reklama
Město: Most

Bezpečná cyklojízda v Mostě

Po několikaletých zkušenostech s cyklojízdou kolem města Mostu jsem zatím rezignoval a začal jezdit na Resslu. Vede mě k tomu několik faktorů: 1) bezpečnost při vyjíždění z města - 3 - 5 km po hlavní silnici, než se dostanu do méně frekventované oblasti, kde není provoz jako na "Václaváku". 2) přiznávám, že moje kolena nevydrží to, co dříve a nehodlám své trasy prodlužovat o zbytečné nebezpečné km, viz. výše uvedené a riskovat zbytečně svou bezpečnost. 3) radost z toho, že mě na projížďkách provází můj velice aktivní pes, který vydrží i poměrně dlouhé trasy. S tím souvisí i nově vzniklý sport - bikejöring. Sice nedodržuji oficiální pravidla této disciplíny, ale výsledný požitek můj i mého psa mi mnohé vynahradí. Jak se na současnou situaci s vyjížďkami kolem Mostu díváte vy?

[ Zpět ]
Datum: 18.02.2008
Autor: Matěj
  • Re: Bezpečná cyklojízda v Mostě

         

    Též jsm řešil stejný problém s ohledem na děti. Řešením je použít zrekultivované výsypky. Směrem na Havraň lze jet zezadu kolem hypodromu a dojedete do Polerad nebo do Líšnice odtud už je vše v pohodě. Směrem na Litvínov lze použít polní cestu od děkanského kostela, která pokračuje na výsypce pěkno asfaltovou cestou (bývalá manipulační cesta pasovky). Chce to jen dobře využít ortofoto mapy na www.mapy.cz , všechny cesty jsou sjízdné pro trekové nebo horské kolo.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.03.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Honza_)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bezpečná cyklojízda v Mostě

           

      Díky za reakci, obě dvě cesty už znám. Tu na Litvínov mám prošlápnutou i pěšky se svým psem, moc hezká procházka, doporučuji. Jenom po asfaltce jsme z pochopitelných důvodů nešli, spíš volnou i méně volnou krajinou. Zpět potom z Litvínova tramvají, vyšlo mě to asi na 14 km.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.03.2008
      Autor: Matěj
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bezpečná cyklojízda v Mostě

           

      Díky za poznatky:-) Tu cestu od kostela do Litvínova jsem neznal. Určitě někdy vyzkoušim.
      Jinak je pravda, že PO SILNICI není kam jet abys nemusel aspoň ze začátku po hodně frekventovaných silnicích.Snad jen na Braňany kolem letiště. Tam to není tak hrozný. Teda ten provoz. Ten kopec jo:-)
      Měl bych zrovna dotaz. Dá se po silnici dostat směrem na východ? Myslim někam jako Patokryje, Svinčice atd. Nepočítám hlavní tah na Louny. Pak to vypadá už jen přes Chanov. Jel ste tam někdo někdy? Před cca třema rokama jsem se sem přistěhoval takže to tu moc neznám. A jet přes Chanov sem se ještě neodvážil:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 12.03.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Pavel_Š)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bezpečná cyklojízda v Mostě

             

        Ahoj, jj, kopeček kolem letiště je celkem prima, zejména po zimě :-). Pokud jezdím směrem na Patokryje, Svinčice atd. tak běžně přes Rudolice (Chanov) jedu a dosud "no problem". Přímo centrem Chanova se neprojíždí, v podstatě ho mineš. Už mi to tam ani nepřijde "nějak" zvláštní, párkrát jsem to zkusil i přímo skrz sídliště, mezi baráky, ale je fakt, že to tamtudy asi není na každodenní ježdění ;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 13.03.2008
        Autor: Gamin
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bezpečná cyklojízda v Mostě

               

          Aha, tak to děkuju za objasnění situace:-) Tak to někdy zkusim.
          Né že bych měl něco proti našim utiskovaným spoluobčanům:-) Ale přes Bečov sem taky projel co nejrychlejc.

          [ Zpět ]
          Datum: 13.03.2008
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Pavel_Š)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bezpečná cyklojízda v Mostě

               

          A proto ten kopec nejezdím :-)
          I z jiných důvodů jedu radši po "polní" cestě - od kostela je to jenom malej kopeček a pak relativně +- rovina okolo dolu - až k Braňanům.

          [ Zpět ]
          Datum: 01.04.2008
          Autor: macikm
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bezpečná cyklojízda v Mostě

             

        A z Patokryjí se dá jet taky dozadu na Lužice a pěkný výšlap směr Chrámce, Skršín a zadem na Bělušice. Vede to po starých silnicích , jezdím tam s dětma jak na bajku , tak i silničce. Na druhou stranu ze Svinčic se dá přehoupnout přes kopec a pak se otevře krásný výhled na středohoří a cest tolik , že člověk neví kam dál.... A pokud budeš mít nějakou novou cestu , tak napiš , rád ji vyzkouším.Ať se ti dobře šlape.Jirka

        [ Zpět ]
        Datum: 14.03.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Apač)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bezpečná cyklojízda v Mostě

               

          To by mohl být pěkný okruh, co popisuješ. Jinak dál za Svinčice jsem už taky jel. Dokonce jsem měl tak blbej nápad, že pojedem na Milešovku na bikách. Až pod Milešovku v poho ale vylízt nahoru se dá stěží pěšky. Takže jsem celej kopec tlačil kolo po obrovskejch šutrech:-) Takže na kole nedoporučuju:-) Ale výhled krásnej.
          Jinak dneska jsem byl na Matyldě. Zřejmě začali dělat tu plánovanou přestavbu alá Benedikt. Tak uvidiíme:-)

          [ Zpět ]
          Datum: 15.03.2008
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Pavel_Š)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bezpečná cyklojízda v Mostě

           

      Ahoj, mohl bys mi prosím trochu navést kudy se dostat na tu cestu do Litvínova. Jel jsem za kostelem kolem hřbitova, ale netrefil jsem ten správný směr a do Litvínova nedojel. Sice jsem si hezky zajezdil, ale cesta na Litvínov mimo silnice by se hodila.
      Díky M.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.04.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (MikyQQ)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bezpečná cyklojízda v Mostě

             

        když pojedeš od kostela ke hřbitovu, dostaneš se na křižovatku - téčko
        buďto pojedeš doleva směrem ke hřbitovu, budeš podél něj pokračovat dál po "poli", pak narazíš na polňačku, dáš se po ní doprava do kopce a pak pořád podél jámy dál a dál až se dostaneš k Braňanům
        nebo na téčku uvidíš naproti silnici od kostela cestu se závorou a za ní panelku do kopce - to tý vyjedeš nahoru, pokračuješ po ní stejným směrem na Braňany
        případně se zaregistruj nebo písni mail, pošlu ti to na obrázku ...

        [ Zpět ]
        Datum: 28.04.2008
        Autor: macikm
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bezpečná cyklojízda v Mostě

               

          Díky, vyzkouším a dám vědět.

          [ Zpět ]
          Datum: 30.04.2008
          Autor: Neregistrovaný uživatel (MikyQQ)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

327 cyklistů (5 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024