reklama

přechod ze7 na 8 kolečko

Pokazilo se mi řazení a tak chci přejít na osmikolečko jaký je velký rozdíl mezi "aliviem" a "deorem"co se týče kvality,a je pravda že u devítikolečka se řetěz opotřebuje o hodně rychleji(šířka řetězu) než u osmikolečka?

[ Zpět ]
Datum: 10.08.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (milda ([email protected]))
  • Re: přechod ze7 na 8 kolečko

         

    No tak deorko zvládne i 9-ti kvalt, Alivko je na 8 rychlostí. Co se týče kvality, myslim, že moc velkej rozdíl tam nebude. Manželka jezdí Alivko a v poho. Jenom se mi zdá, že to Deorko vydrží déle seřízený, ale možná je to jenom můj dojem. Jestli ti stačí 8 kvaltů, tak si myslim, že ti Alivko poslouží dobře. Taky záleží jak a kolik jezdíš.
    Nižší opotřebení 8spd. řetězu proti 9spd. řetězu jsem nezaznamenal.
    Tolik moje zkušenost.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Le Zakarr)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: přechod ze7 na 8 kolečko

           

      Jezdím Alivio 8-kolečko, 5 let, cca 10000 km, řetěz třetí, jinak vše původní. Syn má Acera 8-kolečko, 5 let, cca 6000 km, řetěz druhý. Se vším spokojenost, kromě namazání, občasného seřízení a výjimečného vyčištění žádné potíže.

      Ta Acera se dělala i pro 7-kolečko, takže myslím, že rozdíl mezi sadami 7/8 koleček je zanedbatelný a jde prakticky o totéž. Deore by mělo být katalogově kvalitativně lepší, nemám s tím ale žádné zkušenosti. Myslím ale, že přechod na 9-kolečko si vyžádá více nákladů - změnu celého pohonu/řadicího systému - řetězu, kazety, přehazovačky, řazení (páček/gripů) (jejda - teď netuším, jestli taky převodníku a přesmykače - poradí někdo?)- vyplatí se ti to?.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Petrolin)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: přechod ze7 na 8 kolečko

             

        Hele já myslim, že ten přesmyk vadit nebude. Normálně se přece dává 9ti kvaltová přehazka a smyk Alivko nebo i nižší. Takže to by mělo bejt v pohodě ne? Jinak jak píšeš, sejření je s tim pěknýho... a těch peněz. Voni už jenom ty řadicí páčky nejsou zadara. A co vlastně dneska je, žejo.

        Alivio je v pohodě a Deorko tam dej až jestli chceš 9 rychlostí.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.08.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Le Zakarr)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: přechod ze7 na 8 kolečko

             

        Já si myslím, že když nasadíš devítikolečko a tím i jiný (užší) řetěz, tak se to dotkne i převodníků. Vycházím z toho, že sháním středový převodník na horáka a musím vždy uvést, jestli ho chci na 8 nebo 9 rychlostí.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.08.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: přechod ze7 na 8 kolečko

               

          A jinak souihlasím s tím, že Alivio je naprosto vynikající, syn ho má.

          [ Zpět ]
          Datum: 11.08.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: přechod ze7 na 8 kolečko

             

        To máš tak,loni v létě mi pomalu začalo dělat problémy řazení a tak jsem si říkal:Mildo je na čase to vyměnit,jenže nebyl čas,na jaře jsem si říkal stejně musím vyměnit i převodník pastorek zkrátka udělat generálku a tak jsem z hecu skusil kolik se dá na jeden řetěz ujet kiláků no počítam že už mám asi 8000km a furt to jakš takš šlape ale jezdím 80% po silnici :-),takže pomalu scháním informace a hlavně ceny nevíto na netu se dá na kolo nakoupit levněji? a kde?

        [ Zpět ]
        Datum: 12.08.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (milda ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: přechod ze7 na 8 kolečko

         

    Pokud se chystáš přestavit 7kolo na 8kolo tak se podívej jak jsi na tom s ramem.On totiž ořech na 8kolo je větší než na 7kolo a tím je i celý zadní náboj větší,aby s tím nebyly problémy.Musíš někam ty pastorky nacpat.
    Loni jsem měl stejný problém,předělával jsem silničku ze 7kola na 8 s dualama.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (adal)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

289 cyklistů (2 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024