reklama
Město: Praha

Cyklostezka Radotin-Zbraslav

Paradni cyklostezka vede z Radotina pres Berounku na Zbraslav. Zacina to tim, ze na znacce pred lavkou pres reku je vyzva "Cyklisto sesedni z kola". Od Velkotrznice Lipence se pak cyklista musi mit na pozoru pred spechajicimi osobaky, nakladaky a tiraky. Zkratka vynikajici cyklotrasa, bravo!!

[ Zpět ]
Datum: 10.06.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (Pabela ([email protected]))
  • Re: Cyklostezka Radotin-Zbraslav

         

    Navic neni moc jasne jestli cyklista, ktery sesedl z kola, muze hned zase nasednout nebo musi zbytek cyklotrasy absolvovat pesky.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.06.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Pabela ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Cyklisto, sesedni z kola

           

      Nesmyslná značka "Cyklisto, sesedni z kola" už naštěstí z lávky zmizela. Její použití je stejně nesmyslné jako případná značka "Řidiči, vylez z auta". Pokud je stezka určena i pro chodce, máme tady přeci značení "Stezka pro chodce a cyklisty". Ta už sama o sobě cyklisty vybízí k opatrnosti, protože jsou na stezce i pěší. A pokud nebudujeme dostatečně široké stezky, stačí dosadit na zúžená nebo méně přehledná místa značku, která omezuje rychlost třeba na 10 nebo 5 km/h. Anebo tabuli, která na nebezpečné místo bude upozorňovat. Občas je pak dobré na stezce vidět na kole městského stražníka (jako např. v Chuchli), který by fungoval jako prevence před bezohlednými cyklisty.
      V zahraničí jsem zatím podobnou hloupost jako "Cyklisto, sesedni z kola" ještě neviděl.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.06.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (beetle)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Velkotržnice Lipence

         

    Tady je to celkem tragický. Navíc když se sunete ke krajnici před tirákem, zahučíte do jedné z nesčetných děr, které náklaďáky za dobu existence tržnice na cestě vymlely. Oprava zatím žádná. Přitom by stačilo, aby se magistrát nebo městská část s provozovatelem dohodli na spolufinancování stezky/chodníku , který by vedl souběžně se silnicí. Místa je tu dost.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (beetle)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklostezka Radotin-Zbraslav

         

    Jela jsem tuto trasu včera vůbec poprvé a moc se mi líbila. Žádné omezení pro cyklisty jsem neobjevila. Dál jsem to vzala na keltské oppidum Závist, kde jsem se také částečně vzdělala v historii. Celý okruh (z Velké Ohrady, přes Řeporyje, Ořech, Radotín, Chuchli a Hlubočepské údolí) vyjde na necelých 50 km. Pěkná odpolední procházka. Mimochodem, kdybyset se chtěli stavit v cukrárně na náměstí ve Zbraslavi, je tam nepříjemný vedoucí, nemá rád cyklisty. Vadí mu, když si kolo opřete OPATRNÉ o objekt curárny, ale stojan na kola pořídit nechce...

    [ Zpět ]
    Datum: 21.07.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (renata ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklostezka Radotin-Zbraslav

           

      Tak to je pan vedoucí cukrárny pěknej bl.ec. Jinde si mnou obchodníci ruce, když mají kolem kšeftu zavedenou jakoukoli stezku pro pěší nebo cyklisty.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.07.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (beetle)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklostezka Radotin-Zbraslav

             

        Díky za tu reakci. Jinak když už pojedete tu trasu ze Zbraslavi do Radotína (a třeba pak do Černošic), rozhodně doporučuju občerstvení U Ondřeje. Je to v Radotíně, kousek od té lávky, co po ní musíte přejet vodu. Na dohled je kostel i škola (žlutá budova). Podle počtu kol, kterými je toto občerstvení téměř v jakoukoli denní dobu obklopené, je zřejmé, že tady jsou skvělí. Stojany na kola mají. A navíc obsluha je příjemná. Sedět se dá uvnitř i venku, i když pro lepší přehled je jistě lepší sedět venku a "hlídat" si své kolo...

        [ Zpět ]
        Datum: 29.07.2004
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Renata ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • U Ondřeje

               

          Souhlasím, hospůdka U Ondřeje patří i mezi moje pravidelné zastávky před cestou zpátky do Prahy.

          [ Zpět ]
          Datum: 30.07.2004
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Václav)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

348 cyklistů (11 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024