reklama

přechod ze7 na 8 kolečko

Pokazilo se mi řazení a tak chci přejít na osmikolečko jaký je velký rozdíl mezi "aliviem" a "deorem"co se týče kvality,a je pravda že u devítikolečka se řetěz opotřebuje o hodně rychleji(šířka řetězu) než u osmikolečka?

[ Zpět ]
Datum: 10.08.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (milda (kova@seznam.xx))
  • Re: přechod ze7 na 8 kolečko

No tak deorko zvládne i 9-ti kvalt, Alivko je na 8 rychlostí. Co se týče kvality, myslim, že moc velkej rozdíl tam nebude. Manželka jezdí Alivko a v poho. Jenom se mi zdá, že to Deorko vydrží déle seřízený, ale možná je to jenom můj dojem. Jestli ti stačí 8 kvaltů, tak si myslim, že ti Alivko poslouží dobře. Taky záleží jak a kolik jezdíš.
    Nižší opotřebení 8spd. řetězu proti 9spd. řetězu jsem nezaznamenal.
    Tolik moje zkušenost.

[ Zpět ]
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Le Zakarr)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Jezdím Alivio 8-kolečko, 5 let, cca 10000 km, řetěz třetí, jinak vše původní. Syn má Acera 8-kolečko, 5 let, cca 6000 km, řetěz druhý. Se vším spokojenost, kromě namazání, občasného seřízení a výjimečného vyčištění žádné potíže.

Ta Acera se dělala i pro 7-kolečko, takže myslím, že rozdíl mezi sadami 7/8 koleček je zanedbatelný a jde prakticky o totéž. Deore by mělo být katalogově kvalitativně lepší, nemám s tím ale žádné zkušenosti. Myslím ale, že přechod na 9-kolečko si vyžádá více nákladů - změnu celého pohonu/řadicího systému - řetězu, kazety, přehazovačky, řazení (páček/gripů) (jejda - teď netuším, jestli taky převodníku a přesmykače - poradí někdo?)- vyplatí se ti to?.

[ Zpět ]
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Petrolin)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Hele já myslim, že ten přesmyk vadit nebude. Normálně se přece dává 9ti kvaltová přehazka a smyk Alivko nebo i nižší. Takže to by mělo bejt v pohodě ne? Jinak jak píšeš, sejření je s tim pěknýho... a těch peněz. Voni už jenom ty řadicí páčky nejsou zadara. A co vlastně dneska je, žejo.

Alivio je v pohodě a Deorko tam dej až jestli chceš 9 rychlostí.

[ Zpět ]
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Le Zakarr)

Já si myslím, že když nasadíš devítikolečko a tím i jiný (užší) řetěz, tak se to dotkne i převodníků. Vycházím z toho, že sháním středový převodník na horáka a musím vždy uvést, jestli ho chci na 8 nebo 9 rychlostí.

[ Zpět ]
        Datum: 11.08.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)

A jinak souihlasím s tím, že Alivio je naprosto vynikající, syn ho má.

[ Zpět ]
          Datum: 11.08.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)

To máš tak,loni v létě mi pomalu začalo dělat problémy řazení a tak jsem si říkal:Mildo je na čase to vyměnit,jenže nebyl čas,na jaře jsem si říkal stejně musím vyměnit i převodník pastorek zkrátka udělat generálku a tak jsem z hecu skusil kolik se dá na jeden řetěz ujet kiláků no počítam že už mám asi 8000km a furt to jakš takš šlape ale jezdím 80% po silnici :-),takže pomalu scháním informace a hlavně ceny nevíto na netu se dá na kolo nakoupit levněji? a kde?

[ Zpět ]
        Datum: 12.08.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (milda (kova@seznam.xx))

Pokud se chystáš přestavit 7kolo na 8kolo tak se podívej jak jsi na tom s ramem.On totiž ořech na 8kolo je větší než na 7kolo a tím je i celý zadní náboj větší,aby s tím nebyly problémy.Musíš někam ty pastorky nacpat.
    Loni jsem měl stejný problém,předělával jsem silničku ze 7kola na 8 s dualama.

[ Zpět ]
    Datum: 13.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (adal)
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

včera
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,věk 50

Hledám: parťáka MTB těžší terén

Hledám: parťáka MTB těžší terén
včera
Pánové, hledám pohodového parťáka pro vyjížďky do těžšího terénu. 53 let z Prahy.

Hledám: V létě do Itálie

14.10.2017
Hezký den Hledám někoho, kdo by jel příští rok, 2018, v létě do Itálie.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

119 cyklistů (3 přihlášení)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017