reklama

Zimní posyp ničí kola

Jakmile v noci klesne rtuť teploměru pod nulu, obyvatelé Jarošova, jezdící za prací do Uherského Hradiště na jízdním kole, mají problém. Výrazně totiž vzroste pravděpodobnost, že jim ranní cestu znepříjemní defekt! Plášť i duši jim proříznou ostré kamínky v posypové drti! Postižených už jsou desítky, město však změnu posypu vyloučilo.

„Manžel je cyklista tělem i duší, ale obávám se, že brzy do práce jezdit přestane, aspoň v zimě. Už třikrát nedojel, vrátil se domů se zničeným pláštěm i duší. A díra nebyla vůbec malá, lepení bylo zbytečné,“ říká Aneta Havránková. A její manžel není zdaleka jediný, který na posyp „dojel“. Postižených jsou řádově desítky. „Každý druhý posypem neprojede a kolo si rozřeže. Když se občas mrknu z okna, znalí cyklisté už raději volí jízdu po silnici,“ všimla si třeba Lenka Sasínová, která má cyklostezku jako na dlani. Kompletní výměna „obutí“ kola přitom není levnou záležitostí, nový plášť i s duší vyjde zhruba na dvě stovky. „Když přezouváte několikrát do týdne, už to naskáče,“ podotkla Sasínová.
http://zlin.cz/article.php?ID=269680

[ Zpět ]
Datum: 14.02.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (zlin.cz)
  • Re: Zimní posyp ničí kola

S názorem na ten posyp 100%ně souhlasím, sám jsem tam již zničil několik obutí. Asi by bylo vhodné na město víc tlačit, protože stezka po hrázce je součástí několika krásných cyklostezek a trpí tam všichni.
    Musím však podotknout: z Jarošova do UH je nová cyklostezka vedle silnice. Na ježdění do práce ideální

[ Zpět ]
    Datum: 07.06.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (valissen (valis@uh.xx))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zimní posyp ničí kola

To tam u vás sypou silnici hřebíkama??? Anebo používáte dráhový galusky... Na posypu spíš vadí , tam kde se solí, že z toho dost krutě korodujou ocelový i hliníkový slitiny...

[ Zpět ]
    Datum: 11.06.2008
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Dva bajkeři

dnes
kolem 40 let hledají dvě bajkerky na pohodové vyjížďky nejen po okolí Brna. Jezdíme v klidném tempu hlavně mimo…

Hledám: Zimní Alpy

19.11.2017
V létě kolo, v zimě lyže...Pro povánoční výlet přes Silvestra hledáme partičku pro příjemné lyžování i zábavu.…

Hledám: kámoš

15.11.2017
Hledám kamaráda na společné výlety ve dvou. Jízda na pohodu.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

170 cyklistů (16 přihlášených)

Poslední cesta

S Pavlem, s mým úžasným manželem, cestovatelem tělem i duší jsme letos plánovali cestu do Persie, k Perskému…
pavelv | 15.11.2017

Vzpomínka na Krále LP 2013

V návaznosti na známý kultovní článek „Jak jsem jel Krále Šumavy" bych ráda zveřejnila svůj pohled na „věc",…
Martynka | 09.11.2017

Nejsou Chřiby jako Chřiby

Chřiby jsou krásné a pro kolo i zajímavé, proto mě docela mrzelo, že jsou pro mě docela z ruky.…
Lelek-nakole | 05.11.2017