reklama

Horolezecké stěny u jezera Garda

Úbočí hor v severní části jezera Garda je magickým místem, kde se setkávají na jednom místě hory, údolí a krystalické vody tak, aby vtiskly tvář jedné z nejkrásnějších scenérií Itálie.

Severní část Gardy patří k Trentinu, kde se společně s městečky Nago-Torbole, Riva del Garda a Arco jezero mění v místo vhodné jak pro klidnou dovolenou, tak pro dovolenou plnou outdorového sportu.

Středomořské klima skloubené s působivým masivem Alp činí toto místo předurčené pro sportovní nadšence a aktivity jako je horolezectví. Strmé skalnaté stěny tyčící se nad jezerem a v údolí Valle del Sarca společně s mírnými teplotami tvoří výborné předpoklady pro lezení po skalách. Dají se zde trávit úžasné teplé sportovní dny na zdravém vzduchu.

Oblast jezera Lago di Garda je známá v celé Evropě jako opravdový ráj sportovního lezení. Je zde velké množství lezeckých cest všech obtížností a pro všechny úrovně přípravy. Zde mohou všichni nadšenci pro tento sport po výběru vhodné stěny prožít úžasné emoce. Cesty na stěnách jsou zde perfektně upravené a dovolují lezectví při zajištění plné bezpečnosti a nabízejí úžasné výhledy do okolní krajiny tvořené zelenými horami a jezerem. Zde je to pro nadšence lezectví skutečný zážitek, který nelze zažít nikde jinde na světě.

Některé stěny jsou pravidelně udržované a kontrolované díky tomu, že jsou součástí projektu Outdoor Park Garda Trentino. Tento projekt umožňuje spolupráci místních úřadů s úřadem pro podporu cestovního ruchu a dovoluje tak naplno si užívat tohoto adrenalinového sportu.

V projektu je obsažených 15 horolezeckých stěn Outdoorového parku o celkové obtížnosti od 3a po 8a+. Od rodinné stěny San Martino přes stěnu Abissi se stupněm obtížnosti 8a+. V poslední době se nabídka pro příznivce lezení rozšířila o další dvě nové rodinné stěny: první se nachází v Drena a jedná se o stěnu, kde je vybudováno 11 cest a jejich obtížnost se pohybuje od 3a do 4c.

Druhá stěna – Massi delle Traole se nachází v prostoru, který byl již předtím určen pro lezení, blízko stěny Segrom.

Právě na Gardě se díky obrovskému počtu horolezeckých stěn zrodilo světové setkání horolezců: Il Rock Master Festival. Tento rok se koná již po třicáté.

Je to prodloužený víkend lákající veškerou světovou komunitu příznivců lezectví, jenž se setkává v Arco na Gardě. Je to událost, na které nadšenci pro tento sport nesmějí chybět.

Čestným ambasadorem tohoto sportu na Gardě je slavný šampion lezectví Čech Adam Ondra. Ondra je opravdovým mistrem tohoto sportu a je považován za jednoho z nejlepších světových horolezců všech dob.

Adam Ondra

Pro Adama Garda představuje opravdový a skutečný ráj lezení. Zde si užíval lezení po stávajících cestách a na tyto cesty navázal novými, jako je první cesta obtížnosti 9b na Gardě: Queen Line.

Je to hrdý představitel této oblasti, Adam tuto oblast ještě více prostavil díky své každodenní činnosti a vášni, kterou vložil do všech horolezeckých stěn.

Jezero Garda je přirozeně předurčené pro tuto outdoorovou disciplínu a v tomto duchu se nesou také další obchodní aktivity spojené s tímto sportem, jako jsou školy lezectví a specializovaní průvodci.

Městečko Arco svým způsobem zažilo zrození mnohých obchodů specializovaných na horolezectví, které navštěvují nadšenci tohoto sportu a snaží se využít různých nabídek a slev na specifické vybavení pro tento sport. Také ubytování je zde přizpůsobené nadšencům tohoto sportu svou polohou v těsné blízkosti lezeckých stěn. Tyto lezecké areály jsou vybavené také půjčovnami lezeckého vybavení s malou dílnou, možností umýt a očistit lezecké vybavení a internetovým připojením. Lezectví na jezeru Garda: silné emoce spojené s pohledem na úžasnou krajinu v království horolezců. 

Fotogalerie

- inzerce -, 25.09.2017
Vyzkoušejte
 (CK Bondo)
cyklistický
Autobusem
10 480 Kč
 (CK Bondo)
cyklistický
Autobusem
10 480 Kč
 (CK Cyklotur)

Lago di Garda zase trochu jinak

Itálie
02.07.2018 - 7 dní
cyklistický
Autobusem
9 960 Kč
 (CK Bondo)
cyklistický
Autobusem
10 480 Kč
 (CK Bondo)
cyklistický
Autobusem
10 480 Kč
Do vaší knihovny

Vandry s bejkem

Jan Vlasák
Druhé vydání – aktualizované a doplněné
Tato kniha vyšla poprvé před deseti roky, v roce 1995. V té době to byla obyčejná brožura, tištěná na dřevitém papíře, s několika nepříliš…
222 Kč

Kolosální cesta ke Koloseu

Milan Martinec
a další cyklocesty po Evropě – Moldavsko, Britské ostrovy, Kurská kosa, Malta
Druhá kniha Milana Martince o jeho cestách na kole Evropou. Milan sice není profesionální cyklocestovatel, ale na kole už ujel 350 000 km,…
299 Kč
Blogy

Polsko 2014 - 1.část

 ()
Nějak to přepisování zážitků z cest nestíhám. No, aspoň že stíháme ty cesty...Když jsme se v roce 2013 vraceli z Polska, ještě v autě padla otázka, kam pojedeme příště. Shodli jsme se, že se nám v Kašubsku moc líbilo, ale napřesrok se zkusíme podívat zase někam jinam. Změna je život, ne? Jenže...…
Santi | včera

Poslední cesta

 ()
S Pavlem, s mým úžasným manželem, cestovatelem tělem i duší jsme letos plánovali cestu do Persie, k Perskému zálivu a zpátky, 4 až 5 měsíců na kole. Nedostala jsem neplacené volno, rozhodli jsme se cestu odložit na příští rok a letos vyrazili "jenom" na Balkán, Řecko mělo být otočným bodem. Během…
pavelv | 15.11.2017

Vzpomínka na Krále LP 2013

V návaznosti na známý kultovní článek „Jak jsem jel Krále Šumavy" bych ráda zveřejnila svůj pohled na „věc", jíž bezesporu tato sadomasochistická akce je. Naštěstí se mi zmíněný článek dostal do ruky až po absolvování mého prvního ročníku. Vše v něm popisované je totiž pravda pravdoucí, ale nejsem…
Martynka | 09.11.2017

Nejsou Chřiby jako Chřiby

Chřiby jsou krásné a pro kolo i zajímavé, proto mě docela mrzelo, že jsou pro mě docela z ruky. Nějak před třemi týdny jsem se chtěl alespoň na mapě podívat kde a jaké by se tam daly naplánovat nové trasy a pokud by bylo opravdu hezky tak bych si tam kolem …
Lelek-nakole | 05.11.2017

Expedice 114 - Jizerské hory

Je čtvrtek , 22. června, okolo čtvrt na jedenáct, když vystupujeme se sousedem Pepou v Tanvaldu, z lehce zpožděného rychlíku od Prahy. V tu dobu už máme za sebou pár hodin cesty. Z našeho města X jsme vyrazili časně ráno, přesněji v půl páté. Při tom jsme zavzpomínali, jak jsme jezdili, oba,…
Stanley58 | 29.10.2017

O čem se mluví:

NEcyklo Radování ze sněhu 2017 - 2018 dnes v 15:37
Zaujalo 178. dnes v 15:35
Technické rady Hydrauliky Tektro Auriga dnes v 15:33
Cestování na kole Nezávazná inspirace pro USA dnes v 15:26
Komentáře k blogu Polsko 2014 - 1.část dnes v 15:13
NEcyklo Myanmar neboli Barma dnes v 12:38
Vyjížďky, srazy, akce Nepetche 2017 dnes v 08:57
Cestování na kole Jaké to bylo dneska 70. dnes v 07:36
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

158 cyklistů (9 přihlášených)

Polsko 2014 - 1.část

Nějak to přepisování zážitků z cest nestíhám. No, aspoň že stíháme ty cesty...Když jsme se v roce 2013…
Santi | včera

Poslední cesta

S Pavlem, s mým úžasným manželem, cestovatelem tělem i duší jsme letos plánovali cestu do Persie, k Perskému…
pavelv | 15.11.2017

Vzpomínka na Krále LP 2013

V návaznosti na známý kultovní článek „Jak jsem jel Krále Šumavy" bych ráda zveřejnila svůj pohled na „věc",…
Martynka | 09.11.2017