reklama

Brašny na Azubu

Hledal jsem jak pověsit víc věcí na 4ku bez investice do Azub brašen a to levně, protože na tailboxu se pracuje, i když to ještě chvilku potrvá. Nakonec to bylo jednoduché: stačilo koupit dvojbrašnu Sportarsenal Art.460, nadzdvihnouu sedlo, přehodit ji přes rám, vrátit sedlo a gumicuky brašny zaháknout za ta očka na konci vidlice. Ani při plném propružení nevypadnou, vidlici to nebrání v pohybu, protože vyztužená záda brašen leží na vidlici zboku. Ještě jsem to nezkoušel venku, ale vypadá to slibně.

[ Zpět ]
Datum: 10.08.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
  • Re: Brašny na Azubu

         

    Nedalo mi to a ještě jsem to vyfotil:
    http://lehobrno.borec.cz/DSCN7591s.jpg
    http://lehobrno.borec.cz/DSCN7592s.jpg
    Nejsou to nic moc fotky, ale je na nich vidět, jak pěkně klesne těžiště toho nákladu a hlavně se dostane dál dopředu. Kdybych chtěl dát lahve do těch kapes na Sportarsenalech vpředu (na klasice by byly vzadu), musel bych ještě něco malého ale pevného přilepit na vidlici, jinak by se ty lahve dotýkaly V-brzdy, která mírně vyčnívá, a mohly by brzdit za jízdy.
    Oproti Azub brašnám bude asi větší odpor vzduchu, čelní průřez se o něco zvětší pod jezdcem.
    Na fotkách ještě není 3l camel mezi sedlem a tou horní brašnou.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brašny na Azubu

         

    Pěkný.
    Potřeboval bych dostat mezi kola (kvůli těžišti a odporu vzduchu) na Maxu tak 10-15 l kanystr na vodu (nebo nějakou jinou nádobu, ve které to třeba nebude šplouchat:-) ). Nemáte někdo nějaký tip? Jinak asi nosič na přední vidli, ale ten možná bude příliš zatěžovat mechanismus spodního řízení...

    [ Zpět ]
    Datum: 11.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brašny na Azubu

           

      Konečně jsem objevil nějakou fotku sérovýho maxu z boku. Vypadá to, že je tam kus víceméně volné rámové trubky před sekundární hlavou. Asi by šlo pověsit něco tam. Ale 10l je šílenej objem, zvlášť to šplouchání by asi byl problém. Muselo by se udělat něco jako v nádrži auta - přepážky, kterýma ta kapalina proteče jen velmi pomalu, takže krátké bočí výkyvy nezpůsobují přelití benzínu na jednu stranu. Když si vezmu, že každá s těch mých bočních braše je 10l, připadná mě to jako šílený objem. To se chceš moct na výletě i osprchovat? Taky hmotnost 10kg bude dost silná zátěž.
      Asi by bylo lepší řešit to jako camel, co se smršťuje, když v něm ubývá. Jenže aby to k něčemu bylo, musí být připevněný, jinak nahradí jeho pohyby šplouchání. A nevím, jak ho připevnit a taky kde ho vzít, dělají se pokud vím do 3l.
      Asi by šlo udělat tam takový laminátový box, pověsit ho na tu trubku, pomocí návaru na sedlo mu zabránit v protáčení do stran, natvarovat ho tak, aby nezavazel ani řízení ani přednímu kolu. Pak by asi šlo dosáhnout i 10l a vešlo by se to tam. Šlo by to vyrobit i jako nádoba na vodu, i s těmi přepážkami, nebo jako otvírací schránka, do které by se daly dát camely nebo něco jinýho. Vyrob si plnou maketu z polystyrenu, my ti ju volaminujem:-).

      [ Zpět ]
      Datum: 11.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brašny na Azubu

         

    Nezkoušeli jste na lehokolo přidělat toto - www.vella.cz - PLASTOVÁ SAMONOSNÁ BRAŠNA "PICNIC"? Mám to na "normálním" kole a spokojenost.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jihra)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brašny na Azubu

           

      Aby to šlo přidělat, musel bys to upravit. Asi to nejde na nosič, sedlovka a spodní spojky na Azubu nejsou, takže to není vůbec jak chytit. Úprava by byla tak rozsáhlá, že na záruku bys musel zapomenout rovnou, a tvar je dost extrémně nekompatibilní s lehokolem, nejen, že by to blbě vypadalo, ale taky by to fungovalo v nejlepším případě stejně jako standardní brašny vzadu na nosiči (co do polohy těžiště atd.) Navíc je to malý. Nevidím v tom naprosto žádný smysl.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.04.2006
      Autor: Jirka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Brašny na Azubu

             

        Máš pravdu je to samonosný .Použít to jde jen na pevný rám.Montuje se místo nosiče.Dole dva trojúhelníčky přichycený nýtkama a nahoře objímka na sedlovku.Ty dva nýtky v měkým plastu nic moc držení.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.04.2006
        Autor: 62jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Na kole z Prahy

02.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

283 cyklistů (8 přihlášených)

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023