reklama
Město: Praha

Nepřátelské semafory

Ahoj, mám zvláštní problém. Semafory na některých pražských křižovatkách jsou vybaveny tlačítky pro chodce a indukční smyčkou pro auta. Pokud nikdo nechodí a nejezdí z vedlejší, je na hlavní pořád zelená a doprava je pěkně plynulá. Když přijede na vedlejší auto, snímač sepne a udělá mu zelenou. Když přijede po vedlejší cyklista, snímač nesepne. Cyklista musí počkat, až přijede i auto. Večer auta po vedlejších moc nejezdí, cyklista má červenou pořád. Narážím na tento problém na křižovatkách
Na Břehu x Sokolovská (Vysočany)
Františka Kadlece x Prosecká (Libeň)
Hornopočernická x Mladoboleslavská (Kbely)
Varianta sesednu před semaforem z kola, převedu ho k tlačítku, počkám na zelenou pro chodce, převedu kolo po přechodu, odvedu ho po chodníku na roh a pokračuju v jízdě mě moc neuspokojuje.
Varianta vjedu na červenou na přechod u svého semaforu, po něm na chodník k tlačítku, počkám na zelenou, přejedu po přechodu, před koncem přechodu najedu doleva na tu hlavní, co má teď červenou a z ní odbočím doprava na pokračování té svojí vedlejší = 2x jízda na červenou, 1x po chodníku a 1x přes přechod mě taky neuspokojuje.
Znáte to taky? Nedá se s tím něco dělat?
Kuba

[ Zpět ]
Datum: 22.09.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (J.K.)
  • Re: Nepřátelské semafory

         

    Některé ty indukční smyčky mají nad sebou vidět takovu dlouhou podélnou nebo šikmou záplatu. Prudké zastevní přesně na této záplatě smyčku většinou aktivuje (mám vyzkoušeno na X Ocelkova - Broumarská na Černém Mostě).
    Údajně lze požádat TSK nebo policii (nebo lampárnu? - někdo mi radil, ale už jsou to dva roky a nepamatuju si, komu jsem nakonec psal), aby problematické smyčce zvýšili citlivost - ovšem výsledek takové snahy bude značně nejistý.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Vráťa Filler)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nepřátelské semafory

           

      Ano, tuhle křižovatku jsem byl nucen 2. října asi v 4:50 ráno projet na červenou. Na auto bych ze svého směru čekal hodně dlouho, už jen proto, že ta Broumarská je v Kyjích rozkopaná a tudíž tam opravdu nic nejezdí. Tahle světla jsou vyřešená dokonce tak, že červená svítí do všech ramen současně, když nic nejede. Spíná se až při příjezdu auta, aby řidič musel před křiž. zpomalit.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Oldřich Jirků ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nepřátelské semafory

         

    Párkrát jsem se s problémem setkal. Položil jsem kolo na zem na místo, kde je záplatovaný asfalt a zelená po chvíli naskočila. Ale nevím, jestli to neseplo něco/někdo jiný - to bych si s tím musel hrát déle.... Ale logicky by to tak mělo být - když jsou trubky 5-10 cm nad zemí, tak by to mělo sepnout, narozdíl od 20-50 cm.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Šlojíř)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nepřátelské semafory

           

      Položení kola přesně na záplatě funguje. Mám to mnohokrát odzkoušeno, jen kolemjdoucí si ťukaj na čelo proč tam ten blázen válí kolo na křižovatce...

      [ Zpět ]
      Datum: 06.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Valda)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nepřátelské semafory

         

    Zkus to tady:
    http://www.tsk-praha.cz/wps/wcm/connect/tsk...

    [ Zpět ]
    Datum: 22.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (semaforek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nepřátelské semafory

         

    stačí na tu smyčku najet - nejcitlivější je v pravém předním rohu. Stačí po ní pomalu jet a smyčka tě zaregistruje. Případně se nad ní dá kroužit.... Hlásit na TSk

    [ Zpět ]
    Datum: 26.09.2006
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nepřátelské semafory

         

    Taky mam jeden takovy - zrovna na odjezdu z prace - to asi chteji abych tam byl furt :-) Vyzkousim zde uvedene postupy a uvidim.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.10.2006
    Autor: mgt
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nepřátelské semafory

         

    Problémen tohoto státu jsou m.j. projektanti a úředníci, kteří šetří na všem, krom sebe samých. Když uvážíme, že v době povozů byla normovaná šířka silnice 5,9 m (nemýlím-li se), pak tuto šířku vydělme šířkou povozu a vynásobme šířkou dnešního kamionu. Dostaneme potřebnou šířku dnešní silnice, aby odpovídala šířce staré po povozy.
    Podobně je tomu s indukčními smyčkami. Nejen, že leckde mají nedostatečnou citlivost, ale neznám u nás jedinou, která by byla v dostatečné vzdálenosti od křižovatky. Pominu-li zbytečnost zapnutých světel na křižovatkách v noci (kupodivu to „zeleným” nevadí stejně tak, jako prahy a různé další překážky na silnici, které zhoršují životní prostředí - ti mají vznešenější cíle), pak prakticky všechny smyčky jsou příliš blízko křižovatce a navíc leckdy zapínají zelenou na dobu, která cyklistovi nestačí k projetí křižovatky.
    Při cestách po Polsku a Německu jsem si zelenou v noci zapínal běžně už na 100m a svítila, dokud jsem křižovatkami neprojel.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.10.2006
    Autor: Bin-Laďin
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nepřátelské semafory

           

      Jsem tak trochu dopravní šílenec, kde jsi vzal tu šířku vozové cesty? To je šířka římské Via Appia nebo co? Docela by mě to zajímalo. Ale odpovídalo by to, na úsecích, na které se krom údržby od Rakouska-Uherska nesáhlo, ta šířka vypadá tak na 6 m (bohužel jsou to i některé úseky silnic I. tříd, II. třídy tak vypadají běžně a III. třídy jsou zpravidla ještě užší).

      [ Zpět ]
      Datum: 12.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Oldřich Jirků ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nepřátelské semafory

         

    Mám vyzkoušeno, že indukční smyšky celkem slušně reagují na dynamo. Ve dne mi smyčky zapínají auta a v noci generátorek. Kolega s blikačkama má smůlu, zelenim mu já :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 16.03.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Štěpán)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nepřátelské semafory

         

    Narazil jsem při cestách na další takové křižovatky, TSK v tom zřejmě vidí všelék, tak je to leckde. A teoreticky vzato, takováhle dynamicky řízená křižovatka je opravdu ideální, nezdržuje zbytečně řidiče. Ale měla by fungovat na všechno, co po ulici může přijet, a ne jen na auta, proboha!!! No, takže další místo, kde se jaksi musí občas na červenou, nechcete-li čekat do soudného dne, je křižovatka Olšanská x Prokopova. Ale poznáte to jen v sobotu, kdy je malý provoz, v prac. dny tam jezdí jedno auto za druhým a problém nemůže nastat.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.03.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Oldřich Jirků ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nepřátelské semafory

           

      Tak SSZ na Olšanském náměstí je vylepšené ještě o jednu vlastnost - krátké vyklizovací doby. Ikdyž do křižovatky od Táboritské vjedu ještě na zelenou, tak ji občas nestihnu projet a už pozoruju, jak padá zelená autům z Jičínské. Už jsem se tam as autem nechutně z blízka potkal :-(
      Bohužel, to samé umí postupně čím dál více křižovatek - asi budu trénovat krátké sprinty, protože projet rychlostí 25 km/h evidentně nestačí.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.03.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Štěpán)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nepřátelské semafory

         

    Už sme tady takový problém řešili, mě naštvala křižovatka K Letišti x Evropská (Drnovská)..
    http://www.nakole.cz/vemeste/tema.php3?id=186

    [ Zpět ]
    Datum: 24.03.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nepřátelské semafory

         

    V našem malém městě jsou na semaforu malý kamerky a ty mi bylo vysvětleno slouží právě cyklostům. Technicky to je velice jednoduché, tak tomu věřím, ale na kole těmi místy nejezdím, tak nemůžu sloužit. K měření rychlosti určitě nejsou to bych už věděl :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 24.03.2007
    Autor: kolař
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nepřátelské semafory

           

      Já myslim, že takhle to je taky v Jenči, tam to funguje...

      [ Zpět ]
      Datum: 24.03.2007
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nepřátelské semafory

         

    víte o něčem takovem v brně?? na vídenské si to zapíná tramvaj aby mohla projet, ale takhle na silnici sem to ještě nepotkal...

    [ Zpět ]
    Datum: 26.03.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radek16 ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nepřátelské semafory

           

      ano, v brne je to treba na tom moste u kocianky (kdyz clovek prijede od zimniho stadionu, vyjede nahoru na most a tam) a nebo i v lisni dole na krizovatce spalovna-novolisenska, tam to je v noci jasne videt. ale pomaha najet prostredkem silnice a sepne se to.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.03.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (hele)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nepřátelské semafory

             

        V Mostě už jsou taky dvě křižovatky s automatama, když jedu do práce v neděli ráno tak bych tam mohl čekat hodinu na zelenou, jezdim na červenou, jednou sem to řešil tlačítkem pro chodce ale musim na chodník to mne neba

        [ Zpět ]
        Datum: 31.03.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (mímo)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

327 cyklistů (16 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | dnes

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024