reklama
Město: Praha

Na kole do práce

Pochubte se, máte štěstí a projíždíte při cestě do práce nějakým klidným (zeleným) údolím či se musíte proplétat mezi autama jako já?

[ Zpět ]
Datum: 19.03.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (Luděk)
  • Z Flory na spořilovský kopec

         

    Abych byl konkrétnější, já to mám takzvaně z kopce přes kopec na kopec, a to všechno v mohutném silničním provozu. Pěšky a 136 busem to dělám nejdříve za půl hodiny (ale několikrát i za hodinu), na kole za 15 minut a bavím se předjížděním oné 136ky ;) Trasa je to nevábná (Benešovskou a Bělocerkevskou dolů, kolem Slavie do krpálu na Vršovice, čtyřproudovkou k odbočce na Jižní spojku, odboči na Spořilov a už v pohodě roztylskýma sadama nahoru), ale naučila mě pohybovat se na kole v městském provoze. Teď už zapínám zadní blikač i ve dne (aby mě někdo nesestřelil v podjezdu za Slávií), umím přejíždět všechny druhy kanálů a silničních vlnek vyskytujících se na okraji vozovky a oči mám i vzadu, bez použití zpětných zrcátek.

    Doporuční pro fajnšmekry: stoupání od Slavie po Bělocerkevské, to se potřebujete dostat do levého odbočujícího pruhu, ale ne moc brzo abyste tam nezavázeli, a zkuste se neustále ve stoupání (a při úzké silnici) dívat přes levé rameno, jestli do toho pruhu už můžete přejet...

    [ Zpět ]
    Datum: 19.03.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Luděk)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na kole do práce

         

    Trasa z Lužin přes Barranďák nahoru k Budějárně je celkem fajn. Projede se Prokopským údolím (ve čtvrtek tam sice byla jinovatka a zábly ruce v krátkých rukavicích) prokličkují se Hlubočepy, najede se na most a pak už jen vystoupat Branickou na Ryšánku. Celkem příjemných 13 km s minimálním provozem. Asi mám hodně velké štěstí. A zpáteční cesta v létě se dá protáhnout kolem Berounky s možností několika variant odbočení (nejhezčí je Karlické údolí).

    [ Zpět ]
    Datum: 19.03.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na kole do práce

           

      Ještě doplním časové údaje: metro přes Florenc 50 min., kombinace metro-autobus ze Smíchova 45 min., kolo 33-34 min.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.03.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na kole do práce

         

    Z Hodkoviček kolem branickýho pivovaru dolů k řece, podle řeky (někdy po cyklostezce, někdy silnicí) na Vyšehrad, za tunelem už několikátý rok opravují náplavku (až to jednou bude otevři šampaňský!), na Výtoni dolů na náplavku a u Mánesa nahoru, u ND přes most a přes Kampu (minulý týden jsem viděl na čertovce ledňáčka), z Klárova nahoru do Letenských sadů, přes Bubeneč do Podbaby, zatočit podjezdem do Lysolají a vystoupat do Suchdola. Tohle je ta přátelštější varianta trasy, jezdím několik variant podle roční a denní doby a podle toho jak spěchám. Délka 16,1 - cca 17,8 km (podle zvolené cesty), převýšení asi 120 m, jezdím tak 45 minut (když nespěchám), pod osmatřicet minut už musím dost máknout. Rekordně těsně pod 31 minut (v neděli hned po svítání, to se Praha projíždí docela dobře). Moje trasa je vcelku klidná, resp. vždycky mohu volit klidnější variantu. Kdybych toto jezdil MHD, trvá mi to 60-70 minut.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.03.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Glum)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na kole do práce

           

      Na cem jezdis, ze skousnes ty kocici hlavy na naplavce?

      [ Zpět ]
      Datum: 17.05.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (LOBO)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na kole do práce

             

        Na biku obutém většinou Panaracer Fire XC Pro 1.8. Není problém. Je ale fakt, že před rekonstrukcí náplavky (a předlážděním) kočičí hlavy míň drncaly. Hrůzný je pás pro cyklisty a vozíčkáře, tam se jede vůbec nejhůř (mezery mezi kostkami jsou takové, že kolo do nich často zapadne).

        [ Zpět ]
        Datum: 30.05.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Glum)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na kole do práce

             

        ty kočičí hlavy mi tam taky vadí, nemám horáka a proto tam nejedu. zato jet horem po chodníku je děs a po silnici skoro o život. jezdím z braníka na metro na palačák na trekovým kole. je to jinak skvělá cesta.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (tom)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Jih Prahy

         

    Téměř každý den ze Zbraslavi do Radotína (dobře je to co by kamenem dohodil a zbytek došlapal;o), jenom ty kamiony kolem Lipenecké tržnice:-/
    Jinak si myslím že jih Prahy je pro cyklisty přívětivý-nový úsek cyklostezky Radotín-Chuchle, pod Barandovskou skálou se taky jede krásně. Na druhém (pravém) břehu Vltavy to sice ještě neprotáhli až na Zbraslav, ale už snad brzo..

    [ Zpět ]
    Datum: 23.03.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Loobo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na kole do práce

         

    Taky se chystám jezdit na kole do práce, ale potřebovala bych vymyslet nějakou trasu Hostivař (cca od Intersparu) - Staroměstské náměstí. Pokud možno ne po hlavních tazích.
    Poradíte mi někdo?
    Díky

    [ Zpět ]
    Datum: 24.03.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Mufa)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na kole do práce

           

      Pražskou nahoru, prakticky na horizont, otamtud doprava na lávku přes trať, za ní doleva, po kamenité polní cestě dolů k takovýmu kynologickýmu domečku, za ním doleva, pak před tratí doprava a podél tratido kopečka, po asi 300 m doleva přes trať, za mostem ddoprava podjet pod Jižní spojkou, za mí mezi nějakema garážema doleva a pak se mezi vilkama promotat na stanici metra Skalka, vzít kolo do metra....To je zaručeně mimo hlavní tahy, hezká malá projižďka.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Honza)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Z Ruzyně na Žižkov

         

    I přesto, že jezdím na kole do práce skoro přes celou Prahu (Ruzyně-Žižkov), podařilo se mi najít téměř ideální trasu, která je kombinací několika přírodních parků a jen zčásti vede po komunikacích. Projíždím celou Šárku, Stromovku, Vítkov a Balkán. Nejhorší úsek je Papírenská ulice u čistírny odpadních vod v Podbabě, která se stala tranzitní komunikací a kaopacitně zcela nestačí. Řidiči, a to především nákladních aut, cyklisty vytlačují mimo vozovku, protože pro dvě auta a cyklistu je úzká a čekat se jim nechce. Zde by to stálo za zbudování stezky pro cyklisty z rozbitého chodníku. Dalším krizovým úsekem je oblast Florence, kde se na cyklisty zapomnělo, a tak si občasd vypomáhám chodníky. Zkouškou fyzické kondice je stoupání na Vítkov, a tak si to ve všední dny ráno vetšinou zkrátím Metrem. Ale večer jezdím poctivě celou trasu. Trvám mi to cca 1,5 hod. To lze však v létě, kdy je dlouho vidět. Pokud bych to nestihl za světla, variantou je jet metrem na Dejvickou a potom podél Buštěhradské dráhy až do Ruzyně. Pokud to někdo ještě nezkusil, doporučuji, je to pěkná cesta, ani si nepřipadáte jako nv Praze a provoz je minimální. Jen občas jedete v protisměru, a tak pozor.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.03.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Mirek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na kole do práce

         

    Tak tiše závidím trasy co tu píšete - já si teďka zkusil trochu vylepšit onu hororovku Flóra-Spořilov, ze spořilovksého sídliště jsem to po lukách vzal do údolí Botiče, jenže pak už zase nastalo proplétání mezi autama (v Záběhlicích nějaký expert v osobáku usoudil, že na silnici nemám na kole co dělat a tak mě prostě vytlačil na chodník). No nic, příště si s sebou vemu mapu, možná se mi podaří najít ještě něco cyklisticky lepšího.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.04.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Luděk)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na kole do práce

         

    Tak jak to čtu, tak jsem na tom realtivně nejlépe!:o) Pohodový sjezd z Bohnic dolů k Vltavě ( krásný sjedz "panelkou" vedle Botanické zahr.) a do Stromovky. Tam ráno v 6 ještě nikdo není!:o) Nejhorší úsek je ( neb se mi neche škrábat se na Letnou) od výstaviště k Obecnímu domu. Po Příkopech na Národní už je to pohoda!:o) V polospánku za "líných" 25 minut. Krásný den.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.04.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Tomášj.)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na kole do práce

           

      Dolu panelkou? Tou bych jezdil nahoru (pri nadmernem dychani ma clovek navic hezke vyhledy), mam strasne rad sjezdy, takze bejt z Bohnic, tak dolu sjizdim serpentinama po hlavni silnici, auto neauto ;)

      [ Zpět ]
      Datum: 06.04.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Ludek)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na kole do práce

             

        no jasně, občas to proběhne ( serpentiny ), jen se někdy "nedá mototeroristům" věřit!:o) po ránu ?!?

        [ Zpět ]
        Datum: 06.04.2004
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Tomášj)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Na kole do práce

               

          Z Bohnic jezdím zásadně teréním sjezdem parkem až skoro k ZOO(začíná u stanice busu Na Pazderce a dále vlevo od Botanky) rovně dolů a to samé zpět nahoru - nechápu, proč bych se měl přetlačovat na úzké asfaltce s auty

          [ Zpět ]
          Datum: 24.06.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (BobBajk)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Na kole do práce

                 

            Protože ne každý používá k dopravě do práce terénní kolo, ale třeba i silniční ;-)

            [ Zpět ]
            Datum: 24.06.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Václav)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Několik dobrých tipů jak na kolečku do centra od n

         

    Bydlím v Praze blízko sídliště Ďáblice, takže tyto varianty cestování, téměř bez hustšího automobilového provozu, nejen do pracovního procesu, mohou využít i obyvatelé přilehlých sídlišť a městských částí, jako jsou např. Prosek, Letňany, Bohnice apod.

    Tip první: trasa: Ládví (nákupní středisko - budoucí st. metra) - Revoluční (obch.dům Kotva)
    Od Ládví se dáme doleva ulicí Kyselovou a pokračujeme do Kurkovy kde zhruba po 200m zahneme doleva na chodník (opatrně - chodník se stáčí vpravo a nejsou vidět chodci!).
    U školky (?) zahneme doleva a míjíme restauraci a samoobsluhu za kterou zatočíme doprava do ulice Čumpelíkovy, které si ovšem užijem jen zhruba 20m a ihned točíme doleva do ulice Přemyšlenské.
    Přemyšlenskou pokračujeme pořád rovně, křížíme Klapkovu (pozor na přednost v jízdě tramvajím a autům!) a následně Horňáteckou (opět přednost!).
    Za Horňáteckou mijíme market Meinl v komplexu Sokolniky a stále pokračujeme Přemyšlenskou až na nyní už (bohu a magistrátu díky) světelnou křižovatku s ulicí Čimickou (hlavní od Čimic a Bohnic na Kobyliské nám.).
    Čimickou na zelenou překřížíme a pokračujeme rovně z kopce Písečnou ulicí, která se stáčí doprava do kopce - my ale pokračujeme pořád rovně do ulice K sadu.
    Před nově vystavěným objektem (původně zde byly tenisové kurty) točíme doleva, projedem se kousek po zámkové dlažbě doprava na panelku, která se po chvilce mění na cestu plnou výmolů - doporučím proto opatrněji, naštěstí se jedná o úsek dlouhý cca 100m.
    Cesta se pak stáčí doleva (vpravo nahoře vidíme Bohnické „novočinžáky“) a pokračuje višňovým sadem okolo zahrádek až na panelku.
    Po prudkém „panelovém“ klesání pokračujeme ulicí Pod Havránkou na křižovatku s Trojskou.
    Pokračujeme rovně na Trojskou lávku, Císařský ostrov a přes druhý most do Stromovky.
    Zde podjedeme viadukt a zatočíme doleva na značenou cyklostezku.
    Tato cesta bývá ve všední den dopoledne většinou prázdná, odpoledne pak pozor na chodce - především děti a „krasobruslaře“!
    Mineme Maroldovo panoráma po levici a následně planetárium po pravici a dojedeme k výstavišti.
    Zde točíme přes tramvajové koleje smyčky konečné pětky doprava a mírně do kopce.
    Přejedeme přemostění přes žel. trať, vytlačíme doleva po schodech a jsme v Kamenické ulici na Letné.
    Touto pak pokračujeme rovně na světelnou křižovatku s Veletržní, další křižovatku s ulicí Milady Horákové - zde pozor na přednost - auta a tramvaje!
    Za křižovatkou s ul. MH radím pokračovat dále kousek po chodníku, protože se z ulice stává jednosměrná - samozřejmě proti.
    (Radnice Prahy 7 povolila cyklistům ve svém obvodě jízdu po chodníku a v protisměru)
    Mineme vyhlášenou Fanánkovu hospodu „Na Staré Kovárně“ a přes přechod pro chodce se dostaneme do Letenských sadů.
    Zde mírně doleva a pak mírně doprava klesání - doporučuji brzdit už nahoře - cesta končí krátkými schody!
    Sneseme nebo sjedeme schody a dáme se doprava opět z kopce pak mírně doleva směrem k Vltavě a pozor! - opět schody, tentokrát trochu delší.
    Nyní jsme na přechodu pro chodce s tlačítkem přes nábř. kpt. Jaroše u ústí Letenského tunelu.
    Přejedeme (raději po chodníku) Štefánikův most a jsme v Revoluční ulici.
    Dále můžeme pokračovat zadními uličkami (Klimentská, Petrské nám., Truhlářská) až např. ke Kotvě.
    Celková vzdálenost cca 10km - čas cca 30-35min. (rekord 28min.)
    Další tip příště.M.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.04.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Matti-y ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Několik dobrých tipů jak na kolečku do centra od n

           

      Napadly mě další možnosti, ale nemám odzkoušeno v reálu (to jenom jak jsem kdysi bydlel na severní Praze). Hezký je sjezd z Ládví po Davídkové ulici, jen pozor při dojíždění k Bulovce, pruh odbočuje na magistrálu a vy musíte buďto do protisměru nebo na chodník. Přetnete Zenklovu a ulicí Bulovka (tady je silnice už méně kvalitní) staále dolů k Vltavě. Tam je lepší než jet po úzké a frekventované Povltavské tak radši přejet na druhou stranu na chodník a podél Vltavy dojet až k mostu Barikádníků. Odtud jedna možnost je pokračovat podél Vltavy, jenže myslím že je to tam pořád ještě kvůlivá metru uzavřené, takže nejspíš pochodníku (radši než po kostkách) po ulici Povltavská až za tramvaje a tam už je vícero pěšin či cest napojujících se na stezku u Vltavy. Kolem vodního slalomu k lávce, odtamtud už je to stejné. Anebo přejet přes most Barikádníků (podjet jej, pozor na schody a točivě vyjet na cyklochodník), po Bondyho, Vrbenského, Partyzánské odbočit na ulici Za elektrárnou, tam jezdí málo aut a dovede vás až ke Stromovce.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.04.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Luděk)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Několik dobrých tipů jak na kolečku do centra od n

             

        P.S.:U Vltavy se to zdá už otevřené (metro "zakopane"),nicméně "panelka" Pod Havrankou se mi zatím osvědčila nejvíc:-)(U Bulovky-bordel).M.

        [ Zpět ]
        Datum: 20.04.2004
        Autor: Neregistrovaný uživatel (matti-y ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Zážitek ze včerejška

         

    Včera na cestě ze Spořilova na Flóru jsem měl málem kolizi s "kolegou" cyklistou, ten jel po chodníku a pak bez jakéhokoliv ohlédnutí šupnul na silnici, zrovna přede mne (což o to, jel jsem pomalu a tohle mě jen vylekalo, ale už jsem zažil náklaďáky jedoucí fakt natěsno ke krajnici, tohle by asi nerozchodil). Skříňové auta co mi vyjelo před nosem z vedlejší mě pak už vůbec nerozházelo (u těch aut to vždycky čekám, že mě přehlídnou), největší šok z toho měl asi onen řidič, alespň jak jsem ho zahlédl v jeho bočním zrcátku (to už jsem měl úspěšně dobržděno).

    [ Zpět ]
    Datum: 15.04.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Luděk)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na kole do práce

         

    Jesenice-Vestec-Kunratice-Krč-Braník-Výtoň-Albertov-I.P.Pavlova
    cyklostezka,pole,chodník a trocha silnice 20km,45min.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.08.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (dalimil)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Problémy se silnicí pro motorová vozidla

         

    Tak jsem včera zjistil, že ačkoliv se ze severu dostanu po Spořilovské na Spořilov (odbočím na ulici Severní I, Spořilovská jako silnice pro motorová vozidla začíná až za touto křižovatkou), tak zpátky to už nejde, od odbočky z ulice Na Chodovci je Spořilovská ještě 50m zakázaná pro cyklisty (jak mě včera upozornil policajt). Se docela divím, že se jim na Spořilově nehromadí cyklisté, když můžou jen přijet, ale odjet už ne ...

    [ Zpět ]
    Datum: 06.08.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Luděk)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Problémy se silnicí pro motorová vozidla

           

      Jako cimrmanův důlní výtah...

      [ Zpět ]
      Datum: 13.08.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Pavel)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Problémy se silnicí pro motorová vozidla

           

      Tohle řeším tak, že místo odbočení na silnici pro motorová vozidla pokračuji rovně, odbočím na smyčku tram. č. 11 a podél kolejí se napojím na onu silnici která mezitím přestala býti silnici pro motorová vozidla. Jinak to opravdu nejde, jednou jsem musel při hledání objetí tohoto problémového místa přebrodit s kolem Botič

      [ Zpět ]
      Datum: 16.11.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Divoký Vlas)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Problémy se silnicí pro motorová vozidla

             

        Na variantu přes tramvajovou smyčku jsem taky myslel, ale když si mám vybrat, jestli porušit zákaz vjezdu na silnici pro motorová vozidla nebo zákaz vjezdu do té smyčky, tak radši tu silnici (je to kratší). Botič už jsem taky brodil, jinak dá se to objet tak, že za tramvajovou smyčkou zahnu doleva ulicí dolů, tam se stáčí vpravo k Hamerskému rybníku, pak je tam skoro neviditelný chodník vlevo, člověk se dostane na mostek přes pravé rameno Botiče (ulice Na lávce) a pak vlevo na Záběhlickou a zpět na Chodovskou ... hezká zajížďka kvůli blbým 50 metrům.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.11.2004
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Luděk)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Z Hostivaře na Smíchov

         

    Zde toho na výběr moc není, sice je nějaká značená trasa z Výtoně v plánu, ale zatím kde nic, tu nic. Většinou se proplétám jednosměrkami podél Vršovické až do Nuslí. Okolí Slavie stojí za to, protože se zde staví Carrefour, takže nezbývá nic jiného, než hezky na chodník a po přechodu. Z Nuslí dále po značené trase až na Výtoň, ovšem zde mi v těchto dnech také do smíchu není, neboť je místní křižovatka v kompletní rekonstrukci a každý den to tu vypadá jinak, takže kde to jde, tam se protáhnu až k železničnímu mostu, no a potom už je to celkem pohoda.

    Auto (po jižní spojce, bez kolon, což je tak jednou do roka :) ) - 15 minut

    Tramvaj (přes Nusle, s cestou na zastávku) - 45 minut

    Tramvaj + metro (i s cestou na zastávku) - 40 minut

    Kolo, viz výše (v práci nemám možnost sprchy, takže jedu pohodově, abych se moc nezapotil) - 30 minut, jinak 25 :)

    [ Zpět ]
    Datum: 13.08.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Pavel)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Z Hostivaře na Smíchov

           

      Je docela pěkná, ale delší alternativa. Z Hostivaře údolím botiče na Spořilov, ten projet Hlavní /alternativně paralelníma vedlejšíma ulicema/ až skoro na konec, tam se dát doleva Jižní XV, přejet po pěší lávce dálnici, za lávkou po zarostlé asfaltované stezce doprava, dojede se ke schodům, ty se objedou vpravo, pozor, opatrně, možná raději snést kolo ze schodů, no a dole pod schodama je člověk na té námé cyklostezce, jak se kříží s Vídeňskou. Na tom místě křížení se s oblibou přejíždějí cykliskté, tam tedy pozor. No a pak se sjede k Vltavě, pak přes Barandovskej most, dole podél Vltavy po stezce, pak přejet na přechodu Strakonickou a Nádražní do Smíchova. Jak říkám, delší, ale docela hezká cesta.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Honza)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Z Vršovic na Malou Stranu

         

    Moje trasa je: po Vršovické na Otakarovu, Albertov, Výtoň, pak podél Vltavy až na Staroměstskou a po Mánesově mostě na Malou Stranu.

    Docela ošklivá je křižovatka u Národního divadla - tam to beru přes chodník, po přechodu a zpátky na silnici, a pak na Smetanově nábřeží křižovatka s ulicí Karolíny Světlé - tam je stopka a hlavní vede šikmo zprava.

    Pokud vyjíždím kolem půl sedmé, ještě není tak hustý provoz a jde to. Jinak to ale skutečně stojí za to ;-)

    Zpátky jezdím směrem Kampa - tam je na kostkách retardér (ten si přeskočím :-)), pak na Smíchov, Palackého náměstí a zpátky přes Výtoň do Vršovic.

    Celý "okruh" těsně nad 15 km.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.08.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Lenka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Z Vršovic na Malou Stranu

           

      Proč při cestě z Vršovic na Malou Stranu jet až k Národnímu divadlu - to je přece konina, lepší je odbočit už u Tančiciho domu, za mostem hned doleva a pak po leve strane Vltavy až ma Kampu, přes park atd. Vršovice-Kampa 6-6.5 km, najel jsem to stokrat, k ND jezdi jen sebevrah, zacpana vozovka, blba krizovatka atd.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.05.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Zdeněk ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na kole do práce

         

    Myslim, že se mezi auty musime propletat všichni - možná mimo těch co bydlí na kraji Stromovky a pracuji na druhe strane

    [ Zpět ]
    Datum: 22.08.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (skoroekoog)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na kole do práce

         

    Nooo, koukám, že je nás, co jezdí do práce na kole víc než jsem myslel :) V létě je to šílený, to se nedá pomalu ani po cyklostezkách, např. úsek Výtoň-Modřany :D ale jelikož jezdím celoročně, obzvláště v zimě potěší, když potkám také někoho na kole. A teď k mé trase. Bydlím na Smíchově, dělám v Hostivaři. Varianty jsou dvě:
    1) silniční: 11km,cca 32min : Jiráskův most(L chodník)-po nábrřeží, po silnici na Výtoň, pak po silnici podél tram 7...ale jsem rychlejší :) až na M-Strašnická, parkem k hospůdce u Kašpárka a dále ulicí v rybníčkách na Skalku. Podjedu viadukt, pak kousek lesem nebo po chodniku podel silnice a jsem v práci.
    2. varianta: 21km, cca 68min : Na Výtoni dál po cyklostezce na Modřany, u Barr.mostu kolem Subtery po cyklostezce UJ-BR az do Hostivare. Jen par prechodu...a auta vetsinou pusti. A je tam dokonce cykloprechod s vlastnim semaforem, pohodka. MHD nejrychlejsi cesta 50 minut :( autem jsem to sice zajel pod 15 minut, ale to jizni spojka musi byt prazdna a kdyz neni, tak to taky jde jet pres hodinu a pul :( Ale ted kdyz uz neni teplo, nez se obleknu...mozna by to MHD bylo rychlejsi :))) no, hodne prijemnych kilometru preji.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.10.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (nettik ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Hanspaulka - Žižkov

         

    Tak dobře:
    Hanspaulka - ČVUT - Kulaťák (kolem MHD bus a tržiště) - Americká ambasáda Bubeneč (super skoky co udělali schody na každé křižovatce) - Špejchar - Letná (kdo vymyslel to rozdělení chodníků na bruslaře, cyklisty a pejskaře?!? :-((() - restaurace EXPO - nábř. kpt. Jaroše (super serpentinky) - Hlávkův most (cyklostezka tu vede po chodníku - úžasný precedens) - nábžeží kolem Atria (momentálně zavřený) - Karlín - Vítkovský tunel (super cestou zpátky) - nám. Barikád. Tam 25mn, zpátky 30. MHD nejrychleji 40mn. Docela to jde, porušuju asi "jen" 10x dopr. předpisy, z toho 6x na cyklostezkách.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.11.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MaPa ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Hanspaulka - Žižkov

           

      Taky jsem kdysi jezdival do prace na kole kazdy den, tesne po povodnich kdy cast mesta byla uzavrena pro auta a dalo se jakz takz jet, pak uz se zas vse vratilo do starych koleji a cetsa se stala utrpenim a misto relaxace nervakem, takze sem rek dost a jezdim zas tramvaji:-) Jinak tedy Zizkov-Bubenec jsem po nekolika ruznych pokusech resil nasledovne: Zizkov (Jarov) - Prazacka, zadni cesta parkem podel Konevovy, prejezd pres most pres Ohradu, park u Vitkova, sjezd k FLorenci, uzasne, kochacka pohledem na jemne sluncem osviceny ZIzkov (jen pozor v te rychlosti se zakoukat, muze byt zle:-), pak PROBLEM, usek Florenc -usti Let. tunelu, peklo a des, je treba se pres jednosmerky a chodniky proklickovat, pak uz jen vyjezd po stezce k byvalemu Stalinovi, pres sady na Letne prejezd do Bubence, uz v klidu, jen nutno prejet hlavni u Spejcharu, coz je taky nekdy dost zabava jak auta stoji vsude i na prechodech:-) Tak hodne stesti a nervu!

      [ Zpět ]
      Datum: 04.04.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Sand ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na kole do práce

         

    Hm, taky jsem to letos zkousela - z Prahy-Opatov do Vrsovic cyklistickou trasou pres Hostivar a Botic a vselijak dal. Uz me to preslo - a to po te, co se proti me najednou objevili 2 dvini typci odlisne narodnosti a chystali se me chytit. Nektere useky teto trasy jsou celkem opustene a uz me ani nenapadne tudy jezdit sama.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.11.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Chrestysek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na kole do práce

         

    Struhařov (Mnichovice) - Vinohrady za 60 min. Ráno po hlavním tahu po Kutnohorské (protože spěchám), večer si to prodloužím přes Průhonice (když je hezky)

    [ Zpět ]
    Datum: 20.11.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (prodi)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na kole do práce a z práce

           

      Nazdar bikeri, ja se denne dopravuji z Letne na Vinohrady, takze nic extra. Rano sjedu k metru Vltavska, přejedu Štvanici, na Florenci podjedu mosty a pokracuji vlevo Karlinem. Za Krizikovou zahnu vpravo a dam si tunel pod Vitkovem ve stoje. Vyjedu na Olsanske namesti, Ondrickou vou nahoru na namesti Jiriho z Podebrad a jsem v praci. Cca 8km - 20min jizdy. Lepsi variantu skyta navrat, kdy si dam okruh terenem. Sjedu na I.P.Pavlova a vlezu do metra. Pouziji ho jako lanovku, vystoupim v Ladvi. Ted primo rovne k zalesnenemu kopci - hvezdarna Dablice. Vydupu ho, nahore si muzete vybrat z nekolika cesticek se spoustou prirodnich prekazek - skoky. Orientujte se zapadnim smerem a vyjedete u cipu lesa, z ktereho to po panelce sesmazite ke konecne tramvaji v Kobylisich. Hlavni prejedete rovne a vjdete do Cimickeho haje. Pokud pojedete po severnim okraji zapadnim smerem dostanete se k ulici Pod Cimickym hajem. Stale rovne kolem psychiatricke lecebny ulici Ustavni. U hlavni silnice vpravo dolu, prudke esisko u kostela a prvni vedlejsi do kopce U Drahane. Stale rovne, nikam neuhybejte. Silnice plynule prejde na cesticku s kameny a sterkem. Pozor na sloupky u vjezdu na cestu - zabrana pro automobily. Kratky sjezdik, nasledne vyjezd po levem uboci kopce, kde se preklapi horizont primo pred ocima. Stale rovne kolem odpocivadla, vritite se do lesa prudky DH az k Cimickemu potoku. Nyni si date vytecny asi kilometrovy singletrack po proudu (vlevo). Nasledne sirokou pesinou sjedete az k Vltave. Nyni vlevo klasika pod Bohnickymi skalami, Troja, ZOO, lavka pro pesi (musite sesednout), most, Stromovka a vystaviste Holesovice. Cca 16km, na snehu a ledu (vcera :o) 70min jizdy a jsem doma ve skvele nalade. Biku zdar !

      [ Zpět ]
      Datum: 08.02.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (siskar ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na kole do práce Čelákovice - Malešice

           

      Zdrávím příznivce cyklistiky. Jezdím z Čelákovic do Malešic. Teda teď v zimě ne. Ani né tak kvůli mrazu, ale spíš kvůli tmě. Musel bych vyjíždět až kolem sedmé a to je na včasný příjezd do práce pozdě. Musím se tedy počkat do března.

      Jinak cesta mi obyvykle trvá cca 60 min. Když bych pořádně dupal tak i 50 min. Vyrážím z Čelákovic od Penny a jedu přes Mstětice, Zeleneč, Horní Počernice, Dolní Počernice, Kyje až do Údolí dutých hlav. Až sem je to pěkné svezení a dá se říct s minimálním provozem. Bohužel poslední necelej kilometr přes staré Malešice do Limuzský nestojí za nic a to i když jedu po chodníku.
      Vóca

      [ Zpět ]
      Datum: 08.02.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Vóca)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na kole do práce ve dvou

         

    Takřka denně, celoročně už třetím rokem vozím synka do školky a pak sebe do práce bicyklem. Z Kulaťáku na Veleslavín a zpátky na Staromák. Výšlap kolem pana prezidenta ve Slunný ulici a pak táhlý spurt Pod Novým lesem je výživa. Obzvlášť když samotný bicykl váží 17kil se sedačkou a vyhublým oblečeným synkem hravě přes 40! Rekord mám z Kulaťáku k Peugeotu na Veláči 11,5 minuty, průměr kolem 23km/h. Na lehko v terénu na pořádným kole to pak jen lítá- trénink alá Zátopek- TĚŽKO NA CVIČIŠTI, LEHKO NA BOJIŠTI!

    [ Zpět ]
    Datum: 04.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jirka cyklot)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na kole do práce ve dvou

           

      ...a kudy to smažíš z Kulaťáku na Staromák?

      [ Zpět ]
      Datum: 08.04.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Václav)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na kole do práce ve dvou

             

        Dejvická,Špejchar, Stalin, Čechův most, Pařížská, Orloj! 7-8min

        [ Zpět ]
        Datum: 08.04.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (cyklot)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Na kole do práce ve dvou

               

          Dobry den, chteli bychom vas s kolegou poprosit o drobnou vypomoc na nasem atelierovem projektu, ktery by mel byt o problemech spojenych s dopravou na kole do prace/skoly. Zvlaste se obracime na Ludka, Petra, Looboa, Gluma, Mufa, Mirka, Tomasej, dalimila, Pavla, Divoky Vlas, Lenku, prodiho, Vocu, jirku cyklota - proste na ty vsechny, kteri tu nemaji uveden email (vsem ostatnim jsem ho poslal). Zaroven bych vas chtel poprosit, jestli byste mohli pripadne zaangazovat i sve zname, kteri se dopravuji podobne.
          Vpodstate bychom potrebovali pouze upraveni/rozsireni/(mozna i zkraceni?) vasich stavajicich prispevku + nekolik dalsich informaci. Nez nas zatratite, kouknete se pred tim jeste na priklad toho, co bychom od vas konkretne potrebovali a to na tady http://www.a1030.cz/praha-cyklisticka.html

          Dekujeme
          Ludek Hroch a Michal Fanta

          [ Zpět ]
          Datum: 29.04.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Ludek Hroch ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na kole do práce

         

    Ahoj, jezdim ze Zizkova. Jarov-Trebesin-Vinice(strasnice)-V Olsinach alias Vrsovicka-Moskevska(u Kohinooru doleva)-U seradiste-k Botici-zkratka na Plynarenskou (tam se spatne prejizdi rovne resp. vlevo)-po chodniku na levy strane-druha odbocka vlevo-zkratka a vyjezd pod Michelskou pekarnou-nahoru a na krizovatce pod Eurotelem vlevo a pak zkratkou(podjezd pod magistralou) a sem na Budejarne a vyjizdim pred Sporkou. Cestou zpatky si davam ale pekne zkopecka kolem Brumlovky a sjezd pokracuje az na Plynarenskou kde je opet spatnej prejezd pres hlavni (dalsi dve varianty sou podle me jen Michelska - hnus silnice + auta, anebo Bohdalec - je to tak?)

    [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Martina)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na kole do práce

           

      A nejseš to náhodou ty, co sem tě doprovázel po dubnový cyklojízdě z Holešovic na Chmelnici? Ten zdroj a cíl cesty je podezřele shodný. Kněžská Luka, co?

      [ Zpět ]
      Datum: 31.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Oldřich Jirků ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na kole do práce

         

    Ja si to pekne sinu po Belohorske,kolem Prazskeho hradu,dale na Letnou/park/ a z te dolu do Holesovic.Jezdim v 7.00 rano a tak je to vse jeste prazdne.nejlepi je se takhle brzo rano na Letne zastavit na vyhlidce a obdivovat./no nadhera/z prace je to uz trochu horsi,protoze je to porad do kopce.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Monika)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na kole do práce

         

    Jo, Letná je v pohodě, jezdím z Dejvic na Nám. Republiky, cesta do práce trvá 15 min. (auto i MHD nejmíň 20-25). Horší je to, když se cestou z práce musím někde stavit. Sjezd schodů z Letný docela po ránu probere:)

    [ Zpět ]
    Datum: 17.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (xbert)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Libuš-Malešice

         

    Podařilo se mi vychytat dobrou trasu navzdory tomu, že normálně autem se to jede po Jižní spojce. Na kole to jedu něco přes hodinku a jedu skoro pořád klidným prostředím nebo zelení.Z Libuše do Kunratic- Újezd- Milíčovský les- kolem Hostivařské přehrady-pod Hostivařským nádražím
    přejedu hlavní ( Švehlova) a pokračuju mezi vilkama za kolejema-následuje zase les a vyjedu v Melešicích u tiskárny Svoboda.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Michal)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Kobylisy - centrum

         

    No popravde neni to nic moc pokud se nejede metrem.
    Jedu z Ladvi na kobyliske namesti pak se uhnu za namestim vlevo, tak abych mezi baraky projel az do ulice Havranka pred lavkou pres vltavu u ZOO. potom pres vltavu a stromovku. No odtud uz je to na kazdem co si vybere, jestli po hlavni az na nabrezi nebo nejakejma vedlejskama mezi baraky. No a po nabrezi je to o zivot. chce to hodne davat pozor a nebat se.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Dan)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na kole do práce

         

    flora - slezska - namesti miru - celakovskeho sady - okolo muzea (chodnik, opravdu by to tu chtelo cyklostezku) - vaclavske namesti - namesti republiky - na chodniku pres most po nabrezi az k odbocce na strossmayerovo namesti (kostky jsou hrozne a prejizdeni z pruhu do pruhu pri odbocovani na strossmayerak je vrazedne) - stromovka - podbaba
    prumerne tak 25 minut po zhruba 80% roku

    [ Zpět ]
    Datum: 20.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (wewerka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na kole do práce

           

      Mozna prijemnejsi varianta by mohla byt dojet na Ohradu, pak pres Krejcarek dolu serpentinama, podjet Libensky most a vjet do parku kolem libenskych ramen. A pak podel Vltavy az do Troji, prejet na druhy breh a budto Stromovkou nebo po ceste do Podbaby. Mozna to nebude tak rychle, ale zase se clovek nekodrca pres centrum ;)

      [ Zpět ]
      Datum: 30.05.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Ludek)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na kole do práce

           

      A co třeba Flora-Jičínskou na Olšanské náměstí ( fakt je že Jičínská by byla hrůza: kostky + auta + žádný chodník, ale třeba Sudoměřskou dolů) přes Olšanské náměstí Seifertovou sesvištíš na Bulhar pak Nám.Rep a dále po své i mé trase do Bubenče.
      Maslím že by to bylo kratší a rychlejší. Je to vyzkoušeno-ovšem ne až z Flory.R.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (dar)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na kole do práce

             

        Ja osobne jezdim jeste jinudy...myslim tedy z Flory k Bulharu. Nejdriv pretrpim kousek po Vinohradske na nam. Jiriho z Podebrad, kde zahnu doprava do Slavikovy, tam stale rovne a kolem Riegracu pekne z kopce dolu (kostky jestli si dobre pamatuju, ale da se to prezit). Pak bud rovne na Seifertku nebo doleva okolo VSE (tam se ale musi jet kus po chodniku nebo v protismeru...). Prekonavani centra na Letnou uz je pak dalsi kapitola...

        [ Zpět ]
        Datum: 31.01.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Meg)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na kole do práce

           

      Teď mne ještě napadlo co to vzít z Revoluční místo po mostě po nábřěží L.Svobody= nepřejíždět řeku jako by zpět a po Hlávkově mostě a tam se nějak dostat na strossmayerák.
      na druhé straně řeky se dá jet po tramvajovém pásu říkám si, že nejede-li tramvaj je to příspěvek k bezpečnosti pro mne pro řidiče.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (dar)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na kole do práce

         

    U mě platí spíše na kole do školy. Jezdím ze Stodůlek do Centrálního parku, pak přes Prokopák (což je krása) až na Anděl. Cesta ze Smíchova (resp. zpod Barrand. mostu na Anděl je dosti šílená. Jednu chvíli musíte dávat pozor, aby vás nesrazila tramvaj a pak na Andělu motoristé. A to se jedná o cyklotrasu :-) !!

    [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (pišišvor)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na kole do práce

         

    Je to trochu delš a staršíí, ale sem se to docela hodí :-)

    Cesta do práce aneb Prahou kolmo.

    Tak jsem se dneska po dlouhé době opět vydal do práce na kole a musím říct, že kouzlo pražských cyklostezek je opravdu nepřekonatelné. Cyklostezka Modřany-centrum stále boduje a nabízí nečekaná překvapení a zážitky. Po té, co jsem vcelku v poklidu (skorosrážku se psem, vyběhnuvším nečekaně ze křoví, nepočítám) sjel ze sídliště přes přechod kolem pumpy u Mikrotechny a najel na tzv. cyklostezku, to začalo. Nejdřív se proti mně vyřítila plnou rychlostí Tatra naložená pískem; no budiž, na to jsem zvyklej a v podstatě jsem to čekal, takže klídek, to už ostříleného pražského cyklistu nemůže rozhodit. Po té jsem projel mezi golfovými hřišti blíže k řece a kochajíc se krásou třpytu ranního slunce tančícího po vlnkách Vltavy, úplně zapomněl na to, že je ještě docela kosa a mně v bezprstových rukavicích přimrzají ukazováčky k brzdovým pákám. Všude bylo neobvykle prázdno a ticho, potkal jsem pouze dvě bláznivé dívčiny na kolečkových bruslích a jednoho cyklistu, takže jsem ani neměl šanci zanadávat si na ty pitomý bruslaře, co je jejich oblíbeným zvykem roztahnout se po celé šířce cesty, a při tom, čemu se snaží říkat jízda na bruslích, máchat rukama kolem sebe jako když kráva ocasem odhání dotěrný hmyz, popřípadě v těch nejužších místech vyrábět obloučky smyčky apod., předvádějíce své bruslařské umění všem okolo. Mimochodem, všimli jste si kolik místa při jízdě na cestě zabere cyklista a kolik kolečkář na bruslích – ač je to neuvěřitelné, tak druhá skupina s přehledem vede... Ale budiž, nic proti nim nemám, jen by si měli uvědomit, že už název cyklostezka by mohl znamenat, že tudy jezdí také cyklisté a nechat jim drobet životního prostoru.

    Ale to jsem poněkud odbočil od tématu. Pokračoval jsem po Pobřežní cestě dál a u zastávky tramvaje Přístaviště najel na cyklochodník vedoucí směrem k centru. Těsně před botelem Racek jsem lehce vyděsil skupinku asi osmi pěkně spořádaně vedle sebe pochodujících německých turistů, když jsem se při jejich objíždění (na zvonění zvonku nereagovali, asi v dojčlandu furt někde něco zvoní - nevím, už jsem tam dlouho nebyl - takže to neregistrují, stejně tak jako my u nás ignorujeme ječící alarm u zaparkovanýho mercedesu) vmáčknul mezi pravého krajního Němce a stromek a elegantní myškou po trávníku je objel (jo, zkušenosti z jízdy autem po magistrále se můžou hodit i na kole). Ovšem to hlavní překvapení mne teprve čekalo. Zhruba na úrovni Nemocnice Podolí jsem zjistil, že oprava chodníku, co v těchto místech začla někdy v říjnu minuleho roku, stále pokračuje a časti svršku chodníku prostě chybí. Nu což, jsem ňákej bajker, tak jsem si řekl neva, jede se dál. Měl jsem trochu obavy abych si o ostré hrany děr neroztrhl plášť, ale moje modré Rubeny to bez úhony přestály - holt, zlatá česká práce, to Pythony od Hutchinsona už by byly na hadry, asi maj ve Francii lepší povrchy. Projel jsem tunelem pod Vyšehradem a hned další překvápko, chodník najednou končil přehrazen bíločervenou páskou. Neměl jsem tolik odvahy abych jí s úsměvem vítězů a s rukama nad hlavou projel a protrhl, ňák nevypadala na to, že by byla cílová a za ní mě očekával někdo s vavřínovým věncem. Přejel jsem tedy opatrně po přechodu na chodník z opačné strany vozovky a dumal co a kudy teď.

    Do kolony aut vedle mne, čekajících až jim padne na dvě vteřiny zelená, s vypruzenými řidiči nadrženými jen na to, jak sejmout nějakýho nevopatrnýho cyklistu, se mi moc nechtělo.
    Nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem to švihnul do ulice Na Libušince, kde se zdál bejt čistej vzduch a podél Vnislavovy vily podjel pod mostem, na přechodu zakličkoval mezi chodci a kolem Památníku zahynulých plavců a vorařů (kterej, jestli to takhle půjde dál, budou muset brzo přejmenovat na Památník zahynulejch cyklistů), pokračoval dál. Cestu, po už druhým rokem nesjízdně cyklostezce podél Rašínova nábřeží jsem ovšem radši zavrhl a vzal to směrem ku Václaváku, spoléhaje na nepřekonatelný olejovopružinový pružící systém mé vidlice, dlážděnými uličkami okolo. Další cestou už se nic zajímavého ani překvapivého nestalo, nepočítám-li úsměv dvou pohledných dívek v policejních uniformách při výjezdu ze Štěpánské, ale ten určitě nebyl určen mně, i když to tak vypadalo. Už jsem se jen zavlnil mezi chodci, dal si slalomek mezi sloupky na Václaváku (co si o ně tuhle kamarád ohnul převodník), na rohu Politických vězňů a Opletalovy ulice u stánku s novinama se vyhnul dělníkovi strkajícímu třímetrovou lešenářskou tyč nenápadně někomu do sklepa, minul stařenku se skotačícím psíkem a nacvičeným efektním smykem zastavil před vchodem do práce.

    A tak říkám, SLÁVA PRAŽSKÝM CYKLOSTEZKÁM! - opravdu tak dokonale propracovanej systém jak po nich znemožnit jízdu nemají snad v žádném jiném městě nikde na světě...

    [ Zpět ]
    Datum: 14.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MÁRTY)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na kole do práce

           

      AhojMárty! Přečetla jsem si tvuj zážitek z ranní cesty kolmo do práce. I já mám podobné zážitky z "krásně značených cyklostezek". Jezdím prakticky denně ze Kbel do centra, na okraji je to pohoda, jedu po letišti, kde společnost mi většinou dělají syslové, kterým se tam ohromě daří, takže nejenže musím čumět pod kolo jestli nějakého nepřejedu, ale taky musím dávat pozor na ty obrovské ďusny, které tam vždycky vyhrabou. Ale jinak je to krása, když je člověk vidí panáčkovat. Horší už je to když se dostanu na Prosek, tam se teď staví metro a ve všední den je to tam opravdu o život. Vždycky jsem ráda, když se nakonec dostanu živá a zdravá do práce, a pak celý den přemýšlím, kudy to bude zase nejbezpečnější jet domů. Přeji ti hodně cyklistických zážitků, hlavně těch veselých, při projíždění naší krásné stověžaté matičky. Ahoj

      [ Zpět ]
      Datum: 17.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Romana ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na kole do práce

         

    Já jezdím po městě, sem tak mě čeká pár světelných křižovatek...vrrr, ale kus jsou i cykloztesky a tam je docela klídek.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na kole do práce

         

    Ja jezdim do prace z Bohnic do Dejvic. Je to paráda svištět brzo ráno dolů okolo ZOO přes lávku do Stromovky a pak dále do kopce až na Kulaté náměstí. Na "Kulaťáku" jsem za 30 minut, autobus + přestup na metro - 45 minut. Jasně vítězí kolo. Je to fakt skvělý cyklokoridor Bohnice - Dejvice.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Betis ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Z Kobylis do Jinonic

         

    Ahoj lidi,

    jezdím pravidelně s Kobylis do Jinonic do školy po následující trase - nějaká vylepšení by se mi jistě hodila díky (některý místa nejsou moc příjemný)

    Tradiční výše popisovaná trasa z Ládví přes Čumpelíkovu, Čimickou atp. do Stromovky po panelce, pro horáky jako dělaný, navíc tam lze "narazit" (což se mi málem poveldo) na Věru Chytilovou, která tam má dole u Vltavy baráček. Projet skrz Stromovku kolem místodržitelskýho letohrádku dál ulicema Pod Kaštany a Pelléova na Letnou. Dál směrem na Hradčanskou, ale hned odbočit doleva (jak jede tram 18i na Klárov) nemusí se ale jet po trase tramvaje, je tam totiž po levý straně stezka pro pěší (pozor na konci jsou schody), dál přes Malostranský náměstí, Újezd (to je všechno po tramvaji ale dá se to) na náměstí Kinských doprava ulicí Holečkova (do kopce po docela úzký silnici, nicméně se dá jet po chodníku, když tam tedy nestojí auta:-) až na její souznění s Plzeňskou tu přejet až na ul. Vrchlického na semaforech doleva nahoru do kopce ulicí Jinonická, na jejímž konci (dál vede Klikatá) se to dá šmiknout doleva mezi baráčky a zas doleva mezi garážema vyvézt kolo takovym bahnitym kopečkem a stojíte na ulici Radlická kousek od metra Jinonice.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Valda)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Z Kobylis do Jinonic

           

      Nejsi náhodou z FHS? Já plánuju jezdit tam zas z Dejvic, takže tahle trasa by se mi hodila.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Pítrs ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Z Kobylis do Jinonic

             

        jo jo jsem z SKE, z Dejvic do Jinonic je možná lepší jet přes Strahov zhruba jak jezdí bus 149 (nebo tak nějak) i když je to místy docela vejšlap...

        [ Zpět ]
        Datum: 09.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Valda)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na kole do práce

         

    Z Cernýho mostu na Kavčí hory, 38min, na bajku. Metrem 55min! Přes Hrdlořezy,Malešice,Vršovice,Nusle.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Luboš ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na kole do práce

         

    Jezdím téměř denně z Újezda u Pruhonic.Kus cesty mezi poli,kde potkávám většinou jen zvířenu,pak po vcelku klidné asfaltce směr Hrnčíře,Kunratice až do Krče,a vše je mimo nejfrekventovanější tahy.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (visna)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Letnany-Stodulky

         

    Zdravim je to docela mazec ale jezdim pres celou prahu do prace. Takze k trati. Letnany-Strizkov-Ladvi-Kobylisy-Troja-Stromovka-Letna-
    Malostranska-Kampa-Narodni divadlo-Palackeho namesti-Vyton-Podoli-Barandovskej most-Hlubočepy-Prokopske udoli-Reporyje-Stodulky tak tohle se da projet za hodinu. Je to pohodova cesta a hlavne vetsinou bez aut. Takze kolu zdar

    [ Zpět ]
    Datum: 26.01.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Tokarev ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Letnany-Stodulky

           

      Zbytečná oklika od Stromovky přes Kampu a Prokopák.Do Stodůlek je rychlejší cesta z Letné,Břevnov a pak do Stodůlek přes Řepy.Úspora času cca 25 min.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.01.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (fridolín hojer)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na kole do práce

         

    Tak jsem taky lítal do práce na kole a \"vychytal\" jsem to nejrychlejší nebo nejzelenější. Různá bydliště, různé trasy. Poslední Černý Most-Motol a zpět. Tam: Na Metro, na Národní výstup, ulicemi a přes most na Újezd, pak výšlap Petřína (krásné východy slunce, v sedm ráno minimální provoz), okolo strahovských kolejí a stadiónu a pak cyklostezka kolem Ladronky, nakonec sešup po hlavní do Motola. Zpět: chodníčkama na Bílou Horu, po hlavní směr Pohořelec, dolů okolo Hradu a na Letnou, tam odbočka na pláň a po stezce k NTM, dolů okolo sadů ulicí, křižovatka přes hlavní, pak okolo tržnice Holešovicemi na Libeňský most, z Palmovky metrem. Doba jízdy stejná jako MHD nebo rychleji: 40-50 min.

    Od poloviny října 05 nejezdím. Sejmul mě osobák, jedoucí pod Vypichem v pruhu pro bus asi 80km/h směrem od Motola. Tou křižovatkou jsem projížděl asi po třísté, do té doby jen samé dobré zkušenosti s řidiči busů i aut, někdy i dali přednost. Noha mi zůstala, ale docela se budu bát jezdit po silnici - náraz zleva, takže i sestřelení hrozí ze stejné strany

    [ Zpět ]
    Datum: 01.02.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (PájaŠ ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na kole do práce

           

      Nazdar Pájo, tak nevím, mám se stěhovat z Brna do Prahy? V "našem" moravským velkoměstě už to mám zmáklý. Šalinám jsem padl na glajzách už před 2 rokama, tak to už mám za sebou a teď s respektem přes ně skáču jako streetbiker, městší poliši už vím kde chytají cyklisty - zatím jsem se domluvil, na kterou stranu podle křižovatky hodit smyk když mě nedají káry přednost....a ted bych měl jít kvůli babě do prahy a jezdit zahradní město - smíchov a zpátky. Ta Jižní spojka mi nějak nesedí....řečnická otázka. Měj se.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.02.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Majkl ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na kole do práce

             

        Tak to jasnej Botič, s možnou zkratkou ulicí Nad Vinným potokem. Přes Vltavu spíš po Železničním mostě (schody se musí vynést). Kunratický potok je delší, ale pro odpolední cestu zpět doporučuji!
        Jo, ty baby! :o)

        [ Zpět ]
        Datum: 03.02.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Hrch)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na kole do práce

         

    Ahoj, jezdím do školy z Malešic z ulice Na Třebešíně (internát, SPŠ) na Žižkov - Komenského náměstí. Východ z pokoje - hodiny u vrátnice ve škole = 14 minut včetně odemknutí a vyvezení z kočárkárny naproti intru. To samé 133, pokud hned jede, musím na Hostýnskou, dojedu na Černínovu = 25 min. večer horší, ale nemám interval 20 min. :)

    [ Zpět ]
    Datum: 08.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Denny ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na kole do práce

           

      Jo a jakou byste mi doporučili cestu z Komenského nám. na AMU (Malostranské nám.) ? Jezdím to po Koněvce k Bulharu, vjedu do protisměru u Masaryčky, jedu po chodníku (nelegálně), přes Prašnou bránu, Staroměstské nám. ke křižovatce u metra Staroměstská rovně, přejedu most, jsem u metra Malostranská a pak protisměrem po chodníku. Nebo jak byste jeli vy ? Takhle mi to trvá asi 25 min. zase od budovy k budově.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Denny ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na kole do práce

         

    Ahoj, poraďte trasu Praha - Dejvice (kulaťák) - N. Butovice (Hůrka).

    Zkoušel jsem to jet, ale nic efektivního jsem nenašel. Aby to byl kompromis mezi pohodlím a bezpoečností (podél vltavy přes Prokopák je to pohoda, ale moc dlouhý), stejně jako cyklostezkou přes Řepy a Stodůlky.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Pítrs ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na kole do práce

           

      No možná by nebylo úplně špatný vyjet přes Břevnov nebo Petřiny na Vypich. A pak to nadrsno vzít kolem motolský nemocnice, dolů to de, ale nahoru......... Já si myslim, že tam to de vzít parkem kolem golfovýho hřiště přes Vidoule.
      Podle mapy by to šlo asi po tý hlavní kolem Homolky a pak naproti cestu.
      MČ tam budovala vlastní síť cyklostezek, ale nevim jak vedou.
      Jiinak to fakt musíš fakt vzít přes Řepy a nebo přes ten prokopák...

      [ Zpět ]
      Datum: 10.04.2006
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na kole do práce

         

    Jezdim ze Stodůlek do Strašnic. Prokopákem, kolem Smíchovského nádraží, přes železniční most a Vršovickou ulicí. Je to 22 km. Metrem to jezdim 50 min. a na kole 55 min. až 1 hodinu. Teď ale řeším problém, kudy se dostat ze Stodůlek do Tuchoměřic.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.04.2006
    Autor: Kukyn
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na kole do práce

           

      Do Tuchoměřic se můžeš dostat 2 způsoby. Buď vyjedeš od Stodůlek na Zličín, tam přes Sobín vyjedeš ven z Prahy a přes Hájek, Jeneč, Dobrovíz a Kněževes dojedeš do Tucho. Má to pár nevýhod - třeba, cesta na Zličín a pak, že to je trochu zajížďka, výhoda je, že to je skoro po rovině, tam ale zase dost fouká.
      Druhá možnost je jet rovnou, třeba kolem Beránka nebo po cyklostezce HL-RE nebo jak se jmenuje, prostě nějak projet do Řep, tam kolem Hornbachu přejet k Obi a pak to vyjet Drnovskou nahoru. Tam buď vjeď do Šárky anebo přes letiště, nebo na Padesátník a po místní cyklotrase. Tuchoměřice jsou pak přes kopec. Nevýhoda je, že člověk musí přejet Bílou horu a kopaninu...

      [ Zpět ]
      Datum: 11.04.2006
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na kole do práce

             

        Díky, nic jinýho mi nezbyde. Snažil jsem se co nejvíc vyhnout automobilovému provozu, tou Drnovskou je to docela reálné.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.04.2006
        Autor: Kukyn
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Na kole do práce

               

          Od tý doby, co postavili okruh, tak je Drnovská volná. Jezdím tam sám. A když náhodou padnou závory, tak je to úplně pohoda.
          Z Stodůlek do Řep se jede taky dobře, jen se vyhnout Slánský a Karlovarský. Já nejradši jezdim od křižovatky těchhle ulic Výtvarnou rovnou na Drnovskou. Jen bacha na konci drnovský je lepší uhnou doprava (je tam žlutý kolo) a hned vlevo. To tě dovede k podjezdum. Na Drnovský je ten dementní semafor, už sme ho tu propírali....

          [ Zpět ]
          Datum: 11.04.2006
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Na kole do práce

                 

            Díky za info, ve čtvrtek to jedu testnout.

            [ Zpět ]
            Datum: 11.04.2006
            Autor: Kukyn
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na kole do práce

         

    Ahoj, jezdím do práce trasu Bohnice (Praha 8) -Michle (Praha 4) a to: serpentinouz Bohnic - kolem Trojského zámku, přes lávku Stromovkou (naštěstí už se nemusí kolem čističky přes Prahu 6), vyjedu na Výstavišti, dále pak okolo Park-hotelu musím přejet nejblbější úsek kolem nábř. Kapitána Jaroše-Dukelských Hrdinů a dostat se na Hlávkův most, pak sjedu k Masarykovu nádraží, Hlavní nádraží, Muzeum, IP Pavlova, sjedu Bělehradskou a jsem na nám. B.Synků, dále Nuselskou až na Michelskou ulici.
    Trvání trasy: pohodově 40 minut. MHD se rychleji nedostanu. Autem snad o 10-15 minut rychleji, pokud není zácpa (ta většinou je:-(.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (věra)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na kole do práce

           

      No to je děsivé,ten ůsek z nábřeží kpt.Jaroše-Masarykovo nádraží-Hl.nádráží-I.P.Pavlova.Snad občas jednou za měsíc,by se dalo přežít,ale každodenně?A pohoda k tomu?No,teda fuj!nyní můžete kdykoli s kolem do metra a do jakýkoliv vagónu.Napadá mě úsek trasy metra:Kobyliské náměstí-I.P.Pavlova a odtamtud už je to skutečně pohoda na kole do Michlí.A je to o 20 min.rychlejší než jet celou trasu jen na kole!

      [ Zpět ]
      Datum: 10.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Frídolín Hojer)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na kole do práce

             

        Mám to vyzkousené ruzne jinak, tohle je celkem opravdu celkem v klidu a bezpecne. Prujezd Holesovicema bez problemu, dál na Muzeum také, z Pavláku dolu po chodníku-moc lidí tam nechodí. A Nuslema se uz proklickuje klidnýma ulicema. Jezdívala jsem dríve ze Stromovky horem pres Letnou a Malou Stranu, Kampu a pak pres most a kolem Botice, no ale mezi tema lidma (turistama) se tezko klickuje. I pres Revolucní a pak pesí zonou na Karlovo nám. a pak Nuslema kolem Botice do Michle - odpoledne je tam pak uz moc lidí, navíc Revolucní ulice je moc rozkopaná:-(

        [ Zpět ]
        Datum: 10.05.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (věra)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na kole do práce

           

      Až do Holešovic v pohodě, ale raději bych jel na Vltavskou, Metrem na Vyšehrad a odtamtud ul. na Květnici. Je to o hodně hezčí a příjemnější trasa (a řekl bych že i rychlejší). Alternativně se dá taky jet po přejezdu Císařského ostrova podél řeky na NádrHol.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.05.2006
      Autor: Hrabosh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na kole do práce

             

        Proč Metrem, jezdíme na kole, ne?!
        Metro jsem vyuzila z casových duvodu, jezdím 3 x tydne do Jesenice u Prahy za konem, takze jsem sjela kolem na metro Kobylisy-tam do díry, tou az na Opatov, tam jsem vystoupila a pres Šeberov, Hrnčíre, Zdimerice na Jesenici. Pak z Jesenice smer Michle je to celkem take dobré. 30 minut bez metra.

        [ Zpět ]
        Datum: 15.05.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (věra)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na kole do práce

           

      vero, podstatne bezpecnejsi to je vyslapnout stromovku nahoru na letnou, potom kolem uradu vlady na kampu, pak kolem narodniho divadla po nabrezi az pod Nuselsky most a potom do Michle. Ja tam tudy jezdim z Prahy 8-Michle taky, jenom si to prodluzuji pres Branik,jizni spojku,a vrchem do Michle. POZOR::::VSE PO CYKLOSTEZCE :-), posli mail, poradim Ti vic. Petr

      [ Zpět ]
      Datum: 13.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (pkas ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na kole do práce

         

    Dotázek - jak je trasa UJ - BR a navazuje na ní ŘE-HL, je popis - přes vltavu přes Barandovský most, to se jako jede po tom co jedou auta, ta zacpaná několikaproudá silnice nebo je tam nějaká lávka, podjezd či něco takého?

    [ Zpět ]
    Datum: 11.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jiřinka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na kole do práce

           

      Bezpečně po severním chodníku mostu a podjezdem podél Dalejského potoka.
      Koukněte na podrobnou mapu na http://www.praha-mesto.cz/cyklo

      [ Zpět ]
      Datum: 11.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (paroch)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na kole do práce

             

        Díky, já na to koukala, no a pak sem našla ten popis a bylo mi to divný:)

        [ Zpět ]
        Datum: 11.05.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jiřinka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Prvni karambol

         

    Vcera jsem mel prvni (nastesti mensi) karambol, jezdim na kole do prace Flora-Sporilov, cloveka by cekal tukanec od auta, ale vcera me na Chodovske ohrozoval pes ;) Jedu po krajnici, naproti me po chodniku bezi nejake to bojovne plemeno (nevyznam se v psech, proste zadny ratlik), najednou mi vbehnul pred kolo (asi byl vycvicenej na sundavani cyklistu), mozna cekal ze se pokusim o losi test, no v tom provozu co tam byl jsem na nic takoveho ani nepomyslil, jen jsem jeste stacil trochu pribrzdit a pevne drzet riditka, pes odletel zpatky asi metr, ale hned se otrepal a zakousl se mi do boty (nastesti ne silne, asi byl prece jenom trochu otresen). To uz pribihal panicek, takze jsem toho psa nemusel kousnout, aby me pustil.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ludek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Prvni karambol

           

      Taky mám pocit, že někteří psi jsou na cyklisty vycvičení. Jeden takovej je u nás na chalupě, vždycky když jedu kolem, musím počítat že na mě vystartuje a bude mě pronásledovat. No a nejen na chalupě, i v Praze se mi to stalo u nás za barákem. A že oni dokážou běhat rychle, musíš vyvinout rychlost 35-40 km/h, abys ho setřásl. Když na to není vhodné místo, je lepší zastavit, jinak on ti bude stačit a bude na tebe pořád naskakovat z boku, možná se i pokoušet o zákus. Kde na to ale vhodné místo je, tak nasadit patřičnou rychlost a kus psa prohnat (páníček bude mít co dělat, aby psa našel, když mu uteče o kilák pryč).

      [ Zpět ]
      Datum: 16.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Oldřich Jirků ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Prvni karambol

             

        Zkus pepřový sprej - ve Zbraních za cca 150 Kč. Stačí trošku cáknout za sebe a pes to hned vzdá. Ale pozor, aby byl po větru :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 28.05.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Merlot)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

301 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024