reklama

Sport pro celou rodinu v Garda Trentino

Oblast Garda Trentino je tvořena severním břehem jezera Garda, největšího jezera v Itálii.

Mírné klima,středomořská vegetace a zelené hory odrážející se na hladině sytě modrého jezera dělají z této oblasti výborné místo pro dovolenou trávenou sportem na čerstvém vzduchu, plnou zábavy a zároveň odpočinku.

Trojúhelník stěžejních míst pro tuto oblast: Riva del Garda-Arco-Torbole je vhodným cílem pro celou rodinu tak, aby všichni její členové mohli provozovat outdoorové sporty.

Jedním z prostředků, jak nejlépe objevit Gardu s dětmi, je bezpochyby kolo.

KOLO

V oblasti je mnoho cyklistických stezek a tras vhodných také pro nejmenší. Stačí vyzbrojit se batůžkem, svačinou, láhví vody a hurá na kolo. Společně celá rodina s jedním jediným cílem: užívat si na čerstvém vzduchu! Jsou zde různé cesty, které se dají projet společně na kole. Je to například cesta u jezera Lago Bagattoli, různorodá zábavná stezka, kde se střídají úseky mírného stoupání a klesání s rovinatými úseky.

Jestliže ale chcete objevit tuto oblast spíše než na kole hezkými procházkami, nabízí se vám treking a ferraty vhodné pro rodiny.

TREKKING & FERRATY

Dlouhá chůze po vyznačených stezkách s batůžkem na zádech a někdy i se svačinou (pro ty delší trasy) je na Gardě typická svým jedinečným prostředím, neboť se zde prochází mezi skalami, horami, přes různé potoky a vodopády a okolo četných přírodních krás. Oblast Gardy v Trentinu je bohatá na různé typy biotopů, neporušené prostředí, kde se nachází specifické druhy rostlin a živočichů, což se líbí těm nejmenším. Děti se zde učí úctě k přírodě. Je zde mnoho značených a dobře zajištěných cest pro rodiny s dětmi, jako je například stezka Pevnosti Monte Brione, itinerář, který střídá přírodu s historií. Na této trase se nachází pevnosti z dob Rakouska-Uherska a jedinečná vegetace s chráněnými druhy rostlin.

A pro děti poněkud více aktivní – hurá na ferraty! Ferrata Rio Sallagoni je vhodná pro děti od 140 cm výšky a nabízí bezpečnou cestu pro celou rodinu. A pokud se necítíte dostatečně bezpečně, nemějte strach! V oblasti je k dispozici velké množství průvodců a profesionálů, kteří vás při těchto aktivitách doprovodí.

 HOROLEZECTVÍ

Oblast Garda Trentino je jako vytvořená pro horolezectví. Nachází se zde různé jištěné cesty na míru pro rodiny s dětmi tak, aby se daly absolvovat bez obav. Rodinná stěna San Martino, nová lezecká cesta Doss Pelá v Drena a nová oblast Massi delle Traole v Nagu jsou koncipované a určené pro všechny věkové skupiny včetně dětí. Je zde ale také mnoho dalších cest vhodných pro malé horolezce.

PLACHTĚNÍ, WINSURFING, POTÁPĚNÍ A SUP

Přibývá malých mořských vlků! Vodní aktivity pro děti na Gardě jsou opravdu nesčetné. Školy winsurfingu, potápění, pádlování a plachtění organizují kurzy pro nejmenší s veškerým vybavením, vhodným materiálem a programem právě pro děti. Svěřit se vodám jezera Garda je právě nejvyhledávanějším programem pro dovolenou na čerstvém vzduchu, doslova dovolené na vlnách.

CANYONING

Pro odrostlejší děti a odvážné rodiče je kaňoning ta pravá outodoorová aktivita u jezera Garda! Nebude vám chybět adrenalin a silné emoce! Tato aktivita je plná skoků a potápění se do vody, kaňoning nechává v úžasu děti i jejich rodiče. Kaňoning na Gardě je emoční zážitek prožitý společně s rodinou (pouze za asistence průvodce pro zajištění bezpečnosti při této sportovní aktivitě).

DOBRODRUŽNÝ PARK NA JEZEŘE GARDA: BUSATTE

Visuté liány, přechodové mosty, rovnovážné hry a …tuhnoucí krev v žilách! Dobrodružné parky jsou vhodným cílem pro rodinnou dovolenou. Dobrodružný park Busatte u jezera Garda Trentino dává příležitost odvážným dětem zažít nezapomenutelné prázdniny plné adrenalinu.

Je mnoho sportů pro rodiny s dětmi, jimž se na Gardě můžete věnovat. Proč si z nich tedy nevybrat? Děti budou šťastné, že si užijí zábavnou dovolenou v doprovodu mamky a táty.

Fotogalerie

- inzerce -, 25.09.2017
Do vaší knihovny

Kolosální cesta ke Koloseu

Milan Martinec
a další cyklocesty po Evropě – Moldavsko, Britské ostrovy, Kurská kosa, Malta
Druhá kniha Milana Martince o jeho cestách na kole Evropou. Milan sice není profesionální cyklocestovatel, ale na kole už ujel 350 000 km,…
299 Kč

Vandry s bejkem

Jan Vlasák
Druhé vydání – aktualizované a doplněné
Tato kniha vyšla poprvé před deseti roky, v roce 1995. V té době to byla obyčejná brožura, tištěná na dřevitém papíře, s několika nepříliš…
222 Kč
Blogy

Reportáž psaná na kole 1.

 ()
Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a poznámek, a to i když prší nebo mrzne. Máme pro to určitě svoje důvody. Třeba se nám nechce řídit, nemáme na autobus, přináší nám to radost z pohybu, z překonání sebe samého nebo jsme nějak…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

 ()
Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované odpolední odlivy slibující zajímavé možnosti večerních jídelníčků,... - ideální podmínky na prodloužený víkendový výraz do míst kde už to sice dobře znám, kam se však stále rád vracívám, kde pořád…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

 ()
Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde je unikátní oltář tzv. baldachýnového typu. Jde o zmenšenou napodobeninou Berniniho papežského oltáře z chrámu sv. Petra v Římě, a na světě jsou pouze tři - v Římě, ve španělském městě…
radka | 21.09.2017

Vysoké Tatry – Nízké Tatry – pěšky i na kole

 ()
Bez plánu, kam letos vyrazit jsme na poslední chvíli oprášili předloňské prozkoumávání Nízkých Tater v okolí Ďumbieru. Ubytování sháníme na poslední chvíli a nikde není volno. Nakonec nacházíme volný apartmán v Pribylině, Západní Tatry - Roháče tu končí, Vysoké Tatry začínají a Nízké jsou také na…
HMS | 12.09.2017

Dovolená na kole s 10 letým klukem: Veselí n.Luž.- Pálava– Veselí

 ()
Plán Vyjedeme z domova z Veselí nad Lužnicí přes Jindřichův Hradec, Českou Kanadu, Dačice, Jemnici, Vranov, podél hranic Podyjím, Šobes, Šatov, Hevlín, Mikulov, Valtice, Lednici, objedeme Pálavu a vrátíme se o něco severněji přes přehradu Nové Mlýny, Pohořelice, Moravský Krumlov, kolem Dalešické…
VLB | 01.09.2017

O čem se mluví:

Ostatní – cyklo Jaké to bylo dneska 69. včera v 23:24
NEcyklo Co vás vytočilo 116 včera v 22:23
Pobavilo, potěšilo 129 včera v 22:17
Lehokola Životnost rámu lehokola včera v 20:41
Ostatní – cyklo Kvalitní přední světlo včera v 19:41
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

151 cyklistů (10 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017