reklama

Horolezecké stěny u jezera Garda

Úbočí hor v severní části jezera Garda je magickým místem, kde se setkávají na jednom místě hory, údolí a krystalické vody tak, aby vtiskly tvář jedné z nejkrásnějších scenérií Itálie.

Severní část Gardy patří k Trentinu, kde se společně s městečky Nago-Torbole, Riva del Garda a Arco jezero mění v místo vhodné jak pro klidnou dovolenou, tak pro dovolenou plnou outdorového sportu.

Středomořské klima skloubené s působivým masivem Alp činí toto místo předurčené pro sportovní nadšence a aktivity jako je horolezectví. Strmé skalnaté stěny tyčící se nad jezerem a v údolí Valle del Sarca společně s mírnými teplotami tvoří výborné předpoklady pro lezení po skalách. Dají se zde trávit úžasné teplé sportovní dny na zdravém vzduchu.

Oblast jezera Lago di Garda je známá v celé Evropě jako opravdový ráj sportovního lezení. Je zde velké množství lezeckých cest všech obtížností a pro všechny úrovně přípravy. Zde mohou všichni nadšenci pro tento sport po výběru vhodné stěny prožít úžasné emoce. Cesty na stěnách jsou zde perfektně upravené a dovolují lezectví při zajištění plné bezpečnosti a nabízejí úžasné výhledy do okolní krajiny tvořené zelenými horami a jezerem. Zde je to pro nadšence lezectví skutečný zážitek, který nelze zažít nikde jinde na světě.

Některé stěny jsou pravidelně udržované a kontrolované díky tomu, že jsou součástí projektu Outdoor Park Garda Trentino. Tento projekt umožňuje spolupráci místních úřadů s úřadem pro podporu cestovního ruchu a dovoluje tak naplno si užívat tohoto adrenalinového sportu.

V projektu je obsažených 15 horolezeckých stěn Outdoorového parku o celkové obtížnosti od 3a po 8a+. Od rodinné stěny San Martino přes stěnu Abissi se stupněm obtížnosti 8a+. V poslední době se nabídka pro příznivce lezení rozšířila o další dvě nové rodinné stěny: první se nachází v Drena a jedná se o stěnu, kde je vybudováno 11 cest a jejich obtížnost se pohybuje od 3a do 4c.

Druhá stěna – Massi delle Traole se nachází v prostoru, který byl již předtím určen pro lezení, blízko stěny Segrom.

Právě na Gardě se díky obrovskému počtu horolezeckých stěn zrodilo světové setkání horolezců: Il Rock Master Festival. Tento rok se koná již po třicáté.

Je to prodloužený víkend lákající veškerou světovou komunitu příznivců lezectví, jenž se setkává v Arco na Gardě. Je to událost, na které nadšenci pro tento sport nesmějí chybět.

Čestným ambasadorem tohoto sportu na Gardě je slavný šampion lezectví Čech Adam Ondra. Ondra je opravdovým mistrem tohoto sportu a je považován za jednoho z nejlepších světových horolezců všech dob.

Adam Ondra

Pro Adama Garda představuje opravdový a skutečný ráj lezení. Zde si užíval lezení po stávajících cestách a na tyto cesty navázal novými, jako je první cesta obtížnosti 9b na Gardě: Queen Line.

Je to hrdý představitel této oblasti, Adam tuto oblast ještě více prostavil díky své každodenní činnosti a vášni, kterou vložil do všech horolezeckých stěn.

Jezero Garda je přirozeně předurčené pro tuto outdoorovou disciplínu a v tomto duchu se nesou také další obchodní aktivity spojené s tímto sportem, jako jsou školy lezectví a specializovaní průvodci.

Městečko Arco svým způsobem zažilo zrození mnohých obchodů specializovaných na horolezectví, které navštěvují nadšenci tohoto sportu a snaží se využít různých nabídek a slev na specifické vybavení pro tento sport. Také ubytování je zde přizpůsobené nadšencům tohoto sportu svou polohou v těsné blízkosti lezeckých stěn. Tyto lezecké areály jsou vybavené také půjčovnami lezeckého vybavení s malou dílnou, možností umýt a očistit lezecké vybavení a internetovým připojením. Lezectví na jezeru Garda: silné emoce spojené s pohledem na úžasnou krajinu v království horolezců. 

Fotogalerie

- inzerce -, 25.09.2017
Do vaší knihovny

Vandry s bejkem

Jan Vlasák
Druhé vydání – aktualizované a doplněné
Tato kniha vyšla poprvé před deseti roky, v roce 1995. V té době to byla obyčejná brožura, tištěná na dřevitém papíře, s několika nepříliš…
222 Kč

Kolosální cesta ke Koloseu

Milan Martinec
a další cyklocesty po Evropě – Moldavsko, Britské ostrovy, Kurská kosa, Malta
Druhá kniha Milana Martince o jeho cestách na kole Evropou. Milan sice není profesionální cyklocestovatel, ale na kole už ujel 350 000 km,…
299 Kč
Blogy

Reportáž psaná na kole 1.

 ()
Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a poznámek, a to i když prší nebo mrzne. Máme pro to určitě svoje důvody. Třeba se nám nechce řídit, nemáme na autobus, přináší nám to radost z pohybu, z překonání sebe samého nebo jsme nějak…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

 ()
Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované odpolední odlivy slibující zajímavé možnosti večerních jídelníčků,... - ideální podmínky na prodloužený víkendový výraz do míst kde už to sice dobře znám, kam se však stále rád vracívám, kde pořád…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

 ()
Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde je unikátní oltář tzv. baldachýnového typu. Jde o zmenšenou napodobeninou Berniniho papežského oltáře z chrámu sv. Petra v Římě, a na světě jsou pouze tři - v Římě, ve španělském městě…
radka | 21.09.2017

Vysoké Tatry – Nízké Tatry – pěšky i na kole

 ()
Bez plánu, kam letos vyrazit jsme na poslední chvíli oprášili předloňské prozkoumávání Nízkých Tater v okolí Ďumbieru. Ubytování sháníme na poslední chvíli a nikde není volno. Nakonec nacházíme volný apartmán v Pribylině, Západní Tatry - Roháče tu končí, Vysoké Tatry začínají a Nízké jsou také na…
HMS | 12.09.2017

Dovolená na kole s 10 letým klukem: Veselí n.Luž.- Pálava– Veselí

 ()
Plán Vyjedeme z domova z Veselí nad Lužnicí přes Jindřichův Hradec, Českou Kanadu, Dačice, Jemnici, Vranov, podél hranic Podyjím, Šobes, Šatov, Hevlín, Mikulov, Valtice, Lednici, objedeme Pálavu a vrátíme se o něco severněji přes přehradu Nové Mlýny, Pohořelice, Moravský Krumlov, kolem Dalešické…
VLB | 01.09.2017

O čem se mluví:

Ostatní – cyklo Jaké to bylo dneska 69. včera v 23:24
NEcyklo Co vás vytočilo 116 včera v 22:23
Pobavilo, potěšilo 129 včera v 22:17
Lehokola Životnost rámu lehokola včera v 20:41
Ostatní – cyklo Kvalitní přední světlo včera v 19:41
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

147 cyklistů (10 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017