reklama

ZÁKON O NOŠENÍ HELMY

Dobrý den, chtěl bych poradit nebo se spíš dozvědět do kolika let je helma na kolo povinná výbava. Děkuji mockrát za informace.

Michal

[ Zpět ]
Datum: 11.08.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (zub)
  • Re: ZÁKON O NOŠENÍ HELMY

         

    Při provozu na veřejných komunikacích ji musí používat děti do 15 let, aspoň myslím.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (abernathy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ZÁKON O NOŠENÍ HELMY

         

    Ano, do 15 let. http://www.zakonycr.cz/seznamy/3612000Sb.html
    Původní návrh byl pro všechny, ale prý kvůli babičkám jezdícím na nákup to senát změnil. Nevím přesně, proč se na to ptáš. Nebezpečné je to bez přilby pro všechny, i ty babičky mají křehkou lebku. A vůbec člověk nemusí jet rychle, aby spadl hlavou na kámen. On zákon sám nic v tomto případě nic nevyřeší, ať je jakýkoli. Přilba totiž navíc musí být bezpečná a dobře připevněná. Aby se neuvolnila během pádu. Týká-li se ta otázka tebe a váháš-li, zda přilbu ano či ne, budeš se muset rozhodnout sám. Rozhoduj se podle toho, kteří lidé přilbu doporučují a kteří ji považují za zbytečnou či nevzhlednou a obtěžující. Jedná se o kolo, tak spíš věř cyklistům než modním trendistům. Ale je to na tobě. Týká-li se ta otázka naopak tvých dětí či vnuků, měl bys jít sám příkladem. I když ani to často nepomůže.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ZÁKON O NOŠENÍ HELMY

         

    do 15 let ji musí používat každý a všude, od 15 let jí musíš použít pokud jedeš na komunikaci 1 třídy...(myslim) a musí být pevně upevněna na hlavě...Jinak se přikláním k Joeovi že helmu bych bral v každém případě a na řeči že sem cyklosrab nebo že vypadá divně neberu ohled...

    [ Zpět ]
    Datum: 11.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (melkor ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ZÁKON O NOŠENÍ HELMY

           

      Nemusíš, nic takového v zákoně není. Ale asi se shodnem na tom, že je to jedno. Kdo hlavu nepotřebuje, nenosil by přilbu ani tam. S osvětlením kola je to podobný - každej by měl bejt osvětlenej ve vlastním zájmu, ne proto, že mu to ukládá zákon. :')

      [ Zpět ]
      Datum: 11.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ZÁKON O NOŠENÍ HELMY

             

        Každej by si měl určit, co potřebuje, věci jako helma (btw člověk s helmou vypadá jako cyklista a bez ní jako kdokoliv kdo vyjel na nákup) nebo i ty světla sou základem, kdo mi dá jistotu, že mě nějakej kamion někde neshodí nebo že náhodou nezatmim a to kolo v noci moc vidět není...

        [ Zpět ]
        Datum: 11.08.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Bananovnik)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ZÁKON O NOŠENÍ HELMY

           

      No, mělo by to tak opravdu platit. Teď vyšla , myslím v MF Dnes, krásná fotografie a článek, jak policie kontroluje dětem vybavení kol. Že děti /evidentně jim podle fota nebylo ještě 15/ nemají přilbu, to dotyčnému policajtovi nevadilo. Nač nám je potom zákon a policie? O zodpovědnosti rodičů už raději ani nemluvím.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Matěj ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ZÁKON O NOŠENÍ HELMY

         

    Používání přilby by nemělo být dáno zákonem, ale zdravým rozumem. Já si ji beru vždycky a to i tehdy, když se jedu projet se svým synkem (6 let). Jedeme sice pomalu, ale když z pochopitených důvodů chci, aby si ji bralo děcko, to nejlepší, co pro to můžu udělat je to, že si ji beru sám.
    Ostatně nejblíž k jejímu "praktickému využití" jsem měl předevčírem, kdy jsem udělal tu blbou chybu, že jsem s těžkým převodem najel na můstek přes regulovaný potůček tvořený panelem vystouplým nad terén. Zastavil jsem na schodu na panel a beznadějně se začal kácet. Při pokusu o sesednutí mi noha zapadla do škvíry mezi panel a břeh a já zahučel z výšky sedla + výšky můstku do koryta. Díky bohu a já nevim ještě čemu všemu to noha vydžela, já skončil vějakých s..čkách s nohou zakíněnou v té škvíře a hlavou dolů zabořenou v témže materiálu těsně vedle panelu tvořícího protější břeh.
    Takže jeden nikdy neví. Kdyby mi někdo vyprávěl, že se mi tohle může stát, od srdce bych se mu vysmál.
    A ne že mi butete radit něco v tom smyslu, že když jsem ohrablo, tak mám sedět doma u bedny (s přilbou).

    [ Zpět ]
    Datum: 11.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (LaMi ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ZÁKON O NOŠENÍ HELMY

           

      vůbec ne...tohle je ze života a takový sou nejlepší :-) já když sem byl malej sem si udělal opičí dráhu pro kolo a samozřejmě slalom ved po betonovým můstku.Výška kolem 1,5m a pochopitelně sem to nezvlád a spadnul z něj :-) nemít helmu nemusel bych tu už být, protože pod můstkem plno kamenů. co říct než...Děti...Ale dítětem člověk zůstane přece pořád (a kdo ne je starej paprika :-) )...Prostě zmýlit se může každej, ale jen chytrej se z prevenci i v omylu ochrání...Takže úsměv a HELMU !!!

      [ Zpět ]
      Datum: 11.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (melkor ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ZÁKON O NOŠENÍ HELMY

           

      Na vlastní oči jsem viděl ještě hloupější situaci, kteru člověk nečeká, a s využitím helmy. Ségra zastavila na konci polňačky, že počká na ostatní, pravou nohu vyndala z klipsny na zem a ohlídla se levou stranou za sebe. Přední kolo se jí najednou otočilo taky doleva, kolo se začlo kácet a spadla pozpátku. Helmou při tom třískla o šutr a zlomila ju vejpůl. Nemít ju, šla na ten kámen zátylkem a to by bylo v lepší případě na vrtulník. Taková nevinná situace, nenápadná nepříliš hrbolatá polní cesta, a jak si chvilinku nedáš pozor, najednou seš rád, že tu helmu nosíš.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • ZÁKON O NOŠENÍ HELMY

         

    Děkuju mockrát vám všem, co jste přispěli do této diskuse a osvětlili mi situaci. Samozřejmě helmu používám, ale chtěl jsem vědět, jak se vůbec sitace má. Děkuju moc, mějte se

    [ Zpět ]
    Datum: 12.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (zub)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

319 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024