reklama
Město: Brno

Pokuta za jízdu po silnici?

Pochopil jsem správně, že pokud vede podél silnice cyklistická stezka, jsem povinen ji použít? Kolik zaplatím pokutu, když mě chytne policajt mimo stezku? Zatím jsem žil v domnění, že stezku muhu použít, ale nemusím.Pokud jsem si vysvětlil vyhlášku správně, cítím to jako diskriminaci. Platím daně, tak si snad mám právo vybrat!

[ Zpět ]
Datum: 20.03.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Libor ([email protected]))
  • Re: Pokuta za jízdu po silnici?

         

    Na to jsou dva pohledy.

    1) legislativní - ano musíš ji použít. na druhou stranu musí být cyklostezka rovnocenou náhradou silnice. Musí tedy na ni jít najet, neměla by skákat z chodníku na chodník, měla by mít odpovídající šířku atd. Tedy reálně si můžeš vybrat, protože cyklostezku co znám já nejsou ekvivalentem a jsou vhodná spíše pro horská kola.

    2) fyzikální - cyklostezku nebo chodník použiji vždy, když je na silnici automobilový provoz. Bez ohledu na to jestli musím nebo smím. respektuji tak zákony hybnosti a bifyzikální vlastnosti mého těla.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.03.2007
    Autor: lester
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pokuta za jízdu po silnici?

         

    Jízda po cyklostezce je povinná, pokuta je do 2 000,- Záleží to ale na konkrétní situaci, pokud je cyklostezka někde za křovím a nemá nájezd, určitě bych neplatil. A k těm daním, to by mohli zase řidiči říct, že když platí daně, mají právo jezdit po cyklostezce ;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 20.03.2007
    Autor: Aladin
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pokuta za jízdu po silnici?

           

      To klidně můžou. Protože ten kdo jede na kole, je také řidič :)

      [ Zpět ]
      Datum: 20.03.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Hmm)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pokuta za jízdu po silnici?

             

        1:0 pro tebe, tak tedy řidiči motorových vozidel :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 20.03.2007
        Autor: Aladin
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pokuta za jízdu po silnici?

           

      Nesouhlasím.Řidič motorového vozidla taky sice platí daně, ale pokud vím, tak cylkostezka není určena pro jízdu motorových vozidel.Kdežto silnice je určena jak pro motorová vozidla,tak i nemotorová. A když ta stezka bude za křovím a nájezd bude v nedohlednu, jsem zvědavej jak se to dělá nezaplatit.Ve správním řízení ta pokuta bude jen tučnější.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.03.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Libor ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pokuta za jízdu po silnici?

             

        U nás je značka zákaz jízdy na kole (červený kruh a na bílém podkladu je kolo). Ta značka je těsné za křižovatkou. S pohledu zastavšího cyklisty tě ta odbočka vede úplně jiným směrem než chceš jet, jen místní vědí že dole za křovím je další křižovatka s navazující cyklosteskou.Tedy nikde žádná jiná informace pro cyklistu, že má použít cyklostesku, jen ten zákaz jizdy na kole. Hmm, tak co s tím?

        [ Zpět ]
        Datum: 21.03.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Hmm)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pokuta za jízdu po silnici?

             

        Jednoduše, řekneš, že najetím na stezku přes trávník by jsi porušil zákon, takže jsi byl nucen pokračovat po silnici. Je na nich prokázat ti opak.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.03.2007
        Autor: Aladin
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pokuta za jízdu po silnici?

           

      Jízda po cyklostezce sice povinná je, ale většina z nás jezdí bud po silnici a nebo po chodníku.... tím myslím ve městě. Pokud by nějaký policajt měl řeči, tka mu povím, ať si jde zkusit jet v tom provozu a hlavně, ať mi ukáže nějakou stezku v centru Brna.... :-D

      [ Zpět ]
      Datum: 21.03.2007
      Autor: JiFi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

389 cyklistů (13 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024