reklama

Kde v Prahe vycentrovat kolo?

priznavam sa - moc som sa nepozrel do starsich diskusii, ale aj tak sa skusim spytat - tyka sa to hlavne tych prazskych - neporadite nejaky spolahlivy, overeny a lacny servis, kde by mi vycentrovali kola? resp. - kolko taka sranda stoji? bol som v jednom servise a tam mi pocedali, ze podla stavu kolesa...no hej :) tak dik :) Bobikpp

[ Zpět ]
Datum: 14.08.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Bobikpp)
  • Re: Kde v Prahe vycentrovat kolo?

         

    Dobré mechaniky najdeš u Štěrbů, u Synkáče, Sezimova ul., www.kola-sterba.cz.
    Cena: záleží, zda chceš docentrovat - jen pár niplů, nebo přecentrovat zgruntu.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (petr ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kde v Prahe vycentrovat kolo?

           

      Vycentrovat kolo?Já myslel že to zvládne každý průměrný cyklista sám..hmm..asi se pletu..

      [ Zpět ]
      Datum: 16.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin-Koala-Cakl ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kde v Prahe vycentrovat kolo?

             

        no - pravdupovediac este som to ani neskusal...takze neviem ci to zvladnem...viem ze sa v podstate jedna o pritiahnutie par zavitov, ale: ... neverim si, ze by som potom vydrzalo a ze by som to este viac nepokazil...a keby mi to malo rafnut pri rychlosti cca 40 - 50 km/hod - to si to radsej dam vycentrovat odbornikom :)

        [ Zpět ]
        Datum: 16.08.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (bobikpp)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kde v Prahe vycentrovat kolo?

         

    Vypletení 1 kolo 100,- Kč
    Rozpletení 1 kolo 80,- Kč
    Dotažení konusů 1 kolo 40,- Kč
    Zutí + obutí (nahuštění) 50,- Kč
    Vystříhání paprsků 1 kolo 20,- Kč
    Vycentrování 1 kolo 50-150,- Kč
    Zdroj: www.harfasport.cz/servis_kola.htm

    Proto ti asi říkali, že podle stavu kola. Ale mohli ti aspoň řict rozpětí. Asi ti to vycentrujou kdekoli, snad se ceny tak moc lišit nebudou. Kvalitní lacný spolehlivý servis se tu už řešil, něco takového asi obecně neexistuje.

    (Si vzpomínám na vtip z totáče o zdravotní péči. Má prý být "zdarma", "kvalitní" a "pro všechny". Ale vždy jeden z těch požadavků neplatí.)

    [ Zpět ]
    Datum: 16.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kde v Prahe vycentrovat kolo?

           

      no - takze dopadlo to nakoniec tak, ze som to dal k sterbovi - chyba lavky - ako som sa neskor dozvedel, tak drahsi servis v prahe asi ani nenajdem :) jeejda - 180,- za 1 kolo - jemne docentrovanie + dotiahnutie konusov??? no nic - asi sa to naucim sam :) mohol by som sa spytat tunajsich odbornikov: tie konusy? to si teoreticky mozem dotiahnut aj sam, nie? pardon za mozno laicku otazku, ale zatial vsetky mechanicke opravy som robil iba na starom BMX alebo MTB ...na ktorych boli systemi uplne jednoduche a v podstate lahko zvladnutelne obycajnym naradim...ako sa da na zapuzdrenom puzdre (teda dufam ze sa to tak vola) dotiahnut konusy? da sa to vobec? dik za info :)

      [ Zpět ]
      Datum: 31.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Bobikpp)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kde v Prahe vycentrovat kolo?

             

        No hlavně ne na harfě v Harfasportu, tam je to úplně katastrofální servis. Měl jsem tam kolo a už nikdy více.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.07.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Mart)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kde v Prahe vycentrovat kolo?

             

        Poprvé po 3 letech jsem byl s kolem v servisu a kromě původní závady jsem si nechal i docentrovat zadní kolo. Cena - 30,- Kč... To se u Štěrby asi zbláznili, ne...? Sice jsem u nich kolo kdysi kupoval, ale na servis je to pro mne už daleko a ceny zboží mají také trochu vyšší...

        [ Zpět ]
        Datum: 13.07.2006
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kde v Prahe vycentrovat kolo?

               

          a kde to prosim ta bolo? rad by som tam asi zasiel...:) dik

          [ Zpět ]
          Datum: 13.07.2006
          Autor: Bobikpp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kde v Prahe vycentrovat kolo?

                 

            ZPM Sport v InterSparu v Hostivaři... Ikdyž, teď koukám do jejich ofic. ceníku a nějak mi to nesedí, normální cena je 90,-...

            [ Zpět ]
            Datum: 13.07.2006
            Autor: Jarda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kde v Prahe vycentrovat kolo?

                   

              hmm - tak takuto cenu by som rozhodne nereklamoval :))
              dik za info - ked pojdem okolo tak tam pozrem...

              [ Zpět ]
              Datum: 17.07.2006
              Autor: Bobikpp
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kde v Prahe vycentrovat kolo?

                   

              Jardo, nezapomeň že jsem se tam za tebe přimluvil, měl jsi protekci :o))) Ale i ty normální ceny mají vcelku dost v pohodě. Jen je teď období prázdnin a dovolených, takže tam maji podstav a mírně nestíhají :(

              [ Zpět ]
              Datum: 17.07.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kde v Prahe vycentrovat kolo?

         

    Nejlepší zkušenosti mám se servisem Vladyka&Vladyka (1 zastávka tramvají za palmovkou směrem na kobylisy po pravé straně - nelze minout). Ceny mají asi stejný jako všude jinde, ale dělají opravdu kvalitně a to ne, že by se jim to jednou povedlo, ale pokaždé to udělají dobře. Například teď jsem ujel po kostrbatých cestách několik tisíc km a ani se to nehnulo a ani nepraskl drát. Je ovšem pravda, že mám dráty 2,3 mm tlusté, protože jezdím natěžko. www.epastorek.cz

    [ Zpět ]
    Datum: 16.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (informator ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kde v Prahe vycentrovat kolo?

         

    Nejlepší servis na centrování kola je doma.
    Nemusíš kolo odnášet, nemusíš pro něj jít a není to nic složitého. Jen to chce trochu trpělivosti a centrklíč.
    Určitě se to nechá naučit.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Bejbís)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kde v Prahe vycentrovat kolo?

           

      A byl by někde na webu návod, jak na to?

      [ Zpět ]
      Datum: 13.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (u3)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kde v Prahe vycentrovat kolo?

             

        Jestli zvládneš postavit rovně stan, tak by centrování něměl být problém.

        [ Zpět ]
        Datum: 13.07.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Pítrs)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kde v Prahe vycentrovat kolo?

               

          Gdys vzdycky protocis kolo a kam to hazi otocis niple o pul otacky a zase protocis a zase jen o pul otacky, tak to nemuzes pokazit.

          [ Zpět ]
          Datum: 13.07.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (LOBO)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kde v Prahe vycentrovat kolo?

                 

            Lobo díky ale raději to polopaticky zopakuji.

            V místě, kde kolo hází, otočím nipl ( a dva vedlejší či více od něj ?) vždy na tu stranu, kam kolo hází o půl otáčky.
            Pak protočím kolo a sleduji, které místo ještě stále hází a zopakuji vše tak dlouho, až perfektní?

            [ Zpět ]
            Datum: 13.07.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (u3)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kde v Prahe vycentrovat kolo?

                   

              Ještě jednou já.
              Můje předchozí zopakování byl dotaz, zda jsem to správně pochopil.
              Vím, že někomu se to zdá hloupé ale nikdy jsem to nedělal tak bych tudíž chtěl vědět, než se do toho pustím, zda je to správné, jak píši. Slyšel jsem totiž, že centrovat není až tak jednoduché a prý by to měl dělat jen odborník.
              Prosím proto o potvrzení, zda předchozí polopatické zopakování je správně pochopeno.

              [ Zpět ]
              Datum: 14.07.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (u3)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kde v Prahe vycentrovat kolo?

         

    Na webu toho moc není snad je zde:
    http://ambike.com/view.php?cisloclanku=2004111717

    Osobně centruji takto:

    1. Sundám obutí kola (plášť, galuska) včetně duše a vnitřního pásku
    2. Umístím kolo do centrovací vidle (http://www.bike4u.cz/index.php?pid=50&vid... případně kolo vráítím do vidlice, které je postaveno na sedle a řidítkách
    3. Nejdřiv centruji kolo na výšku (přiložím pravítko nebo něco rovného přes obě šavle) Tam kde ráfek škrtá je potřeba přitáhnout niple na obou stranách výpletu - tam kde je "díra" niple povoluji (je-li příčinou díry bouchlý ráfek tak už to tímto stylem nevycentruješ)
    4. Dále centruji kolo do stran (přitahnu brzdové špalky k ráfku a protáčím kolem) Tam kde ráfek škrtá přitahuji niple na druhé straně (1-3 ze stejné strany - ob drát tedy) případně povoluji na škrtající straně 1-3 niple
    5. pak kolo vyndám a otočím o 180 stupňů horizontálně (no prostě u zadního kola budeš mít kazetu na druhé straně než je přehazovačka) účelem je zjistit zda-li je kolo vycentrováno na střed vidlic
    6. na centrování používám pokud možno nejlpší centr klíč co se dá sehnat (momentrélně ten s čtyřlístkem uprostřed)
    7. nejlépe se centruje nově vypletený nový ráfek :-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 14.07.2006
    Autor: MHD
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kde v Prahe vycentrovat kolo?

         

    DEJTE TO K PAROUBKOVI. TEN VÁM TO VYCENTRUJE.............................

    [ Zpět ]
    Datum: 17.07.2006
    Autor: Biker65
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

348 cyklistů (8 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024