reklama

Na kolo i v zimě? Středomoří je rájem mimosezónních cyklistů

I v zimě si můžete užít svůj oblíbený sport, aniž byste na kole mrzli. A nemusíte zrovna létat na jiný kontinent. Ostrovy ve Středozemním moři nabízejí nádhernou krajinu pro příjemné výlety a vyjížďky bez přemíry cyklistů a dalších turistů, kteří se sem vydávají v létě.

Středomoří je rájem mimosezónních cyklistů
Středomoří je rájem mimosezónních cyklistů
Foto: Srovnejto.cz

Sjednejte si výhodné cestovní pojištění přes online srovnávač a vyrazte letos na španělskou Mallorku nebo francouzskou Korsiku za horami i za mořem.

Mallorkou po Ecovies

Dovolenou na ostrově si každý může přizpůsobit podle svého. Pokud plánujete delší dovolenou a jste dobrodružnější povahy, můžete se na Mallorku i na Korsiku vydat autem. Cesta trvá zhruba dva dny a na ostrov vás dopraví pravidelný trajekt. Letadlem jste v Palma de Mallorca za 2 a půl hodiny, ale musíte počítat s tím, že si připlatíte za přepravu kola letadlem a následně z letiště do místa ubytování. Jinou možností je zaplatit si zájezd a nechat se o plánování postarat cestovní kancelář. Kolo si případně můžete zapůjčit i sami přímo na ostrově.

A proč je Mallorca tak oblíbenou cyklistickou destinací? Celý ostrov je protkán sítí kvalitních silnic a silniček, které jsou rájem pro silniční cyklisty, a zároveň nabízí rozmanité terény pro zkušené i rekreační jezdce. Pokud vám jde o náročnější sportovní výkon, můžete rovnou zamířit na hornaté jihozápadní nebo naopak na severovýchodní pobřeží. Na jihovýchodním pobřeží zase najdete příjemné a velmi klidné trasy.

Na Mallorce nebudete mít problém si díky velké nabídce průvodců a map naplánovat rozmanité trasy a orientovat se na nich. Všechny cyklotrasy jsou totiž mimo jiné lemované dřevěnými cedulemi Ecovies, které vám vždycky ukážou směr. Vyrážet na výlety můžete z mnoha destinací, jakými jsou na západě např. Andratx, Sóller, Pollença nebo Lluc, na severovýchodě Arta. Na jihovýchodním cípu ostrova je nejlepším výchozím bodem Felanitx, ze kterého se dá vyjet na Sant Salvador s nádherným výhledem po okolí, a s pomocí další dopravy i na Puig de Randa, o deset metrů nižší vrchol, který nicméně nabízí podobně krásné panorama okolní krajiny.

Dovolenou se nabízí uzavřít procházkou po historickém centru hlavního města, návštěvou katedrály, královského paláce nebo třeba musea moderního umění Es Baluard. Ochutnat vše španělsky (nebo spíše přesněji katalánsky) typické od ústřic, přes nejrůznější tapas, až po místní olivy a mandle můžete na tržišti Mercat de L´Olivar.

Korsika nabízí náročné terény

Francouzský autonomní ostrov a rodiště Napoleona Bonaparte, Korsika, je cyklistickým rájem pro náročné a zkušené jezdce. Korsice je vlastní unikátní, místy drsná atmosféra daná historií i horskými podmínkami, jež je hlavním lákadlem turistů, kteří chtějí zažít dovolenou v jedinečné krajině, kde se střetá moře s téměř třítisícovými vrcholy.

Na Korsice můžete strávit delší dobu a celý ostrov objet, nebo se vydat středozemím z přístavního města Bastia, přes město Corte, odkud máte na dosah nejvyšší vrchol Korsiky – Monte Cinto. Zpátky na pevninu vás pak přepraví opět trajekt, tentokrát z Ajaccia, které je největším a neoficiálním hlavním městem Korsiky.

I kvůli většímu převýšení je na Korsice chladnější počasí než například na Mallorce, stále je však zimní období příjemnou alternativou k rozpálenému asfaltu uprostřed léta. Pozor je třeba také dávat na častější výskyt volně se pohybujících zvířat, jak hospodářských, tak divokých.

Nezapomínejte proto při plánování cyklistické dovolené ani na cestovní pojištění, které se na těchto ostrovech může obzvlášť hodit. Portál zaměřený na cestovní pojištění se nazývá Srovnejto.cz a pro jeho využití, zjištění a objednání nejvýhodnější nabídky cestovka klikněte zde.

Dalším portálem, který se cestovnímu pojištění věnuje, je srovnávač epojisteni.cz, stejně jako v případě Srovnejta máte vyřízeno do dvou minut bez nutnosti kamkoliv chodit. Vše přijde do mailu, takže objednávku můžete provést klidně i na letišti. Dovolenou si užijete mnohem více, pokud víte, že jste připraveni na všechno.

- inzerce -, 20.12.2017
Blogy

Průzkum cyklostezek východní Evropy - na kole s dětmi do Ruska (3.)

 ()
Bělorusko Měli jsme před sebou druhou zemi, Bělorusko. Již jsme v minulosti tento nepříliš známý a málo oblíbený stát na kolech navštívili. Psal se rok 2003 a my přes něj mířili do pobaltských republik. Již tenkrát se nám v Bělorusku líbilo. Zemi „sosen a berjoz" s lehce zvlněnou krajinou plnou…
Peggy | 18.01.2018

Polsko 2014 - 4.část

 ()
13. den (28 km, Jája 20 km)Neměli jsme nastavený budík a vstáváme dost pozdě - skoro v devět. Ono to ale zas tolik nevadí. K autu to máme nějakých sto třicet kilometrů vzdušnou čarou a času dostatek. Na modré obloze se opět začínají objevovat osamocené černé mraky a stále hodně fouká. Odjíždíme až…
Santi | 14.01.2018

Za sluníčkem na Hebridy (2017)

 ()
Celý měsíc kolmo-tlačmo-pěšmo po ostrovech západní Vysočiny, krásné počasí skoro bez deště, žádné úmorné tropy, žádné kousavé midges, úžasná krajina, divoká příroda, daleko od přelidněné civilizace, klid, pohoda,... Byl by hřích tu spěchat a jen nahánět kilometry, nezastavit, neposedět, nevychutnat…
cyklo-poustevnik | 14.01.2018

Průzkum cyklostezek východní Evropy - na kole s dětmi do Ruska (2.)

 ()
... aneb co tam, kurwa, będziecie szukać v tej Rosiji? (část 2) Wieliczka, Krakow a Szlak Orlich gniazd Projíždět jihovýchodním Polskem a nezastavit se v bývalém solném dole Wieliczka nebo v historickém Krakově? Nemožné! Wieliczka byla první na řadě. Vystáli jsme frontu na prohlídku v polském…
Peggy | 10.01.2018

Polsko 2014 - 3.část

 ()
8. den (52 km, Jája 27 km)O půlnoci nás probudil liják a od té doby pršelo až do sedmi ráno. Jakmile déšť ustal, vstáváme. Obloha je jednolitě šedá a od moře k nám doléhá silné hučení.Voda na čaj se nechce vařit, je čas vyměnit baterii ve dřívkáči. Tím údržba nekončí. Šárka hlásí trochu odlepenou…
Santi | 08.01.2018

O čem se mluví:

Vyjížďky, srazy, akce Galasova Cyklojízda č.230 - Kulatá ,Vinohradský Pivovar dnes v 00:03
NEcyklo Volíme prezidenta dnes v 00:02
Ostatní – cyklo Zaujalo 182 včera v 22:37
Technické rady zadní nastavba včera v 22:17
NEcyklo Nejlepší vtip XXXVIII včera v 22:05
Technické rady MTB přehazka + kazeta na silničku :-) včera v 21:34
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

172 cyklistů (4 přihlášení)

Průzkum cyklostezek východní Evropy - na kole s dětmi do Ruska (3.)

Bělorusko Měli jsme před sebou druhou zemi, Bělorusko. Již jsme v minulosti tento nepříliš známý a málo…
Peggy | 18.01.2018

Polsko 2014 - 4.část

13. den (28 km, Jája 20 km)Neměli jsme nastavený budík a vstáváme dost pozdě - skoro v devět. Ono to ale zas…
Santi | 14.01.2018

Za sluníčkem na Hebridy (2017)

Celý měsíc kolmo-tlačmo-pěšmo po ostrovech západní Vysočiny, krásné počasí skoro bez deště, žádné úmorné…
cyklo-poustevnik | 14.01.2018