reklama
Země: Chorvatsko Chorvatsko

Kam v Chorvatsku?

Ahoj, chystáme se jet s auty a koly (jak kdo) po Rakousku a chtěli bychom se na pár dní stavit v choarvatsku u moře. Máte někdo nějaký tip na dobrý kemp, někde na Istrii (víc na jih se nám už nechce)? Díky

[ Zpět ]
Datum: 05.08.2009
Autor: Neregistrovaný uživatel (Mufa ([email protected]))
  • Re: Kam v Chorvatsku?

         

    K té Istrii. Úsek od Rijeky na jih až k městu Labin je krásný, ale na kolo nedoporučuju. Jediná pobřežní silnice, skály spadající k moři. Krásné výhledy, ale není kam uhnout před auty. Navíc silnice v rekonstrukci, šotolinové úseky, úseky na semafory.
    Okolí Puly je sjízdné i na kole a hezké. Myslím že celé východní pobřeží Istrie (Pula, Rovinj, Poreč, Umag) se dá na kole, provoz přímo podél pobřeží není tak šílený jako od Rijeky na jih do Dalmácie. Mně osobně se líbilo v okolí Puly, sjízdné a možno spát i nadivoko v pohodě, teda myslím pokud se večer rozložíš a ráno pojedeš dál.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.08.2009
    Autor: básník
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam v Chorvatsku?

         

    Loni jsme byli v Novogradu (na Istrii, nad Limským zálivem)
    první den jsme jeli kolem moře k Limskému zálivu a pak vnitrozemím zpátky (klidné silnice) a druhý den jsme jeli do vnitrozemí na Motovun (doporučuji), tam většinou mimo silnice, zpátky po nefrekventovaných cestách
    cestopis mám zde: http://www.cyklistikakrnov.com/Cykloturistika...

    (je to den šestý a sedmý, první dny jsme jezdili ve Slovinsku)

    [ Zpět ]
    Datum: 06.08.2009
    Autor: Asterix
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kam v Chorvatsku?

           

      Letos máme namířeno pod Loimský záliv (Rovinj - Pula)
      Máte někdo tipy na výlety na kole?, kam zajet apod.- Díky

      [ Zpět ]
      Datum: 31.08.2009
      Autor: Asterix
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kam v Chorvatsku?

             

        Pohyboval jsem se v červnu v okolí Puly a mezi Pulou a Fažanou.
        Samotná Pula má antické římské stavby (chrám na náměstí, bránu, amfiteátr s podzemím). Staré město má zajímavý tvar prstence okolo návrší, kde je stará pevnost. Zajímavý přístav s atmosférou, nabízejí poznávací plavby na přilehlé ostrovy s rezervacema, ale to jsem nebral.
        Jižně od Puly jsem nebyl, ale musí to tam být taky zajímavé (Medulin, Premantura a pobřeží okolo).
        Bydlel jsem severně od Puly v kempu Puntižela. Kolem Puly jsem často zabloudil, protože mapa nebyla dobrá a neptal jsem se. Tak jsem těsně severně od města jel a jel a jel a místo do kempu jsem se ocitl v prázdných kasárnách, opuštěných, z doby po Titově armádě. Brána se střílnama dokořán, baráže, rampy, jídelny, ubikace, i baráky velení s kamennýma sochama a rezavýma nástěnkama před nimi, buzerák....vymlácená okna, vše odnesené co šlo, sem tam rybář na břehu, sem tam někdo v dálce kutí něco na rampě s autem, rekre běžec se psem, projížděl jsem to protože jsem chtěl dál, ale byla to slepá enkláva. Až mne mrazilo z něčeho. Taková marnost. Musel jsem zpět a jinudy.
        Kolem kempu Puntižela zase staré kamenné obrovské baráky v rozvalinách, v tom koleje, ale s rozchodem asi 4m,, vodojem, dlážděné terasy zarostlé trávou, zbytky jasných parkových úprav skoro jako na zámku, ale přerostlé. V tom pěšíny, běžci, zlatá mládež dělá piknik na konci budovy a já na ně koukám dlouhou chodbou přes celej barák....Hedal jsem v tom původní nádraží nebo lázně....Pak jsem se dozvěděl, že to byla před druhou (2!!!) válkou italská hydroplánová základna. (Istrie i Dalmácie patřily Itálii). Ty koleje sloužily k rychlé dopravě hydroplánů na hladinu. Neuvěřitelné prostředí. Dnes již jen jednu dráhu totálně zrezavělou užívají místní rybáři k vytahování lodí na souš v přístavu...
        A kolem těch kasáren i základy hydroplánů buš...džungle. Silničky spíš na treka nebo horáka kvůli dírám, prachu a kamení. Zvláštní prostředí nikoho. Dobrodružství v zemi nikoho.... Tak ať vám to vyjde. :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 01.09.2009
        Autor: básník
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kam v Chorvatsku?

               

          V neděli 21. června jsem v Pule ve městě zahlédl cyklistu na treku s českou vlajkou, kluk, nebyl úplně natěžko a jel směrem do centra. Nestihl jsem ho, byl jsem od kola a neviděl mne. Nebyl to někdo z nakoláků?

          [ Zpět ]
          Datum: 01.09.2009
          Autor: básník
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam v Chorvatsku?

         

    Fažana. Je tam celkem fajn kem. Slušný koupání...
    Je to po pobřeží na severozápad z Puly. Jestli tam pojedeš, tak doporučuju vejlet do Vodnjanu. Ale spíš pěší. Středověký kamený jádro je úžasný. Ale jsou tam uličky, kde s kolem neprojde, bo jsou snad užší než řidítka :o)

    [ Zpět ]
    Datum: 09.10.2009
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam v Chorvatsku?

         

    Makarská riviéra je krásná.
    Zde je několik fotografií http://sites.google.com/site/roccoadventuremtb...
    Zde máte pěkné apartmány http://www.makarska-rivijeraapartment.com/

    [ Zpět ]
    Datum: 19.09.2010
    Autor: sonar
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

442 cyklistů (4 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024