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: A co jednosměrky

           

      Praha je v pohodě, zde je policie vcelku tolerantní. Když neprasíš, neřeší to.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.10.2009
      Autor: Vratislav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: A co jednosměrky

             

        S Praglem prece nemuzes srovnavat celou CZ ani nahodou . Uz jsi videl jak poldove cekali na stary sedreny dedky duchodce a rozdavali pokuty protoze se dopustili tezkyho zlocinu po pulnoci od dveri hospody projet na antigue bicyclech k polni ceste asi 50 metru jednosmerkou !? Ja jo!

        [ Zpět ]
        Datum: 12.10.2009
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Trek 520)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: A co jednosměrky

               

          Esli on tam nebyl spíš problém s konzumací před jízdou...

          [ Zpět ]
          Datum: 12.10.2009
          Autor: Neregistrovaný uživatel (oer)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: A co jednosměrky

                 

            Ty si nikdy na cyclovandru jontak nedas a fakt si myslis ze to je OK aby Te policajti chranili aby jsi se nahodou nekde v polich na polni ceste kde auto nebo motocykl nepotkas jak je rok dlouhej nezamal od blata ?

            [ Zpět ]
            Datum: 13.10.2009
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Trek 520)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: A co jednosměrky

               

          Však jsem nesrovnával, jen informoval, když už k nám zavítáš :-) . Co se děje jinde, si představit dovedu.

          [ Zpět ]
          Datum: 12.10.2009
          Autor: Vratislav
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: A co jednosměrky

                 

            To je dobre ze vis co se deje jinde . Tolik cyclostezek v Praglu aby magistrat pokryl potreby vsech cyclistu neni a vetsina nevyuzitych jednosmerek jsou dost siroky na to aby v nich byly namalovany 2 lajny pro cyclisty. Question is jak dlouho si cyclisti v CZ nechate od kdejakych prizivniku na magistratu srat na hlavu?

            [ Zpět ]
            Datum: 13.10.2009
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Trek 520)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: A co jednosměrky

                   

              Dokud tam budou sedět :-(
              A to budou dlouho, protože v těch jednosměrkách vesměs parkujou auta většinovejch voličů.

              [ Zpět ]
              Datum: 13.10.2009
              Autor: Vratislav
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: A co jednosměrky

                     

                Většinovejch ne. Počet park parkující v těch jednosměrkách vůči celkovýmu počtu lidí, kteří by ten prostor jinak využívali je zanedbatelnej. V centru často celý den tisíce lidí obchází jedno parkující auto, to je šílený.

                Ani celkově netvroří počet lidí, co v Praze používaj pro denní dojížďky auto, většinu voličů. Je to asi třetina, ne?

                Jenže jednak se tahle skupina nejvíc ozývá, jednak za ní stojí průmyslová lobby a jednak těmi auty rádi jezdí ti sami politici.

                [ Zpět ]
                Datum: 14.10.2009
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Hynek_)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: A co jednosměrky

         

    Chtel jsem dohnat lonskou velkou prazskou cyklojizdu a jel Opletalovou ul. Od Politickych veznu je tam takovy trik, ze ulice je obousmerna jen asi 20 m a pak se z ni stane jednosmerka, coz jsem prehledl. O dalsich 50 m dal uz me stavil policajt. Ale jen mi neco povedel o tom jak je to nebezpecne a otocil me. Takze vlastne taky v pohode :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 07.10.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Mirek2)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: A co jednosměrky

           

      No, tam je to ale fakt dobrý, protože v tom směru (od hl.n. na Václavák) je možné jet buď po Jinřišské (ale dostaň se tam) nebo po magistrále. Opletalova i Washingtonova jsou jednosměrné proti. Věděl bych i komu napsat, že to takhle nejde, ale on mi tudleva sdělil, že městská část věnuje cyklistům takovou pozornost, jakou si zaslouží.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.10.2009
      Autor: Vratislav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: A co jednosměrky

             

        Ja bych zkusil napsat dopis rovnou EU do Bruseluna oddeleni propagace cyclistiky a vysvetlil strucne co se v Praglu deje- samozrejme i s tim dodatkem co se tyce pozornosti cyclistum a zadal bych na muj dopis odpoved jestli to je diskriminace vuci cyclistum . Muizes me verit ze by z toho ten nekdo sral magy v kostkach !

        [ Zpět ]
        Datum: 13.10.2009
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Trek 520)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: A co jednosměrky

               

          Tak teď nevím, jestli to myslíš vážně, nebo jako dobrej fór. Dokud z ní nekapou prachy na megalomanský projekty, je tady nějaká EU všem u ... , viz to, jak si Praha vytřela zadek s týdnem mobility.

          [ Zpět ]
          Datum: 13.10.2009
          Autor: Vratislav
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: A co jednosměrky

                 

            To si mohli dovolit jen proto , protoze jste se proti tomu neozvali . Ja bych to poslal ve forme stiznosti ze jsem jako cyclista diskriminovan aby se z toho nemohli vyvleci a by jsi videl jak by se veci hejbali .

            [ Zpět ]
            Datum: 15.10.2009
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Trek 520)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: A co jednosměrky

                   

              Hele, a ono to někde takhle funguje? Že si někdo jde stěžovat na Brusel s místním problémem a velký, všemocný a spravedlivý Brusel to vyřeší?

              [ Zpět ]
              Datum: 15.10.2009
              Autor: Vratislav
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: A co jednosměrky

                     

                Nejakej mamlas v Bruselu kterej propaguje jezdeni na kolech ve mestech kvuli environmentu aby nevypadal blbe by tu stiznost asi nejspis poslal nejakymy svymu poddanymu do ceskyho krateru aby zjednal napravu a ja si osobne myslim ze za pokus to stoji . Tady nas cyclisty ohrozovali na moste ktery mel jeste donedavna 4 lajny pro motoristy kteri se chovali vuci nam cyclistum jako prasata a taky tak jezdili , tak ze jsme se nasrali , napsali dopis ,petici a ten uspechanej dobytek v konzervach na 4 kolech ma diky ty petici jen 2 lajny a my taky ,pred timj sme tu jednu v curb side museli sdilet spolecne nebo jezdit po chodniku a ohrozovat chodce . Ono to jde kdyz se chce. A kdyz vas cyclisty ignoruji tak musite najit cestu jak jim tu ignoraci pribrzdit a donutit aby se pro vas cyclisty neco delalo . Prez EU je tlacit je nejlepsi i kdyz by se z toho ministr of transportation mel v Prazskym kancliku posrat misto svaciny i obeda !

                [ Zpět ]
                Datum: 16.10.2009
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Trek 520)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: A co jednosměrky

                       

                  A komu jste tu petici posílali? Na město, nebo někam vejš? Kolik jste posbírali podpisů?

                  [ Zpět ]
                  Datum: 16.10.2009
                  Autor: Vratislav
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: A co jednosměrky

                         

                    Na City Hall , ministrovy a aby se to hejbalo tak i na Parlament , podpisu jsme meli moc a pohrozili jsme ze ten most budeme ucpavat masivnima cyclojizdama denne rano a vecer kdyz je nejvetsi trafic a do mesice se jezdilo prez most nam cyclistum bezpecne. Ted tu vypukl novy trend protoze poldove na ty co parkuji v cyclolajnach(jsou to vetsinou asiati ) nnerozdavaji pokuty a tak to resime tim ze tem idiotum co parkuji v cyclolajne a nuti nas vyjizdet z pruhu pro cyclisty mezi rychle auta jejichz ridici nedodrzuji predepsanou rychlost skrabeme lak , pobouchame pumpickou karoserii nebo urazime zrcatko protoze nic jinyho se proti tomu jejich nesvaru ktery nas cyclisty ohrozuje na zdravi i na zivote neda delat a vypada to ze i tohle vyhrajeme. Mozna ze to bude nekdo u vas doma odsuzovat a neuvedomi si ze my cyclisti jim kola na silnici po ktery jezdi taky neparkujem , ze jo .

                    [ Zpět ]
                    Datum: 17.10.2009
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (Trek 520)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: A co jednosměrky

               

          Brusel určitě do takovejchhle lokálních záležitostí skoro určitě nebude nějak zasahovat. Ale když se podíváš na zbytek Evropy, od Milána, přes Londýn až po Vilnius, je jasný, že v Praze se taky začne dřív nebo později víc jezdit na kole vcelku nezávisle na vůli či nevůli českejch úředníčků. Nežijeme v izolaci.

          Jde spíš o to, jestli to vzejde z nás, a něco tím získáme, nebo jestli tím prostě budeme prostě úplně nekreativně a banálně převálcovaný.

          [ Zpět ]
          Datum: 14.10.2009
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Hynek_)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: A co jednosměrky

                 

            Vysetroval,o by se . Staci nsa tu stiznost nekolik podpisu!

            [ Zpět ]
            Datum: 15.10.2009
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Trek 520)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

392 cyklistů (14 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024