reklama
Město: Praha

Městská policie na kolech

Včera odpoledne jsem vyrazil ven z Prahy po cyklotrase č. 3 podél Barrandovských skal a skrze Chuchli podél železniční tratě. Nevěřil jsem vlastním očím, když jsem potkal dva městské strážníky na kolech. Jasně, je to běžná věc, ale v Praze? Že by se tady kolo konečně stalo rovnocenným dopravním prostředkem?

[ Zpět ]
Datum: 15.04.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (beetle)
  • Re: Městská policie na kolech

         

    Taky jsem je potkal (už dříve). Pozdravil jsem někoho v černém, kdo jel proti mně, a až pak jsem si uvědomil, že měli na prsou drobným písmem POLICIE. Dokonce mám pocit, že jsem se dočkal reakce v podobě kývnutí hlavou. Rozhodně mi byli ti policisté v tu chvíli bližší, než v Tróji ti jízdní na koních. Na druhou stranu si nejsem jistý, že by na bikách rozehnali nějakou tu demonstraci... :-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 16.04.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Městská policie na kolech

         

    Jo, na Praze 4 a 5 jezdi. Sranda je, ze nekteri skutecne po cyklisticku zdravi (i prvni) Na pravym brehu Vltavy na Praze 4 byvaji dost pravidelne, projizdeji useky, kam se policajti autama nedostanou. Krome muzskych jezdi i docela pohledna blondyna.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.04.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Glum)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Městská policie na kolech

         

    Je to asi 2 roky, co jsem viděl v novinách fotku, na které byly vyfocený policejní biky. Myslím, že to byly Authory Kineticy nebo Tractiony s nálepkou POLICIE. K tomu zdravení - třeba jsou tito strážníci v civilu bikeři. ;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 20.04.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (durman)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Městská policie na kolech

         

    tak vážení musím reagovat u naší pražské městské polici užíváme v současnosti zhruba 100 jízdních kol různých značek a to zdaleka nejen v okrajových částech Prahy, zkušenosti máme dobré, jen jsme limitováni dost počasím

    [ Zpět ]
    Datum: 08.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (měšťák ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Městská policie na kolech

           

      Pro opravdového cyklistu znamená špatné počasí jen rozsvícení blikaček jinak se nic nemění:-). Ale gratuluju, v Brně jsem to ještě nepotkal. Jste napřed, i když se to přiznává těžko:-).

      [ Zpět ]
      Datum: 08.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Městská policie na kolech

           

      Díky strážníku, že jste se ozval! Fandím Vám všem na kolech! Doufám, že mne nebudete chtít pokutovat, raději stíhejte motoristy. Občas někde projedu na červenou, či do zákazu, kde nic nejede, také někdy nemám s sebou přední světlo ... A někdy musím jet po chodníku. Toť má zpověď ...Ale nikoho neohrozím, to vím...

      [ Zpět ]
      Datum: 09.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Tom)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Městská policie na kolech

         

    Městskou policii na kolech jsem tedy v česku ještě nepotkal, ale zato byli v r. 2002 v bihači v západní Bosně. Tam jsme se s nimi fotili.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (informator)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Městská policie na kolech

         

    Tak já už policajty na kole v Plzni viděl už loni. Stavěli mě, že jedu po chodníku.
    Pokecali jsme, oni mi domluvili a zase jsme se rozešli. Teda rozjeli.
    Vrtalo mi hlavou, jestli by mě dohonili, kdybych jim chtěl ujet, ale raději jsem to nezkoušel. :-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 10.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Městská policie na kolech

           

      To bych raději nezkoušel. Třeba by za Tebou "policie děti bije" (nebo že by "policie pomo pije") poslala olověnou fčelku;-)
      Já bych se naopak přimlouval za větší přísnost na cyklisty. Hlavně ty neosvětlené.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (TWISTR ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Městská policie na kolech

             

        Za tu bych se také přimlouval. Zatím naši policii cyklisté bez osvětlení a na chodníku naprosto nezajímají.

        [ Zpět ]
        Datum: 13.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (VR)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Městská policie na kolech

               

          no oni ti cyklocajti asi nemaji v popisu prace specielne buzerovat cykloobcany, ale dohlizet na to, aby byl dodrzovan poradek obecne. vypadaj na kolech fakt dobre, uz sem je potkal na hlavnim cyklotahu na jih z prahy (3) dostkrat a byl sem rad a pozdravil sem je a oni me taky. dobry PR cajti! :)

          [ Zpět ]
          Datum: 13.09.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (mdk)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Městská policie na kolech

             

        Já bych se přimlouval na větší přísnost na řidiče a chodce,jen nám cyklistům brání v rozletu.U nás na sídlišti mají řidiči tu drzost parkovat na chodnících,zejména v noci a spousta jich jezdí večer a la Jan Žizka,t.j. mají jen funkční jedno přední světlo a druhé jim nesvítí.Ať jim to policajti koukaj pořádně vytmavit!A chodci zas nečekaně vbíhají do dráhy mimo přechody,když neslyší zvuky motorů,tak si to mašírují bez rozhlížení přes ulici s hlavami skloněnými,pak vejrají jak jelita,když do nich zákonitě vrazím.

        [ Zpět ]
        Datum: 13.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Battaglia)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Městská policie na kolech

               

          Tak ono je to asi všude... V našem okresním městusu to samé - chodec pochoduje po chodníku a když nic neslyší tak bez rozhlédnutí vleze do silnice a pod úhlem tak 45° ji přechází. Ještě že mám zvonek...

          [ Zpět ]
          Datum: 13.09.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (VR)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Městská policie na kolech

                 

            Bat bat, u nas to same, cyklista jak nic neslysi, tak klidne sjede z chodniku na silnici (klidne i v 45°), mne primo pod kolo. Jeste ze mam brzdy ;)

            [ Zpět ]
            Datum: 14.09.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Ludek)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Městská policie na kolech

         

    také jsem potkala městskou policii na kolech pod Barrandovskými skalami a v prokopském údolí a jsou mi sympatičtější než v této lokalitě v autech. A snad by pomohli, kdybych třeba potřebovala, ...

    [ Zpět ]
    Datum: 13.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Městská policie na kolech

         

    No, tak doufám, že měšťáci-cyklisti se podělej o své cyklistické zkušenosti (hlavně o ten pocit, jaký je to být cyklistou ve vnitřní Praze ucpané automobily) se svými motorizovanými kolegy (kteří, když se nudí nebo když chtějí mermomocí vykázat nějakou činnost nebo když se domnívaj že by z toho mohla být nějaká pokuta či úplatek, tak se snaží buzerovat i chudáka cyklistu - pokud ho ovšem chytěj). Ne, nejsem zaujatý proti Městské policii, v rámci objektivity musím říct, že ten měšťák, kterej mne cca před týdnem stavěl na skůtru u Národního divadla za to, že jsem na svém Gary Fisherovi objel v protisměru tramvaj a přejel na červenou křižovatku od mostu směrem do centra, tak ten dotyčnej měšťák byl docela v pohodě a docela profesionální. Ale jinak musím říct, že co se týče mých občasných cyklistických prohřešků páchaných v zájmu plynulosti provozu, tak mé zkušenosti jsou takové, že PČR je většinou noblesně nad věcí (tedy pokud nedojde vysloveně k nějaký "prasárně") zato někteří šílený měšťáci jsou v buzeraci cyklistů přehnaně aktivní (např. v P5 u Anděla, na P1 na Národní apod. Možná to není správný, ale vzhledem k charakteru mých "zločinů" nemám nějaké morální dilema z toho, že jim většinou ujedu (což není ve vnitřní Praze něco složitého).

    [ Zpět ]
    Datum: 16.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mike ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

349 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024