Město: Ostrava

Z Ostravy do Beskyd mimo cesty??

Jen mne tak napadl takový dotázek pro příznivce MTB.Je nějáká možnost dostat se z Ostravy do Beskyd co nejvíce mimo cesty?Myslím lesem například z Běláku přes Palesek a dál (nebo přes Frýdek,Ostravici)?Ještě jsem nekoukal do mapy,jen mne to zajímá jestli už to někdo zkoušel :-) Ideální by byl případ čistě pouze cestování přes pole,les,louky,brody atd. :-)

[ Zpět ]
Datum: 25.04.2006
Autor: tomb
  • Re: Z Ostravy do Beskyd mimo cesty??

Přes FM po cyklostezce (je součástí plánované cyklomagistrály OV-Beskydy). Přes Bašku kolem řeky, přes Pržno taky (nebo kolem trati). Pak kolem autokempu ve Frýdlantě n/O a dál kolem vody, kolem koupaliště směrem na Ostravici.
    Asfaltu se bohužel nevyhneš. Ale dá se přežít :-)

[ Zpět ]
    Datum: 29.06.2006
    Autor: eMDí
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Z Ostravy do Beskyd mimo cesty??

Dá se to takhle: Ostrava-Kunčice podél řeky po vyšlapaném chodníku přes Vratimov, Paskov, Lískovec až do FM, kde navážeš na dlažděnou cyklostezku a pokračuješ směr Dobrá po štěrkovité cestě, za Dobrou jedeš již po hlavní cestě směl Morávka, část úseku se dá jet po značené stezce mimo hlavní silnici do Vyšních Lhot. Dále se dají taky najít nějaké alternativy, jak se vyhnout silničnímu tahu. Více či méně je to značené jako cyklo stezka.

[ Zpět ]
    Datum: 10.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (bg ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Barma v lednu 2017

včera
Hledá se pohodový,nekonfliktní dobrodruh/dobrodružka,kteří již mají zkušenosti s cestováním na těžko po Asii…

Hledám: Najdu cyklistku - Náchodsko

29.11.2016
Ahoj, hledám cyklistku pro výlety na kole ale i ženu pro život. Já muž 36 let/186 cm/68 kg, nekuřák, se zájmy -…

Hledám: Skupina na silniční kolo Teplice

28.11.2016
Hledám skupinu silničářů z Teplice a okolí s kterými bych mohl jezdit. Já začátečník amatér. NAJDU?
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

85 cyklistů (8 přihlášených)

U mě dobrý aneb ideální místo pro cykloturistiku

Rád bych se s Vámi podělil o některá místa, cíle, krásy či tajemství tří oblastí. A to Holešovska,…
Marťas004 | 12.11.2016

Česká Sibiř, Táborsko a Třeboňsko aneb dovolená třech chlapů

Po týdenní červnové dovolené v Krnovském výběžku - Osoblažsku, Fogin vybral jako další místo pro…
ondrapisklak | 09.11.2016

Bradlo – mohyla M. R. Štefánika

Viděl jsem již hromadu různých památníků. Na Slovensku jsem navštívil při různých zájezdech památník na Dukle…
jarpal | 05.11.2016