reklama

Asi jsou schované

Při průjezdu Jindřichovým Hradcem jsem kupodivu nenašel žádnou cyklostezku. Nevím, asi jsou rafinovaně zamaskované. Přijížděl jsem od jihu po greenway Praha - Vídeň, pak přes centrum a pak jsem se chtěl dostat na Kardašovu Řečici.

[ Zpět ]
Datum: 13.06.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (Václav)
  • Re: Asi jsou schované

         

    Václave, Václave, že Ty jsi spíš koukal po holkách ........

    [ Zpět ]
    Datum: 22.06.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (a1b2)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Asi jsou schované

           

      Václav má zcela pravdu.Jako Hradečák a cyklista mohu zcela potvrdit,že JH je město cyklistům nepřátelské(!).Cyklostezka vybodovaná mimo město je zcela "na houby"..Cyklostezky je potřebné budouvat právě v místech s největším provozem,aby se cyklista,respektive cykloturista mohl vyhnout autům.Cestu v lese nepotřebuji mít značenou (alespoň ne tak jak je to v okolí JH-tedy 1 mizerná značka na 5km).EU s Phare fondů platí velk peníze na vybudování stezek v JČ,ale není mi zcela jasné kam tyto peníze "jdou",protože v okolí JH nebyla za ty desítky milionů vybodována snad ŽÁDNÁ cyklostezka,bylo jen využito stávajících "silnic" v lese.Další věc je,že na "cyklostezce" se zákazem vjezdu aut není problém potkat několik desítek aut denně..a projíždějící strážník městské policie dělá že nic nevidí...

      [ Zpět ]
      Datum: 22.06.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin-Koala-Cakl ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Asi jsou schované

             

        Nuz pravda je asi niekde uprostred.
        Pre domacihc sa zda, ze cyklociest je malo, pre cudzincov (ako som ja) sa prave cyklocesty okolo Jindrichovho Hradca pacia. Podla Teba nie je treba nzacit cyklocesty po lese, ale ako sa my cudzi potom mame orientovat?
        Tiez som isiel cyklocestu Praha Vieden a v Hradci som zamerne zisiel zo znacky do centra a potom som pokracoval po znacke okolo mesta(vratil som sa z centra spat na znacku) akurat my sme sli opacnym smerom (teda zo severu na juh).
        Prave usek cesty v blizkosti Hradca sa nam tak zapacil, ze dalsi rok sme tam startovali nasu turu , ktoru nazyvame Podunajska (zaver cesty bol z Pasau do Bratislavy) . Kamarat z Ruzomberka stravil cely tyzden na bicykli v okoli Hradca a bol cyklocestami nadseny (inak dokladuje to aj ta spusta bicyklistov, ktorych sme stretli v lesoch juzne od Jidrichovho Hradca. Mimochodom tento rok sa do Hradca na bicykloch chystame zase. Cyklocesty na cestu do prace alebo do hospody to sice nie su, ale pre cykloturistu su to celkom zaujimave trasy.Takze vdaka aspon za tie znacene cesty v lese, aspon sa aj my ostatni v nich vyzname. A dokonca aj ked nie su znacky nejako nahusto, nazabludili sme ani raz.

        [ Zpět ]
        Datum: 22.06.2004
        Autor: Neregistrovaný uživatel (jaroslav)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Asi jsou schované

               

          Ale tady je řeč o cyklostezkách ve městě. Když jsem se chtěl dostat do centra, musel jsem se motat mezi autama. Když si projížděl Vídní, tak víš o čem mluvím. Jinak okolí J. Hradce je určitě pro cykloturistiku fajn.

          [ Zpět ]
          Datum: 23.06.2004
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Václav)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Asi jsou schované

                 

            Václav:ano je to přesně tak..myslím že si rozumíme..V okolí JH jsou cyklostezky,které vlastně ani nejsou cyklostezky,protože jsou vybudované zcela k jiným účelům..a jsou jen v poslední době sem tam označené jako cyklostezka.Využívat se pravda dají celkem v pohodě,proč ne.Ale na ně není třeba "X" desítek milionů z PHARE fondů EU,protože jeidné co se na nich muselo zaplatit je pár (doslova a do písmene) značek se žlutou barvou.Jinak snad opravdu nebyl vybudován ani KILOMETR opravdové cyklostezky v okolí JH.
            Jaroslav>Přímo v JH je to na kole katastrofa..odevšad cyklisty vyhánějí...na pěší zónu nesmějí..a to ani v 7h ráno,kdy tam není "ani noha".
            V okolí JH když pojedu podle značek tak zabloudím i jako místní (což se mi i stalo,ač mám naježděny desítky tisíc km na kole právě po okolí JH).Je zajímavé,že v Rakousku jsem ani bez mapy na cyklostezkách nijak nebloudil.Jsou prostě výrazně lépe značené.
            S počtem cyklistů v okolí JH máš pochopitelně pravdu..i když poslední roky už je to "až moc"..Včera jsem na tréninku potkal bandu asi 60lidí na kole...v protisměru..v lese..Nikdo moc nejevil snahu mi uhnout..a kličkovat mezi 60 lidmi je opravdu zážitek.Jsem výrazně pro cyklistiku...ale takhle "masová"...to je už moc i na mne.

            [ Zpět ]
            Datum: 23.06.2004
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin-Koala-Cakl ([email protected]))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Asi jsou schované

               

          Jaroslav>Tak až tady budete...klidně se mi ozvi na mail...Ukážu Vám cyklostezky co nejsou v mapě:-)..a to jsou právě ty nejhezčí.Předpokládám že máte MTB..občas je to dost v terénu..ale nic extra těžkého.Pozdravuj kamaráda v Ružomberku,jedu tím směrem za 14 dnů..na 4 dny na Oravu..bohužel bez kola.

          [ Zpět ]
          Datum: 23.06.2004
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin-Koala-Cakl ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Asi jsou schované

                 

            Ahoj,
            Vdaka za pozvanie, trasy uz mame naplanovane a v Jindrichovom Hradci sa zdrzime len chvilu a pokracujeme dalej smerom na Trebon. Mame trekove bicykle, sme skor cyklotursti, ktori chodia na bicykli vacsinou za poznanim kraja (na to je bicykel idealny prostriedok). Byvat budeme v Ceskych Budejoviciach (hlavne kvoli tomu, ze tam funguju cyklobusy) a kazdy den budeme robit jazdy po okoli. Jedna z etap je cez Cervenu Lhotu a Jindrichuv Hradec do Trebone.
            Inak s tymi cyklistami v meste mas uplnu pravdu,nikde nas tak nevyhanali z pesej zony ako vprave v Jindrichovom Hradci (aj ked bolo skoro rano).

            [ Zpět ]
            Datum: 25.06.2004
            Autor: Neregistrovaný uživatel (jaroslav)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  •      

    Příspěvek byl smazán administrátorem serveru NaKole.cz.

    Datum: 22.10.2011
    Autor: ASI
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

356 cyklistů (14 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024