reklama

Zpověď

Zdarec... to, co napíšu, bude spíše taková zpověď :o) Od doby, kdy jsem býval náctiletý, už uběhly nějaké ty roky. Tehdy jsem ještě trochu sportoval a jezdil na kole. Jenže jak jsem začal pracovat, vrhnul jsem se na jiný druh zábavy - hraní v kapele, flámy, noční život. Propadl jsem pivečku a cigeretám. Tento způsob života byl pro mne zábavný, ale mé tělo trpělo. Naštěstí jsem si to uvědomil. Nedávno jsem si řekl dost a kytaru i s aparátem jsem strčil do kouta, dal jsem zbohem kapele a s kamarády muzikanty se vídám málokdy. Tím pádem chodím méně často do hospod a barů, méně často ponocuju. Abych si aspoň trochu zlepšil fyzičku a shodil pivní mozol, koupil jsem si kolo. Vždy jsem byl čundrák, pobývat týden v lese mimo civilizaci s krosnou a zásobama mě vždy bavilo a turistiku, ač řídce, jsem provozoval pravidelně. To mě navedlo k tomu, že jsem si koupil kolo krosové, abych se mohl věnovat cykloturistice. Mým nejčastějším kamarádem je nyní Author Airline. Všechnu svou hotovost jsem investoval do toho krasavce a vím, že jsem udělal dobře. Jízdě na kole jsem zcela propadl. Kouření jsem se bohužel ještě nezbavil, fakt jsem dost závislý. Ale pomalu pomalounku pozoruji, že se začínám výkonnostně lepšit, na rovince udržím vyšší rychlost, než když jsem vyjížděl poprvé. V průběhu ježdění jsem si začal uvědomovat, že by se hodilo pořídit si vhodné prádlo a oblečení. Nedávno jsem se zkompletoval a jezdím v cyklokalhotách se šly, v termotričku, v dresu, v rukavičkách. Je to požitek oproti běžnému oblečení. V průběžném nákupu cyklověciček a doplňků budu pokračovat, ještě mi spousta věcí chybí. Už teď se těším na další výplatu. Jsem ze sebe ovšem trochu rozpačitý; Když jedu na kole, vzezřením mohu někomu připomínat stájového jezdce, který je zrovna na tréninkové jízdě. Já však nejsem nijak rychlý, nemám natrénováno a mám krátký dech. Připadám si občas celkem trapně. Já vím, že je jen na mně, jestli se budu zaobírat tím, co si ostatní možná myslí nebo ne. Ale ten pocit ve mně je a nevím, jestli se ho kdy zbavím. Nicméně v tom oblečku se fakt jezdí pohodlně.

[ Zpět ]
Datum: 12.08.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Rasťa Čevora ([email protected]))
  • Re: Zpověď

         

    Ahoj...každého z nás asi přivedlo ke kolu něco, mě například zdravotní problémy.Pusť to z hlavy, jestli vypadáš trapně,hlavně že to oblečení plní účel.Nepořídil sis to přece, aby jsi tím okouzlil dámy.Mé přítelkyni se to také nelíbí a že se za mě stydí, načež jí říkám, že se mnou stejně nejezdí, tak ať se staví na hlavu...Je pravda,že jsem sváteční kuřák a když si někdy v hospůdce zapálím(ne jednu :) tak je pokles výkonu druhý den na kole sakra znát.Jinak vydrž a přeji hodně pohodových výšlapů.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarin)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zpověď

         

    Přesně tak...vůbec neřeš ostatní...A jestli ti to opravdu tak moc vadí, jezdi na kole pravidelne s nejakou partou, ktera si na to zvykne a mas po problemu...kdyz to bude brat nekdo normalne ostatni ti uz neprijdou tak otravni...

    [ Zpět ]
    Datum: 12.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (melkor ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zpověď

         

    No... dnes se mi to zase stalo... jel jsem a přede mnou šlapal nějaký chlapík rychlostí asi 15km/h. Předjel jsem ho a pokračoval jsem dál svým tempem, těsně pod 30 km/h. No a zhruba po 300 metrech jsem zjistil, že mi visí za zády. Podle mne, kdybych neměl cyklooblečení, tak se to nestane.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Rasťa ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zpověď

           

      Nechtěl se ten cyklista za tebou vyvést?Běžně se stává, že si na tebe někdo počká a pak si od tebe nechá prorážet vzduch.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarin)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zpověď

           

      ...těsně po 30km/h - to není pomalu - to je rychle!!!

      [ Zpět ]
      Datum: 15.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Viktor)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zpověď

           

      Na tohle bych chtel reagovat. Nejdriv ti chci ale poprat at tvoje nadseni vydrzi a fandim ti. Tato situace me vzdy dokaze na kole rozesmat. Me se tato situace moc nestava, ale preci nekdy. Ja jezdim hodne, troufam si rici ze rychle a take rad zavodim (ve smyslu ze se ucastnim zavodu). Proto jsem mozna v tomto nad veci. A vsiml jsem si, ze podobne zalozeni lide, ktere potkam... tak se pozdravime, pokecame a jedeme spolu. Jenom takovy ti zakomplexovani, kteri vidi nekoho kdo jede rychleji, tak se mu povesi na zadni kolo (kolikrat to ani neumi a taky si neuvedomuji ze ja o tom treba nevim) a litaji za mnou s pocitem, ze me to ted ukazali. Inu stejne vlastne o nic nejde, tak proc dotycnemu neudelat radost. Nicmene v tomto s tebou souhlasim, a budes to muset prekousnout. Moje rada je... nechat je, nevsimat si jich a nesnazit se jim to ukazat.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Sengy)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zpověď

             

        A co tak spomalit natolko, aby Ta predbehol, a potom sa popripade zavesit za neho?
        Alebo druha rada, zastavit a dat si pauzu, nech si chlapik ide dalej...
        Taka prestavocka neuskodi... pokial nehori termin ;)

        [ Zpět ]
        Datum: 16.08.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (THeBaNDiT_quartz ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zpověď

         

    taky jsem se ke kolu vratil po dlouhy dobe
    a taky zjistuju co je dneska za vymozenosti
    nejsem supersportovec - takze neutracim za prvotridni zbozi, ale dobry ponozky, nejakej ten dres (v akci v hypernova za 98 Kc), rukavicky - to aby ruce neklouzali po shiftgripu, PRILBA (taky v akci, v TESCU za 300 - ale porad lepsi nez nic) a jezdi se doopravdu o poznani lip
    clovek se tolik nepoti, ma kam dat mobil a klice a tatranku, podvedome se tolik neboji o hlavu :-D
    a jak vypadam ?
    no a - taky se mi nelibi kdyz nekdo jezdi na kole v monterkach do prace ;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 12.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (macikm ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zpověď

           

      No, nic proti, ale prilba z Tesca za 300,- ti, pokud nevazis tak 30-40kg, asi moc nepomuze... ;o)

      [ Zpět ]
      Datum: 13.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Austin)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zpověď

             

        No ale jak píše, pořád lepší než nic. Kdy konečně najdu přilbu, která bude sedět na mojí nestandardní šišce?

        [ Zpět ]
        Datum: 13.08.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (pepa)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zpověď

             

        vazim sice 77 Kg, ale porad si myslim ze lepsi nez nic
        trochu se i klidnim pocitem, ze je na ni nalepeno OLPRAN :-D
        i kdyz kdo vi, jestli bych se prave toho nemel spis bat ... ;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 14.08.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (macikm ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zpověď

         

    Asi každý má svůj příběh, který ho váže ke kolu. Každopádně má ten stroj onu kouzelnou moc ředit trable života na tomhle podělaným (přesto nejkrásnějším možným) světě.

    K oblečku: z dětství si pamatuju takový vtip - borec si zkouší u krejčího sako, pořád mu nějak nesedí a krejčí říká: takhle se ohnete a sedí to přesně, tu ruku musíte mít takhle zalomenou a přestane to odstávat, zvednete rameno a sedí to skvěle.... atd atd.... Pak odchází a na ulici někdo říká: hele, mrzák, ale jaký má perfektní sako.... Na tohle si vždycky vzpomenu, když mě přepadnou podobné myšlenky ("hele, mrzák, ale jaký má perfektní kolo") a směju se sám sobě.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Petrolin)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zpověď

         

    Ahoj chlapíí, jestli některým babám vadí, co máte na sobě, tak na ně udělejte dlouhej nos, protože základ oblečení - "pemprsky", jak já jim říkám jsou důležitý, i když po dlouhé jízdě taky někdy počítám poslední kilometry. Ale ten požitek z jízdy je nade vše. Já pracuju s lidma, takže jezdím i sama a čistím si hlavu, jedu si svým tempem, nikoho nezdržuju a klidně mě můžou všichni předjet. Ale výsledek je vždy pozitivní- jsem připravená jít zase do práce a těším se na další víkend. A ty Čevoro- nekuř. Čau všem. Eva

    [ Zpět ]
    Datum: 13.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (eva)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zpověď

         

    Na lidi fakt kasli. Krom toho, ten dedek s igelitkou co se za tebe navesi, o tobe nic nevi... nech ho myslet si, ze si opravdu profik ale vcera si dal zrovna 200 km takže dneska už jen "odpočivas" v tempu 28km/hod :-)
    Jinak ja v horku jen moira triko a obyc elastaky. Zjistila jsem totiz ze z tech cykloelastaku ji mam daleko rozedrenejsi.. Hodne se totiz potim a ta vlozka se jakoby nasakne a pak me tam dře o to vic. Takhle se ten pot asi vsakne do sedla nebo ja nevim... proste kdyz vyjedu v cykloelastakach tak pak má ten muj na týden utrum:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 13.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jana)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zpověď

           

      Cykloobťahovačky sú vyrábané aj s cyklovložkou pre dámy. (inak anatomicky tvarovaná) Veď aj obuv je vyrábaná čoraz častejšie zvlášť pre mužov a ženy. Pre nekonfekčné postavy (myslím, že nezanedbateľné percento populácie ... hádam aj polovica) ... teda aby odev fakt sadol by bolo najsamlepšie šitie na zakázku (ale aj najsamdrahšie ;).

      [ Zpět ]
      Datum: 15.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (tomala4)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zpověď

           

      Jezis.. toz to ja byt tim tvym.... tak se pokazde bojim s jakou se vratis z kola :))

      [ Zpět ]
      Datum: 16.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Sengy)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zpověď

         

    To, co nosíš, je běžná základní výbava pro rekreační cyklistiku provozovanou pravidelně. Žádný extra kosmický vybavení. Potkávám takhle oblečené cyklisty opravdu nejrůznější úrovně, tak už mi na tom nepřijde nic divnýho. Na koupališti taky všichni nosej plavky. Určitě si zvykneš a budeš mít na kole jiný starosti. A kdo koho předjíždí a jestli je někdo "lepší" a někdo "horší" na to se vykašli, to je přece každýho věc, jak jezdí. Důležitý je, že jezdí. :')

    [ Zpět ]
    Datum: 13.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zpověď

         

    Až dneska jsem se rozhodl Ti napsat pár slov: chci vlastně jen říct totéž, co všichni holky a kluci tady nade mnou - vydrž u toho, kašli na to, jestli se jiní za Tebou ohlížejí nebo ne, jezdíš přece pro sebe, pro ten pocit z jízdy a kam všude se na kole dostaneš. A jinak předpokládám, že jsi "Cevora z Jedovnice", takže se uvidíme.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zpověď

           

      Díky Tobě i všem ostatním za podporu, jste správní.
      A předpokládáš správně, takže se opravdu uvidíme :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 15.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Rasťa)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zpověď

         

    hezký příběh, každý máme nějaký, ... :-)
    Jezdi jak Ti to vyhovuje. Kolo je krásná věc a i já jsem mu opět po několika letech "flákání" naprosti propadl. A také mě štvě, že jsou ty doplňky a cyklooblečení tak drahé. :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 15.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (puschpull)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

297 cyklistů (7 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024