reklama

Je to v Budějicích pořád stejný?

Nejsem odsud a skrze Budějovice jsem na kole projížděl někdy před 5ti lety. Celkem katastrofa, oddělený cyklopruhy od silnice nikde. Dost mi tenkrát mezi těma autama lepilo. Už je to tady lepší? Nebo se mám při cestě do jižních Čech Budějovicím obloukem vyhnout?

[ Zpět ]
Datum: 09.10.2003
Autor: Neregistrovaný uživatel (Rikky)
  • Re: Je to v Budějicích pořád stejný?

         

    Z Budějc bohužel jsem a potvrdim ti, že je to pořád stejný akorát provoz smraďochů je větší. To akorát v denním tisku se prasátka z radnice pochválí kolik proinvestovali na cyklotezce z CB do Hlub. poplácaj se po zádech co zase pro ty obyvatele udělali.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.10.2003
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Soreno)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Je to v Budějicích pořád stejný?

         

    Bydlím na periferii města a napojení cyklostezek právě z okrajů CB do centra v postatě neexistuje. Nedávno se otevřela nová část cyklostezky na nábřeží, abych pravdu řekla, tak proinestované miliony mi přijdou jako vyhozené peníze. Možná bylo nutné opravit inž. sítě, ale téměř zrušit jedno z mála parkovišť u centra je prostě hloupost. To že se poblíž bude stavět (možná) parkovací dům je hezké. Ale kdy tam bude stát? Jezdím do oblasti centra autem i na kole a parkování je zde naprostá zběsilost, všude jsou místa pouze pro rezidenty nebo úplné zákazy a placená parkoviště jsou jen pro klikaře.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Zuza)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Je to v Budějicích pořád stejný?

           

      já bych k tomu za sebe řekl spíš, že se situace v Budějovicích za poslední roky lepší. pokud si chceš najít cestu z jedný strany města na druhou, tak se v maximu případů dá najet na některou z cyklostezek a zkombinovat trasu s vedlejšíma ulicema tak, že se provozu prakticky vyhneš. Bydlel jsem postupně na "Únoru", v Suchým Vrbným, na Máji a teď na Pražským Předměstí s aktivytama v Rožnově, takže projíždím město křížem krážem a fakt se mi to zdá docela dobrý.
      Pro auta je to ovšem katastrofa. Taky jsem už nebyl autem ve městě ani nepamatuju ...

      [ Zpět ]
      Datum: 24.07.2006
      Autor: alvp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Je to v Budějicích pořád stejný?

             

        No, asi máte kus pravdy oba. Já jezdím na kole z okružní směrem ke kauflandu. To je směr, kde se moc vymyslet nedá. Oni ty vedlejší ulice jsou mnohdy nebezpečnější, než hlavní. V okolí Palačáku je to o strach i když jedete po hlavní. Všude parkují auta, výhled žádný...
        Se Zuzou plně souhlasím, že ten oslavovaný proužek na nábřeží je tak pro srandu králíkům. ANi nedořešili výjezd u mostu ve směru po proudu. Tuhle tam vyjedu, zastavuju abch dal přednost autu a on mě málem smetl, protože zabořoval doprava na nábřeží a říznul si to těsně kolem konce toho dělícího pruhu. Přitom cyklista logicky zastaví až na kraji silnice, aby viděl do Biskupské.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.08.2006
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Je to v Budějicích pořád stejný?

             

        Souhlas.Bydlím v Rožnově.Spojení se sídlišti o.k.Nejčastěji jezdím k makru.Usek Budvar-Borek je fakt o nervy.A take se mi nelíbí jak je rešený most pro cyklisty u polikliniky jih.

        [ Zpět ]
        Datum: 17.04.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirkacb7 ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Je to v Budějicích pořád stejný?

               

          hmm, k Makru jezdím takhle:
          od centra Jírovcovkou - před kolejema (vlečka, nebo taky stará plzeňská) doprava - po 130m doleva přes koleje mezi garáže - pod Nádražní okolo potoka - dolevaokolo zahrádek - u přejezdu doprava a 100m po silnici - doleva a po polní cestě k depu trolejbusů - zadem ke hřbitovu - kolem benzínky k nemaničáku (naproti Porsche) - po silničce na hrázi a dál rovně - po hrázi dalčího z rybníků a po polní cestě na Úsilný - po vedlejšce k Makru = je to asi o 1,5km delší, ale auto prakticky nepotkáš, tak 40% je po polních cestách.

          nebo taky:zadem kolem Budvaru a pal na Kecenice no a z Kecenic k Makru = to je tak o 0,5km delší než po hlavní...

          Jinak vítej na NAkole, není nás tady z Budějc moc :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 18.04.2007
          Autor: alvp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

273 cyklistů (14 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024