reklama

Sport pro celou rodinu v Garda Trentino

Oblast Garda Trentino je tvořena severním břehem jezera Garda, největšího jezera v Itálii.

Mírné klima,středomořská vegetace a zelené hory odrážející se na hladině sytě modrého jezera dělají z této oblasti výborné místo pro dovolenou trávenou sportem na čerstvém vzduchu, plnou zábavy a zároveň odpočinku.

Trojúhelník stěžejních míst pro tuto oblast: Riva del Garda-Arco-Torbole je vhodným cílem pro celou rodinu tak, aby všichni její členové mohli provozovat outdoorové sporty.

Jedním z prostředků, jak nejlépe objevit Gardu s dětmi, je bezpochyby kolo.

KOLO

V oblasti je mnoho cyklistických stezek a tras vhodných také pro nejmenší. Stačí vyzbrojit se batůžkem, svačinou, láhví vody a hurá na kolo. Společně celá rodina s jedním jediným cílem: užívat si na čerstvém vzduchu! Jsou zde různé cesty, které se dají projet společně na kole. Je to například cesta u jezera Lago Bagattoli, různorodá zábavná stezka, kde se střídají úseky mírného stoupání a klesání s rovinatými úseky.

Jestliže ale chcete objevit tuto oblast spíše než na kole hezkými procházkami, nabízí se vám treking a ferraty vhodné pro rodiny.

TREKKING & FERRATY

Dlouhá chůze po vyznačených stezkách s batůžkem na zádech a někdy i se svačinou (pro ty delší trasy) je na Gardě typická svým jedinečným prostředím, neboť se zde prochází mezi skalami, horami, přes různé potoky a vodopády a okolo četných přírodních krás. Oblast Gardy v Trentinu je bohatá na různé typy biotopů, neporušené prostředí, kde se nachází specifické druhy rostlin a živočichů, což se líbí těm nejmenším. Děti se zde učí úctě k přírodě. Je zde mnoho značených a dobře zajištěných cest pro rodiny s dětmi, jako je například stezka Pevnosti Monte Brione, itinerář, který střídá přírodu s historií. Na této trase se nachází pevnosti z dob Rakouska-Uherska a jedinečná vegetace s chráněnými druhy rostlin.

A pro děti poněkud více aktivní – hurá na ferraty! Ferrata Rio Sallagoni je vhodná pro děti od 140 cm výšky a nabízí bezpečnou cestu pro celou rodinu. A pokud se necítíte dostatečně bezpečně, nemějte strach! V oblasti je k dispozici velké množství průvodců a profesionálů, kteří vás při těchto aktivitách doprovodí.

 HOROLEZECTVÍ

Oblast Garda Trentino je jako vytvořená pro horolezectví. Nachází se zde různé jištěné cesty na míru pro rodiny s dětmi tak, aby se daly absolvovat bez obav. Rodinná stěna San Martino, nová lezecká cesta Doss Pelá v Drena a nová oblast Massi delle Traole v Nagu jsou koncipované a určené pro všechny věkové skupiny včetně dětí. Je zde ale také mnoho dalších cest vhodných pro malé horolezce.

PLACHTĚNÍ, WINSURFING, POTÁPĚNÍ A SUP

Přibývá malých mořských vlků! Vodní aktivity pro děti na Gardě jsou opravdu nesčetné. Školy winsurfingu, potápění, pádlování a plachtění organizují kurzy pro nejmenší s veškerým vybavením, vhodným materiálem a programem právě pro děti. Svěřit se vodám jezera Garda je právě nejvyhledávanějším programem pro dovolenou na čerstvém vzduchu, doslova dovolené na vlnách.

CANYONING

Pro odrostlejší děti a odvážné rodiče je kaňoning ta pravá outodoorová aktivita u jezera Garda! Nebude vám chybět adrenalin a silné emoce! Tato aktivita je plná skoků a potápění se do vody, kaňoning nechává v úžasu děti i jejich rodiče. Kaňoning na Gardě je emoční zážitek prožitý společně s rodinou (pouze za asistence průvodce pro zajištění bezpečnosti při této sportovní aktivitě).

DOBRODRUŽNÝ PARK NA JEZEŘE GARDA: BUSATTE

Visuté liány, přechodové mosty, rovnovážné hry a …tuhnoucí krev v žilách! Dobrodružné parky jsou vhodným cílem pro rodinnou dovolenou. Dobrodružný park Busatte u jezera Garda Trentino dává příležitost odvážným dětem zažít nezapomenutelné prázdniny plné adrenalinu.

Je mnoho sportů pro rodiny s dětmi, jimž se na Gardě můžete věnovat. Proč si z nich tedy nevybrat? Děti budou šťastné, že si užijí zábavnou dovolenou v doprovodu mamky a táty.

Fotogalerie

- inzerce -, 25.09.2017
Vyzkoušejte
 (CK Bondo)
cyklistický
Autobusem
10 480 Kč
 (CK Bondo)
cyklistický
Autobusem
10 480 Kč
 (CK Cyklotur)

Lago di Garda zase trochu jinak

Itálie
02.07.2018 - 7 dní
cyklistický
Autobusem
9 960 Kč
 (CK Bondo)
cyklistický
Autobusem
10 480 Kč
 (CK Bondo)
cyklistický
Autobusem
10 480 Kč
Do vaší knihovny

Vandry s bejkem

Jan Vlasák
Druhé vydání – aktualizované a doplněné
Tato kniha vyšla poprvé před deseti roky, v roce 1995. V té době to byla obyčejná brožura, tištěná na dřevitém papíře, s několika nepříliš…
222 Kč

Kolosální cesta ke Koloseu

Milan Martinec
a další cyklocesty po Evropě – Moldavsko, Britské ostrovy, Kurská kosa, Malta
Druhá kniha Milana Martince o jeho cestách na kole Evropou. Milan sice není profesionální cyklocestovatel, ale na kole už ujel 350 000 km,…
299 Kč
Blogy

Poslední cesta

 ()
S Pavlem, s mým úžasným manželem, cestovatelem tělem i duší jsme letos plánovali cestu do Persie, k Perskému zálivu a zpátky, 4 až 5 měsíců na kole. Nedostala jsem neplacené volno, rozhodli jsme se cestu odložit na příští rok a letos vyrazili "jenom" na Balkán, Řecko mělo být otočným bodem. Během…
pavelv | 15.11.2017

Vzpomínka na Krále LP 2013

V návaznosti na známý kultovní článek „Jak jsem jel Krále Šumavy" bych ráda zveřejnila svůj pohled na „věc", jíž bezesporu tato sadomasochistická akce je. Naštěstí se mi zmíněný článek dostal do ruky až po absolvování mého prvního ročníku. Vše v něm popisované je totiž pravda pravdoucí, ale nejsem…
Martynka | 09.11.2017

Nejsou Chřiby jako Chřiby

Chřiby jsou krásné a pro kolo i zajímavé, proto mě docela mrzelo, že jsou pro mě docela z ruky. Nějak před třemi týdny jsem se chtěl alespoň na mapě podívat kde a jaké by se tam daly naplánovat nové trasy a pokud by bylo opravdu hezky tak bych si tam kolem …
Lelek-nakole | 05.11.2017

Expedice 114 - Jizerské hory

Je čtvrtek , 22. června, okolo čtvrt na jedenáct, když vystupujeme se sousedem Pepou v Tanvaldu, z lehce zpožděného rychlíku od Prahy. V tu dobu už máme za sebou pár hodin cesty. Z našeho města X jsme vyrazili časně ráno, přesněji v půl páté. Při tom jsme zavzpomínali, jak jsme jezdili, oba,…
Stanley58 | 29.10.2017

Reportáž psaná na kole 1.

 ()
Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a poznámek, a to i když prší nebo mrzne. Máme pro to určitě svoje důvody. Třeba se nám nechce řídit, nemáme na autobus, přináší nám to radost z pohybu, z překonání sebe samého nebo jsme nějak…
Martynka | 04.10.2017

O čem se mluví:

Trénink a zdraví diplomka, help! dnes v 12:58
Cestování na kole Jaké to bylo dneska 70. dnes v 12:54
Technické rady Cvrk nezabírá dnes v 10:00
NEcyklo Zaujalo 178. dnes v 09:39
Vyjížďky, srazy, akce Nepetche 2017 dnes v 09:33
Cestování na kole Nezávazná inspirace pro USA dnes v 09:27
NEcyklo Radování ze sněhu 2017 - 2018 dnes v 06:56
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

172 cyklistů (9 přihlášených)

Poslední cesta

S Pavlem, s mým úžasným manželem, cestovatelem tělem i duší jsme letos plánovali cestu do Persie, k Perskému…
pavelv | 15.11.2017

Vzpomínka na Krále LP 2013

V návaznosti na známý kultovní článek „Jak jsem jel Krále Šumavy" bych ráda zveřejnila svůj pohled na „věc",…
Martynka | 09.11.2017

Nejsou Chřiby jako Chřiby

Chřiby jsou krásné a pro kolo i zajímavé, proto mě docela mrzelo, že jsou pro mě docela z ruky.…
Lelek-nakole | 05.11.2017