reklama

Žďárem nad Sázavou na kole

Cestování na kole po Žďáře je docela jednoduché. Městem prochází samostatně zbudovaná cykostezka, která vede podél řeky Sázavy. V současné době (jaro 2004) začíná u Pilské nádrže. Podél Sázavy se dostává až ke kulturnímu domu nedaleko křižovatky silnic I/37 a I/19 (dříve II/150 respektive I/18). Kvůli nevyřešeným majetkovým vztahům je zde přerušena a znovu začíná až u mostu přes Sázavu na ulici Husova, pod poštou. Pokračuje podél Sázavy v délce asi 600 metrů. Potom se napojuje na místní komunikaci vedoucí sídlištěm "Žďár 3". Ústí na ulici Brodskou, po které pokračuje až k mostu přes železniční trať u Hamrů nad Sázavou. Plánuje se prodloužení této cyklostezky až do Polničky (tj. od Pilské nádrže na sever), stavba úseku mezi kulturním domem a mostem přes Sázavu na Husově ulici. Vzhledem k tomu, že cyklostezka vede skoro po celé své délce okolo řeky, je na ní minimální převýšení.

Ve Žďáře je zbudován ještě další úsek cyklostezky, a to od hospody "U Hada" u žďárského zimního stadionu po odbočku z ulice Bezručova (silnice I/37) na ulici Purkyňova. Tato cyklostezka vede podél silnice I/37.

Ve městě je několik cykloservisů, hlavní část (Cyklo Chlubna, Cyklo Zach a Cyklo Moravec) je soustředěna okolo zimního stadionu, v ulicích Šípková, Bezručova a Wonkova.

[ Zpět ]
Datum: 10.04.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (Bone)
  • Re: Žďárem nad Sázavou na kole

         

    Zrovna Žďár jsem na kole neprojela, ale v červnu se mi podařilo projet jeho okolí. Musím uznat, že v této části Vysočiny jsou stezky velmi dobře značené, nejsou zde žádné nejasnosti, vždy vím, kam odbočit a jsou vedené přes zajímavá a hlavně bezpečná místa.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Wichita)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Žďárem nad Sázavou na kole

         

    Musím se připojit k Wichtě. Žďárem jsem narozdíl od ní projel několikrát a stěžovat si opravdu nemůžu. Sázavskou stezku jsem sice nepoužil, ale druhou jmenovanou jsem projel mnohokrát. Jen je škoda, že právě tahle není delší. Pokud by vedla až na náměstí nebo ještě lépe až k nádraží a na druhé straně aspoň k zámku, bylo by to super.
    Jinak okolí Žďáru je pro cyklistiku podle mě ideální. Hlavně na sever směrem na Hlinsko jsou vynikající lesní cesty s asfaltem, po kterých neprojede jediné auto za den (je tam zákaz). Povrch je skvělý, příroda pěkná, je se i kde vykoupat..., prostě paráda.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.07.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin Pavel)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Žďárem nad Sázavou na kole

         

    Rovněž se musím připojit, Žďár je opravdu pěkné město a o cyklisty se starají vzorně. Jen mám takovou hořkou vzpomínku na ubytování v ATC Pilák(loňská zkušenost), špinavá unimobuňka a za jednu noc pro dvě osoby 440kč +žetony za sprchu. Bylo to naše nejhorší a taky nejdražší ubytování na cestě z Ostravy do Domažlic a zpět.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.07.2007
    Autor: Toffiffee
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

299 cyklistů (5 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024