reklama
Země: Francie Francie

Na kole na vlastní pěst

Rádi bychom s přítelem letos v září objeli Korsiku a to na vlastní pěst, proto uvítám jakékoli rady nebo tipy, popř. odkazy na blogy. Něco jsem už pročetla, ale většina blogů se týkala Korsiky s cestovkou a to my bychom neradi...

[ Zpět ]
Datum: 11.06.2009
Autor: Neregistrovaný uživatel (Jackie)
  • Re: Na kole na vlastní pěst

         

    Vysla krasna cyklokniha o Korsice: "OSTROV
    TISÍCE VŮNÍ". Tam bych asi zacal....

    [ Zpět ]
    Datum: 11.06.2009
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na kole na vlastní pěst

           

      Zrovna před půl hodinou jsme si ji objednali:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 11.06.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jackie)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na kole na vlastní pěst

         

    Ahoj , jsem na tom stejně . Letos jedu na Korsiku na těžko . Zvolil jsem dopravu přes CA Jendu ( www.cajenda.cz) , jedu v termínu : 28.8-13.9 , něco jsem dal na stránky : www.bikedremas.estranky.cz
    sekce Korsika 2009 .
    Jinak se podívejte na www.klaudy.net , http://cykloturistika.ic.cz/cykloturistika... http://corsika.wz.cz/web/index.htm
    Pokud jedete ve stejné termínu , můžeme se vidět v nějakém kempu .
    icq:343-911-847
    Tom

    [ Zpět ]
    Datum: 16.06.2009
    Autor: 78-tom
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na kole na vlastní pěst

           

      My jedeme se Student Agency jen 1700 Kč tam i zpět do Janova... a jedem v termínu 7.9.- 26.9. chceme to vzít pohodově a nějakej den třeba jen strávit na pláži a zkusit to projet dolů na Sardinii...Hlavně aby to tam nepropršelo,když je v celé Evropě zatím tak chladno...

      [ Zpět ]
      Datum: 29.06.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jackie)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na kole na vlastní pěst

             

        Nebuj, není špatný počasí, když nemusíš do práce! Akurát oblečení vol "rukou hedvábnou" ...
        8-)

        [ Zpět ]
        Datum: 29.06.2009
        Autor: AV
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na kole na vlastní pěst

             

        Aha ,tak to je super cena . A Student agency vezme i kola do autobusu ?
        Já jsem jim psal a údajně to záleží na tom jak budou mít zaplněný autobus .
        Pokud Vás vezmou , tak je to super cena .
        Zjišťovali jste trajekt ? Já jsem našel nejlevnější z 30 euro

        [ Zpět ]
        Datum: 01.07.2009
        Autor: 78-tom
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Na kole na vlastní pěst

               

          No s těma kolama nám to slečna, co nám prodávala lístky, řekla stylem- to vám prodat nemůžu, to pak zaplatíte řidiči...Ale nějak se nezmínila, že tam ty kola dají, až když budou mít všichni cestující naloženou bagáž...Stornovat už nemůžem..ale věříme, že to projde...bus je zaplněnej z půlky...v tom září prece jen snad už tolik lidí nepojede... trajekty budeme řešit na místě- nechcem riskovat, že se bus někde na dálnici zasekne a my ten trajekt pak nestihneme a propadnou nám prachy:-(

          [ Zpět ]
          Datum: 25.08.2009
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Jackie)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na kole na vlastní pěst

         

    Když pořešíte dopravu na Livorno na ostrově samém jezdíte koupete a bivakujete dle mého pohledu bez problémů. Objížděli jsme sever ostrova - sice doprovodný autobus ale také bez cestovky a větší problém nebyl. Viděl jsem diashow letos na jaře V Hradci z cesty po Korsice v září a bylo dokonce i deštivo. Mz jsme jeli na začátku července bez problémů - to dáte!

    [ Zpět ]
    Datum: 17.06.2009
    Autor: alto
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na kole na vlastní pěst

           

      No počkej s deštěm nestraš :) ikdyž by se občas v nějakém kopečku hodil
      :)

      [ Zpět ]
      Datum: 17.06.2009
      Autor: 78-tom
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na kole na vlastní pěst

             

        Ale nerad píšu bludy tak s tím můžeš klidně počítat. Doba kdy jsem spla 14 dní na sardinii širák byla totoiž taky na začátku července. Zase v tom září třeba nebudeš mít pocit že jedeš polopouští. O toé větší radost je když narazíš na studenou tůň. - ke kupání.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.06.2009
        Autor: alto
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na kole na vlastní pěst

         

    Ahojky Jackie. Před 14 dny jsem dorazil z Korsiky. Byl jsem tam s přítelkyní. Objeli jsme celou Korsiku, prostě super. Mohu li něco poradit nejkrasnější je západní pobřeží, avšak i nejnáročnější. Vemu-li v uvahu tu nadheru, pohled na moře z vyšky no prostě senza. Výcodní pobřeží je samá rovina a pláže. Chceteli něco vidět a mít hodně vzpomínek tak na západním pobřeží máte mnoho možností. Záleží na jak dlouho jedete. Jinak počasí? Je tam vedro od rána do večera takže doporučuji vyrážet vždy brzo ráno. Přeji jen ty nejhezčí zážitky a zajíma li vás něco konkretního rád odpovím Libor

    [ Zpět ]
    Datum: 22.07.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (liborcadek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na kole na vlastní pěst

         

    Byli jsme na Korsice v r.1996 a to 3 rodiny s dětmi 8 až 12 let. Úplně ideální, ve vnitrozemí ostrova téměř nulový provoz, sice dlouhé kopce,ale s mírným stoupáním (až na nějaké vyjímky). nejhežčí je západní pobřeží mazi městy Calvi, Porto, Cargése a vnitrozemí, např. průsmyky Col de Vergio, Col de Sorba s možností krátkého výstupu na vyhlídkovou horu Punta Muro, Col de Verde a Bavella. Velice se nám líbila vstevnicová silnice od Belgodére ke Calvi v severozápadní části.Cestu je vhodné zakončit na jihu v Bonifáciu, přeplavit se na Sardinii, odkud z Olbie jezdí noční trajekty do Itílie (např. do Livorna, které se může použít jako výchozí přístav pro plavbu na Korsiku - Bastia) Se spaním na divoko jsme větší problémy neměli, vždy se našlo nějaké místo pro 3 stany. Kempy jsou jen někde na pobřeží, ve vnitrozemí málo. Co se týče počasí, tehdy na přelomu června a července bylo pěkně, ani ne moc teplo, v září může však ve středomoří i dost pršet.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.07.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Karel Choceň ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na kole na vlastní pěst

         

    Doporučuji zajistit si trajekt přes internet již v ČR - vyjde to levněji. V Livorně za trajekt do Bastie v sobotu odpoledne chtěli cca 50 euro, noční s odjezdem 23:30 byl za cca 27 (obě ceny včetně kola). Trajekt na Sardinii - zpáteční s mega expresem cca 103 euro - zjistěte si odjezdy předem, dá se to i za poloviční cenu. Z Bonifaccia do St.Teresa jezdí asi 4x za den, zpáteční jízdenka s kolem cca 35 euro. Na Korsice je část kempů zapojena do sítě CCB /camping-caravan-bungalows/ - kempy jsou to na úrovni, ale dražší - raději se vykoupu v moři, než v bazénu v kempu... :-) Doporučuji nevynechat Cap Corse - spíše na výběžku cestu zahájit, zjistíte, co bude dál podél západního pobřeží o něco náročnější. Západní pobřeží je mnohem krásnější , než východní. Z jihu: Bonifaccio - Ghisonacia to ještě jde i po východním pobřeží, ale úsek Alérie-Poretta po hlavní silnici N198 je přímo hnusný a nebezpečný - silný provoz často bez rozšířené krajnice. To raději přes hory do Corte a pak sjet do Casamoza a podél rezervace do Bastie. Objezd Korsiky za dva týdny se dá zvládnout, ale s výlety třeba lodí v Bonifacciu je to lepší počítat raději se třemi týdny a bude to pohodové ...
    Ať vám to klapne i s počasím :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 29.07.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (m.b.)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na kole na vlastní pěst

           

      Ahoj a děkuji za info :) , toho východního pobřeží se právě bojím nejvíce z důvodu dopravy . Ale asi dám na Tebe , a když zbyde nějaký čas , tak to zkusit natáhnout přes hory a vyhnout se frekventované silnici . Jinak trajekt už máme zaplacený . Spáteční vyšel na 3100 kč .
      Ale přes noc . Alespoň se vyspíme po náročné cestě .
      Počasí snad dopadne dobře .
      Díky

      [ Zpět ]
      Datum: 29.07.2009
      Autor: 78-tom
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na kole na vlastní pěst

             

        Jo ten lístek za 3100 kč je pro dva . To jsem zapomněl napsat :(

        [ Zpět ]
        Datum: 29.07.2009
        Autor: 78-tom
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Na kole na vlastní pěst

               

          :-) - tak to jo...

          [ Zpět ]
          Datum: 02.08.2009
          Autor: Neregistrovaný uživatel (m.b.)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Francouzská riviéra na kole

 (CK Mamut tour)
27.04.2024, 10 dní
14 900 Kč
cyklistický Autobusem

Provence na kole

 (CK Mamut tour)
18.05.2024, 8 dní
15 250 Kč
cyklistický Autobusem

Provence a Azurové pobřeží

 (CK Frčíme)
07.06.2024, 10 dní
18 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

443 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024