reklama
Město: Praha

z HK do Prahy

Nemate nekdo zkusenosti, jak se dostat pokud mozno bezpecne z Hradce Kralove do Prahy kolmo? Tedy konkretne do Kobylis..

[ Zpět ]
Datum: 22.04.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr Bešťák ([email protected]))
  • Re: z HK do Prahy

         

    Mám z předloňska (září 2004) zkušenost s výletem Praha-Malešice - Chlumec nad Cidlinou. Dál do Hradce jsem už nejel. Praha - Poděbrady máte starou silnici II/611, žejo. Vychází z Prahy-Horních Počernic a je pěkně rovná, takový polabský terén. Akorát aut tam jezdí trochu více než na jiných silnicích v souběhu s dálnicí, hlavně v příměstském úseku Horní Počernice - Nehvizdy, ale pořád je tam to odvedení dopravy dálnicí docela znát. Jezdím i na horších úsecích. Za křiž. Choťánky (za Poděbrady, kde se veškerá doprava z D11 vrací na starou silnici I/11) jsem přežil 1,5 km do Odřeps a zde odbočil vpravo, vzápětí pak vlevo na takovou asfaltku v polích do Opolan. Odtud klidnými silnicemi do Dobšic nad Cidlinou (jede se kus podél žel. trati), dále na Žehuň a za Žehuňským rybníkem přes Choťovice do Žíželic. Odtud Levín, Olešnice a přijedete do Chlumce na náměstí.
    Tak snad vám tohle k něčemu bude. V každém případě situace v oblasti se snad mění k lepšímu, ŘSD slibuje, že do konce letošního roku dokončí dálniční úsek Poděbrady-východ - Hradec Králové a tak snad již příští rok si to budeme moci vychutnat beze strachu o život z Hradce až do Prahy přímo po staré silnici.
    Z Chlumce do Hradce jsem tedy na kole nejel, ale při úvahách nad mapou mi vycházely dost dlouhé zajížďky (silnici smrti jsem samozřejmě vůbec nebral v úvahu).
    Zdraví Oldřich Jirků
    student FD ČVUT a vášnivý cyklista
    Praha

    [ Zpět ]
    Datum: 24.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Oldřich Jirků ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: z HK do Prahy

         

    Jinak ten závěr přes Prahu bych doporučoval nejlépe z Horních Počernic na Satalice, Kbely a odtud po staré silnici od Brandýsa na Prosek. No a potom asi nejlíp někam dolů jako k Bulovce (ul. Prosecká) a odtud nahoru do Kobylis Zenklovou. Také možno z Proseka po Vysočanské a Střelničné, ale v tom případě po chodníku, zvláště teď, když se tam buduje metro a polovina zmíněné komunikace je uzavřena.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Oldřich Jirků ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: z HK do Prahy

         

    Já osobně to jezdím takhle:
    Praha Kobylisy - Prosek - Letňany - Kbely - Vinoř - Radinice - Zápy - Lázně - na lávku přes labě - Káraný - Lysá nad Labem - Stratov - Nymburk - (ted nevím ty vesničky) - Městec králové - Nový Bydžov - Nechanice - Hrádek u nechanic - HK
    cca 130km

    [ Zpět ]
    Datum: 24.04.2006
    Autor: Dan
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: z HK do Prahy

           

      Jo myslím že kousek této trasy mam na svých stránkách
      www.mujweb.cz/www/dancyklo

      [ Zpět ]
      Datum: 24.04.2006
      Autor: Dan
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

304 cyklistů (14 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024