reklama
Město: Prostějov

Bělák

Kdo by neznal toto výletní místo v malebném údolí Romže. Je to celkem blízko města a lákadlem je i občerstvení v restauraci. Ovšem ouha. Není vůbec jednoduché se sem dopravit na kole. Z Kostelce přes Hluchov je to sebevražda, protože silniční provoz je silniční provoz. Druhou stranou přes Zdětín? Komu by se chtělo do kopce a z kopce. Nabízí se varianta údolím z Lutotína. Polní ceastou bez aut, zdánlivě bezpečné i pro rodiny s dětmi a hlavně po rovině. Ovšem bezpečné do té doby, než u Hluchovského mlýna najedete třeba na drát napnutý přes cestu, nebo na vás "někdo" pošle psa. Pokud někdo máte podobné zážitky, podělte se o ně. Nabízí se řešení, rozbít tomu chlapovi konečně hubu.

[ Zpět ]
Datum: 02.06.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (pjes ([email protected]))
  • Re: Bělák

         

    Je to tak, jak píšeš. Nevíš náhodou, jestli pozemek u Hluchovského mlýna je skutečně soukromý? Pokud ano, tak se můžeme jít akorát klouzat. Ale člověka to naštve, že několik kilometrů pěkné cesty padá kvůli několika metrech nerudného mlynáře. Momentálně to nejčastěji jezdím přes Zdětín. Od té doby, co jsem vyjel až na Skalky se mi to zdá jako terénní nerovnost. 8-)

    [ Zpět ]
    Datum: 06.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (NočníMyšák)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bělák

           

      Jo přes Zdětín to jde, ale průser je v pondělí a úterý, kdy má nehoře v hospodě zavřeno a není se čím občerstvit. To pak mažu rovnou polňačkou na Ohrozim a přes Čubernici na Splávek. V ostatní dny točí ve Zdětíně dobrou Holbičku. :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 06.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (pjes)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bělák

           

      Všechno co už tady padlo je pravda. Zkušenosti s tím kolerem má asi víc lidí včetně mě. Bude to chtít mrknout do katastru, kam až šahá ten jeho pozemek.
      Vzít to přes Zdětín nebo Hluchov samozřejmě není problém, pokud člověk nejede s děckama. Ty v kopcích většinou protestují. Mám sedmiletýho syna, takže vím o čem mluvím.
      Je to každopádně škoda, protože kvůli jednomu volovi padá možnost dojet z Kostelce kolem Romže až do Ptenského dvorka. A to by byla pro méně zdatné cyklisty pěkná projížďka

      [ Zpět ]
      Datum: 08.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Michal)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bělák

             

        No jenom jestli toho mlynáře neštvou i vlaky... Doufám, že si ten křupan nenárokuje celou cestu z Lutotína. Auta se stejně dál nedostanou. Není nějaká pěšinka v lese na druhé straně trati? Hustým kolařským provozem bychom ji jistě rozšířili. 8-)

        [ Zpět ]
        Datum: 09.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (NočníMyšák)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bělák

               

          Včera jsem na tom zapracoval. Přidejte se i ostatní.

          [ Zpět ]
          Datum: 14.06.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (pjes)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Bělák

                 

            Takže dá se tam projet? 8-) Když jsem tam byl naposledy, tak to vypadalo dost neprůchodně, ale to jsem ještě nepoznal pana mlynáře. Příště beru pneumatiky traktoračky a skrejpr. 8-)

            [ Zpět ]
            Datum: 14.06.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (NočníMyšák)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Bělák

                   

              Projel jsem cestu lesem, je to jakš takš a u mlýna přejel na druhou stranu. TJ při cestě na PV koleje po levé ruce. Pak už je pohoda, ale chvílema je tam makadam.

              [ Zpět ]
              Datum: 14.06.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (pjes)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Bělák

                     

                Tak jsem se tam podíval a zajímalo by mě, jak jsi tam jel. Lesem po levé straně trati směrem do Lutotína to nejde, je to tam moc zarostlé. Polňačkou do kopce na pravém břehu Romže to sice jde, ale to už je lepší jet po silnici přes Zdětín. Přes pole hned u levého břehu Romže to sice jde, ale moc se mi to nezdá. Velmi bych se divil, kdyby si tu cestu ten křupan taky nenárokoval. Vždyť mu podél ní vede tlakový náhon. Je to škoda, jinak by se skutečně dalo projet z Lutotína pohodlně až do Ptenského dvorka a pak třeba až do Konic. Leda sebou vozit bambitku, sekané olovo a ještě většího psíka.

                [ Zpět ]
                Datum: 20.06.2005
                Autor: Neregistrovaný uživatel (NočníMyšák)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Bělák

                       

                  Jel jsem lesem, jenomže ta vegetace je moc bujná. Ještě to šlo tak tak, ale věřím že ten týden později už to bylo jako v džungli.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 21.06.2005
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (pjes)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Bělák

                         

                    Reaguji sám na sebe. Po loňských zkušenostech jsem letos ještě nenašel morál tudy projíždět. A to si myslím, že jezdím jakš takš často na kole.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 13.04.2006
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (pjes)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Bělák

                           

                      Pořád se bojíš Hluchovského mlýna? Tak to jsme dva. Možná to tam půjdu zase prozkoumat, ale pochybuju, že se tam něco změnilo.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 14.04.2006
                      Autor: Neregistrovaný uživatel (NočníMyšák)
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Bělák

                             

                        Takže jsem zjistil,že mlýn patří rodině Starostové. Paní Starostová před dvěma roky zemřela a mlýn zdědil její syn - ten kokot.Patřil jim i dům na kraji Plumlovské - s obchodem mobilů Gama, ale ten prodali. Celej mlýn už se prý pomalu rozpadá a do dnes tam nemá elektřinu a svítí petrolejkama. Se divím že mu to ještě nechytlo.Mohl by tomu někdo pomoct. Někdy Dejve (pjesu) vyrazíme na průzkum ne?

                        [ Zpět ]
                        Datum: 17.04.2006
                        Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr V.)
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

349 cyklistů (9 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024