reklama
Město: Ostrava

Srovnani Cech a Moravy

Tak jsem se prave vratila z dovolene z vychodnich Cech. Musim rict, ze jsem hodne mile prekvapena, jak se tamni lide a urady chovaji k cyklistum. Vsude ve mestech jsou stojany, cyklostezky pres cele mesta a chodci respektujici znaceni cyklostezek. Opravdu jsem neverila vlastnim ocim a tak trochu me zarazi, jak muze Ostrava takhle zaostavat. Doposud jsem si myslela, ze to takhle je vsude, ale ted vidim, ze jinde se slovo CYKLISTA bere jako pojema ne jako nadavka...takze Ostravo, v tomhle jsi zklamala... ac Cechy nemusim, uznavam - jsou popredu...

[ Zpět ]
Datum: 27.07.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (Zuzka)
  • Re: Srovnani Cech a Moravy

         

    Čechy nemusím... Ty jsi z Marsu?

    [ Zpět ]
    Datum: 28.07.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Čech)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Srovnani Cech a Moravy

           

      ne, proc bych mela byt? Kazdy je nemusi mit rad, ac uz z osobni zkusenosti, nebo proste jen z nesympatie k pragocentrismu (pokud jde o prazaka)..ja neodsuzuju, neradim, jen je proste nemusim. Ciste muj nazor,problem a zkusenost.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.07.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Zuzka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Srovnani Cech a Moravy

             

        Taky vás nemusím,to bych pak blil a bůlil,kdybych si z vás jen ždibeček ukousnul.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.07.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Velký,krásný a chytrý čech)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Srovnani Cech a Moravy

               

          Trosku ubohe, ale nevadi. Byt sam se sebou spokojeny - to je dulezite, ze?

          [ Zpět ]
          Datum: 02.08.2008
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Zuzka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Srovnani Cech a Moravy

                 

            Ubohá jsi ty,tím že jsi vyjevila svůj světonázor,že nás nemusíš,což hovoří za vše.

            [ Zpět ]
            Datum: 02.08.2008
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Velký,krásný a chytrý čech)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Srovnani Cech a Moravy

                   

              Jako Slezský patriot Ti musím dát za pravdu.
              Zuzka si naběhla, takhle hodit všechny do jednoho pytle.

              [ Zpět ]
              Datum: 02.08.2008
              Autor: Suchoj
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Srovnani Cech a Moravy

         

    A to jsi byla v Hradci Králové nebo ještě lépe v Pardubicích?
    * * *
    Jsem rád, že dokážeš hodnotit a zhodnocovat, a ještě víc jsem rád, že už si se určitě o svých pocitech podělila i s někým povolanějším. Mám tím na mysli starostu Tvého obvodu či Odbor dopravy na Magistrátu a že si ke své výtce o zaostalé Ostravě přidala i konkrétní návrh, jak by se naše zaostalost dala třeba dle příkladu z neoblíbených Čech snižovat.

    V případě, že jsi tak neučinila, a jen ses tu „zaškaredila“ na lidi, kteří něco pro cyklisty v Ostravě dělají, tak si poznamenávám svůj další ztracený čas s člověkem, který rád radí, ale ruku k dílu z pohodlnosti nepřidá.

    Názor Moraváka napůl Čecha a dozajista za ta staletí šmrncnutého Cikánem, Židem, Němcem, Slovákem, Maďarem a kdoví kým ještě ;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 30.07.2008
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Srovnani Cech a Moravy

           

      Byla jsem jak v Hradci, tak v Pardubicich. A ano - snazim se aktivne podilket na rozsireni cyklistiky v Ostrave(ne sama), bohuzel se to tady vetsinou naprosto miji ucinkem.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.08.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Zuzka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Srovnani Cech a Moravy

             

        Hlavu vzhůru :-) od 4. srpna se začíná stavět „cyklo prostor“ po ul. Výstavní a do konce srpna proběhnou minimálně dvě jednání, o tom jaká bude budoucnost vyhrazených pruhů pro cyklisty Ostravě. Jestli tedy toto považuješ za zlepšování situace.
        Dále se opravuje chodník po ulici Várenská, takže doufám, že se prodlouží tamní cyklistická stezka až k ke křižovatce s ulicí Českobratrská. A jestli považuješ za problém, že kolo využívá málo lidí, tak je to dle mého názoru i v tom, že nemají, kde svá kola uzamknout.
        Teď mám třeba čerstvou zkušenost s Krajským úřadem MSK, takže tam píšu maila s prosbou, ať vymění ten zbytečný výplet ničící „stojan“ před vchodem za bezpečnostní stojan, který se snaží propagovat Magistrát. I zde je zlepšení, protože k některým těmto stojanům za v posledním půlroce přibyly cedulky popisující, jak správně stojan použít, tedy s využitím cylindrické vložky (příkladem jsou třeba stojany před vědeckou knihovnou).

        [ Zpět ]
        Datum: 02.08.2008
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

446 cyklistů (9 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024