reklama
Město: Praha

Cyklostezka Lipence-Černošice

Jaké máte zkušenosti s jízdou přes cyklostezku vedoucí po cestě napříč novým golfovým hřištěm u Lipenců směrem na Černošice?
Objevily se tam nějaké podomácku vyrobené cedule, zakazující vjezd automobilům a cyklistům (od Lipenců) a informující o uzavírce cyklostezky (od Černošic - auta tímto směrem asi můžou). Nicméně stavební činnost na cestě žádná, auta (podle golfových propriet na sedačkách asi hráčů) se tam vyskytují celkem běžně, hřistě taky vypadá hotové - podle povrchu i čilého ruchu hráčů na jamkách.
V sobotu tam na mě někdo povykoval od parkoviště u golfového klubu (nebo co to je u Lipenců).

Fotky vjezdu od Lipenců jsem dal na http://picasaweb.google.cz/petsvarc...

[ Zpět ]
Datum: 09.08.2009
Autor: Neregistrovaný uživatel (pets)
  • Re: Cyklostezka Lipence-Černošice

         

    To místo přímo neznám, ale mám "svůj názor" na golfisty, kterýchž to je zřejmě iniciativa. Jeden brašnář na čtvereční kilometr, ostatní se duste doma....
    Vis táhnoucí se spor o Klánovický les. Chráněnou lokalitu by tam (jiní golfisté) rádi zbavili stromů (a oplotili popřípadě). Obecnímu úřadu formulují protiargumenty od jisté doby i právníci, a myslím jsou to boje s docela obyčejnou mafií, která dále než na svoji špičku nosu a přípaně břuch nevidí.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.08.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (cyklistka Františka)
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklostezka Lipence-Černošice

           

      Tady zase myslím to místo docela zkultivovali, dřív to bylo něco mezi skládkou a močálem, hlavně po povodních 2002.
      Cesta na kole uprostřed upraveného golfového hřiště je docela pěkná, nechápu proč by tady nemohli kolisté a golfisté existovat vedle sebe bez nenávisti.
      Myslím že jeden druhému nemůžou škodit, pokud se o to vyloženě nesnaží.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.08.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (pets)
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklostezka Lipence-Černošice

             

        Toť otázka, také bych byla pro soužití. Já tak moc golf neznám, ale taková pořádná rána míčkem....jestli se "právě proto" nebudou chtít golfisté separovat.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.08.2009
        Autor: Neregistrovaný uživatel (cyklistka Františka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cyklostezka Lipence-Černošice

               

          V Braníku vedou cesty kolem golfového hřiště z obou stran a ještě jsem neslyšel o zranění míčkem kolemjdoucího nebo kolem-jedoucího.
          Tak snad u Lipenců nejsou nějací mimořádní nešikové :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 11.08.2009
          Autor: Neregistrovaný uživatel (pets)
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklostezka Lipence-Černošice

         

    Jo, je tam \"uzavřená STESKA\" pro cyklisty - jednou jsem tam vjel a řval na nás chlap a hrozil, že vypustí psy, který měl za plotem štěkající... Je to už nějaký čas.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.08.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (tomasicek)
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklostezka Lipence-Černošice

         

    Nějak tomu nerozumím. Je to stezka pro cyklisty se žlutejma cedulema a číslem, nebo jenom cesta, kterou je to tamtudy nejpohodlnější?
    Protože jestli je to "áčková" městská cyklotrasa, tak je zbytečné si tady stýskat, ale je třeba napsat na cyklokomisi, ať ty golfisty hezky umravní.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.08.2009
    Autor: Vratislav
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklostezka Lipence-Černošice

           

      Je to žlutá trasa a přelepili to hadrama ti golfisté a radí objíždku přes Lipence..
      Kdo je ta cyklokomise, Vratislave?

      [ Zpět ]
      Datum: 13.08.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (tomasicek)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklostezka Lipence-Černošice

             

        Komise Rady hl. m. Prahy pro cyklistickou dopravu. ( http://doprava.praha-mesto.cz/default.aspx?id... ) Ale oni jsou teď přes léto trochu nečinní. Petsova korespondence s MČ byla účelnější.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.08.2009
        Autor: Vratislav
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cyklostezka Lipence-Černošice

               

          Nicméně jsem jim to poslal, tak o problému aspoň budou vědět.

          [ Zpět ]
          Datum: 26.08.2009
          Autor: Vratislav
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklostezka Lipence-Černošice

           

      Podle turistické mapy na serveru mapy.cz je to cyklotrasa A50.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.08.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (pets)
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklostezka Lipence-Černošice

           

      Zároveň s prvním příspěvkem jsem poslal ohledně situace na cyklotrase dotaz na MČ Praha 16. Tady je odpověď:

      ----------
      Cyklotrasa č. 8100 Praha - Wien byla odkloněna pouze na dobu, kdy v areálu golfu probíhaly terénní úpravy a lokalitou projížděla těžká stavební technika (stanovení na objízdné trasy bylo vydáno dne 14.5.2007).

      Dne 10.7.2009 požádala spol. Czech National Golf Resort s.r.o. o souhlas se stanovením dopravního značení v areálu golfu spočívající v osazení DZ B11 a B8 (zákaz vjezdu všech motorových vozidel a zákaz vjezdu jízdních kol) s tím, že v areálu probíhá stavba a je nutno zajistit bezpečnost všech zúčastněných osob.
      Na základě této žádosti provedl náš odbor dne 23.7.2009 místní šetření, při kterém bylo zjištěno, že terénní práce již byly dokončeny a žádná stavební činnost nebyla zaznamenána.
      Z tohoto důvodu a po projednání s Policií ČR byl dne 11.8.2009 vydán nesouhlas se stanovením navrženého dopravního značení a zároveň byl žadatel vyzván k obnovení dopravního značení vyznačujícího vedení původní trasy cyklotrasy č. 8100 v termínu nejpozději do 31.8.2009.

      Na závěr upozornilo naše oddělení žadatele na skutečnost, že musí být dodržena podmínka č. 6 územního rozhodnutí vydaného dne 1.2.2007, kterou bylo stanoveno, že stávající účelové komunikace (cesta v ose topolové aleje a cesty podél trasy 110 kV a podél severní a západní hranice řešeného území), které zajišťují průchod dotčeným územím, budou zachovány jako veřejné cesty pro chodce a cyklisty a jejich povrch bude upraven v šíři min. 3 metry.
      Řešení bude umožňovat bezpečný pohyb návštěvníků.
      ----------

      Takže se zdá, že se věc pohnula správným směrem.

      Podle mě to znamená, že nikdo není v současné době oprávněn omezovat nebo dokonce zakazovat vjezd cyklistů na tuto veřejnou cestu. Není třeba čekat na obnovení dopravního značení do 31.8., protože to současné vjezd nezakazuje ani neomezuje - nemusíme jezdit jenom tam, kde jsou žluté šipky :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 16.08.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (pets)
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklostezka Lipence-Černošice

             

        Dobrá práce pro cyklisty,díky petsi.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.08.2009
        Autor: Neregistrovaný uživatel (och)
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cyklostezka Lipence-Černošice

               

          No myslím že jásot je předčasný, určitě budou něco vymýšlet dál, jak by veřejnou cestu zneprůchodnili. Podívejte se na jejich web http://www.praguecitygolf.cz/page-news.html kdo jim stříhal v červnu pásku.

          [ Zpět ]
          Datum: 17.08.2009
          Autor: Neregistrovaný uživatel (pets)
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cyklostezka Lipence-Černošice

                 

            Jel jsem okolo 12.8. a červené cedule se zákazem vjezdu cyklistů jsem si všimnul. Docela mě to rozčílilo, protože jsem chtěl jet na Černošice, tak jsem si řekl, že to projedu přes Radotín. Vědět to dříve, tak tam normálně vjedu.

            Já myslím, že máme po stezce. Nakonec si tam stejně prosadí značky "Cyklisto, veď kolo" apod. To je neskutečné, kam vede tato arogance moci.

            [ Zpět ]
            Datum: 18.08.2009
            Autor: Neregistrovaný uživatel (budulinek4)
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklostezka Lipence-Černošice

             

        si pašák kámo

        [ Zpět ]
        Datum: 16.08.2009
        Autor: Neregistrovaný uživatel (vo.)
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklostezka Lipence-Černošice

             

        Dnes jsem tam "kontrolně" projížděl. Žluté šipky jsou odkryté, varovné samodomo cedule zmizely. Jen nápis na žluté šipce někdo přelepil šedostříbrnou "všelepící" páskou. Trochu šikmo - asi aby se zdálo, že je cyklotrasa škrtnutá. Komu asi stálo za to lézt kvůli tomu na značku, která není nijak nízko? :-)
        Nicméně se tím nenechte odradit, cesta je normálně bez problémů průjezdná.

        [ Zpět ]
        Datum: 18.09.2009
        Autor: Neregistrovaný uživatel (pets)
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cyklostezka Lipence-Černošice

               

          Ve směru od Radotína i od Černošic jsou cedule s objížďkou - viz http://img207.imageshack.us/img207/7224... - ale na původní cyklotrase, která vede skrz areál golfu, nejsou žádné zákazové ani příkazové značky a je normálně průjezdná (dneska až na louže).
          Zřejmě další pokus jak odradit cyklisty od jízdy po této veřejné cestě. Ovšem v této podobě není objížďka pro žádněho cyklistu povinná - na ceduli je napsáno cykloTRASA a ne cykloSTEZKA.
          Už jsem poslal dotaz na MČ Praha 16, výsledek dám vědět.

          [ Zpět ]
          Datum: 31.07.2010
          Autor: pets
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cyklostezka Lipence-Černošice

                 

            No tak tyhle cedule tam byly již v roce 2008, kdy se golfové hřičtě budovalo...
            A objízdná trasa není nic dramatického.
            Je zřejmě na rozhodnutí každého, zda pojede skrz golf a bude riskovat ránu míčkem do hlavy nebo si to objede...

            [ Zpět ]
            Datum: 01.08.2010
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Cyklostezka Lipence-Černošice

                   

              Dramatické to jistě není. Jen se mi zdá, že s dětmi je lepší se co nejvíce vyhýbat frekventovaným cestám, což ta "objížďka" v Lipencích určitě je.

              [ Zpět ]
              Datum: 01.08.2010
              Autor: pets
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Cyklostezka Lipence-Černošice

                     

                To jistě, ale to si musí rozhodnout každý sám...

                Mimochodem, teď teda nějak nechápu, proč si posílal ten dopis na MÚ...

                [ Zpět ]
                Datum: 01.08.2010
                Autor: radka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Cyklostezka Lipence-Černošice

                       

                  Protože to "dopravní značení" již tam bylo loni a mělo být na základě příkazu MČ Praha 16 odstraněno do 31.8. 2009.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 01.08.2010
                  Autor: pets
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Cyklostezka Lipence-Černošice

                         

                    Po jmenované trase jsem jel asi před 5 dny (to je začátek srpna) a vše bez problémů. Žádné zákazy a ani golfující individua či jejich obsluha na trakturcích nečinili potíže. Pokud vím, zachování cesty bylo opravdu jednou z podmínek vydání všech povelení ke stavbě areálu. Vadou na kráse je jen odstraněné a nevrácené značení cyklotras, což by si měl vyřešit KČT jako garant.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 05.08.2010
                    Autor: Lahar
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Cyklostezka Lipence-Černošice

                           

                      No, před 5ti lety tam nebylo po golfu ani vidu ani slechu...

                      [ Zpět ]
                      Datum: 06.08.2010
                      Autor: radka
                      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                      • Re: Cyklostezka Lipence-Černošice

                             

                        Nevím co Tvá poznámka má znamenat. Před padesáti lety nebylo vidu a slechu ani po nás (tedy po mně ano), před pěti sty roky ani po jízdním kole. Bavíme se o současném stavu a o tom, jak jej napravit.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 07.08.2010
                        Autor: Lahar
                        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                        • Re: Cyklostezka Lipence-Černošice

                               

                          To nic, Radka si jenom plete dny a roky :-)

                          [ Zpět ]
                          Datum: 07.08.2010
                          Autor: pets
                          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: Cyklostezka Lipence-Černošice

                                 

                            No jo, pravda, pravda...
                            Nějak se mi zamotala písmenka :o)))

                            [ Zpět ]
                            Datum: 09.08.2010
                            Autor: radka
                            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • OPRAVA Cyklostezka Lipence-Černošice

         

    Včera jsem se poptával pana předsedy magistrátní Cyklokomise ing. Poláka ohledně zmiňované cyklostezky. Takže vážení!!! Cesta již není a nebude. Její průjezdnost jest dílem opomenutí jak golfistů, tak nás cyklistů, neb zákazová cedule prý kdesi jest vyvěšena.Prý přibude masivní závorta, aby nedošlo k nepochopení. Dotyčná cesta se nachází na pozemku třetí osoby, tedy nikoliv majitele golfového areálu ani města a není tudíž (prý ...) možno s ní nijak nakládat. Objízdná trasa vede přes Lipence a nová trasa, dále za tržnicí blíže Berounky, se teprve buduje, kdy bude, toť otázka. Tolik slovo boží, tedy oficiální

    [ Zpět ]
    Datum: 17.08.2010
    Autor: Lahar
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: OPRAVA Cyklostezka Lipence-Černošice

           

      Závora přeci cyklistu nezastaví... Např. v lesích jich je hromada, ale kvůli autům, ne aby ještě zakazovaly vjezd i cyklistům.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.08.2010
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: OPRAVA Cyklostezka Lipence-Černošice

           

      Opět tedy dostal přednost soukromý zájem před zájmem veřejným... :o((

      [ Zpět ]
      Datum: 17.08.2010
      Autor: Medvěd
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: OPRAVA Cyklostezka Lipence-Černošice

           

      http://www.ct24.cz/ekonomika/poradna/96515-na...

      Jestli to byla veřejná cesta, tak jí jen tak zavřít prostě nemůže. Možná se jen nechtěli crcat s tím správním řízením, tak to nechali být.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.08.2010
      Autor: Vratislav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: OPRAVA Cyklostezka Lipence-Černošice

             

        Taky si myslím, že to majitel jentak zabarikádovat nemůže... A už vůbec ne cestu, která vede odněkud někam, a přitom to není v uzavřeném prostoru.

        Podle mne je spíš problém s tou oficiálně vedenou, či dokonce stavěnou, cyklostezkou / cyklotrasou. To asi úřady opravdu nemohou bez souhlasu majitele udělat, i když ta cesta byla kolik desítek let předtím veřejností bez problému přístupná...

        [ Zpět ]
        Datum: 18.08.2010
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: OPRAVA Cyklostezka Lipence-Černošice

               

          Takže to chápu tak, že tamtudy ta oficiální cyklo nepovede, ale nevidím jediný důvod proč by se tam nemohlo jezdit i nadále. Jenom ta plánovaná trasa povede jinudy, no...

          Ale jestli to někdo i přesto zahradí a bude tam cyklisty i pěšáky neustále prudit a znemožňovat jim pokračovat dále (třeba i s výmluvami, že tam kvůli golfu můžeme přijít k úrazu), tak je to vlastně protiprávní jednání. Jenom nevím kdo s tím pak půjde na příslušné úřady a požadovat nápravu :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 18.08.2010
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: OPRAVA Cyklostezka Lipence-Černošice

                 

            Kousek od Branickeho mostu vede cesta mezi vodou a golfovym hristem... Porad cekam, kdy konecne golfisti trefi nejakeho joggera, nebo psiho vencice.

            [ Zpět ]
            Datum: 18.08.2010
            Autor: Murphy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: OPRAVA Cyklostezka Lipence-Černošice

           

      Před rokem mi odepsali z MČ mimo jiné toto (celý text někde na začátku tohoto vlákna):

      ....Na závěr upozornilo naše oddělení žadatele na skutečnost, že musí být dodržena podmínka č. 6 územního rozhodnutí vydaného dne 1.2.2007, kterou bylo stanoveno, že stávající účelové komunikace (cesta v ose topolové aleje a cesty podél trasy 110 kV a podél severní a západní hranice řešeného území), které zajišťují průchod dotčeným územím, budou zachovány jako veřejné cesty pro chodce a cyklisty a jejich povrch bude upraven v šíři min. 3 metry.

      Takže "slovo boží" by mohlo vědět, kdy bylo územní rozhodnutí z 1.2.2007 zrušeno nebo změněno. Říct může v podstatě kdokoli komukoli cokoli, ale kde je to, co tvrdí pan předseda, napsáno? Spíš to na mě dělá dojem, že jsou tam nevyjasněné majetkové vztahy a magistrát tudíž nemůže ve svých oficiálních materiálech doporučovat cestu jako cyklotrasu.

      Ale kdo by jezdil jen po cyklotrasách :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 18.08.2010
      Autor: pets
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: OPRAVA Cyklostezka Lipence-Černošice

             

        Ale to, že tam jsou nevyjasněné majetky jsem napsal zcela jasně již ve svém předchozím příspěvku. Pokud chceme něco změnit, jistě bude účinnější bombardovat Cyklokomisi na email: [email protected], než rozvíjet nekončící debaty zde.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.08.2010
        Autor: Lahar
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: OPRAVA Cyklostezka Lipence-Černošice

               

          No možná se pletu, ale myslím že je důležitější se brát za to, aby cesta zůstala podle územního rozhodnutí veřejnou - tzn. bombardovat městskou část.
          Jestli jí Cyklokomise pak prohlásí za cyklotrasu a namaluje čáru do mapy - to považuju za druhořadé.

          [ Zpět ]
          Datum: 19.08.2010
          Autor: pets
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

294 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024