reklama
Město: Brno

Obřany - Bílovice nad Svitavou

Ahoj,
jak jste spokojeni s novým povrchem na stezce do Bílovic? Protože jsem sem tam i chodec, tak mě překvapilo, že neponechali alespoň kousek pro chodce bez asfaltu. To mi připadá zase bezohledné k chodcům. Na druhou stranu se pomějí bruslaři. Je to celkem dlouhá trasa a zpátky se dá přinejhorším sjet vlakem.

[ Zpět ]
Datum: 15.04.2009
Autor: Neregistrovaný uživatel (Piškot)
  • Re: Obřany - Bílovice nad Svitavou

         

    ten terén tam byl už hroznej takže je moc dobře že to spravyli. Vždycky to tam bylo hodně frekventovaný místo o to víc teďka. JE to bezva cesta akorát mám strach že v návalu lidí se tam nebude dát pořádně projet. Ti bruslaři jsou tam v hojném počtu :-) a na nás ostatní nezbyde místo.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.04.2009
    Autor: Párátko
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Obřany - Bílovice nad Svitavou

           

      Ta cesta byla fakt už děsně zanedbaná, ale je to v lese mimo město, takže bych spíš preferoval i přírodní povrch.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.04.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Ludva66)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Obřany - Bílovice nad Svitavou

         

    Spokojenost veliká. Dříve byl člověk rád, že na tom povrchu neprorazil duši a teď naprosto luxusní průjezd.

    Jinak fakt, že byl rekonstruován povrch v celé šíři komunikace, mi přijde naprosto v pořádku. Myslím, že by to bylo spíš na úkor bezpečnosti, pokud by byl opravený povrch užší než je nyní a chodci by pro sebe měli jen uzoulinkou nudli. Ono by stejně docházelo do zasahování částí pro cyklisty pěšími a naopak. Teď mi to přijde tak akorát, i když ještě trošku širší by ta cesta být mohla.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.04.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Mjnt)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Obřany - Bílovice nad Svitavou

         

    tak pred chvili jsem jel po zmíněné, nově opravené cyklostezce. Naprostá spokojenost. Je jasný, že se najdou jako vždy lidé, kteří budou na vše navádat potažmo kritizovat (ohledně chodců, bruslařů atd.). Ja musel asi 4x pribrzdit a slušně požádat chodce a bruslaře o uvolnění cesty..nedělá mi to žádný problém. btw samotný povrch je super. Takže přeji všem cyklistům, chodcům, bruslařům a vůbec všem lidem více optimismu a tolerance. Přeji hezký den

    [ Zpět ]
    Datum: 16.04.2009
    Autor: Mirooo
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Obřany - Bílovice nad Svitavou

           

      Konečněěěěěěěě.Jezdime každej tyden tou trasou,takže jsme se dočkali..

      [ Zpět ]
      Datum: 29.04.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Helena)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Obřany - Bílovice nad Svitavou

           

      Je to hezky opraveno, a je to pro všechny a není potřeba jet tam jako blazen.Po tědh 3,5 km jedeš dál už bez chodců a bruslařů. mě to nevadí a když vidím tolik lidí pokoušet se dělat něco jínýho než nakupovat a čumět na bednu, tak brzdím a usmívám se od ucha k uchu.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.05.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (space-k)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Obřany - Bílovice nad Svitavou

             

        A nebolí tě z toho pusa? :-)
        Šklebit se 3,5 km musí dát zabrat.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.05.2009
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Obřany - Bílovice nad Svitavou

         

    Tato trasa je luxusní pro kolaaaře, bruslaře. Zapomnělo se ovšem na to, že tato trasa byla vždy vycházková, hojně využívaná rodinami s malými dětmi a kočárky, staršími lidmi k relaxaci v krásné přírodě.
    Bohužel, bohužel to pro nás skončilo, protože po celé trase se pěší lidé cítí ohroženi. Na trase se cítí krásně bruslaři, kolaři a ve své rychlosti vůbec nevnímají okolí, které nám pěším bylo tímto upřeno.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.05.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Věra Ketmanová)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Obřany - Bílovice nad Svitavou

           

      Pořiď si nějaké mizerné a hodně levné "pochodvací" hole a až tě příště nějaký šílený bruslař nebo kolař nebude vnímat, tak když začneš ukazovat holí krásy krajiny kolem sebe, věř, že tě tačnou vnímat a hodně intezivně :-))

      [ Zpět ]
      Datum: 18.05.2009
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Obřany - Bílovice nad Svitavou

           

      Každá řeka má dva břehy... A kolem Svitavy jsou snad cesty na obou stranách, tak je na výběr rušná asfaltka a nebo liduprázná polňačka:)

      [ Zpět ]
      Datum: 21.05.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (lk)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Obřany - Bílovice nad Svitavou

             

        liduprázná možná, ale né bikuprostá. Tu druhou stranu začli hojně využívat nejoprsklejší hardcore bikeři, kteří nechtějí své fully zneuctít na asfaltu. Jsou tak odhodlaní nevzdávat se svého drfného terénu že je ani skalka nezastaví, narozdíl od koček kočárkotlaček.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.05.2009
        Autor: Smog
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Obřany - Bílovice nad Svitavou

         

    Jsem velká příznivkyně jízdy na kole a bruslích, takže jsem rozšíření možností pro jejich využití ve městě Brně a přilehlém okolí s nadšením přivítala. Jsem jejím oživovatelům vděčná, že díky jejich úsilí tato stezka pro veřejnost vznikla. Po dnešní zkušenosti si však dovolím tvrdit, že pro její uživatele není bezpečná a apeluji tak na to, aby byla uskutečněna další opatření na její bezpečné užívání.

    Abych byla konkrétní: jedná se mi o nepovolené užívání této cesty osobními vozidly. Dávám přednost době, kdy na stezkách není příliš velký provoz, tak jsem se na ni dnes vydala na bruslích již okolo 9. hodiny ranní. Pouze v jednom směru Obřany- Bílovice jsem v tuto dobu potkala 10 osobních vozidel v protisměru!! K mé smůle v místech, kde je cyklostezka zvlněná nebo hůře přehledná, takže jsem hrozivým kolizím zabránila vždy v poslední chvíli. Dovolím si tvrdit, že pouze zlomek těchto vozidel zde mělo co dělat, tedy že jejich majitelé patří do kategorie dopravní obsluhy místních zahrádek, tak jak povoluje značení na začátku cyklostezky v Bílovicích nebo jejich vozidla patřila dělníkům, kteří momentálně pracují na zábradlí okolo řeky. (Dopravní značení na obřanské straně povoluje vstup pouze cyklistům a chodcům).

    Jelikož se na cyklostezce pohybují i matky s kočárky (patřím i do této skupiny), nechci raději domýšlet, co by se mohlo přihodit, kdyby na stezce, která je určena pro pěší a cyklisty, potkaly v naprosto nečekaném okamžiku vozidlo v protisměru, které na již tak úzké stezce zabere celou svou šířkou i bezpečnou potkávací zónu.

    Jelikož jsem člověk, který se ozve, když vidí neférové jednání, upozorňovala jsem řidiče u jejich otevřených okýnek na značení zákazu vjezdu. Od některých z nich jsem se dočkala pouze hrubých odpovědí a nadávek nejhoršího kalibru, které se neodvažuji opakovat. Tento zážitek mě od další návštěvy této cyklostezky naprosto odradil a mít tak u sebe zrovna fotoaparát, sednu si někde na okraj cesty a zdokumentuji všechna vozidla, co zde naprosto lhostejně k chodcům, cyklistům a bruslařům projíždějí a zkracují si cestu do Obřan. Myslím, že městská policie by zde tohoto rána měla pokutové žně. Navrhovala bych cestu uzavřít závorou z obřanské strany, aby tedy místní zahrádkáři mohli ke svým objektům, a ponechala pouze úzký pruh pro projetí cyklistům, aby „vykutálení“ řidiči ztratili choutky zkracovat si cestu do Obřan po cyklostezce.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.06.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Kamila)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Obřany - Bílovice nad Svitavou

           

      Velice správné obavy a názory ,ale nevím proč závory a další omezení,když si svými daněmi platíme Policii ať 4eskou nebo Městskou,Městská neuhlídá ani lejna od psů a 4eská zase rychlost na silnici, tak nevím jestli by nebylo od věci je zručit a udělat "Veřejnou bezpečnost" která by ochraňovala veřejnost a mohli by ji Vást starostové kteří mají asi hodně práce když nevedou ani tu Městskou.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.07.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (JAVES)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

409 cyklistů (15 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024