reklama
Město: Praha

Lávka pro pěší a cyklisty na Barrandově

Lávka pro pěší a cyklisty, která překlene rušnou ulici K Barrandovu v Praze 5, by mohla být postavena do konce letošního roku. Můstek, který propojí starý a nový Barrandov, povede od tramvajové zastávky K Barrandovu ke Geologické ulici. Smíchovská radnice, kterou bude stát lávka přibližně 25 milionů korun, už vybrala její variantu, řekla novinářům radní Angela Morávková.

Lávka umožní přímé pěší propojení Chaplinova náměstí s ulicí Slavínského. „Současná situace je vážná, protože pouze světelný přechod je nedostačující,“ uvedla Morávková. Za nejzazší termín, kdy by mohla být dostavena, považuje Morávková jaro příštího roku.

Plány na lávku vypracoval autor neobvyklé tramvajové trati, architekt Patrik Kotas, a firma Metroprojekt. Lávka má svým pojetím navázat na architekturu zastávky K Barrandovu a bude tvořit v oblasti výrazný orientační bod. „Rozhodli jsme se pro variantu, která vhodně využívá stávající konfigurace terénu,“ doplnila Morávková. Nesymetrická stavba s esovitým vyústěním překlene silnici v pětimetrové výši.
Zdroj: ČTK, 13.4.2005

[ Zpět ]
Datum: 15.04.2005
Autor: Redakce
  • Re: Lávka pro pěší a cyklisty na Barrandově

         

    Nejsem Prazan a po letech jsem byl koncem roku opet v "matce mest". Jizdu tramvaji po nove trati na Barrandov jsem ze zvedavosti vyzkousel nazivo. Naposledy jsem to absolvoval busem ze Smichova. Je to o necem jinem. Byl jsem nadsen jak plynulosti dopravy tak i architektonickym pojetim stavby. Me uznani patri "Panu" architektovi. Drzim palce, aby planovana lavka to jen vysperkovala. Az zase nekdy do Prahy zavitam, podivam se.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (miromalinovsky ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Lávka pro pěší a cyklisty na Barrandově

         

    Minulí týden jsem se dočetl v MF-Dnes, že lávka pro cyklisty by se taky měla stavět na Vypichu přes Karlovarskou, aby se propojila Obora hvězda s Ladronkou. Já si myslím, že magistrát neví jak jinak utrácet peníze na rozvoj cyklostezek, tak vymejšlí sice možná užitečné a účelné stavby, ale za ty prachy by se dalo postavit několik kilometrů stezek někde jinde a cyklisti z toho budou mít mnohem větší užitek. Navíc v Praze je spousta cyklotras, vedených po ulicích s auty, třeba i několik kilometrů a ty asi taky nejsou zrovna bezpečné . Na obou těchto místech jsou semafory a ty většinou stačej, navíc na Barandově podle ně v tomhle místě moc cyklistů nejezdí. Já osobně používám podchod u autobusové zastávky směr Slivenec.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Hajkis)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Lávka pro pěší a cyklisty na Barrandově

           

      Přejíždím ze starého do nového Barrandova na kole denně do práce a několikrát jsem málem skončil pod koly aut. Řidiči by mi samozřejmě měli dát přednost, protože odbočují, ale ve spěchu a s mobilem u ucha už nevnímají třeba nějakého cyklistu. A to nemluvím o tom, když tudy jedu i s dcerou v přívěsném vozíků. A co až začne jezdit na kole sama třeba do školy? Takže VIVAT lávka. Investice se sakra vyplatí.

      A pozor, to, že je v Praze málo bezpečných cyklostezek není rozhodně tím, že by magistrát neměl na jejich realizaci dostatek peněz!!!

      [ Zpět ]
      Datum: 20.04.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Václav)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Lávka pro pěší a cyklisty na Barrandově

             

        V teto oblasti jsem byl zrovna včera, a ten svetelny prechod tam staci. Na te silnici se jezdi rychle, ale da se to projit podchodem.
        A k tem cyklostezkam po silnicich. Kdyz jedu na kole za ucelem dopravy, nikoli pro rekreaci, tak radeji jedu po silnici, nejak mi nevadi sjizdet Podbelohorskou nebo v Holesovickach atd, kdyby nebyli vypadkovky jen pro MV, tak jezdim i tam. :)
        Ale pro cyklsty jezdící rekreačně, myslim, že těch stezek a přírody je dost, viz Prokopske údolí, Stromovka, Letná, Michelský les, Ďáblický háj... Ale na rušných silnicích, které se nedaí objet, by stálo za to udělat pruh pro cyklisty, to ano.

        [ Zpět ]
        Datum: 04.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Radio2 ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Lávka pro pěší a cyklisty na Barrandově

               

          Přes světelnou křižovatku Slavínského / K Barrandovu jsi projížděl včera, což je neděle. Já tudy jezdím s dětmi pondělí až pátek ve špičce – zkus to taky a pak už nikdy nenapíšeš, že „...ten světelný přechod stačí“

          A k tomu podchodu z Borského ulice k Lidlu. Ten vloni zrekonstruovali, ale jaksi pozapomněli na pokračování jeho vyústění. Když se začal stavět Lidl, vyžádal jsem si na úřadě stavební dokumentaci a nebyl tu plánován žádný chodník, natož cyklostezka, která by tento podchod spojila s další komunikací, která vede k Lidlu od ulice Slavínského. Po několika telefonátech, mailování a návštěvách na radnici Prahy 5 se nakonec podařilo, aby zde byl chodník vybudován. Bohužel na další připomínku jako bezbariérový nájezd z chodníku do ulice Borského a zpět na chodník k mateřské škole se už vykašlali. Chodník u Lidlu byl také vybudován nekvalitně, neboť nyní se na některých místech dlažba propadá a nikdo se nemá k tomu, aby ji opravil a navíc celý chodník je hodně úzký, takže dva kočárky proti sobě se tu nevyhnou.

          Také proto bychom chtěli prosadit cyklopruh na rozšířeném chodníku v ulici Slavínského, který by navazoval na lávku pro pěší a cyklisty přes silnici K Barrandovu. Slavínského ulice se díky Lidlu stala rušnou komunikací a navíc zde jezdí i autobusy MHD. Vybudováním cyklopruhu by se přestali cyklisté zbytečně motat pod koly aut a autobusů a děti by se dostaly bezpečně do školy.

          Když se já chci dostat rychle do práce, taky zatnu zuby a použiju i nejrušnější pražskou komunikaci. Ale proboha přeci to nemůžu brát za normu, jak by to tady vypadalo!!!

          [ Zpět ]
          Datum: 05.07.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Václav)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Lávka pro pěší a cyklisty na Barrandově

                 

            Máte pravdu, v době ranní špičky jsem tam nebyl, jel jsem tam jen kolem do Prokopského údolí, bydlim na druhé straně Prahy.
            Zvláště s dětmi bych tam asi nechodil.
            Ale místo lávky bych ocenil nové cyklostezky.

            Tak nejrušnější komunikace... Když člověk umí pravidla, tak to nebezpečný neni, možná jen nepříjemný. Jediná vada je, že na kole nemam zpětné zrcátko oproti motorce, ale jinak to vyjde úplně stejně. A tušim, že komunikace kolem Barrandova jsou jen pro MV, nebo ne?

            [ Zpět ]
            Datum: 05.07.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Radio2 ([email protected]))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Lávka pro pěší a cyklisty na Barrandově

                   

              Jak už jsem psal, to, že se v Praze nebudují nové cyklostezky v dostatečném množství není proto, že by na ně nebyly peníze, ale kvůli lhostejnosti a nezájmu zodpovědných úředníků, ale to by bylo spíš na samostatný článek. tak to až příště :-)

              S tim zrcátkem je to rozhodně lepší. Jezdím s ním něco přes rok a bez něho už jsem na silnici trochu nesvůj.

              [ Zpět ]
              Datum: 05.07.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Václav)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Lávka pro pěší a cyklisty na Barrandově

                     

                Mohl bych si nejaky namontovat. Ono se furt otacet je docela riskantni a neprakticky. :)

                [ Zpět ]
                Datum: 05.07.2005
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Radio2 ([email protected]))
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

346 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024