reklama

Ze středních Čech k Jadranu

Ahoj.
dáte někdo tip na příjemnou (taky co nejkratší) trasu ze středních Čech k nejbližšímu moři v Chorvatsku/Slovinsku? Poraďte, plánuju to příští léto. v historických diskusích mířili lidé spíš do Benátek, já chci nejktratší cestou k jadranu ....
Díky.

[ Zpět ]
Datum: 24.10.2009
Autor: otta
  • Re: ze středních Čech k Jadranu

         

    Jurimír s Václavem to jeli letos na jaře, tak se podívej do článků, někde to určitě najdeš :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 24.10.2009
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ze středních Čech k Jadranu

           

      Koukal jsem, ale Jurimír, stejně jako 90% ostatních vyrážejí z Brna, Slavkova,..... a jedou přes Maďarsko. Já jsem z Liberce a chci to vzít rovně na Jih. Něco jsem našel na http://www.putovani.net/index.php?tab=2&... pokud by to někoho zajímalo.

      [ Zpět ]
      Datum: 31.10.2009
      Autor: otta
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ze středních Čech k Jadranu

             

        Nee, my vyráželi z Břeclavi. Čechy jsem jet nechtěl bo je znám a kvůli času. A tudy jsme jeli proto, že dojedeš k Jadranu a vyhneš se hlavnímu masivu Alp. Většinu cesty se dá jet téměř po rovině.
        Zpátky jsme jeli přímo. Přes Alpy. Bylo to delší časově, mnohem víc dřiny, ale taky hezčí. Alpy jsou nádhera! Jestli jedeš z Liberce, tak jeď prostě za bílou střelkou kompasu dolů... My měli akorát Rakouskou automapu 1:500.000 .....

        [ Zpět ]
        Datum: 05.11.2009
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: ze středních Čech k Jadranu

               

          Já právě chci vidět Alpy a chci jet z domova. V létě jsem jel po Nise k Baltu - tam jsem si roviny užil dost, ted to chci otočit o 180°... Ale plánuju jen jednu cestu (zpátky nějakou dopravou), tak na sedm dní, takže volim tu hezčí trasu. Mapu plánuju taky jen Auto celého Rakouska. Všichni píšou, že v Rakousku nic jiného neni potřeba, tak budu věřit.

          [ Zpět ]
          Datum: 05.11.2009
          Autor: otta
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: ze středních Čech k Jadranu

                 

            my jeli tam a zpět tak proto takhle. Aby to nebyla stejná cesta a abychom se cestou tam rozjeli a díky tomu ta zpáteční cesta nebyla tak hrozná.
            Ne není nic víc potřeba, ale když budeš mít nějakýzákladní prospekt o tom, kudy vedou cyklostezky, tak s eti to může hodit. My díky tomu věděli, že chcem vidět ty tunely. Což tedy bylo to jediné, co jsme věděli jistě. Jinak jsem trasu měnili a plánovali ze dne na den podle nálady....
            Ale svýzt se kousek po cyklosezce, když je tvým směrem je fajn.

            [ Zpět ]
            Datum: 05.11.2009
            Autor: Jurimír
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ze středních Čech k Jadranu

         

    Taky o něcem podobným na příští rok přemýšlím, ale uvidíme jaká bude konstelace.Na trasu jsem trochu koukal. Začít v Břeclavi, kolem Moravy k Nezider See, pak Szombathely, Lendava, Čakovec, Koprivnica, Vrbovec,Zagreb,Karlovac,pak do kopců přes Malou Kapelu do Senje. Potom podle času buď do Rijeky a trajektem do Splitu na Jadran expres nazpátek, nebo jet do Splitu po vlastní ose po Jadranský magistále. Časově cca 10 dní + cesta zpátky vlakem. Zatím teda ve stádiu úvah a navíc se mnou nikdo nechce jet. Termín dle jízdního řádu Jadran expesu, tj. od půlky června do začátku září, teda pokud příští rok ČD ten vlak vypraví.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.10.2009
    Autor: highlander
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ze středních Čech k Jadranu

           

      ... nebo jet do Splitu po vlastní ose po Jadranský magistále ...
      tě omrzel svět nebo hledáš větší adrenalin?
      8-)

      [ Zpět ]
      Datum: 25.10.2009
      Autor: AV
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ze středních Čech k Jadranu

             

        Po Chorvatsku mám najeto cca 600-700km právě převážně po Jadranský magistrále a nějaký větší problém jsem nikdy neměl. Je pravda že to bylo z velké části ještě na krosu.Na ležáku z toho asi 200 km a taky v pohodě. Nesmíš se bát...Horší než auta je to vedro...

        [ Zpět ]
        Datum: 26.10.2009
        Autor: highlander
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ze středních Čech k Jadranu

           

      Dobry napad, mam zaujem.
      Dalsia varianta: Vieden, Graz, Maribor, Ljubjana, Triest, Rijeka pak do Splitu.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.01.2010
      Autor: Dzsiky
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ze středních Čech k Jadranu

             

        Děkuji za zájem, ale jak už jsem psal, je to jenom úvaha.Letos to nevyjde, stejně nejezdí jadran expres a ani mi nějak nevychází čas.

        [ Zpět ]
        Datum: 31.01.2010
        Autor: highlander
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ze středních Čech k Jadranu

           

      Tak bohužel, vlak letos ČD nevypraví http://www.zelpage.cz/zpravy/7570

      [ Zpět ]
      Datum: 02.02.2010
      Autor: Jarinek82
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ze středních Čech k Jadranu

             

        Nejede Jadran express?! Vracíme se na kole! :)

        Trasa: Břeclav (Brno), Wien, Bruck an dem Mur, Graz, Maribor, Celje, Ljubjana, Trieste, Pula (EUROVELO 9), Rijeka, Karlovac, Zagreb, Lendava, Szombathely, Hainburg, Břeclav, (Brno).

        cca 1700-1800 km za 16 dní a jsou tam i Alpy i moře i rovina. ;)...

        [ Zpět ]
        Datum: 07.02.2010
        Autor: Dzsiky
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: ze středních Čech k Jadranu

               

          Tak tolik volna najednou v létě v práci neukecám.

          [ Zpět ]
          Datum: 08.02.2010
          Autor: highlander
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ze středních Čech k Jadranu

         

    Nějaký tip by možná byl tady...
    http://www.plavec.wz.cz/

    [ Zpět ]
    Datum: 26.10.2009
    Autor: Ifča
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ze středních Čech k Jadranu

           

      Díky za tento odkaz, má to kouzlo. Taky dobrý borec, dal to. :-)))

      [ Zpět ]
      Datum: 30.10.2009
      Autor: básník
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ze středních Čech k Jadranu

         

    Ahoj, jestli chces cestu naservirovanou pak nize popis nasi cesty. V Chorvatskuu si iiste kratsi cestu k mori najdes.

    Mladá Boleslav - Nymburk - Kolín - Červené pečky - Malešov - Zbraslavice -Vrbka - Ledeč nad Sázavou - Pelhřimov - Počátky - Studená - Slavonice

    Waidhofen - Zwettl - Grafenschlag - Spielberg - Grein - Amstetten - Sonne\
    nburg - Weyer - Altenmarkt - St.Gallen - Weng - Admnont - Trieben - Hohen\
    tauern - St.Johann - Poels - Scheifling - Perchau - Neumarkt - Friesach -\
    Althofen - Passering - Brueckl - Voelkermarkt - Eberndorf - Bad Eisenkap\
    pel - Seebergsattel

    Kokra - Kranj - Skofja Loka - Medvode - Ljubljana - Škofjica - Grosuplje - Struge - Kočevje - Livold - Mrzely - Črnomelj - Vinica

    Bosanci - Toplice Lešče - Generalski stol - Perjasica - Veljnu - Hrvatski Blagaj - Slunj - Rakovica - Plitvička jezera - Prijeboj - Vrelo Koreničko - Klanac - G.Babiu potok - Vrhovine - Zalužnica - Čariči - Ličko Lešče - Studenci - Gornij Kosinj - Bakovac Kosinj - n.p. Severni Velebit - Jablanac -\
    Rab - Kampor

    [ Zpět ]
    Datum: 05.01.2010
    Autor: Walter
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ze středních Čech k Jadranu

           

      to mi něco připomíná:) V roce 2005 jsme absolvovali něco podobného. Z Č. Budějovic na Krk.(odkaz najdeš o něco výš) Cesta byla poměrně krátká, my dorazili k moři až 8. den, ale kámoši co jeli před náma se už 6. den koupali:) no jo chlapi....

      [ Zpět ]
      Datum: 05.01.2010
      Autor: Jane
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ze středních Čech k Jadranu

             

        ..aby ne, vsak jsme se nechali inspirovat vasi cestou :) Mate pekny stranky.

        [ Zpět ]
        Datum: 08.01.2010
        Autor: Walter
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: ze středních Čech k Jadranu

               

          díky:)

          [ Zpět ]
          Datum: 08.01.2010
          Autor: Jane
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ze středních Čech k Jadranu

           

      jo jo....tam je všude hodně hustá síť cest, takže se dá jet bez oklik. Já jsem jel trochu jinou variantou před pár lety. Viz knížku Pestrý život cyklotrempa.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.01.2010
      Autor: Howgh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ze středních Čech k Jadranu

         

    Ahoj,
    my jsme jeli v roce 2008 po tehle trase http://www.bikemap.net/route/53045#lt=45.20526... ktera rozhodne nepatri k nejkratsim. Zpatky jsme jeli vlakem (jadranexpresem) z Ogulinu.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.03.2010
    Autor: Strapoun
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

571 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024